PDA

Zobacz pełną wersję : Podgrzewacz wody podłączony na dolocie ciepłej wody.



qwazar
09-09-2010, 16:54
Witam.

Bardzo długi czas oczekiwania na ciepłą wodę z bojlera w zlewozmywaku zmusił mnie do szukania rozwiązania.
Czy zatem można na dolocie ciepłej wody podłączyć elektryczny podgrzewacz wody ?
Zastanawia mnie, czy kiedy do podgrzewacza dopłynie ciepła woda z bojlera grzałka podgrzewacza wyłączy się czy nie ?

KrzysztofLis2
09-09-2010, 18:56
A nie lepiej zrobić cyrkulację CWU? Ja wiem, że to złodziej energii, ale jak będziesz ją włączać ręcznie przy wejściu do kuchni, to może nie będzie tak źle. ;)

qwazar
09-09-2010, 19:09
Mam cyrkulację, ale to nie jest dobre rozwiązanie, za dużo zżera ciepłej wody z bojlera, dlatego mam wyłączone.

aadamuss24
09-09-2010, 21:32
Można tak zrobić. Jeśli dopłynie ciepła woda to grzałka tylko dogrzeje do zadanej i się wyłączy. pozdr adam

KrzysztofLis2
10-09-2010, 06:15
Jeśli masz cyrkulację, to zrób sobie pstryczek, którym będzie Ci się ona włączała na minutę albo pół minuty po przyciśnięciu. Wchodzisz do kuchni z zamiarem mycia naczyń, przyciskasz pstryczek, przygotowujesz się do mycia naczyń, a gdy odkręcasz kran, masz już ciepłą wodę.

bladyy78
10-09-2010, 07:40
Tanie podgrzewacze przepływowe Ci się nie wyłącza jak dopłynie ciepła woda. Najtaniej będzie tak jak Ci radzą zrobić inni, czyli włącznik cyrkulacji przy zlewie.

Wojtek_796
10-09-2010, 08:04
Witam!

Także zastanawiam się nad zamontowaniem podobnego urządzenia, ale u mnie powodowane jest czym innym. Chodzi po prostu nie o czas ale temperaturę wody dopływającej do prysznica. Kobiety u mnie wymagają temperatury wody wyższej o 20 st. i muszę podgrzewać całe 200 litrów. Cyrkulacja problemu więc nie likwiduje.
Wyczytałem gdzieś, że próg bólu dla człowieka to 45 st. Moich dziewczyn to najwyraźniej nie dotyczy - zastanawiam się więc czasem, czy kobieta to na pewno człowiek... :)
Chętnie poczytam o doświadczeniach innych (oczywiście nie chodzi mi o antropologię).

Pozdrawiam

qwazar
10-09-2010, 08:22
Pstryczek do CWU nie rozwiąże sprawy.
Potrzebuje ciepłej wody w jednym puncie poboru, a pompa przewala całą zimna wodę z rur do bojlera.
Fakt mam ciepłą wodę natychmiast w zlewozmywaku, ale za to bojler musi dogrzać to co dostał.
Straty nic więcej.