PDA

Zobacz pełną wersję : pomoc w oszacowaniu kosztu wykończenia domu



wodnik74
09-09-2010, 12:42
Witajcie - mam problem jak w tytule, przeszukałam forum, ale nie mogę znaleźć podobnego wątku, więc pyatm z nadzieją, że ktoś łaskawy pomoże :)

Odbieramy niedługo szeregówkę od dewelopera, i nie wiemy jaki przyjąć rząd wielkości kwoty potrzebnej na wykończenie (nie wiemy czy to co mamy nam starczy :)). Parametry są takie:
165 m kw w tym 30 m kw garaz
Stan surowy zamknięty, porobione instalacje (prąd, hydraulika, rurki z ogrzewaniem w ścianach bo ma być pompa ciepla, sama pompa ciepła już też jest w cenie, rekuperator).
Wylewki, tynki są.
Cztery poziomy schodów, cztery sypialnie, dwie łazienki, salon kuchnia, piwnica - pomieszczenie gospodarcze.
Nie mam pojęcia ile na to ogólnie założyć, gdziś słyszałam, że na okrętkę się liczy 1000 zł za metr kw - ale jak w takim liczyć garaż?
Oczywiście mamy na myśli poziom średni wykończenia, czyli jak lodówka - to duża, ale bez telewizora :)

Czy ktoś dałby radę mi w tej kwestii pomóc, albo odesłać do jakiegoś wątku? Bardzo będe wdzięczna za wszelką pomoc!

dzabij
09-09-2010, 16:50
Bardzo trudne pytanie, zależące od wielu czynników ale ja bym liczył następująco :

- garaż - tylko jakieś tanie płytki i malowanie, w zależności od kosztów robocizny założyłbym jakieś 3 kPLN
- metr jakiejkolwiek podłogi - między 100 a 200 PLN, (przy czym 100 to np. parkiet dąb klasa II/III a 200 to jakaś deska egzotyczna). Koszt oczywiście z robocizną i materiałem
- każda łazienka - od 10 do 20 kPLN za sztukę. W tym ceramika, robota, materiały.
- kuchnia - od 10 do 30 kPLN. Za 10 coś z BRW / Ikea, za 30 coś pod wymiar z jakiegoś studia mebli kuchennych. Oczywiście z AGD ale bez szaleństw
- meble - w zasadzie niepoliczalne, ciężko uśredniać. Za 10 kPLN można cokolwiek zrobić aby dało się mieszkać
- osprzet elektryczny (gniazda, prztyczki) - 1-2 kPLN
- przygotowanie ścian pod malowanie (gładzie, gruntowanie) - tak jak pisze mpoplaw, oczywiście w zależności od kosztów robocizny
- taras, schody zewnętrzne ? W zasadzie to samo co podłoga w domu, zakładał bym 100-200 PLN za m2
- schody wewnętrzne - 5 kpln za drewniane trepy z balustradą to moim zdaniem minimum.
- jest kostka przed domem ? jak nie to 100-150 pln za m2 trzeba liczyć (150 to powiedzmy za granitową z materiałem)

Podsumowując, jak nie będziesz szalał to myślę 150-200 kPLn powinno starczyc :-) To oczywiście moje zdanie.

aadamuss24
09-09-2010, 21:38
Jeśli nie ma drzwi to jeszcze od 500 pln w górę za sztukę. 5 pln za montaż osprzętu elektrycznego od sztuki. Od 1000 pln w góre jakieś lampy. Pozdr adam

wodnik74
16-09-2010, 15:14
Dzięki serdczeczne - naprawdę mi pomogliście!

madula
16-09-2010, 17:32
Ja ostatnio liczyłam wykończeniowkę na domek 150m2. Jakieś 150tys mi potrzeba, ale jakieś 100tyś aby się wprowadzić a reszta może być później zrobiona, jak np kostka przed domem której sporo potrzebuje.