PDA

Zobacz pełną wersję : Komin-proszę o porade



palaczz
08-09-2010, 14:26
Witam wszystkich,kupiłem dom drewniany z lat 50-tych.Podczas remontu przeprowadzanego wewnątrz domu skułem tynk do cegły, który znajdował się na kominie, w pomieszczeniach mieszkalnych i boję się że może by nieszczelny po tylu latach.Teraz mam parę pytań:czym uszczelnić komin od zewnątrz i czy da się to zrobić,czy wystarczy jak położę tynk i on mi komin uszczelni,jaki tynk ma być,może jakaś zaprawa specjalna jest do wykonania tego typu prac.Nie chcę wkładów stalowych kupować do komina bo to się wiąże z większymi kosztami.W piecu pale węglem i drewnem.Proszę o jakieś porady.

Gustaw Fijak
08-09-2010, 15:18
a nie lepiej wrzucic wklad w to co jest?
sa odpowiednie bloczki do obkladania niepalne - gdzies czytalem przeszukaj watki z kominami bo tu trafiles do zupelnie innych tematow

Konto usunięte_12*
08-09-2010, 20:44
czym uszczelnić komin od zewnątrz? i czy wystarczy jak położę tynk

Nie ma sensu uszczelnianie komina od zewnątrz. Niektórzy kombinują z folią w płynie, ale nie każdemu to dało pozytywny skutek.
Stare kominy można uszczelnić od wewnątrz poprzez t.zw. "szlamowanie". Wykonują to nieliczne firmy kominiarskie i zabieg jest równie drogi, jak wkład stalowy (a może i droższy). Podobnie otynkowanie od zewnątrz, to wyrzucone pieniądze, bo jeśli komin jest już nieszczelny, to po krótkim czasie wyjdą cuchnące "wykwity".

Pozdr.

Konto usunięte_12*
08-09-2010, 20:47
przeszukaj watki z kominami bo tu trafiles do zupelnie innych? tematow

Tutaj SĄ w tytule działu również kominy;)
Pozdr.