PDA

Zobacz pełną wersję : problem z droga..



Qbakr
08-09-2010, 21:13
Witam...
Mam pytanie odnośnie drogi...
Ale najpierw może opisze sytuację..
rodzice posiadają dom który jest w bezpośrednim sąsiedztwie dość stromej skarpy ...
z mapki zagospodarowani ( załącznik do zezwolenia na budowę ) wynika iż jeden róg znajduje się pięć metrów ( wysokość skarpy 3m )od początku skarpy drugi dwa siedemdziesiąt wysokość jakieś 2 ).....
w związku z tym iż zaczęły się problemy z fundamentami, dalsza cześć skarpy znajdująca się po drugiej stronie domu została usunięta.
poniżej skarpy biegnie droga ( bita na wysokości domu, brakuje 300 m asfaltu ) - doajzd do pól ponieważ poniżej nie ma juz nic więcej, tylko pola
w związku z planowanym asfaltem, i tym iz rodzice chcą ogrodzić działke wystompili do gminy o pozwolenie i takowe otrzymali.
W odpowiedzi pojawia się sformułowanie iż " droga o nr ewd x miejscowości y nie występuje w planie zagospodarowania przestrzennego - uchwała jakaś tam. w związku z powyższym i planem zagospodarowania działki urząd gminy wyraża zgodę na umiejscowienie ogrodzenia 3,5 m od osi drogi x"

i teraz moje pytanie brzmi:
jak szeroka może być droga? tzn ile mogą podebrać skarpy w związku z budową drogi? ponieważ boimy się o dom.
dodam tylko iz droga jest zaznaczona na mapkach geodezyjnych które posiadam ( nigdzie nie znalazłem jej szerokości ) a sytuacja jest o tyle patowa iz po drugiej stronie drogi jest "dalszy ciąg" skarpy biegnący w dół i ogrodzenie w odległości bodajże pół metra.
sytuacja jest o tyle dziwna ponieważ jak napisałem wcześniej powyżej domu są tylko pola, wszystkie decyzje były wydawane jakiś rok dwa lata temu.
tymczasem w tym roku cześć pól została wykupiona i najprawdopodobniej zaczną się tam budowy.
mam nadziej że ni pokręciłem za bardzo i napisałem dość przejrzyście.
Z góry dziękuje za odpowiedź..

sSiwy12
09-09-2010, 08:48
…..i teraz moje pytanie brzmi:
jak szeroka może być droga? ..


Odpowiedź już została zawarta w stwierdzeniu wcześniejszym:


…..urząd gminy wyraża zgodę na umiejscowienie ogrodzenia 3,5 m od osi drogi x"….


Jeśli od osi drogi, to maksymalna szerokość drogi (zapewne z „poboczem”) wynosi 2 x 3,5m = 7m.
Najprawdopodobniej droga będzie miała 5m szerokości + 2 razy po 1m „pobocza”.

Qbakr
09-09-2010, 11:10
czyli w tym wypadku muszą podebrać skarpę by zmieścić drogę tak?
czy liczy się to iż na mapce zabudowy droga jest utytułowana odpowiednio 2,7 metra i 5 metrów od budynku?