PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki sterownik kotła z dostępem przez internet?



czarnyziutek
08-09-2010, 15:20
Witam!
Jako, że poprzedni sterownik poszedł z dymem przymierzam się do zakupu nowego sterownika do mojego kotła z podajnikiem.

Chciałbym mieć dostęp do niego przez internet, z tego co widziałem sterownik eCoal.pl oferuje coś co by mi odpowiadało. Jednak jest sprzedawany tylko z kotłem firmy ogniwo.

Są jakieś inne sterowniki z dostępem przez internet? Jeśli trzeba mogę nawet dopłacić za taki bajer. Chodzi mi tylko o ustawienie temperatury na kotle jak jestem poza domem i ewentualnie cwu.

Jarecki79
08-09-2010, 15:50
eCoal jak mówi Zawijan ma być oferowany dla szerszego grona z palnikami Brucer.

Inny sterownik z opcja podglądu pracy kotła przez internet to PUMA pid adc, dokłada się do niej moduł buran i łączy poprzez router z netem.
PUMA ma do 24stref czasowych na C.O. i do 24stref czasowych na CWU
Z tego co kojarze producent nie chciał się zgodzić na możliwośc grzebania przez internet, umożliwiał podgląd pracy.
Zobacz sobie na stronę:
http://www.elektro-miz.pl/pol/produkty/regulatory_temperatury/regulator_puma_pid.html

Tutaj sa PUMY podłączone poprzez Buran i router:
Podgląd pracy PUMY PID w internecie:
serwer.itask.pl/buranco
Login: test
Hasło: test

Jest jednak mały problem, dostępność PUMY obecnie dopiero początek października.....

Są tez sterowania umożliwiające łączność poprzez SMS, wcześniej takim sterownikiem był Multi-Ster. Dokładało sie moduł GSM, opcja dla szpitali, czy innych obiektów obsługiwanych na danym terenie przez jedną firmę.

czarnyziutek
08-09-2010, 16:09
Dziękuję za odpowiedź!

Niestety nie posiadam palnika Brucer.
Podgląd jest przydatny, ale fajnie byłoby mieć też możliwość zmiany przynajmniej tych dwóch parametrów o których pisałem.


Jaki jest koszt orientacyjny sterownika Puma razem z tym modułem i instalacją?

Posiadam router livebox więc chyba nie będzie problemu?

Jarecki79
08-09-2010, 16:16
Dziękuję za odpowiedź!

Niestety nie posiadam palnika Brucer.
Podgląd jest przydatny, ale fajnie byłoby mieć też możliwość zmiany przynajmniej tych dwóch parametrów o których pisałem.


Jaki jest koszt orientacyjny sterownika Puma razem z tym modułem i instalacją?

Posiadam router livebox więc chyba nie będzie problemu?

Detaliczna cena sterownika PUMA wynosiła 1050zł netto
Nie kupowałem do tej pory modułu Buran, nie podłączałem go też do routera, z takimi pytaniami musisz już bezpośrednio kierować się do firmy Elektro-Miz

Cienki1980
13-09-2010, 11:08
Ten sterownik powininen Ci odpowiadać: http://www.bruli.pl. Producent zapewnia, że będzie działał z każdym kotłem

czarnyziutek
13-09-2010, 19:57
Dzięki Cienki1980 za linka! Dokładnie o taki sterownik mi chodziło!

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym sterownikiem?