PDA

Zobacz pełną wersję : ROLETY ZEWNĘTRZNE - wątek zbiorczy: firmy, opinie, jakie wybrać? co polecacie?



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

30-08-2002, 11:16
WŁASNIE ZACZYNAM W PRZYSZŁYM TYGODNIU SCIANY, JAK PORADZIC SOBIE Z ROLATAMI,ZEBY POTEM NIE WYSTAWAŁY NA ZEWNATRZ SKRZYNKI?
DOSTAŁAM OD ZNAJOMYCH JAKIES SKRZYNKI W KTÓRE WKŁADA SIĘ ROLETY BO POSZERZYLI SOBIE OKNA, A CZY JA MOGE JE PRZYCIĄĆ??
POMÓŻCIE
KASIA(COŚ NIE TAK Z HASŁEM??)

tomek__
30-08-2002, 14:44
Znane mi są 2 rozwiązania. Jedno to kasety, które są wstawiane nad otworami okiennymi w trakcie murowania ściany i pełnią jednocześnie funkcję nadproża. Drugie możliwe rozwiązanie to wymurowanie otworów z "normalnym" nadprożem, a następnie montaż okien ze skrzynką roletową umieszczoną nad górną ramą okna. Taka skrzynka jest później maskowana styropianem i niewidoczna w elewacji. Trzeba tylko pamiętać, żeby otwór okienny był odpowiednio powiększony o wysokość skrzynki.
Ja wybrałem to pierwsze rozwiązanie - kasety RKS firmy Mirola z Mikołowa i na razie jestem zadowolony.
Nie wiem jakie dostałaś skrzynki i czy można je skrócić, ale sądzę że tak.

KASIK
30-08-2002, 14:57
CZY SĄ TU JAKIEŚ STANDARTY,ŻE KAŻDA FIRMA RZEPKE SOBIE SKROBIE?
JESLI CHODZI O WIELKOŚCI SKRZYNEK OCZYWIŚCIE,
JAKIE SA PRZYBLIZONE KOSZTY KUPNA I ZAINSTALOWANIA ??TAK Z CIEKAWOŚCI

KASIK
30-08-2002, 14:58
CZY SĄ TU JAKIEŚ STANDARTY,ŻE KAŻDA FIRMA RZEPKE SOBIE SKROBIE?
JESLI CHODZI O WIELKOŚCI SKRZYNEK OCZYWIŚCIE,
JAKIE SA PRZYBLIZONE KOSZTY KUPNA I ZAINSTALOWANIA ??TAK Z CIEKAWOŚCI

His Royal Badness
02-09-2002, 08:52
Wielkość skrzynki zależy od szerokości otworu okiennego, jego wysokości i szerokości muru. Zwinięta roleta musi w całości schować się do kasety, zatem przy większych otworach np. drzwi tarasowe, roleta musi być większa.

RYDZU
12-08-2003, 14:23
Jestem na etapie uzgodnień detali domu z architektem. Doszliśmy do tematu rolet zewnętrznych w oknach.
No i arch proponuje jakieś kasety w murze na rolety - dużo lepiej to wygląda.
Ale jak jest ze stroną cieplną takiego rozwiązania? Planuję ścianę 3 warstwową i nie wiem gdzie i jak taka kaseta miała by być schowana żeby to nie przemarzało.

Pomocy!!

Wojtek

adru
12-08-2003, 14:34
Kaseta taka jest wykonana ze styropianu i osadzona jest przeważnie na całej grubości muru. System nazywa się RKS -szerokości kaset to 20 . 24 , 36 cm.Na zewnątrz i wewnątrz pokryta jest supremą żeby łatwiej otynkować.

12-08-2003, 18:24
tak w przypadku RKS-u i SKS-i jak i kaset zewnętrznych należy liczyć się z mostkiem cieplnym, przy czym w przypadku RKS i SKS utrata ciepła będzie większa ze względu na przelot linki lub taśmy do podciągania/opuszczania rolet. Chyba że zastosujesz wszędzie silniki.
Lepsze są linki, gdyz otwór może być mniejszy.
Najlepiej jeśli masz dosyć grubą ściane np. 24+15, możesz wówczas zastosować kasety i ukryć je pod tynkiem, jeśli ściany są węższe to będą wystawać np. 3-6 cm, lub zrezygnujesz z szerokich parapetów wewmnątrz.

U mnie będą kasety zewnętrzne, które zlicują się ze ścianą zewnętrzną
ale będą widoczne. Nie wygląda to źle a przy dobranym odpowiednio kolorze, nawet ładnie - kwestia gustu.
Zależało mi na jak najmniejszej stracie ciepła.

CZ.

adru
13-08-2003, 09:39
Mostek termiczny na powierzchni 2cm2. ??!!

Magdalenka
13-08-2003, 10:05
A jeśli ja mam tak :
porotherm 30 cm, nadproża lite z betonu ok. 19,5 cm do tego cegła osłonowa porotherm 11,5 i do tego planuję ocieplenie 12 cm styropian ?
Gdzie tu zamontować to ustrojstwo ?

adru
13-08-2003, 10:34
Skrzynki na rolety w systemie RKS montujemy na etapie wznoszenia ścian przed wykonaniem nadproża lub wieńca.

Frankai
19-08-2003, 05:54
Magdalenka - proponuję tak jak u mnie, czyli w ścianie osłonowej. Ponieważ skrzynka ma 15cm, więc wejdzie 3.5cm w ocieplnie, co nie jest tragedią. Dla poprawy izolacji za skrzynką możesz dać polistyren, a nie styropian. Tak czy owak i tak będzie znacznie lepiej ocieplone niż RKS. Za 2 tygodnie będzie u mnie po wszystkim - właśnie dogrywam ostatnie szczegóły zamówienie, to będę mógł napisać więcej.

Szaruś
19-08-2003, 09:52
Frankai, a jak masz zamocowane prowadnice rolet? Po wewnętrznej stronie ścianki osłonowej?

Frankai
19-08-2003, 11:20
Będą na ościeżnicy okna.

Szaruś
19-08-2003, 11:47
A jak duży masz odstęp (w sumie, tzn ocipelenie + ew. szczelina wentylacyjna) między ścianą nośną i osłonową? I jak daleko masz wysunięte okna. Masz może jakieś zdjęcia?

Frankai
19-08-2003, 13:35
Szaruś - okna będą tam, gdzie im wypadnie z uwagi na rolety. Spodziewam się, że będzie to ok. 2-3 cm w głąb ocieplenia (skoro skrzynka ma 15 cm i będzie zaraz pod tynkiem), co zresztą przy ociepleniu 13cm będzie w okolicach środka.

Szaruś
20-08-2003, 11:03
A nie obawiasz się, że prowadnice i skrzynka będą się trochę przesuwały w stosunku do siebie (np. pod wpływem zmian temperatury), co może utrudnić prowadzenie płaszcza w prowadnicach?

Frankai
20-08-2003, 11:23
A nie obawiasz się, że Twoje obawy są przesadzone? ;-) Przecież logiczne jest, że skrzynka będzie z nimi - i oczywiście oknem - skręcona. Skrzynkę po prostu mocuje się do okna nad nim. Choć wystaje ona generalnie z przodu okna, to jednak jest z nim skręcona.

Szaruś
20-08-2003, 11:29
Ja tylko tak piszę, bo mi "okniarze" mówili, że okien nie powinno się łączyć na sztywno ze ścianą osłonową, bo okna i ta ściana to inaczej "pracują". I właśnie nie wiem co o tym sądzić.

A ta skrzynka w ściane osłonowej połączona z oknem to właśnie takie sztywne połączenie. A tynk na ściane osłonowej nie popęka (jak okno taką skrzynkę trochę "pociągnie")?

Frankai
20-08-2003, 11:46
Odpowiem po następnym lecie, jak zobaczę jak pracują ;-) i jak dokładnie toto jest skręcone i zamocowane. Generalnie się nie boję

dobrzykowice
16-09-2003, 12:03
a ja mam trochę inny problem, mam fajne zielone, drewniane okna i wcale nie mam ochoty nabijac na nie prowadnic. Czy ktoś może mi zaproponować jakieś konkretne rozwiazanie np. z prowadnicami mocowanymi do ściany ?

adru
16-09-2003, 14:33
Można prowadnice w systemie RKS przykręcić do muru zamiast do ramy okna.Wtedy przykręcane są nie z czoła a wewnątrz ceownika prowadnicy- należy użyć wkrętów z łbem wpuszczanym aby licowały z wewn. płaszczyzną prowadnicy w innym przypadku pancerz a właściwie ślizgacz pancerza będzie się blokował na wkrętach.

Honorata
16-09-2003, 15:27
dobrzykowice, to moze stylowe drewniane okiennice zamiast rolet ?
nie chce nikogo odwodzić od decyzji, ale znajomi sprawdzili na własnej skórze, ze rolety nie spełnija swojej antywłamaniowej roli (przede wszyskim dajaą sygnał złodzijowi do ataku jak sa zasuniete), a czy sa ładne to już kwetsia gustu...
ja jestem urzeczona okiennicami jak morze sródziemne długie i szerokie

kocza
16-09-2003, 18:22
Witam,

jestem właśnie na etapie wznoszenia 1 kondygnacji domku i ... też chcę mieć rolety.

I tutaj pytanie: jak najlepiej zabudować rolety i skrzynki w jednowarstwowej ścianie z Ytonga 36,5 PW???

I drugie: jak należycie wykonać otwór okienny (wymiary!), by bezproblemowo można było później zabudować roletę i kasetę???


Za pomoc z góry dziękuję.

Pozdr. kocza.

Jankes
17-09-2003, 01:36
Skrzynki na rolety w systemie RKS montujemy na etapie wznoszenia ścian przed wykonaniem nadproża lub wieńca.
Nie zgdazam sie z tym. Tzn jest to jedno z rozwiazan, ale ja wole inne.
Poniewaz RKS bedzie i tak pod nadprozem, to lepiej zrobic nadproze najpierw nie narazajac kaset na uszkodzeni i zamontowac ja pozniej, zostawiajac tylko po 1-2 cm luzu z kazdej strony na montaz.
Pozdrawiam
Jankes

17-09-2003, 11:26
A ja tym co jeszcze ich nie zamontowali odradzę je. Dużo kosztują, jest dużo zabawy z ich montażem, są mostki termiczne, mówią złodziejowi że kogoś nie ma w domu gdy są opuszczone, są żadnym zabezpieczeniem przed nawet prostackim włamywaczem bo bardzo/bardzo łatwo je podważyć, jak już się złodziej włamie łatwiej mu penetrować dom, spuszczone na dzień powodują, że usychają kwiatki, w firmach ubezpieczeniowych potwierdzą Wam, że to żadna ochrona a nawet więcej bo zagrożenie (częstsze włamania do domów z roletami - mało kto zakłada te naprawdę antywłamaniowe stalowe - a i tak łatwo je podważyć). Zaciemnienie to żadna zaleta bo żaluzje są znacznie tańsze. Ocieplenie okna przy spuszczonej rolecie to też nie zaleta bo z kolei o czym wspomnieliście zawsze będzie mostek ponad oknem. Jedyna zaleta to dodatkowe wygłuszenie okna - ale hałasy są na ogół w dzień a na dzień jak będziecie w domu chyba rolet nie spuścicie. Ja z powodów powyższych i po serii włamań w okolicy jakoś dziwnie do domów z roletam, z rolet zrezygnowałem. Każdy okniarz powie Wam że tańsze, pewniejsze i lepsze jest zastosowanie szyb i okuć antywłamaniowych. Nie dajcie się naciągnąć na coś co jes modne i szpanerskie. Bądzcie rozsądni. Pozdrawiam.

17-09-2003, 15:49
A ja robię bo mi się podobają. Są takie szpanerskie, pilocik klik i jadą w górę, pilocik klik i jadą w dół. Fajne to przecie. A okna i tak mam antywłamaniówki.

17-09-2003, 23:03
a ja polecam rolety, kosztują nie dużo, montują fachowcy, więc nic mnie nie obchodzi, mostków termicznych nie ma bo mam skrzynki zewnętrzne, złodziej nie wie czy jestem w domu, bo rolety sterowane są zegarem, łatwo je podważyć ale zamontowane kontaktrony natychmiast uruchamiają alarm przed zniszczeniem jeszcze okna, złodziejowi trudniej penetrować dom bo są dodatkow czujki, kwiaty nie usychają, gdyż na dzień rolety są otwierane ( zegarem sterującym ), z firmami ubezpieczeniowymi nie rozmawiałem, tych stalowych rolet nie zakładam bo po co ?, zaciemnienie to zaleta przed słońcem i jak chce pospać i nie muszę zakładać już żaluzji, faktem jest że wygłuszenie jest zaletą i to wtedy kiedy chcę, ponadto w zimę kurtyna powietrzna to dodatkowy izolator i mniejsze zużycie energii, każdy doświadczony i nie bajerant - okniarz powie wam że mając szyby antywłamaniowe można wyjąć całe okno. I nie dajcie się naciągać podejmujcie sami decyzje !

CZ.

18-09-2003, 10:08
ja zakładam rolety, ale tak gwoli ścisłości kosztują makabrycznie dużo w porównaniu do okien/ okuć antywłamaniówek (takie i tak mam) . Zgodzę się że zabezpieczniem antywłamaniowym są żadnym, ale mnie zależy w wypadku rolet jedynie na zaciemnieniu i dodatkowej izolacji na zimę w nocy, a że kase mam to się nie przejmuję. Wyjąć okno (miałeś na myśli zapewne zsybę zespoloną) się da, ale od środka.

piotr224
20-09-2003, 15:04
Dobra Panowie to w końcu jak to jest z tymi roletami:
a) "kosztują nie dużo"
b) " kosztują makabrycznie dużo"

Ktoś może podać jakieś przykłady cen?

dobrzykowice
20-09-2003, 20:47
dobrzykowice, to moze stylowe drewniane okiennice zamiast rolet ?
ja jestem urzeczona okiennicami jak morze sródziemne długie i szerokie

bedę miał i to i to, rolety dla psychicznego komfortu mojej żony :), zdajemy sobie sprawę że dla złodzieja to żadna przeszkoda i nie po to je montujemy. Okiennice też bedą ale jako atrapy, czyli nie będą się zamykały, ale bedzie za to ładnie wyglądać :D

20-09-2003, 20:59
cena ok. 200-250 zł brutto za 1 m^2 ( po rabacie i zależy jakie ),
włącznik podnoszenia/opuszczania rolet 80 zł.
zegar sterujący ok. 350 zł,
silnik ( zależy jaki ) 600-800 zł,
doliczan są jeszcze jakieś drobiazgi typu linka, korba, sposób mocowania itp.
No i instalację do sterowania roletami trzeba przewidzieć,

Można też bez strerowania wówczas cena nie zawiera większoći tych pozycji.

CZ.

jurg
21-09-2003, 16:41
Dobra Panowie to w końcu jak to jest z tymi roletami:
a) "kosztują nie dużo"
b) " kosztują makabrycznie dużo"

Ktoś może podać jakieś przykłady cen?
OK.Konkretnie.
12 okien
1 szt. 2x1,8m (na taras)
3 szt. 1,5x1,5m
3 szt. 0,9x0,9 m
2 szt. 1,2x0,6m
1 szt. 1,5x1,2m
2 szt. 1,2x1,2m

Razem całość mat+rob (w tym 1 napęd elektryczny 600,00 zł) 5900,00 zł.
Rolety aluminiowe, z wypełnieniem pianką poliuretanową. Kolor brąz standardowy, prowadnice przymocowane do ramy okien drewnianych. Rolety nie są antywłamaniowe.SKS.Rolety montowane wraz z oknami.Nadproże zostało w czasie budowy podniesione 20 cm w górę.

piotr224
22-09-2003, 09:07
Ja mam w projekcie (kosztorysie) przyjęte rolety RKS za 1100 PLN/m^2.
W sumie jest ok. 48m^2 okien co wraz z montarzem (kosztorys) daje prawie 68000 (sześdziesiąt osiem tysięcy) PLN.
Nie jest ta cena trochę przesadzona?

Szaruś
22-09-2003, 11:57
A ja chciałbym się zapytać, jak poprawnie zrobić paroizaolację w przypadku rolet w systemie SKS-a, np. takich (http://www.kkp.com.pl/default.asp?kla=kla_wg_firm&poz=9008&rd=1#rd)

Illbruck pokazuje (http://www.illbruck-abdichtungssysteme.de/animation/vbi.htm), że trzeba okno obkleić od środka folią paroszczelną. To trzeba tego SKS-a też obkleić, a jak będę się chciał dostac do klapy rewizyjnej to mam tę folię zrywać?

22-09-2003, 22:59
piotr 224

rolety z pełnym wypasem będą kosztować Cię może z 16-20 tys. zł,
no chyba że masz 3 pośredników a wykonawcę zamawiają w Australii.

Oczywiście dotyczy to rolet typowych alupiniowych z pianką w środku.
Obecnie na rynku można już zamówić rolety z drewna np. meranti lub dąb afrykański - i wówczas cena pewnie będzie się zgadzać.

CZ.

23-09-2003, 11:00
Też uważam jak niektórzy przedmówcy że rolety to szpan i tak naprawdę kompletny nonsens. Za taką kasę to wolę sobie założyć w domu klimę.

alice
23-09-2003, 13:05
Prośba o pomoc. Dzisiaj rozmawiałam z architektem i chciałabym już teraz zaplanować rolety zew.Ściana dwuwarstwowa 30 + 12 wełna. Proszę doradzić co mam wykonać :D

adru
01-10-2003, 07:14
Piotr 224 pisze:Ja mam w projekcie (kosztorysie) przyjęte rolety RKS za 1100 PLN/m^2.
W sumie jest ok. 48m^2 okien co wraz z montarzem (kosztorys) daje prawie 68000 (sześdziesiąt osiem tysięcy) PLN.
Nie jest ta cena trochę przesadzona?

Odpowiadam: cena jest strasznie przesadzona , mnie RKS - pancerz alu wypełniony pianką, podnoszenie ręczne ;system Heroal- kosztowało ok. 150 zł/m2

xrrr82
01-10-2003, 08:20
A po co ci wogole rolety? Moda na nie przemija lepiej zainwestuj w okna antywlamaniowe:)

adru
01-10-2003, 09:33
Nie kupuję niczego dla mody

01-10-2003, 11:44
A po co ci wogole rolety? Moda na nie przemija lepiej zainwestuj w okna antywlamaniowe:)

Moda na rolety? Co to takiego?Co było modne przed roletami, a co będzie modne po przeminięciu mody na rolety? Może wiesz?

Romek

01-10-2003, 12:16
Przyjdzie moda na markizy, kute składane kraty albo inne bajery. W każdym razie po części skutecznie ktoś wykreował popyt na rolety bazując na strachu że nas okradną. Wszystko w porządku gdyby faktycznie za te ceny oferowali coś co realnie zabezpiecza czyli rolety stalowe, a nie oszukiwali wciskając atrapy które scyzorykim można podważyć. Dla mnie kupno rolet gdzie nie ma dużego hałasu z ulicy w związku z tym jest bezsensownym wyrzucaniem kasy w błoto. No chyba, że jak ktoś wspomniał dla szpanu - skura/komóra/fura/ pilocik i rolety zjeżdżają - odrażające dresiarstwo.

piotr224
01-10-2003, 12:38
Rolety spełniają także inne funkcje np. "chronią" przed wścipskimi przechodniami, czy sąsiadem wyposarzonym w lornetkę...., "zatrzymują" też odrobinę uciekającego oknami ciepła. To jest niezaprzeczalna zaleta rolet nie koniecznie tych SUPER TYTANOWYCH.
Innym rozwiązaniem są np. okiennice. Ma ktoś jakieś doświadczenia?

01-10-2003, 13:00
Faktycznie lepiej napiszcie ile kosztują okiennice

01-10-2003, 13:00
Przyjdzie moda na markizy, kute składane kraty albo inne bajery. W każdym razie po części skutecznie ktoś wykreował popyt na rolety bazując na strachu że nas okradną. Wszystko w porządku gdyby faktycznie za te ceny oferowali coś co realnie zabezpiecza czyli rolety stalowe, a nie oszukiwali wciskając atrapy które scyzorykim można podważyć. Dla mnie kupno rolet gdzie nie ma dużego hałasu z ulicy w związku z tym jest bezsensownym wyrzucaniem kasy w błoto. No chyba, że jak ktoś wspomniał dla szpanu - skura/komóra/fura/ pilocik i rolety zjeżdżają - odrażające dresiarstwo.

Ciekawy sposób myślenia.(?)
Mieszkałem przez kilka lat w RFN i do głowy mi nie przyszło, że rolety, które miałem zamontowane w RKS, część z napędem, część bez to szpan,dresiarstwo, zabezpieczenie (przed kim?, tam nikt nie kradł i dom -drzwi czy okno tarasowe b. często były otwarte, często pod moją nieobecność w domu).Wszystkie mieszkania (osiem) były wyposażone w rolety, bo tak było w projekcie. W Polsce w wybudowanym domu rolety założyłem, bo się do nich po prostu przyzwyczaiłem. Nie są antywłamaniowe, bo po prostu nie widzę takiej potzreby. Szyb P-4 nie mam bo nie chcę mieć. Alarmu z monitoringiem też nie mam i nie będę miał.
Mam za to polisę. Porządną, której koszt roczny jest dużo niższy niż wszystkie elementy zabezpieczeniowe powyżej rozliczone na 1 rok.

Romek (nie dresiarz i nie szpaner)

01-10-2003, 14:08
Z polisą masz rację 400-500 stów rocznie daje po 30 latach 15000, ale u Szwabów nie zapominaj tak nie kradną jak u nas.

xrrr82
01-10-2003, 15:25
No to po co ci rolety???
Przed lornetka wystarczy firanka lub zaslonka:)

Tak ogolnie chodzi mi o to ze teraz mozgi mamy prane pieknie przez firmy produkujace rozne bajery i takie oto efekty. Ciekawe co wymysla za kilka lat i na co sie ludzie rzuca..........bo przeciez bez tego nie da sie zyc..:)
Jak zawsze duzo zdrowia zycze:)

01-10-2003, 15:41
No to po co ci rolety???
Przed lornetka wystarczy firanka lub zaslonka:)

Tak ogolnie chodzi mi o to ze teraz mozgi mamy prane pieknie przez firmy produkujace rozne bajery i takie oto efekty. Ciekawe co wymysla za kilka lat i na co sie ludzie rzuca..........bo przeciez bez tego nie da sie zyc..:)
Jak zawsze duzo zdrowia zycze:)

Nie bierz tego do siebie!!!
Po pierwsze mózg trzeba mieć, nie tylko fizycznie.
Po drugie trzeba go używać.
Po trzecie nie dać go sobie prać.
Po czwarte nauczyć się asertywności, mieć swoje własne zdanie.
Po piąte nie być modnym, bo to jest niemodne.

Cześć
Romek

burgundczyk
19-11-2003, 14:34
Proszę użytkowników okien z roletami/rolokasetami zewnętrznymi o podzielenie się doświadczeniami, polecenie/odradzenie producentów tychże (ew. proszę o wiadomość prywatną).

Temat był niby wałkowany na Forum, ale mnie interesują konkrety: producenci i opinie użytkowników rolet - a nie dyskusja akademicka, w tym rady 'co zamiast rolet'. Z góry dziękuję za odzew!

pattaya
20-11-2003, 14:11
Od czego Twój nick?

20-11-2003, 21:47
mam 12 rolet dopiero kilka tygodni, więc dużo Ci nie powiem.

Zamówiłem silniki z punktowym i centralnym włącznikiem.
Obecnie nie mam spiętej jeszcze całej elektryki, więc aby otworzyć
lub zamknąć wszystkie 12 rolet to trzeba trochę czasu poświęcić i pobiegać po domu.

Wcześniej nie byłem tego świadom, czekam na spięcie elektryki
i nie zazdroszczę wszytkim, którzy robią to często ręcznie.
Pewnie nic kłopotliwego jeśli tak zamykać albo otwierać raz na miesiąc ...

Niestety sprzedawcy nie mówią nic o tym.
Na szczęście u mnie będzie włącznik centralny.

Cz.

Zbigniew Rudnicki
21-11-2003, 19:33
Na tym forum trudno będzie znaleźć osoby mające własne doświadczenia w użytkowaniu rolet różnych producentów i różnych wykonań.
Mamy raczej doświadczenia jednostkowe, oraz opinie zasłyszane obciążone interesami handlowymi.
System rolokasetowy ładnie (estetycznie) się prezentuje, najtrudniejszy jest chyba do pokonania przez włamywacza.
Słabe punkty to :
- rolokaseta nad oknem stanowi mostek cieplny, którym uciekać będzie w zimie trochę ciepła.
- w rolokasecie może gromadzić się wilgoć wpływająca niekorzystnie na drewnianą ościeżnice okna i mur. Ta wilgoć wchodzi dwiema drogami. Przy zwijaniu mokrej rolety, oraz w zimie, gdy powietrze z pomieszczenia wniknie do chłodnej rolokasety przez nieszczelnosci pokrywy rewizyjnej, lub otwór paska napędu.
Tych wad nie ma system ze skrzynką zewnętrzną. Ale za to przysłania górną część okna (estetyka i oświetlenie) i jest łatwiejszy do sforsowania.

Lits
21-11-2003, 20:48
Mam pytanie może trochę nie na temat.
Ile miejsca trzeba przewidzieć na kasetę?. Czy 20 cm będzie ok. ? Myślę, że inny wymiar na okno i inny na drzwi balkonowe.
Prosze napiszcie jak to jest u Was.

Pozdrawiam szczęśliwców co już mają okna wstawione, ja dopiero o tym marzę.
:roll:

Zbigniew Rudnicki
21-11-2003, 21:01
Rolokasety styropianowe zbrojone, do wmontowania w murze nad oknem balkonowym co najmniej wysokość 25cm. szerokość 30cm.
Kasety zewnętrzne (nieocieplone) - wysokość 16cm.

22-11-2003, 21:26
u mnie kasety dla okien są 15 cm, dla drzwi balkonowych i tarasowych chyba 19 cm. wymiar kasety zależy też od - jak to określić - wysokości pojedynczej listwy tej rolety. Te węższe zwijają się w mniejszą rolkę, te szersze w grubszą.

U mnie na etapie projektu zaplanowałem kasety ( te zewnętrzne ) ale schowane pod tynkiem zewnętrznym w ścianie 36 cm grubości, tak że ich nie widać z zewnątrz.

Trzeba co do centymetra policzyć wewnętrzne szpalety przy oknach, ramy okien i skrzynki + siatka + 1 cm styropianu i tynk zewnętrzny.
Wszystko można zmieścić w ścianie 36cm+tynki c.w.
Należy pamiętać o parapetach wewnętrznych i zewnętrznych jeśli są.

U mnie idzie to tak od wewnątrz ;
- tynk cw.
- nadproże prefabrykowane,
- styropian 5 cm na klej,
- przestrzeń na zdjęcie osłony rewizyjnej 2 cm,
- skrzynka na roletę 15 cm lub 19 cm,
- styropian 1 cm,
- siatka + tynk,
pod nadprożem jest okno,
szerokość szpalety przy oknach zależy od tego jakiej szerokości jest skrzynka 15 cm czy 19 cm.
Rolety są zlicowane ze ścianą zewnętrzną.

Tym samym :
1. mam rolety, gdyż bardzo mi się podobają + kilka innych zalet,
2. zminimalizowałem mostek termiczny wynikający ze stosowania np. systemu RKS czy SKS, ponadto przy zastosowaniu silników nie ma w ogóle żadnych przelotek,
3. nie widać skrzynek z zewnątrz,

Cz.

Karol N.
22-11-2003, 23:19
Na tym forum trudno będzie znaleźć osoby mające własne doświadczenia w użytkowaniu rolet różnych producentów i różnych wykonań.
Mamy raczej doświadczenia jednostkowe, oraz opinie zasłyszane obciążone interesami handlowymi.
System rolokasetowy ładnie (estetycznie) się prezentuje, najtrudniejszy jest chyba do pokonania przez włamywacza.
Słabe punkty to :
- rolokaseta nad oknem stanowi mostek cieplny, którym uciekać będzie w zimie trochę ciepła.
- w rolokasecie może gromadzić się wilgoć wpływająca niekorzystnie na drewnianą ościeżnice okna i mur. Ta wilgoć wchodzi dwiema drogami. Przy zwijaniu mokrej rolety, oraz w zimie, gdy powietrze z pomieszczenia wniknie do chłodnej rolokasety przez nieszczelnosci pokrywy rewizyjnej, lub otwór paska napędu.

Mam system Veka i najwiekszym problemem sa............ muchy. Wchodza od zewnatrz do srodka skrzynki uciekajac przed zimnem. Rano przy podnoszeniu rolet czyli ciagnieciu napedu te muchy ktore dostaly sie w poblize paska "wjezdzaja" do srodka pomieszczenia najczesciej zmasakrowane. Widok jest mocno nieciekawy: pasek jest bardza brudny, klejace sie rece od tej muszej mazi. Zna ktos jaka rade pomijajac naped elektryczny?
Pozdr Karol N.
Tych wad nie ma system ze skrzynką zewnętrzną. Ale za to przysłania górną część okna (estetyka i oświetlenie) i jest łatwiejszy do sforsowania.

Karol N.
22-11-2003, 23:22
Na tym forum trudno będzie znaleźć osoby mające własne doświadczenia w użytkowaniu rolet różnych producentów i różnych wykonań.
Mamy raczej doświadczenia jednostkowe, oraz opinie zasłyszane obciążone interesami handlowymi.
System rolokasetowy ładnie (estetycznie) się prezentuje, najtrudniejszy jest chyba do pokonania przez włamywacza.
Słabe punkty to :
- rolokaseta nad oknem stanowi mostek cieplny, którym uciekać będzie w zimie trochę ciepła.
- w rolokasecie może gromadzić się wilgoć wpływająca niekorzystnie na drewnianą ościeżnice okna i mur. Ta wilgoć wchodzi dwiema drogami. Przy zwijaniu mokrej rolety, oraz w zimie, gdy powietrze z pomieszczenia wniknie do chłodnej rolokasety przez nieszczelnosci pokrywy rewizyjnej, lub otwór paska napędu.

Tych wad nie ma system ze skrzynką zewnętrzną. Ale za to przysłania górną część okna (estetyka i oświetlenie) i jest łatwiejszy do sforsowania.


Sorry cos pokrecilem wiec jeszcze raz.

Mam system Veka i najwiekszym problemem sa............ muchy. Wchodza od zewnatrz do srodka skrzynki uciekajac przed zimnem. Rano przy podnoszeniu rolet czyli ciagnieciu napedu te muchy ktore dostaly sie w poblize paska "wjezdzaja" do srodka pomieszczenia najczesciej zmasakrowane. Widok jest mocno nieciekawy: pasek jest bardza brudny, klejace sie rece od tej muszej mazi. Zna ktos jaka rade pomijajac naped elektryczny?
Pozdr Karol N.

Lits
23-11-2003, 08:41
Dziękuję wszystkim za porady.
Mam jeszcze czas na skorygowanie wysokości otworów.
Satysfakcjonującego budowania i miłego mieszkania dla wszystkich życzy Lits

Voytas
10-12-2003, 16:04
Jestem na etapie poszukiwania rolet zewnetrznych
Czy mozecie wskazac jakiegos gfodnego polecenia producenta w okolicach Wawy? Najlepiej w kieruku na Grodzisk Maz?

Okna na 99% będa OknoPlast.

Pozdrawiam
W.

godul1
10-12-2003, 16:26
Voytas w Pruszkowie na ulicy Stalowej. O ile dobrze pamiętam to nazywa się to BuBu albo jakoiś tak. To najtańszy i nastarszy zakład jeki udało mi się znaleźć. zresztą sami produkują rolety.

mesieur
01-03-2004, 01:11
Jak wybrać solidne rolety zewnętrzne? na co zwracać uwagę przy wyborze, jakich producentów polecacie, w jakich cenach?

elw
03-03-2004, 13:20
Witam,
Też jestem zainteresowany tematem.

03-03-2004, 19:25
i ja jestem zainteresowany
ja

03-03-2004, 19:51
1. przede wszystkim należy wybrać system, tzn. wewnętrzne w ścianie ( RKS, SKS ) czy zewnętrzne - naścienne. można też próbować zainstalować zewnętrzne w taki sposób aby przykryyć je np. ociepleniem.

2. uznanych producentów jest kilku, wykonawców baaaaardzo wielu.
istotny jest solidny montaż ( poziomowanie, pionowanie ) i cuś tam - nie znam się na tym, ale doświadczyłem źle zamontowanej jednej rolety :evil: Uznano reklamację i natychmiast wymieniono część lameli.

3. wybrać dodatki, zwijacze lub korby lub silniki, kolor, wielkość lameli szersze/węższe, lewobieżne lub prawobieżne, aluminiowe, drewniane, te drugie bardzo drogie, antywłamaniowe ( bankowe ) jeszcze droższe.

Cz.

mesieur
03-03-2004, 20:03
No właśnie producentów cała masa. Wiem,że cena antywłamaniowych jest koszmarna, więc odpadaja. Ciekawe jakie są ceny innych a np nie bardzo podobają mi się rolety ze kasetą na zewnątrz, raczej myślę o tych chowanych w nadprożu lub podtynkowych.Jestem ciekaw czy kupując okna już wybierałeś rolety?Na jakiego producenta się zdecydowałeś? jak kosztowało cie np okno +roleta do niego i jaki miało okno wymiar.Pozdrawiam

magi
03-03-2004, 21:25
byłam w M&S same rolety jakieś zabezpieczenie od zewnątrz mają, żeby nie otworzyć i wcale nie są takie drogie, tańsze od okien jakie potrzebuję

03-03-2004, 23:07
No właśnie producentów cała masa. Wiem,że cena antywłamaniowych jest koszmarna, więc odpadaja. Ciekawe jakie są ceny innych a np nie bardzo podobają mi się rolety ze kasetą na zewnątrz, raczej myślę o tych chowanych w nadprożu lub podtynkowych.Jestem ciekaw czy kupując okna już wybierałeś rolety?Na jakiego producenta się zdecydowałeś? jak kosztowało cie np okno +roleta do niego i jaki miało okno wymiar.Pozdrawiam

okna kupowałem u innego producenta niż rolety, chociaż mogłem razem.
Ponieważ okna kupowałem drewniane z najwyższej półki ( ale to taki mały mój konik ), to za rolety też nieźle zaśpiewali. Stąd wybrałem innego dostawcę.
Rolety planowałem na etapie projektu domu.
U mnie są takie zewnętrzne w nadproża w kształcie odwróconego "L".
Nie wybrałem systemu w nadprożu ( RKS ), gdyż jest to potężny mostek termiczny, a buduję raczej "ciepły" dom.
natomiast moje kasety ( te zewnętrzne w nadprożu L ) schowają się pod tynkiem zewnętrznym. Wymaga to nieco przesunięcia okna w stronę pomieszczenia, ale niewiele ( przy ścianach 36 cm ).

Konstrukcja od początku, bardzo starannie przemyślana, co do centymetra. Rolety z silnikami i sterowaniem cenntralnym+punktowym. Nie wyobrażam sobie, codziennie latać i sznurkami/taśmami otwierać/zamykać rolety. Dodatkowa korzyść - symulacja obecności + oświetlenie w dzień dla kwiatów podczas naszej nieobecności.

Ceny - nie pamiętam ok. 200-220 zł za m2 rolety, + silniki ok. 700 zł + sterowniki punktowe ok. 160 zł + zegar centralny 350 zł. wszystko brutto z montażem.


Cz.

03-03-2004, 23:10
a i ceny za sterowniki i silniki podałem za sztukę.

a do ceny metra kw. rolety liczą również powierzchnię skrzynki i prowadnic. Inaczej mówiąc w świetle otworu.

Cz.

fiolek
04-03-2004, 00:16
Gościu , czy twoje rolety to system Integro ?

Marcin Czyczerski
04-03-2004, 08:30
No właśnie producentów cała masa. Wiem,że cena antywłamaniowych jest koszmarna, więc odpadaja. Ciekawe jakie są ceny innych a np nie bardzo podobają mi się rolety ze kasetą na zewnątrz, raczej myślę o tych chowanych w nadprożu lub podtynkowych.Jestem ciekaw czy kupując okna już wybierałeś rolety?Na jakiego producenta się zdecydowałeś? jak kosztowało cie np okno +roleta do niego i jaki miało okno wymiar.Pozdrawiam

okna kupowałem u innego producenta niż rolety, chociaż mogłem razem.
Ponieważ okna kupowałem drewniane z najwyższej półki ( ale to taki mały mój konik ), to za rolety też nieźle zaśpiewali. Stąd wybrałem innego dostawcę.
Rolety planowałem na etapie projektu domu.
U mnie są takie zewnętrzne w nadproża w kształcie odwróconego "L".
Nie wybrałem systemu w nadprożu ( RKS ), gdyż jest to potężny mostek termiczny, a buduję raczej "ciepły" dom.
natomiast moje kasety ( te zewnętrzne w nadprożu L ) schowają się pod tynkiem zewnętrznym. Wymaga to nieco przesunięcia okna w stronę pomieszczenia, ale niewiele ( przy ścianach 36 cm ).

Konstrukcja od początku, bardzo starannie przemyślana, co do centymetra. Rolety z silnikami i sterowaniem cenntralnym+punktowym. Nie wyobrażam sobie, codziennie latać i sznurkami/taśmami otwierać/zamykać rolety. Dodatkowa korzyść - symulacja obecności + oświetlenie w dzień dla kwiatów podczas naszej nieobecności.

Ceny - nie pamiętam ok. 200-220 zł za m2 rolety, + silniki ok. 700 zł + sterowniki punktowe ok. 160 zł + zegar centralny 350 zł. wszystko brutto z montażem.


Cz.

Silniki, sterowniki punktowe... Te wartości podałeś za szukę, czy łącznie?

Marcin Czyczerski
04-03-2004, 08:31
OK, OK, nie doczytałem do końca ... ;-)

Już wiem, że za sztukę...

Nie krzyczcie tylko, już będę czytał uważnie ;-)

Chatte
04-03-2004, 08:35
Witam i ja zastanawiam się nad sposobem ukrycia skrzynek do rolet w ścianie. W projekcie mam scianę 3W i na pewno nie chcę widocznych z zewnątrz ani zasłaniającyh okno kaset.

Czy ktoś ma doswiadczenia z nadprożami do rolet z leiera?

Obawiam sie mostków termicznych przy zastosowaniu rks-ów, a okna mam dosyć szerokie...

Marcin Czyczerski
04-03-2004, 08:37
[quote=mesieur]
Rolety planowałem na etapie projektu domu.
U mnie są takie zewnętrzne w nadproża w kształcie odwróconego "L".
Nie wybrałem systemu w nadprożu ( RKS ), gdyż jest to potężny mostek termiczny, a buduję raczej "ciepły" dom.
natomiast moje kasety ( te zewnętrzne w nadprożu L ) schowają się pod tynkiem zewnętrznym. Wymaga to nieco przesunięcia okna w stronę pomieszczenia, ale niewiele ( przy ścianach 36 cm ).
Cz.

Mam jeszcze kilka pytań:

1. czy jeżeli niezaplanowałbyś umiejscowienia rolet na etapie projektu, to później byłby problem z ich umiejscowieniem (rodzaj nadproży chyba można zmienić, bez wielkiej szkody dla konstrukcji...)?

2. 36 cm sciany - Tyle masz bez ocieplenia? Czy z ociepleniem? Jeżeli ja zaplanowałem Silkę 18 i 12 cm wełny, sądzisz, że mogę mieć na tym polu jakieś problemy? Próbowałem zgłębiać to w innym wątku, ale bez skutku, bo nikt nie miał tutaj doświadczenia.

rammzes1
04-03-2004, 08:47
DO MARCINA CZ.

Jakiś czas temu wysłałem do Ciebie (na pryw wiad.)prśbę o cennik Zacisza.

Prośbę tę ponawiam

sorki, że przez ten temat

Marcin Czyczerski
04-03-2004, 08:53
DO MARCINA CZ.

Jakiś czas temu wysłałem do Ciebie (na pryw wiad.)prśbę o cennik Zacisza.

Prośbę tę ponawiam

sorki, że przez ten temat

Happy now? ;-)

rammzes1
04-03-2004, 09:25
oyeahhhhh :D

04-03-2004, 20:01
Gościu , czy twoje rolety to system Integro ?

tak, skrzynki typu Integro, lamele aluminiowe z pianką typ "36" i "45"
producent Aluprof, wykonywała firma lokalna.

cz.

mesieur
04-03-2004, 20:49
dzięki za odpowiedzi, wygląda na to, że okno 1.5mx1.5m ze sterownikami, silnikiem to koszt ok 1000 zl? chyba że źle zrozumiałem.
:o koszmar! przecież takich okien w przeciętnym domu jest z 10 a co tu mówić o drzwiach balkonowych!podajcie namiary na coś dostępniejszego!

mesieur
04-03-2004, 20:50
miałem na myśli roleta do okna o takich wymiarach, ma się rozumieć

04-03-2004, 22:48
dzięki za odpowiedzi, wygląda na to, że okno 1.5mx1.5m ze sterownikami, silnikiem to koszt ok 1000 zl? chyba że źle zrozumiałem.
:o koszmar! przecież takich okien w przeciętnym domu jest z 10 a co tu mówić o drzwiach balkonowych!podajcie namiary na coś dostępniejszego!

Nawet trochę więcej kasiorki !

Ale można założyć same rolety ( ok. 1/3-1/2 kwoty ) i założyć instalację elektryczną przygotowaną pod sterowanie, a samesilniki założyć jak np. wygramy w lotto :wink:

Cz.

bilbo
05-03-2004, 06:52
...Nie wybrałem systemu w nadprożu ( RKS ), gdyż jest to potężny mostek termiczny, a buduję raczej "ciepły" dom.
natomiast moje kasety ( te zewnętrzne w nadprożu L ) schowają się pod tynkiem zewnętrznym. Wymaga to nieco przesunięcia okna w stronę pomieszczenia, ale niewiele ( przy ścianach 36 cm ).


No właśnie!
Dziś do mnie dotarło, że przez takiego RKSa czy SKSa może wręcz nieźle dmuchać do domu. Wiem, że tam jest jakiś styropian, docieplenie, ale i tak wygląda mi to na potężny mostek termiczny.
Jakie są wasze doświadczenia?
Czy z roletą ze skrzynką zewnętrzną np. Integro nie ma już wcale problemu z mostkiem termicznym? Wprawdzie skrzynka nie przechodzi już w takim przypadku na przestrzał przez mur (na szczęście!) ale i tak dotykając gołego muru (zwłaszcza z czegoś tak zimnego jak silikaty) mostek termiczny jakiś tworzy.
Można się w tym miejscu spodziewać jakichś problemów? Jakieś skraplanie, przemarzanie etc. ???
Taką skrzynkę Integro montuje się do gołego muru, czy można przez jakiś styropian?

bilbo
05-03-2004, 07:24
Hej :-)

I jeszcze jeden problem z roletami nas nurtuje.
Może podpowiecie coś ciekawego.

Otóż chcemy koniecznie (się uparliśmy) założyć roletę na okrągłym oknie.
Okno tak jak na obrazku z lewej (a tu link ze szczegółami (http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=5&id_autora=3&spacer=2&proj=BILBO) ).

Zarówno od wewnątrz jak i zewnątrz w elewacji ma być widoczny jedynie okrągły otwór okienny (z oknem w środku oczywiście :wink: ) Żadnych prostokątów.
Ogólnie pomysł jest taki, żeby prostokątna roleta chodziła pod ociepleniem.
Problem jest jednak z dostępem serwisowym do niej.
Już nam się prawie wydawało, że wiemy -
dać RKS (ewentualnie SKS) dostęp do skrzynki rolety będzie od strony mieszkania. Wymagałoby to ewentualnie zdemontowania jakiegoś maskującego regipsu. Byłoby to do przeżycia.
Jedna wada takiego rozwiązania to dodatkowy koszt prostkątnej od góry ościeżnicy okrągłego okna (bo musi być jakoś zmontowane i zabudowane w prostokątnym otworze (nadproże) pod roletę typu RKS (roleta tego wymaga)).
Ale nawet, jeżelibyśmy się na to zdecydowali, to męczy mnie fakt tego mostka termicznego, jaki tworzy RKS. Nie po to budujemy ciepły dom z reku, żeby nam wiało przez skrzynkę od rolet.
Taka roleta typu Integro byłaby chyba jedak korzystniejsza. Ma też tą zaletę, że można normalnie i solidnie montować okno od góry, co nie jest już takie oczywiste w przypadku skrzynki naokiennej.

Tylko jak się dostać serwisowo do takiej Integro?
Końce skrzynki byłyby zabudowane ociepleniem.
Można by się do niej dostać od spodu, ale nie na całej długości.
Czy to by wystarczyło???
Macie jakieś pomysły, doświadczenia?

pozdrawiam
Robert

mesieur
05-03-2004, 12:56
Robercie od bilbusia (pięknego skądinąd) mam pytanie-widzę,że budujesz dom z pracowni horyzont (mnie podoba się frodo), powiedz jak układa się współpraca z pracownią, jak oceniasz fachowość projektów, czy masz lub wykonawcy mają jakieś problemy z interpretacja projektu, czy są jaoweś niedociągnięcia, bo czytam na forum o archiplagu i...wieje zgrozą!Czekam na twoje dośwaidczenia,pozdrowionka

Cz.
05-03-2004, 20:28
ponieważ "przerobiłem ten temat, spróbuję opisać swoje spostrzeżenia.

Moja ściana to BK400 36 cm + tynki 1cm+1,5cm=38,5 cm.

Czym grubsza ścian, tym lepiej dla schowania skrzynki Integro.

Okna nie są w połowie ściany, tylko przesunięte do środka domu ok. 1/3 i 2/3 na zewnątrz.

Otwory na okna były wykonane tak jakby w kształcie litery T, tzn. nie prostokąt, tylko zostawione wpusty u góry na nadproża, które zostały wbudowane dopiero po wstawieniu okien.

Nadproża były systemowe, tzn. takie cegły z prętami w środku i zalane betonem.

Nadproża licują cię z ramą okna od strony zewnętrznej,

Za nadprożami jest chyba 3-4 cm styropianu na klej ( jako ocieplenie), dalej przerwa 1-2 cm aby była możliwość zdjęcia pokrywy skrzynki, tzn. ta pokrywa zdejmuje się na zewnątrz domu ale jakby w stronę pomieszczeń.

Wszystkjo jest tak policzone, aby tą skrzynkę przykryć 1 cm styropianu i siatką ( jak w ociepleniu budybnków ). Styropian i siatka są po to aby zewnętrzny tynk nie pękał podczas pracy rolety.
Skrzynki i prowadnice będą schowane pod tynkiem na siatce i jakichś wzmocieniach ( nie wiem, bo jeszcze tego nie mam zrobionego ).

Nie wiem czy jasno to opisałem, ale mam nadzieję że pomogłem.

Bilbo, piękny projekt domu wybraliście,
Sądzę, że roletę w systemie Integro również można zrobić w przypadku okna okrągłego, ale nie wypowiadam się, bo nie jestem fachowcem.
Myślę, że DOBRY wykonawca i Twój projektant, powinni sobie z tym poradzić. W końcu nie takie rzeczy budują na świecie :wink:
U mnie dwaj panowie usiedli na 10 min. i wymyślili, mając wcześniej rysunki od sprzedawcy rolet.
Powodzenia.

Cz.

06-03-2004, 12:30
Dzięki Cz. :-)

Narysowałem to sobie wg Twojego opisu i chyba kumam.
Fajnie, że jest jeszcze ta szczelina i styropian.
Rozumiem, że skrzynka jest przyczepiona od góry do ściany przed nadprożem(?) A co sądzicie o mostku termicznym, który tu powstaje? Jakby nie było ściana w tym miejscu bez ocieplenia ma bezpośredni kontakt z temp. zew. Nic tam się nie będzie działo?

No i jeszcze jak w przypadku Integro zrealizowane jest sterowanie roletą? Oczywiście jeżeli jest silnik, to proste. Ale jeżeli mają być tasiemki? Czy i tak powstanie jakiś otwór na wylot przez mur?

mesieur,
Zapraszamy na wątek:
Dom "BILBO" pracowni Horyzont (http://www.murator.pl/forum/viewtopic.php?t=15732)

Generalnie na razie nie doszły do nas żadne złe słuchy o naszym projekcie. Ale na razie mamy tylko stan zero.
Na współprace z pracownią też nie możemy narzeać.

Czytaliśmy, że np. w "Wierzbie" z Horyzontu były problemy z przewymiarowaną więźbą. Ale forumowa specjalistka od Wierzby przeglądała nasze zestawienie więźby i stwierdziła, że jest już ok. Widać doświadczenia z Wierzbą nie poszły na marne. "Frodo" też należy do świeższych projektów.

Zerknij też na:
Nasza "Wierzba" (http://www.murator.pl/forum/viewtopic.php?t=16228)
Wierzba I (http://www.murator.pl/forum/viewtopic.php?t=14664)
Wierzba II (http://www.murator.pl/forum/viewtopic.php?t=3370)

pozdrawiam
Robert

bilbo
06-03-2004, 12:46
to byłem oczywiście ja :lol:

06-03-2004, 22:15
bilbo,

nawet policzyłem ten mostek termiczy w salonie gdzie mam dwa okna tarasowe szer. 270 cm i 180 cm.

Ten mostek termiczny to ok. 20-25 W więcej w stosunku do ściany ( gdyby tam była :lol: ( oczywiście mojej BK400 ).

Jeśli chcesz "sterować" ręcznie, to załóż sznurki, a nie tasiemki !

Do taśm trzeba dać duży przekrój przelotki, a do sznurków ( taki ładny pleciony, chyba sztuczny ) fachowcy wywiercili otwór wiertłem 10" włożyli tam taką sprężynkę a w nią sznurek. Mam tak w pomieszczeniu gospodarczym. I zero wyczuwalnego chłodniejszego powietrza.

Cz.

Szaruś
07-03-2004, 15:48
A może są w Polsce kasety na rolety takie jak w tym PDF-ie (http://www.hellasofa.hu/info_oldalak/prospektus.pdf) na stronie 7 i 8? Całość to praktycznie styropian, żadnych mostków.

JACK 40
09-04-2004, 14:33
WITAM WSZYSTKICH,JESTEM NA ETAPIE STANU SUROWEGO :D
JUŻ TERAZ CHCIAŁBYM ZAPROJEKTOWAĆ ROLETY ZEWNĘTRZNE.
NIE PODOBAJĄ MI SIĘ WIDOCZNE SKRZYNKI NA ZEWNĄTRZ LUB WEWNĄTRZ BUDYNKU.CZY KTOŚ POSIADA ROZWIĄZANIE UKRYWAJĄCE SKRZYNKI W SCIANIE I CZY MOŻLIWE JEST TO ROZWIĄZANIE PRZY OKNIE ŁUKOWYM.
POZDRAWIAM. :o

winjarek
10-04-2004, 18:53
Jak robilem nadproża z dwóch elek to zewnętrzną belkę zamontowałem 20 cm wyżej tak że powstała wnęka na schowanie skrzynki od rolety

goky
13-04-2004, 13:11
Są 2 metody: SKS - skrzynka zabudowana nad oknem we wnęce okiennej - koniecznosć "podniesienia" nadproża, RKS kaseta montowana na etapie wznoszenia ścian - przed zalewaniem nadproży/wieńca
pozdoriwenia

goky
13-04-2004, 13:13
mozna obejżeć linki:

http://www.mirola.com.pl/sks.htm
http://www.mirola.com.pl/rks.htm

Matizka
26-04-2004, 17:28
Hej,

dzisiaj rozmawialiśmy o oknach do naszego domku w MSLine i zapytałam o rolety zewnętrzne. Pan polecał rolety kompaktowe. Tłumaczył, kiwałam głową, a teraz zastanawiam się, że jednak nie wiem co to jest. Zwykłe rolety zewnętrzne czy jednak coś innego?

Macie coś takiego może? I jak się sprawuje?

M.

Szpulka
26-04-2004, 17:34
Mnie kiedyś proponowano pod taką nazwą roletę zewnętrzną i dodatkowo zamontowane siatki przeciw owadom w jednej kasecie do nadproża. Chyba również mogła być w tym do kompletu roleta materiałowa.

zbys
26-04-2004, 17:44
Kompaktowe to wg mnie rolety schowane pod nadprożem okiennym ale trzeba zawczasu pomysleć o tym i wybudować wyższy otwór okienny

MILeq
26-04-2004, 19:04
Jeżeli wszyscy mówimy o tym samym, czyli o roletach nad oknem, to jedna uwaga: moi znajomi też mieli tak schowane rolety - wygląda super, nic nie wystaje za budynek, z jednym minusem: albo im coś schrzanili, albo taka jest ich konstrukcja (raczej bardziej), ale zimą strasznie im ciągnęło chłodem z obudów rolet, więc osobiście zamiast rolet wolę p4 i wk2.

rubin23
26-04-2004, 19:19
Zgadzam się z MI egiem Też będę miał rolety ale zdecydowałem się na tzw. zewnętrzne nadtynkowe, własnie z tego powodu że w kompaktowych jest mostek cieplny.Pzdr. :lol:

zbys
27-04-2004, 14:52
Przyznam się że też mam zewnętrzne rolety nadtynkowe ale najpierw nie chcieliśmy a potem nam sie odmieniło i było za późno ale i tak skryja sie prawie pod styropianem przy ociepleniu domu.

27-04-2004, 18:08
Zgadzam się z MI egiem Też będę miał rolety ale zdecydowałem się na tzw. zewnętrzne nadtynkowe, własnie z tego powodu że w kompaktowych jest mostek cieplny.Pzdr. :lol:

Witaj, RUBIN!
Jakie ceny?
Pozdrawiam

rubin23
27-04-2004, 20:35
Przemo ! narazie jestem na etapie fundamentów ale lubię planować odpowiednio wcześnie. np. mam już kupione okna.ale zbieram też informacje na temat rolet.ceny są różne np. za 1m.2 z montarzem liczą 270pln. POZDRAWIAM :)

MariuszP
27-04-2004, 20:39
A ja wlasnie kupilem rolety, ktore beda w murze nad oknem :) Sytuacje mozna taka zastosowac tylko wtedy, gdy na rolete pojdzie jeszcze ocieplenie. Ja buduje z silki i na rolecie pojdzie jeszcze 15cm styropianu, wiec bedzie ocieplone porzadnie.

myszkaxs
15-10-2005, 21:12
czy ktoś z forumowiczów może polecic kogoś kto montuje takie rolety ewentualnie firmę.

myszkaxs
21-10-2005, 16:54
nikt nie zakładał rolet? :cry:

BERGER
01-04-2006, 23:08
Moi drodzy


Jestem na etapie podejmowania decyzji jakie wybrać rolety naokienne w skrzynkach PCV czy montowane na budynku. Słyszałem, że te naokienne mają następujące wady:

1. Strata ciepła: są mostkiem termicznym, przez które ucieka dużo ciepła;
2. Stabilność okna: przy montażu większych okien są one mniej stabilne, gdyż są montowane do ściany tylko z trzech stron;
3. Estetyka: szyny po których przesuwa się roleta bardziej zasłaniają ramy okien niż przy roletach natynkowych.
4. Dodatkowa robota: skrzynkę od strony wnętrza trzeba obudować płytami;

Proszę o Wasze spostrzeżenia w tej sprawie.[/list]

myszkaxs
02-04-2006, 07:44
sa rózne systemy rolet, my wybralismy wariant łączony na dole budynku w skrzynkach RKS, na poddaszu w skrzynkach naddtynkowych bo tu nie dalo sie zamontować RKS-ów z przyczyn konstrukcyjnych. Skrzynka RKS ma w swojej budowie styropian wiec jest w miare ciepła. Od strony wnetrza jest tzw klapka rewizyjna, która standardowo wystepuje w kilku kolorach palety RAL, ale mozna pomalowac ja na kazdy kolor, poza tym widzialam tez te klapki oklejone tapeta współgrająca z wnetrzem - super to wyglądało. Co do mniejszej stabilnosci to oczywiscie zarzut moze byc sluszny, ale przy prawidłowo wykonanych nic takiego sie nie dzieje. No i dla mnie duzy walor estetyczny wszystko schowane pod elewacją, skrzynki nadtynkowe tez mozna schowac ale tylko wtedy kiedy ocieplenie jest szersze od jej samej - a to juz zalezy od wielkosci okna. Przy duzych oknach zawsze bedzie skrzynka naddtynkowa wystawac. Poza tym zeby nie zaslaniac czesci okna mozna skrzynke naddtynkowa zamontowac wyzej - ale wszystko to koszty bo wtedy sam pancerz bedzie wiekszy itd.
Zycze udanego wyboru.

areq
02-04-2006, 13:58
Zależy co Tobie się bardziej będzie podobać.Schowane pod ociepleniem kasety typu SKS,czy też widoczne kasety na zewnątrz.
Ja wybrałem wariant pierwszy.Sąsiad ma,użytkuje i wygląda to super.Drugi z kolei ma zewnętrzne...i też się dobrze sprawuja i wyglądają dobrze.Jedna rzecz. Kolorystyka kaset zewnętrznych nie jest nieograniczona,więc musisz dobrac jakoś kolor do dupereli w stylu podbitka,rynny,parapety zewnętrzne. Okno jest jednym wielkim mostkiem termicznym a taką roletę naokienną ocieplasz z zewnątrz styropianem w końcu.

bendzamin
05-11-2006, 17:06
Czy podczas wznoszenia scian należy juz miec na uwadze rolety zewnętrzne??
Jakie najlepiej rolety zamontowac bo po rozmowie z sasiadem stwierdził on ze mozna zastosowac jakąs skrzynke do rolet ona bedzie pełnic funkcje również nadproża ale koszt takich rolet ze skrzynkami zabudowanymi jest dużo wiekszy niz skrzynki montowane w pózniejszym okresie na gotowe sciany?
Jakie wy macie rolety i czy warto w to inwestować?

pozdrawiam beny

ryby
05-11-2006, 17:11
Musisz podnieść nadproża aby zmieściły sie skrzynki z roletami nadokiennymi, które możesz schowac pod tynki. My tego nie zrobiliśmy i w konsekwencji obnizyliśmy poziom parapetów abu zmieścić mimo wszystko te skrzynki a nie montować rolet namurowych. Taką montowaną na mur musieliśmy założyć nad oknem tarasowym. Niestety.

Rezi
05-11-2006, 20:20
albo dąc skrzynki natynkowe i schowac je w ociepleniu zew.
http://rezulak.pl/Inwestor128/system_integro.gif

kaczorek.
05-11-2006, 21:30
albo ... przed zalaniem nadprozy wsadzić styropian odpowiedniej grubości
potem panowie ktorzy przyjadą montowac rolety go wydłubią ;)
(tak powiedziala Pani z firmy "x" która sprzedaje i montuje rolety

rozsądnie - pod warunkiem ze nie oslabi to nadprozy 8)

bendzamin
05-11-2006, 22:07
rezi przedstawił to bardzo fajnie tylko czy w miejscu szkrzynki nie bedzie mosta termicznego?
chce dac ocieplenie 20 cm i elegancko by to zakryło skrzynke ale ten mostek... :-?

Rezi
05-11-2006, 22:37
daj przekładke termiczną ze styropianu pod skrzynkę
ja dałem 3cm i nie widzę skutków ubocznych
przy 20 cm styro mozesz zamaskować skrzynke i rewizje przemalowac w kolorze RAL, pamietaj tylko o dobrym siatkowaniu styro na kasecie.
tak to wyszło na gotowo
http://rezulak.pl/inne/roleta11.jpg

bendzamin
05-11-2006, 22:55
jakiej szerokości sa skrzynki przy wys. okna 150 cm?

Rezi
05-11-2006, 23:02
jakiej szerokości sa skrzynki przy wys. okna 150 cm?
o ile pamietam to powinny sie zmieścić w 155 x155
dlatego przy rolecie wys 220 - i skrzynce 175x175 nie dałem przekłądek termicznych pod skrzynkę

GAWRYŁO
20-02-2007, 10:17
A może ktos z Was ma rolety w "skrzynce nadproża" okna?
Mam wrażenie, że takie rozwiązanie jest ociupinkę bardziej estetyczne.
Ale może są jakieś wady? Właśnie muszę podjąć decyzję co do tych nadproży.

Pomóżcie!

buba48
20-02-2007, 13:18
Z braku środków zrezygnowałem w fazie budowy z montażu okiennic, czy rolet antywłamaniowych. Teraza po 3 latach od zamieszkania widzę, że popełniłem bład. Przy ostatnich wichurach obawiałem się o szyby, by czasem nie zostały wybite czymś twardym z powiewem. Nie byłoby problemu, gdyby było takie zabezpieczenie. Ale czy teraz możliwy jest montaż czegoś takiego, gdy ściany z zwenątrz ocieplone są wełą mineralną ? Co o tym sądzicie ? Znacie jakieś rozwiązanie ?

Rapit
20-02-2007, 13:31
Myślę, że rolety zewnętrzne da się zamontować, sąsiedzi tak zrobili, ale są to rolety ze "zwijaczem" natynkowym, niestety nie wiem jak u nich z ociepleniem. Czekaj na wypowiedzi fachowców, ale bądź dobrej myśli.

przemekk74
20-02-2007, 15:05
sa nastepuajce (mi znane rozwiazania)
- szyby antywlamaniowe
- na ocieplenie zalozyc rolety i juz (musisz przypilnowac ekipe aby to dobrze zamontowala to bedzie przeczz odleglosc od sciany !!! - zeby utrzymalo to zlodzeija bo jak spadnie podczas wspinania sie po roletach to odszkodowanie!!!)
- montujesyz puszke z prowadnicami na okno (zaslaniasz puszka czesc okna!!!)
- wycinasz styro od gory okna (miejsce na puszke) i montujesyz calosc do okna (puszka nad oknem).. minus to mostek termiczny przy puszcze.. ale to akurat dotyczy takze robionych rolet w trakcie budowy (pomiedzy roleta a puszka jest przerwa przez ktora wiatr 'zaglada' do puszki.. a puszla na scianie)

Propomuje abys poszedl do jakiegos sprzedawcy rolet i dokldanie ogladnal jak zbudowana jest roleta, jak montowana (puszka jest 'nasadzana' na prowadnice - tylko ine sa przykrecone)
Z zamocowaniem nie ma najmniejszego problemu.. jedyne to byc moze bedzie trzeba znieszczyc (a pozniej odbudowac) tynk+ ocieplenie kolo okna
O ile pamietam puszka przy dlugich roletach (okna balkonowe) odstaje na okolo 15cm.. wiesz ile masz ocieplenia (potencjalna zabudowa, strona wizualna)
Przemek

MISZYN
21-02-2007, 00:37
A może ktos z Was ma rolety w "skrzynce nadproża" okna?
Mam wrażenie, że takie rozwiązanie jest ociupinkę bardziej estetyczne.
Ale może są jakieś wady? Właśnie muszę podjąć decyzję co do tych nadproży.

Pomóżcie!

masz na myśli RKS ?
estetycznie OK
termicznie OK
8)

malmuc
21-02-2007, 08:04
Przed RKS wszyscy przestrzegają i ja też :lol:
Wrzuc w "szukaj" haslo RKS to znajdziesz wiecej na ten temat.

Pabloiq
22-02-2007, 14:38
[b]Gorąco polecam takie rozwiązanie, i owszem jest przy tym trochę więcej pracy ale efekt jest świetny. Znacznie bardziej estetyczniej.

surfi
22-02-2007, 16:13
A może ktos z Was ma rolety w "skrzynce nadproża" okna?
Mam wrażenie, że takie rozwiązanie jest ociupinkę bardziej estetyczne.
Ale może są jakieś wady? Właśnie muszę podjąć decyzję co do tych nadproży. Pomóżcie!
Roleta w systemie typu RKS jest montowana w kilku etapach (a'propos "męczenia") i m.in. dlatego jest to system drogi.Jak zapewne wiesz są systemy "podtynkowe", które także można potem zamaskować z dwóch stron, tyle że nie wymagają specjalnie przygotowanych nadproży. Są to rolety tzw nadstawne, np BeClever, montowane wraz z oknami, o U=ok.1,2. Estetyka podobna+możliwość wykonania prowadnic w kolorze identycznym jak okna. Rewizja (podobnie jak w RKSach) znajduje się tutaj wewnatrz pomieszczenia. Jest jeszcze system typu Integro, który rewizję ma od strony zewnętrznej, zdecydowanie godny polecenia, ale tu już nadproże powinno być wykonane inaczej. Także jest w czym wybierać :wink: zależnie od priorytetów, jak też rodzaju i gabarytów okien...

surfi
22-02-2007, 16:27
Ważne,czy mocno zakryłeś ramiaki okienne przy ocieplaniu? Jeśli nie-możesz pokusić się faktycznie o "wpuszczenie" rolety we wnękę, co zawsze wygląda esetyczniej. Jeśli bardzo nie zależy Ci na twardości pancerza, możesz pomyśleć o zewnetrznych roletach materiałowych. Widziałem coś takiego ostatnio, wyglądało ciekawie (m.in.siatka materiału może stworzyć półprzezroczystą przesłonę typu "Ty widzisz,ciebie nie widzą").Wspominam akurat o tym systemie, bo puszki są mniejsze, więc łatwiej wkomponować toto we wnękę.
Alternatywą jest montaż na elewacji, zawsze możesz zamówić polakierowane w ciekawy kolor skrzyneczki półokrągłe.Ale ekipa musi być "konkretna",żeby zamocować to stabilnie. W razie problemów podrzucę jakieś fotki na priva.Pzdr!

aniastefan
06-03-2007, 11:34
Czy ktoś montował rolety zewnętrzne?. Na jakim etapie budowy należy je montować. Ja mam już założone okna plastikowe, czy to nie za późno.
Proszę o podpowiedzi
dzięki

Annja
06-03-2007, 13:36
My będziemy mieli rolety montowane razem z oknami i będą to montować ci sami ludzie. W twoim wypadku chyba już nie da rady zamontować rolet nadstawnych a tylko zewnętrzne podtynkowe, ale głowy nie dam. Zapytaj najlepiej sprzedawcy. Aha i nie warto tego montować samemu. Nam rolety z 7% VAT i montażem wyszły taniej niż z 22% bez montażu, a i gwarancję masz że będzie to zrobione jak należy

as24
27-03-2007, 09:19
Stoje przed dylematem: rolety zewnetrzne w sytemie RKS czy naokienne...

RKS wymagaja odpowiednio wymurowanej ściany, aby na etapie murow wbudowac skrzynke i sa drozsze, ale czy lepsze???

Naokienne tansze, ale ponoc roletki z moskitiera maja tendencje do wypadania

A co wy o tym sądzicie???

Jakiego wykonawce polecacie? Na co zwrocić uwagę?

Zuza19
27-03-2007, 09:38
Wszystko tylko nie RKS!!!

Zuza19
27-03-2007, 09:40
Masz kilka innych mozliwości: system Integro, Be Clever. Poszukaj na forum. Jest wiele wątków o tych systemach.

as24
27-03-2007, 10:16
Zapomnialem dodac jeden istotny fakt - sciana 1-warstwowa!

Ktory z systemow najbardziej pasuje, no i zeby roleta byla schowana (mozliwasc zabudowy skrzynki od przodu)

sylwia13
27-03-2007, 12:29
Jak nie masz jeszcze nadproży w oknach to polecam Integro.

as24
27-03-2007, 13:44
A w firmie robiacej rolety BeClever powiedziano mi ze moskitiera zintegrowana z roleta moze byc jedynie w roletach firmy BeClever , natomiast w integrze i innych systemach na pewno nie...

bimbelt
15-04-2007, 22:30
Czy ktoś użytkuje rolety zewnętrzne, których skrzynka umieszczona jest pomiędzy oknem a nadprożem? Skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu, ale mam kilka dylematów.

1. Czy taka roleta nie jest czasem mostkiem termicznym? Czy zima nie skrapla sie na niej woda?
2. Czy da sie taka rolete ladnie wykonczyc zarowno od zewnatrz jak i od wewnatrz?
3. Czy naprawde nie ma problemow z serwisowaniem rolety?
4. Czy nie oslabia ona osadzenia okna? Wszak okno z taka roleta jest chyba zamocowane do sciany tylko z trzech stron? Co z oknami o duzej powierzchni?

Mice
15-04-2007, 22:36
Było dopiero co wszystko opisane w wątku podwieszonym o oknach.

Rezi
16-04-2007, 00:45
1. Czy taka roleta nie jest czasem mostkiem termicznym? Czy zima nie skrapla sie na niej woda?
2. Czy da sie taka rolete ladnie wykonczyc zarowno od zewnatrz jak i od wewnatrz?
3. Czy naprawde nie ma problemow z serwisowaniem rolety?
4. Czy nie oslabia ona osadzenia okna? Wszak okno z taka roleta jest chyba zamocowane do sciany tylko z trzech stron? Co z oknami o duzej powierzchni?
1-nie - a tak na marginesie - gdzie ta woda ma byc ?
2- da się jest kilka sposóbów w zależności od systemy montażu
3-nie ma
4-nie osłabia

visser
16-04-2007, 08:59
witam

mam pytanie do bimbelt..zdrazisz mi tajemnice ile drozsze sa te okna z wmontowana zaluzja??mysle ze chodzi o zaluzje atywlamaniowe,j..jak wyglada roznica cenowa miedzy zwyklym oknem a tym z zaluzja..

pozdrawiam

visser

jareko
16-04-2007, 09:57
Czy ktoś użytkuje rolety zewnętrzne, których skrzynka umieszczona jest pomiędzy oknem a nadprożem? Skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu, ale mam kilka dylematów.

1. Czy taka roleta nie jest czasem mostkiem termicznym? Czy zima nie skrapla sie na niej woda?
2. Czy da sie taka rolete ladnie wykonczyc zarowno od zewnatrz jak i od wewnatrz?
3. Czy naprawde nie ma problemow z serwisowaniem rolety?
4. Czy nie oslabia ona osadzenia okna? Wszak okno z taka roleta jest chyba zamocowane do sciany tylko z trzech stron? Co z oknami o duzej powierzchni?
ad.1 - nie jest
ad.2 - wszystko zalezy od pomyslu - da sie
ad.3 - nie ma
ad.4 - powyzej szerokosci 2000 zaczynaja sie klopoty i trzeba cos wymyslec by bylo OK

jareko
16-04-2007, 09:58
...mysle ze chodzi o zaluzje atywlamaniowe,....
nie ma rolet antywlamaniowych gdy wykonane sa z aluminium
tym bardziej nei ma zaluzji antywlamaniowych

civic9
16-04-2007, 15:09
to co można wymyślić powyżej tych 2000? :)

jareko
16-04-2007, 18:55
to co można wymyślić powyżej tych 2000? :)
hmmm......czasem mozna czasem nie ale to juz ta czesc wiedzy ktora sobie zostawiam :)

KBijan
17-05-2007, 16:19
W prjekcie przewidzielismy rolety zewnetrzne RKS. Sprzedawca zaproponował nam ponoć nowy i lepszy system rolet zewnętrznych Intermo. czy ktos może mi wytłumaczyć na czym polega różnica, które z nich sa lepsze i jakie są koszty?
Serdecznie pozdrawiam

jareko
17-05-2007, 17:15
hmmmm.....a tak fajnie byloby poszperac w zasobach sieci ;)

milej lektury

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1589645&highlight=rolety#1589645

Kasia_de
03-06-2007, 10:37
chodzi mi o takie rolety chowane w ścianę... najchętniej żeby była to firma oferująca również okna i parapety ;-) ale rolety wystarczą na początek, bo nie wiem jakie nadproża kupić.

_K_
14-06-2007, 08:09
Na co zwracać uwagę przy zakupie rolet?
Jakich producentów rolet i napędów polecacie.

BRATER
29-07-2007, 19:58
Jestem zainteresowany, a właściwie zmuszony zamontować rolety na oknach połaciowych i standardowych. Zrobiłem szybki przegląd i rozpiętość cen bardzo duża, a materiały i technologia właściwie identyczna. Zwracam się zatem z zapytaniem do doświadczonych forumowiczów, którzy zęby zjedli na podobnych zagadnieniach - jakiego producenta, w jakim systemie i co ogólnie polecacie w tym zakresie? Interesują mnie rolety materiałowe przykręcane/klejone do stolatki okiennej i drzwiowej. Najbardziej cenowo przemawia do mnie Vidella http://www.vidella.com/strony/1/i/16.php ale nie wiem czy ich produkty są godne polecenia.

wiewióra1976
19-08-2007, 08:30
Witam, muszę się szybko zdecydować na system rolet zewnętrznych. Nie chcę, żeby z tej okazji powstał dodatkowy mostek termiczny, więc myślałam o podtynkowych. Jakie sysyemy macie u siebie? Jakie są ich wady lub zalety?

sinesium
19-08-2007, 11:55
Ja mam rolety podtynkowe. Tutaj na prawde trzeba miec ogromna wyobraznie by wcelowac sie z tematem. Trzeba przewidziec jak beda prowadzone prace zeby pozniej wszystko pasowalo (okna, parapety). My mielismy za gleboko zrobione wneki rolet (bo ocieplenie ktore mielismy ukladac mialo 12 cm) wiec panowie przy montazu okien (bo to rolety montowane z oknami) musieli podkladac 4cm styropianu (bo bysmy mieli zbyt gleboko okna wpuszczone we wneke). Z kolei moi rodzice maja rolety nadstawne (otwor okienny wysoki na tyle by pomiescil puszke z roleta o szerokosci wneki okiennej) i nie czuc by zima byly chlodne, lub cos sie na nich skraplalo (sadze ze sa dosyc dobrze ocieplone). Wg mnie to jedynie kwestia wyboru jakoegos dobrego sprawdzonego producenta rolet.

wiewióra1976
20-08-2007, 14:08
Dzięki za odpowiedź i UUUP!

slonko5
09-10-2007, 12:33
Poszukuję sprawdzonej firmy. która zajmuje się sprzedaż rolet zewnętrznych montowanych w nadprożach ściany 3-warstwowej z okolic trójmiasta, kościerzyny i sierakowic.

rewek
24-10-2007, 10:02
Chciałbym założyć rolety zewnętrzne tylko nie znam innej firmy niz Faac, (tzn mam ich siłownik do bramy), więc proszę o jakies Wasze opinie, rady

grzegorz10
26-10-2007, 18:03
Jerzeli chodzi o rolety zew. to wiodącymi producentami detali do produkcji są Aluprof i Heroal.
Natomiast producentów gotowego wyrobu jest bardzo dużo.
Ja również zajmuje się montażem rolet.
W zapytaniu musisz określić miejsce swojego zamieszkania.

medoza01
06-11-2007, 21:39
Zamawiam okna do domu. Nie wiem, czy wybrać rolety ze skrzynkami zewnętrznymi, czy wpuścić je w w mur. Wtedy pomniejszą się okna. Obawiam się, że w razie, gdy zepsuą się rolety, to będzie problem . A te zewnętrzne rolety w razie awarii po prostu odkręcę i już. Pozdrawiam

rewek
15-11-2007, 10:41
Witam, długo mnie nie było z racji obowiązków. Narazie nadal szukam i jak nie wiedzialem nic o innych firmach niz Faac, tak nie wiem...
więc chyba zostane przy tym producencie.
Poza tym możesz mi powiedzieć co powinienem wziąc pod uwge wybierając model?
Za wszelkie rady z góry dziękuję

radomik
17-11-2007, 20:48
http://www.krispol.pl/

Trociu
26-11-2007, 16:14
Hej
Moi rodzice maja te wpuszczone w mur, czyli "wewnętrzne". W razie problemów otwiera się klapę rewizyjną do środka budynku i naprawia co trzeba.
Myśmy do swojego domku zdecydowali się na rolety zewnętrzne głównie z tego względu, iż do nich mamy od razu spuszczane moskitiery. Tak więc na lato będą opuszczone i mniej świństwa będzie leciało do środka. Dodatkowo okna są o jakieś 20cm większe i więcej świata widać.

Minusem naszego rozwiązania jest to, iż montowane są na mur i w razie problemów, trzeba będzie kawałek ocieplenia ściągać. Ale że nie planujemy awarii, mamy nadzieję, że do niej nie dojdzie i nasze ocieplenie pozostanie długo nietknięte.

Z tego co się dowiedziałem podczas wyboru naszych rolet, teraz w ofercie są jeszcze rolety chowane w nadproże. Ale o tym należy pomyśleć już na etapie projektu i wykonania ścian, gdyż nadproże musi mieć kształt L-ki, aby w nie można było schować puszkę roletową.

Myślę, że najlepiej przejdź się do sklepu, w którym będziesz chciała je zamawiać i porozmawiaj ze sprzedawcą. Jeżeli nie doradzi, to przynajmniej powie co i jak.

Annja
26-11-2007, 17:08
My mamy rolety wewnętrzne termolux a okna mamy dokładnie takiej wilekości jak w projekcie - nie są w żaden sposób pomniejszone. Z tego co pamiętam nadproże było wstawiane o 20 cm wyżej, czyli powiększany był otwór a nie pomniejszane okno.

pioslotw
27-11-2007, 13:26
My mamy rolety wewnętrzne termolux a okna mamy dokładnie takiej wilekości jak w projekcie - nie są w żaden sposób pomniejszone. Z tego co pamiętam nadproże było wstawiane o 20 cm wyżej, czyli powiększany był otwór a nie pomniejszane okno.

U mnie będzie tak samo :D

renia i arek chełm
27-11-2007, 19:42
witam
Ja mam rolety zamontowane na nadprożu, prowadnice zaś do ram okiennych. Skrzynki są proste, do zabudowy, ocieplenie bedzie z 12 styropianu, a skrzynki mają ok 15 cm, tylko tarasowa jest wieksza. W zwiazku z tym w koło okien będą zrobione wypustki se stropianu tzw. "bonie:, które skryją skrzynkę. Rewizja jest od dołu w glifie od zewnątrz.[/img]

Trociu
27-11-2007, 19:50
witam
Ja mam rolety zamontowane na nadprożu, prowadnice zaś do ram okiennych. Skrzynki są proste, do zabudowy, ocieplenie bedzie z 12 styropianu, a skrzynki mają ok 15 cm, tylko tarasowa jest wieksza. W zwiazku z tym w koło okien będą zrobione wypustki se stropianu tzw. "bonie:, które skryją skrzynkę. Rewizja jest od dołu w glifie od zewnątrz.[/img]
Planujesz zakrywać prowadnice styropianem czy zostawiasz jest widoczne?
Styropian będzie położony tak, że będzie można się dostać do rewizji w razie problemów czy trzeba będzie co nieco wykroic?
Reszta wygląda tak samo jak w moich planach ;)

renia i arek chełm
28-11-2007, 08:30
renia i arek chełm napisał:
witam
Ja mam rolety zamontowane na nadprożu, prowadnice zaś do ram okiennych. Skrzynki są proste, do zabudowy, ocieplenie bedzie z 12 styropianu, a skrzynki mają ok 15 cm, tylko tarasowa jest wieksza. W zwiazku z tym w koło okien będą zrobione wypustki se stropianu tzw. "bonie:, które skryją skrzynkę. Rewizja jest od dołu w glifie od zewnątrz

Planujesz zakrywać prowadnice styropianem czy zostawiasz jest widoczne?
Styropian będzie położony tak, że będzie można się dostać do rewizji w razie problemów czy trzeba będzie co nieco wykroic?
Reszta wygląda tak samo jak w moich planach

Prowadnice są przykręcone do ramy okiennej styropian ze ściany wchodzi jakieś 9-10 mm na prowadnice, zakrywa korki od otworów na śruby. Rewizja jest mocowana na niry lub wkręty do blaszek, które mają 2.5 cm, po położeniu styr. zostaje ok 1.5 cm. Rewizja zostaniedocięta do otworu, więc w razie konieczności dostania się do środka wystarcz ją odkręcić lub roznitować bez konieczności wycinania styr. wstawił bym fotkę ale mimo moich prób jakoś nie wychodzi jakwiesz jak to zrobić to podpowiedz.

victos
05-12-2007, 08:57
Dzień dobry,

Jestem przed zakupem tego projektu:
http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=256

Chciałbym prosić Was o poradę:

- jakie rolety przeciwłamaniowe można zastosować i jakie są mniej więcej ich koszty na takie duże okna (szczególnie tył budynku)

- Czy i gdzie można kupić tego typu okna jak w projekcie?

- Jakie rozwiązanie (przydymione, lustro weneckie,..) zastosować aby z wewnątrz widać było otoczenie, ale żeby ktoś nie widział wnętrza budynku?

- mniej więcej jak kształtują się ceny i gdzie szukać rozwiązań na takie okna i rolety?

A może ktoś z Was ma jakieś pomysły w jaki sposób zabezpieczyć się przed włamaniami, ale tak aby ten dom nie stracił na uroku.

z góry bardzo dziękuję za wszelkie rady

jareko
05-12-2007, 11:45
- jakie rolety przeciwłamaniowe można zastosować i jakie są mniej więcej ich koszty na takie duże okna (szczególnie tył budynku)
NIE MA rolet antywlamaniowych - sa tylko lekko wzmocnione - oczywiście mówimy o roletach aluminiowych
Stalowe to takie koszty ze realnie klienta indywidualnego na nie nie stac


- Czy i gdzie można kupić tego typu okna jak w projekcie?
wszędzie :)


- Jakie rozwiązanie (przydymione, lustro weneckie,..) zastosować aby z wewnątrz widać było otoczenie, ale żeby ktoś nie widział wnętrza budynku?
pamiętaj o jednym - lustro weneckie działa do momenty gdy światła wewnątrz nie zapalisz - wtedy widać wszystko jak na dloni


- mniej więcej jak kształtują się ceny i gdzie szukać rozwiązań na takie okna i rolety?
kilka zapytań do rożnych dostawców i ceny poznasz :)

Sasha
05-12-2007, 11:54
A może ktoś z Was ma jakieś pomysły w jaki sposób zabezpieczyć się przed włamaniami, ale tak aby ten dom nie stracił na uroku.

Szyba P4, okucia Wk2, czujniki inercyjne + ruchu + ochrona.
Dla ochrony domu powinno wystarczyć


A jak będziesz miał w domu działa sztuki to raczej będzie mało :)

Yatza
05-12-2007, 12:31
...
- jakie rolety przeciwłamaniowe można zastosować i jakie są mniej więcej ich koszty na takie duże okna (szczególnie tył budynku)
- Czy i gdzie można kupić tego typu okna jak w projekcie?
- Jakie rozwiązanie (przydymione, lustro weneckie,..) zastosować aby z wewnątrz widać było otoczenie, ale żeby ktoś nie widział wnętrza budynku?
- mniej więcej jak kształtują się ceny i gdzie szukać rozwiązań na takie okna i rolety?
A może ktoś z Was ma jakieś pomysły w jaki sposób zabezpieczyć się przed włamaniami, ale tak aby ten dom nie stracił na uroku.
z góry bardzo dziękuję za wszelkie rady

Jestem autorem wątku http://forum.muratordom.pl/okna-z-roletami-czy-okna-wk1-klamki-z-kluczykiem-i-p2,t111774.htm na podobny temat.

W efekcie kupiłem w listopadzie okna pcw Oknoplast-Kraków w promocji Ultra Protect Plus (czy jakoś tak), w każdym razie standard WK2 (klamki na klucz w tym), szyby P2.

Rolety może kiedyś zamontuję ale bardziej jako ochrona termiczna i przeciwsłoneczna. Generalnie komplet rolet wyszedłby mnie parę tysięcy drożej niż dopłata do WK2 i P2. Do tego dorzucę alarm i... ubezpieczenie. :D

My lubimy firanki (nie lubię pogłosu w pokoju :wink: ), dom mamy tradycyjny, więc szyb weneckich nie planowaliśmy.

Fakt, faktem rolety najlepiej wygladają zabudowane nad oknem, w moim przypadku wylądują przed. Wygląda to gorzej. Więc jakbys chciał rolety typu "nad" to musisz to uwzględnić przy pracach murarskich.

agusia_x
15-01-2008, 09:42
Witam.
Mam zamiar wymieniać okna w moim mieszkaniu w bloku. Ze względu na to, że jest to mieszkanie na parterze, okna będą z roletami zewnętrznymi. W różnych punktach sprzedaży rolet sprzedawcy mają rózne zdanie co do montażu rygla w tych roletach. Niektórzy twierdzą, że sama roleta ma wystarczające zabezpieczenia i nie potrzeba dodatkowego zamka, a inni mówią, że bez rygla roletę można z zewnątrz bez problemu podnieść do góry. Co wy o tym sądzicie?? Z góry dziękuję za pomoc.

niedzio
15-01-2008, 11:08
Podejrzewam, że piszesz o najbardziej popularnych roletach aluminiowych, które nie są antywłamaniowe.
Jeśli roleta nie ma żadnych rygli to podnieść można ją spokojnie ręką (przynajmniej w takim zakresie ile zmieści się pancerza w skrzynce roletowej).
Rygli jest kilka rodzajów (ja słyszałem o zasuwkach na dole rolety zamykanych ręcznie lub zamykanych automatycznie po zamknięciu rolety przy pomocy linek; ryglach w skrzynce rolety, która dociska roletę po całkowitym opuszczeniu).

W każdym razie nie wierz w zapewnienia sprzedawców, że "standardowa" roleta stanowi znakomite zabezpieczenie przed włamywaczami.

Edybre
15-01-2008, 11:08
Ja mam rolety z ryglami i zanim je zamontowano roletę można było podnieść z zewnątrz. Teraz, po zamontowaniu rygli roleta ani drgnie.

Trociu
15-01-2008, 11:29
Mój sprzedawca polecił nam rygle ręczne. Czyli na dole rolety masz dwa przesuwane kołeczki, które wsuwasz w prowadnice po opuszczeniu rolet. Zaproponował te można powiedzieć mimo że automatyczne są tańsze. Jednak według niego te automatyczne są podatne na zrywanie i przecieranie linek, które zasuwają rygle.

jareko
15-01-2008, 13:16
nie jest to miejsce by radzić jak włamać sie do mieszkania
powiem tylko ze żadne rygle nie zabezpiecza tylko lekko utrudnia złodziejowi zadanie - lekko - 20-60 sekund
nie ma tez aluminiowych rolet antywłamaniowych - są co najwyżej wzmocnione ale one tez nie sa odporna na włamanie
Praktyczny kurs jak sforsować KAZDA roletę aluminiowa dla zainteresowanych hi hi
żartuje - tej wiedzy sprzedawać nei zamierzam

Edybre
19-01-2008, 12:21
No ale to własnie może wystarczyć - poza tym wyrywanie rygli a potem podnoszenie rolety to jednak hałas, który może kogoś zaalarmować.

jareko
19-01-2008, 13:00
podpowiem - dlaczego upieracie sie przy podnoszeniu rolet?
Zadem złodziej rolet nie podnosi a sforsowanie ich zajmuje mu maksimum 15 sekund i wbrew pozorom hałas niewielki

Bezdomna
19-01-2008, 16:50
No to jak zabezpieczyć okna przed włamaniem? Czy tylko szybą antywłamaniowa?

czandra
19-01-2008, 17:50
No to jak zabezpieczyć okna przed włamaniem? Czy tylko szybą antywłamaniowa?

Pomyśl jeszcze o alarmie i monitoringu, jeżeli masz taką możliwość. Rolety faktycznie nie zabezpieczą cię przed ewentualnym włamaniem.

arlix
19-01-2008, 20:57
Standartowa roleta ALU ma chronic przed swiatlem, niepozadanym wzrokiem i czesciowo przed temperatura, natomiast na pewno nie przed wlamaniem. Wiec uzbrajanie rolety w rygle nie ma sensu, tym bardziej jak wspomniano wczesniej mozna ja sforsowac w jakies 30 sekund..... Lepiej zalozyc okna w klasie minimum AHS a lepiej WK2 lub WK3, na pewno bedzie to duzo wieksze utrudnienie dla zlodzieja niz roleta.

borystak
31-01-2008, 13:04
Szukam niedrogiej i solidnej :oops: firmy od rolet zewnętrznych w woj. mazowieckim, okna mam w kolorze złoty dąb więc i rolety chciałabym w tym samym kolorze, może ktoś mnie poratuje namiarami

asiulka
28-02-2008, 00:11
kompletnie się na tym nie znam, więc proszę znawców o sugestii na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie i montażu
czy są jakieś konkretne polecane marki, typy?

Trociu
28-02-2008, 11:54
Wszystko zależy od tego czego oczekujesz od tych rolet.

Mergiel
29-02-2008, 20:50
Witam
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z systemem rolet TPS, a wzasadzie chodzi tu tylko o inne skrzynki?? U mnie na rubieżach RP nikt tego nie ma ani nie montował :-? . to cos takiego http://www.uni-kolor.waw.pl/index.php/opis,28,110,tps.htm.
Wyglada to OK nie ma mostków cieplnych tylko jak z rewizją ?
Pozdro. Mergiel

czandra
29-02-2008, 21:18
kompletnie się na tym nie znam, więc proszę znawców o sugestii na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie i montażu
czy są jakieś konkretne polecane marki, typy?

My mamy rolety z tej firmy:

http://www.portos-rolety.pl/

Wersja termolux z rewizją od dołu. Polecam z silnikami elektrycznymi.

marcin_u
29-02-2008, 22:31
kompletnie się na tym nie znam, więc proszę znawców o sugestii na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie i montażu
czy są jakieś konkretne polecane marki, typy?

My mamy rolety z tej firmy:

http://www.portos-rolety.pl/

Wersja termolux z rewizją od dołu. Polecam z silnikami elektrycznymi.

tez posiadam takie rolety i jak narazie spisuja siew dobrze i jestem zadowolony. z ciekawosci spytam w jaki sposob zabudowałes je od wewnatrz?

Sławas7
29-02-2008, 22:42
Jeśli lubisz chińszczyzne i chcesz zaoszczędzić parę groszy kup Portosa, jeśli nie chcesz mieć problemow w eksploatacji rolet - szukaj dalej

macos
29-02-2008, 23:18
Roleta TPS zwijana jest do kasety z pianki poliuretanowej lub twardego styropianu, całkowicie zakryta wewnątrz z rewizją za oknem :D

Na dziesiatym pietrze fajnie bedzie ktos robic rewizje z zewnatrz , powodzenia :D nie mowiac o montazu , musza byc w idealnym pion/poziom jesli maja sie nie blokowac w prowadnicach , oczywiscie z czasem , zakonczenia musza byc solidne bo znam kogos komu udalo sie polamac takie plastikowe koncowki i zwinal do srodka - ciezko bylo ja wyjac / rozwinac . I w zadnym wypadku pilotem elektrycznie - tylko recznie bo sie pognie / powygina w druga strone . Glosne sa , mnie osobiscie denerwuje ale moze zalezy od producenta . Ochrona antywlamaniowa znikoma . To o plastikowych . Jak cos wiecej o drewnianych albo z rewizjia od wewnatrz , lub zwijanych recznie to tez moge , pozdrawiam .

Mergiel
29-02-2008, 23:58
Dzięki
Będę montował na parterze,
Czy te wady dotyczące konieczności idealnego montażu dotyczą tylko tego typu?
A co sądzisz o RKS ?
Pozdro. Mergiel

macos
01-03-2008, 00:51
Czy te wady dotyczące konieczności idealnego montażu dotyczą tylko tego typu?

kazdego typu :wink:

czandra
01-03-2008, 14:01
tez posiadam takie rolety i jak narazie spisuja siew dobrze i jestem zadowolony. z ciekawosci spytam w jaki sposob zabudowałes je od wewnatrz?

Rolety portosa są ok. Nie wiem w jakim celu ktoś sieje wokół nich ferment. Produkowane są w Kaliszu, a nie w Chinach.

Od wewnątrz zlicowane są ze ścianą i normalnie obłożone tynkiem, a rewizja jest od spodu, dlatego też nie widać, że coś jest w ścianie.

marcin_u
01-03-2008, 14:16
tez posiadam takie rolety i jak narazie spisuja siew dobrze i jestem zadowolony. z ciekawosci spytam w jaki sposob zabudowałes je od wewnatrz?

Rolety portosa są ok. Nie wiem w jakim celu ktoś sieje wokół nich ferment. Produkowane są w Kaliszu, a nie w Chinach.

Od wewnątrz zlicowane są ze ścianą i normalnie obłożone tynkiem, a rewizja jest od spodu, dlatego też nie widać, że coś jest w ścianie.

dałes sam tynk na skrzynke? nie peka ci? bo ja dałem na skrzynke cienki regips a potem calosc zakrył jeszcze tynk gipsowy zeby zlicowac z cała sciana i troche mi peka na 2 roletach na połaczeniu regipsa i sciany.

czandra
01-03-2008, 14:55
Jeżeli pytasz o takie szczgóly, to jest podobnie jak u ciebie. Jest tam jeszcze siatka. Jak na razie nic nie pęka. Kiedy robiłeś tynki?

marcin_u
02-03-2008, 00:04
Jeżeli pytasz o takie szczgóly, to jest podobnie jak u ciebie. Jest tam jeszcze siatka. Jak na razie nic nie pęka. Kiedy robiłeś tynki?

tynki były robione jesienia i bardzo wolno schły bo dopiero po 2mc zacząłem grzac. nie sa to duze pekniecia bo trzeba sie mocno przygladac ale sa i pewnie jeszcze troche sie powieksza

asiulka
03-06-2008, 21:18
Instatlator rolet zewnetrznych zaproponowal mi dwa reczne sposoby opuszczania i podnoszenia rolet,na oknach na tasme a na dzwiach tarasowych ze wzgledu na ciezar na korbke.Prosze o informacje na temat tych dwoch mechanizmow,czy mechanizm tasmowy jest trwaly,czy moze lepiej bedzie zamonotowac wszedzie korbke?
Z gory dziekuje za informacje

jareko
03-06-2008, 22:50
widziałaś to na oczy? Jak wyglądają te mechanizmy?
jak zobaczysz to zastanowisz sie nad opcja by wszędzie dać silniki :lol: lub przynajmniej do balkonów
Jesli jeszcze sprzedawca powie Ci ze korba musisz sie nakręcić z 20-30 obrotów by podnieść roletę to....zastosujesz silnik
Przy pewnych wielkościach rolet nie stosuje sie taśm - nikt by takiej rolety nie uniósł

jacekp71
03-06-2008, 23:27
jak zobaczysz to zastanowisz sie nad opcja by wszędzie dać silniki :lol:

a jak zobaczysz cene za silniki / osprzet to wrocisz do korbek, albo zrezygnujesz z rolet ;-)

smutne to .... ale prawdziwe :(

M@riusz_Radom
03-06-2008, 23:28
A mnie właśnie zniechęcono do stosowania rolet zewnętrznych. Jak to ma służyć tylko jako ochrona przed słońcem to wolę zainwestować w materiałowe rolety wewnętrzne, wyjdzie taniej :)

szybkaosa
03-06-2008, 23:37
A mnie właśnie zniechęcono do stosowania rolet zewnętrznych. Jak to ma służyć tylko jako ochrona przed słońcem to wolę zainwestować w materiałowe rolety wewnętrzne, wyjdzie taniej :)

A dlaczego zniechęcono?

M@riusz_Radom
03-06-2008, 23:40
Chciałem aby pełniły również rolę dodatkowego zabezpieczenia antywłamaniowego. Przedstawiciel producenta poinformował, że on coprawda bardzo chętnie mi je sprzeda i zamontuje. Ale żebym się zbytnio nie rozczarował ich skutecznością przed złodziejem. Cienka blacha i elastyczne wypełnienie to żadna przeszkoda nawet dla najmniejszego łomu ;)

gosciu01
03-06-2008, 23:49
Chciałem aby pełniły również rolę dodatkowego zabezpieczenia antywłamaniowego. :lol: :lol: :lol:



Przedstawiciel producenta poinformował, że on coprawda bardzo chętnie mi je sprzeda i zamontuje. Ale żebym się zbytnio nie rozczarował ich skutecznością przed złodziejem. Cienka blacha i elastyczne wypełnienie to żadna przeszkoda nawet dla najmniejszego łomu ;)

Cała prawda.

Taśmy mają szerokość ok. 1,5 cm albo więcej.
Takiej śrdnicy co najmniej są otwory-przelotki dom-->zewnątrz.
Niezły luft :o
kilka takich dziur to pół tony węgla dodatkowo na sezon, lub czym tam zamierzasz grzać.
Jak zdecydujesz się na korby, to raz ( góra 3x ) w roku sprawdzisz czy to działa. Daruj sobie.

W mniej używanych małych oknach mam sznurki ( małe przelotki, zewnętrzen izolowane skrzynki ), ale wyprowadzone przewody i zrobione kontakty. Również przewód do centralnego sterowania, chociaż można też bezprzewodowo. Ekh drogie te silniki. Wszystkie pozostałe okna duże i częściej używane mają zainstalowane silniki.
Jeśli brak kaski, daruj sobie rolety i załóż jakieś wewnętrzne.

M@riusz_Radom
03-06-2008, 23:54
Jeśli brak kaski, daruj sobie rolety i załóż jakieś wewnętrzne.

Tak też zrobię.

gosciu01
03-06-2008, 23:59
Nie oznacza powyższa wypowiedź, że neguję zasadność stosowania rolet.
mają swoje zalety. Należy jednak świadomie rozważyć za i przeciw.

W domu, który zbudowałem, założyłbym je ponownie.
W tym, który planuję nie będzie rolet.

anetabo
04-06-2008, 06:37
Śmiechu warte te uwagi co do uciążliwości rolet na taśmę czy korbkę. Mamy takie właśnie w domu (na taśmę - nawet wielkie balkonowe) i nikomu nie przeszkadza - używamy w miarę potrzeb. A używamy od co najmniej 7 lat.
Jakoś nie czuć, żeby przejścia taśmy przez mury miały jakikolwiek efekt mostka cieplnego.
W czasie silnych wiatrów, mrozów, upałów - są niezastąpione.

jareko
04-06-2008, 10:20
Śmiechu warte te uwagi co do uciążliwości rolet na taśmę czy korbkę. .....na taśmę można sie przyzwyczaić ale podnieść roletę do balkonu - sadzać po doradzeniu takiego rozwiazania przez sprzedawce korby - dość dużego gabarytu, gdzie roleta swoje wazy - to zaczyna być problem. Facet jeszcze przy takiej rolecie taśmą ja podniesie, kobieta już może (nie musi) mieć kłopoty zas dziecko na pewno sobie nie poradzi
trzeba na spokojnie rozważyć za i przecie
rolety to
- ochrona antywłamaniowa - ZADNA !!
- ochrona przed słońcem - owszem
- ochrona przed wiatrem - polemizowałbym zwłaszcza przy dużych powierzchniach rolety, jakże często hałasują pod podmuchem silnego wiatru
- ochrona przed utrata ciepła - tez bym po polemizował zwłaszcza w świetle dostępnych szyb o k=0,7 czy mniejszym jak i nagminnym jeszcze stosowaniem wentylacji grawitacyjnej

martinez44
04-06-2008, 10:43
No nie wygląda to zachęcająco. Ochrona przeciwwłamaniowa - prawie żadna.
Chroni przed słońcem (tzn. pozwala na nieznaczne obniżenie temp. w budynku w upały) za cenę zrobienia z mieszkania ciemnej nory. Chyba nie tędy droga. Proponowałbym raczej klimatyzator. Za cenę ok. 5000 zł można mieć klimatyzację multi split, która pozwoli cieszyć się chłodem w upalne dni nie rezygnując z światła słonecznego. Wychodzi na to, że te rolety to tylko bajer.

anetabo
04-06-2008, 19:59
- ochrona przed wiatrem - polemizowałbym zwłaszcza przy dużych powierzchniach rolety, jakże często hałasują pod podmuchem silnego wiatru
- ochrona przed utrata ciepła - tez bym po polemizował zwłaszcza w świetle dostępnych szyb o k=0,7 czy mniejszym jak i nagminnym jeszcze stosowaniem wentylacji grawitacyjnej

Do wielkiego balkonu mamy taśmę - tylko mąż to obsługuje.
Oczywiście, że rolety hałasują przy wietrze ale lepiej one niż okno. Przy ostatnich tajfunach, szkwałach itp. naprawdę się przydały.
Co do ciepła to oczywiście bez przesady - ale przy mroźnym wietrze - od otworu okiennego "nie ciągnie" i podkreślam, że roleta zasłania cały otwór okienny a nie tylko szyby.
No i oczywiście przy zakupie bez elektrycznego silnika to nie bajer tego rozmiaru co klimatyzator.
Ale każdemu wg potrzeb. U nas w tym domu w którym teraz mieszkamy - naprawdę się przydają.

Kasia_i_Robert
04-06-2008, 21:02
My za roletę nadstawną w brązie na duże drzwi tarasowe o powierzchni ponad 6m2(bez dzielenia) + silnik+ włącznik z pamięcią zapłaciliśmy 2000zł. Żadne rolety nie są antywłamaniowe, no chyba że kraty roletowe ;) W naszej klapka rewizyjna jest od środka od dołu, więc tynk normalnie przykrywa skrzynkę od środka salonu.
My zdecydowaliśmy się na roletę aby pełniła funkcję ochronną przed Słońcem oraz mroźnym wiatrem zimą.

evien
20-08-2008, 14:17
Witam!

jestem na etapie budowy domu narazie mam strop.
Pytanie moje, jaki rodzaj rolet zastosować lepiej zewnetrzne czy może chowane pod tynkiem??
Jaka jest różnica w cenie? Czy otwory okienne powinny być większe jeśli są chowane ???
Pozdrawiam

Hugo26
03-10-2008, 12:00
Witam
Buduję wkrótce dom, zastanawiam się jakie zamontowac rolety zewnętrzne (informacja istotna przy stawianiu ścian) Czy zespolone, czy integro czy RKSy? Wiem, że rolety nie chronią przed włamaniem. Wazny dla mnie jest jednak komfort użytkowania, bezawaryjność oraz wygląd zewnętrzny (tzn aby nie było widocznych skrzynek itp). Żona zdecydowała, ze chce miec rolety to je będzie mieć:)
Jakich producentów polecacie?
Prosze o opinie i ewentualnie linki do producentów (ceny równiez mile widziane)

za info z góry dziekuję

Sławas7
03-10-2008, 12:42
Polecam nadproża roletowe typu ,,ZFE'' które produkowane są z cegly ceramicznej i przenoszą obciążenia stropu wieńca oraz muru kondygnacji powyżej nadproża. Wszystko ukryte w obrębie muru ( nie burzą koncepcji architektonicznej elewacji )
Strona producenta - www.zfe-ziegel.com

jareko
03-10-2008, 18:41
Polecam nadproża roletowe typu ,,ZFE'' które produkowane są z cegly ceramicznej i przenoszą obciążenia stropu wieńca oraz muru kondygnacji powyżej nadproża. Wszystko ukryte w obrębie muru ( nie burzą koncepcji architektonicznej elewacji )
Strona producenta - www.zfe-ziegel.comjednym słowem RKS - powiedz mi slawas7 dlaczego nie podajesz od razu tej nazwy?

Sławas7
03-10-2008, 19:07
jednym słowem RKS - powiedz mi slawas7 dlaczego nie podajesz od razu tej nazwy?[/quote]
nie od dzisiaj wiadomo Jareko że jesteś zwolennikiem ,, integro'' a słowa RKS -nie używam dlatego że najczęściej kojarzone jest ono ze styropianową skrzynką na rolety która z nadprożem roletowym z cegły ceramicznej nie ma wiele wspólnego

Henku_wawa
03-10-2008, 19:21
Witam
Wiem, że rolety nie chronią przed włamaniem.
Nie ma na rynku rolet z "wystarczającą" ochroną antywłamaniową (jakkolwiekby nie budować definicji "wystarczającej" ochrony antywłamaniowej), ale jedne można uznać za mniej, a inne za bardziej chroniące przed włamaniem. Są przecież normy i klasy ochrony, np. PN-ENV 161627:2006(U). I okazuje się, że owszem są rolety spełniające np. klasę 1 (najniższą) albo klasę 2 (wyższą) tej normy (klas jest aż 6). Jeśli aspekt ochronny jest istotny, warto poszukać na stronach instytucji atestujących (http://www.imp.edu.pl/cert/cert_drzwi_1627.html). Zakup rolet nazwanych przez producenta antywłamaniowymi acz bez atestu może być zasadny z każdego innego dowolnego powodu - poza powodem ochrony antywłamaniowej.

jareko
03-10-2008, 19:42
j...nie od dzisiaj wiadomo Jareko że jesteś zwolennikiem ,, integro'' a słowa RKS -nie używam dlatego że najczęściej kojarzone jest ono ze styropianową skrzynką na rolety która z nadprożem roletowym z cegły ceramicznej nie ma wiele wspólnego
chłop swoje baba swoje
czepiłeś się skrzynek styropianowych jak rzep psiego ogona
RKS bez względu na materiał w którego jest wykonane nadproże to dalej RKS ze swojej zasady działania
Handlujesz tymi nadprożami - super - ale nie wciskaj ludziom kito na sile ze jest to coś innego - zasada działania jest identyczna a TY w imię wyższej sprawy udajesz ze nie rozumiesz o czym ja mowie i po raz kolejny moj wyklad o roznicach miedzy rodzajami rolet wyśmiejesz zamiast podejść do zarzutów wobec RKS-ow merytorycznie
Tak, jestem zwolennikiem Integro, rolet elewacyjnych także - bo ich zasada działania jest inna i gwarantuje prawidłowe zamontowanie okna gwarantujące jego trwałość bez używania rożnego rodzaju samodzielnych rozwiązań które i tak guzik dają
W następnej kolejności jestem zwolennikiem BeClewera który jednak zawiódł - miał być połączeniem zalet RKS ( ukryta skrzynka) z zaletami Integro ( prawidłowe zamontowanie okna) i do okien o szerokości do 180 cm spełnia swoje zadanie - niestety później okno znów lata zamiast być sztywno zamontowane
Jak ktos chce - niech montuje RKS ale niech ma świadomość ze przy oknach o szerokości przekraczającej 100-120 cm juz będzie miał kłopot - a podstawowy kłopot o którym nikt nie mówi klientom jest jeden - realnie pozbywa sie gwarancji na okna z racji złego ich montażu, wystarczy ze serwisant podejdzie do okna, otworzy a pozniej przy zamykaniu oscieznica drgnie
Koniec w temacie bo wiedzę ze chyba jesteś niereformowalny
Promuj swego pracodawce dalej

Sławas7
03-10-2008, 20:03
Jak ktos chce - niech montuje RKS ale niech ma świadomość ze przy oknach o szerokości przekraczającej 100-120 cm juz będzie miał kłopot - a podstawowy kłopot o którym nikt nie mówi klientom jest jeden - realnie pozbywa sie gwarancji na okna z racji złego ich montażu, wystarczy ze serwisant podejdzie do okna, otworzy a pozniej przy zamykaniu oscieznica drgnie
Koniec w temacie bo wiedzę ze chyba jesteś niereformowalny

Jeśli chodzi o mocowanie górnej części ościeżnicy to sam jesteś niereformowalny Jareko, ale nie będziemy powielać dyskusji na temat stabilizatora okiennego, miało to miejsce w innym wątku.
Dla mnie nalepszą rekomendacją są setki zadowolonych klientów a nie opinia nawet najlepszego doradcy na forum

mysiaasia
09-10-2008, 12:50
Proszę o pisanie na temat: najlepiej jaka firma i ile kosztuje przykładowo, i czy są Państwo zadowoleni. Najlepiej ci z Państwa co już mają założone żaluzje, a nie ci co się na, czytali bo tyle to sama wiem.

Hugo26
09-10-2008, 13:13
Proszę o pisanie na temat: najlepiej jaka firma i ile kosztuje przykładowo, i czy są Państwo zadowoleni. Najlepiej ci z Państwa co już mają założone żaluzje, a nie ci co się na, czytali bo tyle to sama wiem.

popieram, przyłączam sie do prosby

pozdrawiam

frykow
09-10-2008, 13:36
Ja mam integro, kosztowały mnie 5000zł (bez silników). Jakie mam okna można sprawdzić w moim dzienniku.

Generalnie nie są złe - dwie z nich jednak wymagały kilku wizyt serwisanta, bo jedna nie chciała opadać (musiała być dodatkowo dociążona), druga się blokowała w skrzynce. Nie miałem problem z obsługą posprzedażową (firma z Dąbrowy Górniczej) - dzwoniłem że nie działa i przyjeżdżali.

Tomkii
09-10-2008, 13:39
Witam
Buduję wkrótce dom, zastanawiam się jakie zamontowac rolety zewnętrzne (informacja istotna przy stawianiu ścian) Czy zespolone, czy integro czy RKSy? Wiem, że rolety nie chronią przed włamaniem. Wazny dla mnie jest jednak komfort użytkowania, bezawaryjność oraz wygląd zewnętrzny (tzn aby nie było widocznych skrzynek itp).
Mam i jestem zadowolony, ale u mnie widać skrzynki - więc się pewnie nie liczę ;)

Margoth*
09-10-2008, 13:59
Polecam nadproża roletowe typu ,,ZFE'' które produkowane są z cegly ceramicznej i przenoszą obciążenia stropu wieńca oraz muru kondygnacji powyżej nadproża. Wszystko ukryte w obrębie muru ( nie burzą koncepcji architektonicznej elewacji )
Strona producenta - www.zfe-ziegel.com

Zainteresowałam się ofertą tej firmy. Oddzwonił pan i powiedział, że do moich okien (a potrzebuję ok. 35 mb nadproży) nadproża będą kosztowały 6,5 tysiąca. Więc zrezygnowałam, co z tego, że transport gratis.

heniecki
09-10-2008, 20:07
Witam ja mam zamontowane rolety integro z elektryka i pelnym sterowaniem z pilota i centralnie oraz kazda z osobna, sa na silnikach francuskich (nazwy nie pamietam) cala zabawa kosztowala mnie ok 11 tysi.

Hugo26
10-10-2008, 15:16
Witam ja mam zamontowane rolety integro z elektryka i pelnym sterowaniem z pilota i centralnie oraz kazda z osobna, sa na silnikach francuskich (nazwy nie pamietam) cala zabawa kosztowala mnie ok 11 tysi.

jakiego producenta są rolety (mile widziana strona www) i jaka jest powierzchnia Twoich okien?

pozdrawiam

heniecki
10-10-2008, 19:57
Witam rolety zamawialem razem z oknami, mam ich w sumie 11, silniki sa jakiejs francuskiej firmy ( symfoni czy jakos tak musialbym sprawdzic), pancerz jest firmy aluprof w kolorze raeal zloty dab.Okna zamawialem firmie pod opolem Vitra, tu masz adres:http://www.vitra.com.pl/pl_oknadr.htm

heniecki
10-10-2008, 20:05
http://www.vitra.com.pl/ powierzchnia okien to 33.40mkw.

robert58
11-10-2008, 23:37
a ja mam całkiem poplątane ale działa bez zarzutu. Cen nie pamiętam lecz było w 2006 w dość atrakcyjnej cenie.

Nie chciałem systemu integra - rewizja (klapka do ewentualnych napraw) znajduje się na zewnątrz budynku co powoduje cofnięcie okna do pokoju i tym samym parapet wewnętrzny jest mniejszy.

Nie chciałem skrzynek RKS - naczytałem się opinii, że przez nie wieje - nie wiem czy to prawda.
Dla wszystkich okien przyjąłem jeden wymiar skrzynek z ewentualną koniecznością dokładania styropianu do skrzynek w przypadku pozostawienia miejsca w skrzynce po zastosowaniu pancerza.
Podniosłem wszystkie naproża okienne, ocieplenie zewnętrzne w całości przykryło skrzynki rolet. Od wewnątrz doklejono styropian aby uzyskać płaszczyznę ściany (dodatkowe ocieplenie) i położono tynk.

Skrzynki zastosowałem firmy Beclever
http://www.beclever.eu/

Pancerz wybrałem w Prodmalu:
http://www.prodmal.pl/mario/?strona=rolety
Mają atrakcyjne ceny w stosunku do np. Anwis Włocławek

Silniki zastosowałem Nice
nie posiadam włączników ściennych ani central. Poszczególnymi grupami rolet steruję z a pomocą pilotów Nice obsługujących szereg okien kuchnia/wykusz, salon, poddasze, sypialnie.
Dla pilotów przewidziane są uchwyty do przyklejenia w dowolnym miejscu w celu obsługi jakby z ściennego włącznika. Dostępne są też włączniki ścienne, które obsługują rolety bezprzewodowo - generalnie brak kabli i rozterek gdzie będzie włącznik optymalnie umiejscowiony (przy łóżku, przy drzwiach, przy oknie itd.)

Silniki Nice są dość popularne więc nie ma problemu z ich serwisowaniem. Dodatkowo działają na zasadzie radiowej a nie podczerwieni - pilot steruje z odległości ok 20-30 metrów i nie musi "patrzeć" w okno lub ukryty włącznik połączony kablem z silnikiem w rolecie.

A teraz, co najważniejsze w sterowaniu - łatwo zmieniam sterowanie radiowe w silniku oryginalnym Normstahla (przekaźnik w motorze bramy wjazdowej) i w roletach okien dachowych Fakro.

Okna dachowe Fakro fabrycznie mają silniki w roletach działające na zasadzie podczerwieni - pilot (trochę gigant gabaryt) musi patrzeć w "oko" włącznika gdzieś na ścianie połączonego kablem z roletą - i jaka tu bezprzewodowość? Włącznik konieczny w miejscu widocznym aby pilot go zobaczył.
Silniki Nice do rolet dachowych Fakro przygotował mi jeden z przedstawicieli Nice w W-wie i wysłał do Fakro. Fakro wywaliło oryginalne motory ze swych rolet i zastosowało Nice.

Tym samym wszystko (wszystkie rolety ścienne i dachowe w jednym pomieszczeniu plus ewentualnie łazienka) działa na jednym pilocie.

Aha - cokolwiek mam nie jest to roleta antywłamaniowa o ile takowe istnieją i są w przystępnej cenie rolet komercyjnych, nie są obrzydliwie przemysłowe.

Pozdrawiam

HenoK
12-10-2008, 10:53
Dla wszystkich okien przyjąłem jeden wymiar skrzynek z ewentualną koniecznością dokładania styropianu do skrzynek w przypadku pozostawienia miejsca w skrzynce po zastosowaniu pancerza.
Podniosłem wszystkie naproża okienne, ocieplenie zewnętrzne w całości przykryło skrzynki rolet. Od wewnątrz doklejono styropian aby uzyskać płaszczyznę ściany (dodatkowe ocieplenie) i położono tynk.

Skrzynki zastosowałem firmy Beclever
http://www.beclever.eu/
Ja mam podobnie. Jedyne co muszę jeszcze zrobić, to dodatkowo ocieplić skrzynki od wewnątrz. Zamierzam zrobić to za pomocą styroduru :).

Daga&Adam
12-10-2008, 12:08
Hej,

Podepne sie do tematu poniewaz pomalu zaczynam myslec o roletach.
Mam juz wymurowane mury, normalne nadproza etc. Dlaczego zostawilem temat rolet na pozniej? Ano dlatego, ze:

1. Mam bardzo niskie nadproza (10cm ponizej wienca).

2. Okna w praktyce beda konczyly sie rowno z podbitka (na wysokosci okapu).

3. Mam dwa okna wykuszowe - takie "prawdziwe", bez murka w rogach, co uniemozliwia montaz skrzynek na jednej wysokosci.

I kombinuje ostro, czy da sie skrzynki z roletami ukryc w przestrzeni "w okapie" ? Tzn. w "trojkacie", gdzie jeden bok jest polacia dachowa, drugi podbitka, a trzeci sciana kolankowa ?

Zamontowac to sie powinno bez problemu - pytanie czy w praktyce mozna uzywac / czy sa wogole prowadnice do tych rolet w ksztalcie luku ?

Zakladajac wysokosc okna ok 2,2m - jaka srednice bedzie miala rolka ze zwinieta roleta ? To wazne szczegolnie przy oknach wykuszowych, gdzie skrzynka na rolete okna frontowego musialaby byc zamocowana nad (na) skrzynkach od mniejszych okien bocznych.
pozdr.

mynia_pynia
12-10-2008, 12:30
A ja mam firmę ochroniarską za 70 zł miesięcznie, w tym jest ubezpieczenie od dewastacji na 20 tyś. I za cenę rolet będę miała 12 lat ochraniany dom.

I nawet jak ktoś pisze że niekupuje rolet dla ochrony to w 99% mija się z prawdą, bo ma nadzieje, że jednak ochronią.

kachna28
12-10-2008, 13:28
My mamy okna Jezierki -i rolety zamawialiśmy wraz z oknami w ich salonie (mamy rolety tylko w oknie tarasowym w salonie). Jezierski rolet nie robi -ale współpracuje z Aluprof -i skrzynki, czy prowadnice -okleja w kolorze dopasowanym do swojej kolorystyki okien. My mamy rolety podtynkowe Integro:
http://www.aluprof.pl/index.php?site=art&id_d=413&id_a=392
Po obtynkowaniu skrzynka jest niewidoczna z zewnątrz -musi być tylko dostęp do klapy "rewizyjnej". Tu widać "niewidocznosć skrzynki" :wink: (i prowadnic -bo są w kolorze Canadian -jak i okna):
Skrzynka przed elewacją:
http://images31.fotosik.pl/356/ff0dc1445d7d75d8med.jpg
Widok po tynkowaniu:
http://images23.fotosik.pl/280/58e35d62f0e30649med.jpg

Henku_wawa
12-10-2008, 15:38
A ja mam firmę ochroniarską za 70 zł miesięcznie, w tym jest ubezpieczenie od dewastacji na 20 tyś. I za cenę rolet będę miała 12 lat ochraniany dom.

I nawet jak ktoś pisze że niekupuje rolet dla ochrony to w 99% mija się z prawdą, bo ma nadzieje, że jednak ochronią.
Jeśli ochrania Cię Solid to masz na myśli umowę na monitoring plus ubezpieczenie na 20.000 zł to muszę Cię zmartwić, cena 70 zł jest cennikowa i nie jest dobra - dałoby ją się przenegocjować do 50 zł netto, tak było u nas (kiedy zrobiliśmy mini przetarg Solid vs konkurencja, zeszli z 70 na 50). Acha, ja planuję rolety ale jestem świadomy, że nie pełnią funkcji ochronnych i naprawdę nie z tego powodu chcę je zamontować, wg mnie (przynajmniej wobec samego siebie) nie mijam się z prawdą.

Henku_wawa
12-10-2008, 15:52
Podłączę się do pytania Dagi&Adama. Ja też olety zostawiłem na sam koniec (jak się pewnie okaże - niestety), elewacja zewnętrzna już jest ukończona (fotki poniżej), tynki wewnętrzne na ukończeniu. Pytanie jest takie: czy montaż rolet da się zrobić tak, żeby przedniej części elewacji nie dewastować (czyli czy da się zamontować system "od dołu" nadproża i jaki system jest tu najlepszy... BeClever, Integro, RKS... ? Jeśli nie, czy któryś z systemów jest możliwy przy mniejszej "demolce" elewacji niż inne?
http://images41.fotosik.pl/19/443530ba4af2b650m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/443530ba4af2b650.html) http://images50.fotosik.pl/19/c810470f69545ad3m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c810470f69545ad3.html)
A może przy takim wykończeniu elewacji nie da się już zamontować czegoś innego niż z "widoczną puszką"? :(

mynia_pynia
12-10-2008, 17:12
do Henku_wawa

Faktycznie ochrania mnie solid, na razie jest to plac budowy.
Nawet nie wiedziałam że mogę negocjować cenę.
Za pół roku się wprowadzam i wtedy się potarguje.

Henku_wawa
12-10-2008, 20:40
Podłączę się do pytania Dagi&Adama. Ja też olety zostawiłem na sam koniec (jak się pewnie okaże - niestety), elewacja zewnętrzna już jest ukończona (fotki poniżej), tynki wewnętrzne na ukończeniu. Pytanie jest takie: czy montaż rolet da się zrobić tak, żeby przedniej części elewacji nie dewastować (czyli czy da się zamontować system "od dołu" nadproża i jaki system jest tu najlepszy... BeClever, Integro, RKS... ? Jeśli nie, czy któryś z systemów jest możliwy przy mniejszej "demolce" elewacji niż inne?
http://images41.fotosik.pl/19/443530ba4af2b650m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/443530ba4af2b650.html) http://images50.fotosik.pl/19/c810470f69545ad3m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c810470f69545ad3.html)
A może przy takim wykończeniu elewacji nie da się już zamontować czegoś innego niż z "widoczną puszką"? :(
ktoś pomoże...?

robert58
13-10-2008, 21:26
Podłączę się do pytania Dagi&Adama. Ja też olety zostawiłem na sam koniec (jak się pewnie okaże - niestety), elewacja zewnętrzna już jest ukończona (fotki poniżej), tynki wewnętrzne na ukończeniu. Pytanie jest takie: czy montaż rolet da się zrobić tak, żeby przedniej części elewacji nie dewastować (czyli czy da się zamontować system "od dołu" nadproża i jaki system jest tu najlepszy... BeClever, Integro, RKS... ? Jeśli nie, czy któryś z systemów jest możliwy przy mniejszej "demolce" elewacji niż inne?
http://images41.fotosik.pl/19/443530ba4af2b650m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/443530ba4af2b650.html) http://images50.fotosik.pl/19/c810470f69545ad3m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c810470f69545ad3.html)
A może przy takim wykończeniu elewacji nie da się już zamontować czegoś innego niż z "widoczną puszką"? :(
ktoś pomoże...?

przykro mi ale nie znam sposobu montażu rolet (skrzynek i prowadnic) bez możliwości częściowej dewastacji gotowej elewacji.

Skrzynki systemu BeClever, Integra, RKS itp. są skrzynkami, które należy przewidzieć przed montażem okien.

Skrzynki umiejscowione są pomiędzy naprożem a oknem czyli podnosisz naproże o wysokość skrzynki rolety lub zmniejszasz wysokość okien o skrzynkę z roletą, np.

http://www.roleta.pl/DETAL/beclever/rolety_nakladaneBC.htm
http://vertex.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=203&Itemid=200
http://www.roleta.pl/DETAL/rolety/rolety%20integro.htm

lub zamiast nadproża przy budowie ścian zewnętrznych, np.

http://vertex.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=174&Itemid=161
http://www.roleta.pl/DETAL/rolety/rolokasety.htm

Tobie pozostaje roleta zewnętrzna, mocowana od zewnątrz do okna, np:

http://www.roleta.pl/DETAL/rolety/roletystandard.htm
http://vertex.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=86&Itemid=56

Poszukaj w internecie producentów i montażu rolet standard - jest tego pełno

Henku_wawa
15-10-2008, 14:05
robert58, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :D

Hugo26
20-10-2008, 12:13
a ja mam całkiem poplątane ale działa bez zarzutu. Cen nie pamiętam lecz było w 2006 w dość atrakcyjnej cenie.

Nie chciałem systemu integra - rewizja (klapka do ewentualnych napraw) znajduje się na zewnątrz budynku co powoduje cofnięcie okna do pokoju i tym samym parapet wewnętrzny jest mniejszy.

Nie chciałem skrzynek RKS - naczytałem się opinii, że przez nie wieje - nie wiem czy to prawda.
Dla wszystkich okien przyjąłem jeden wymiar skrzynek z ewentualną koniecznością dokładania styropianu do skrzynek w przypadku pozostawienia miejsca w skrzynce po zastosowaniu pancerza.
Podniosłem wszystkie naproża okienne, ocieplenie zewnętrzne w całości przykryło skrzynki rolet. Od wewnątrz doklejono styropian aby uzyskać płaszczyznę ściany (dodatkowe ocieplenie) i położono tynk.

Skrzynki zastosowałem firmy Beclever
http://www.beclever.eu/

Pancerz wybrałem w Prodmalu:
http://www.prodmal.pl/mario/?strona=rolety
Mają atrakcyjne ceny w stosunku do np. Anwis Włocławek

Silniki zastosowałem Nice
nie posiadam włączników ściennych ani central. Poszczególnymi grupami rolet steruję z a pomocą pilotów Nice obsługujących szereg okien kuchnia/wykusz, salon, poddasze, sypialnie.
Dla pilotów przewidziane są uchwyty do przyklejenia w dowolnym miejscu w celu obsługi jakby z ściennego włącznika. Dostępne są też włączniki ścienne, które obsługują rolety bezprzewodowo - generalnie brak kabli i rozterek gdzie będzie włącznik optymalnie umiejscowiony (przy łóżku, przy drzwiach, przy oknie itd.)

Silniki Nice są dość popularne więc nie ma problemu z ich serwisowaniem. Dodatkowo działają na zasadzie radiowej a nie podczerwieni - pilot steruje z odległości ok 20-30 metrów i nie musi "patrzeć" w okno lub ukryty włącznik połączony kablem z silnikiem w rolecie.

A teraz, co najważniejsze w sterowaniu - łatwo zmieniam sterowanie radiowe w silniku oryginalnym Normstahla (przekaźnik w motorze bramy wjazdowej) i w roletach okien dachowych Fakro.

Okna dachowe Fakro fabrycznie mają silniki w roletach działające na zasadzie podczerwieni - pilot (trochę gigant gabaryt) musi patrzeć w "oko" włącznika gdzieś na ścianie połączonego kablem z roletą - i jaka tu bezprzewodowość? Włącznik konieczny w miejscu widocznym aby pilot go zobaczył.
Silniki Nice do rolet dachowych Fakro przygotował mi jeden z przedstawicieli Nice w W-wie i wysłał do Fakro. Fakro wywaliło oryginalne motory ze swych rolet i zastosowało Nice.

Tym samym wszystko (wszystkie rolety ścienne i dachowe w jednym pomieszczeniu plus ewentualnie łazienka) działa na jednym pilocie.

Aha - cokolwiek mam nie jest to roleta antywłamaniowa o ile takowe istnieją i są w przystępnej cenie rolet komercyjnych, nie są obrzydliwie przemysłowe.

Pozdrawiam

dzieki za info
przeczytałem niektóre posty Jareko i raczej skłaniam sie ku roletom typu integro. W przypadku zastosowania rolet integro również mozna zamontowac okna na równi ze ścianą po stronie zewnętrznej. Dzieki zastosowaniu odpowiednio grubej izolacji bedzie mozliwe zakrycie skrzynek. Rolety integro są szczelniejsze i nie powoduja wystepowania mostków termicznych (w nadprożu umieszcza się styropian lub umieszcza sie 2cm styroduru przed skrzynka od strony wewnętrznej), okno zamontowane jest tradycyjnie z 4 stron

pozdrawiam

rafal_basia
07-11-2008, 14:01
Witam wszystkich forumowiczów,
od prawie roku śledzę wpisy na tym forum, dzięki temu zdecydowałem się na zakup projektu O2 P, w chwili obecnej jestem na etapie zalania stropu nad parterem, za ponad tydzień ekipa zaczyna dach....
Wasze wypowiedzi bardzo dużo pomogły mi do tej pory, dlatego też zwracam się do was mieszkańcy O2 :) z pytaniem jakie okna ??
W zamiarach mam wstawienie wbudowanych rolet zewnetrznych we wszystkich oknach poza połaciowymi. Otwory na okna są powiększone o przestrzeń niezbędną dla skrzynki z roletą.
Problem mam tego typu iż nie wiem jak rozwiązać problem z oknem łukowym w sypialni, chiałbym aby także była roleta, oraz niezmienione wymiary okna.
Słyszałem, że w plastikach jest problem z oknami łukowymi itp. Z drewnem niby nie ma problemu z łukiem, ale jak rozwiązać problem z roletą. W przyszłym tygodniu wymurowane będą ścianki kolankowe i kafarki, więc czasu mało, a decyzję trzeba podjąć.

Proszę o pomocne rady

Pozdrawiam wszystkich :)

Sławas7
07-11-2008, 23:30
W oknach łukowych istnieje możliwość zastosowania rolet zewnętrznych.
Jest to możliwe po zamontowaniu przygotowanych na zamówienie nadproży roletowych o pełnym łuku lub o łuku odcinkowym.
Konstrukcja tych nadproży zostala przemyślana w każdym szczególe ( długo by pisać o zaletach ) można je zobaczyć na www.zfe-ziegel.com

J.K.
17-11-2008, 20:07
Pozdrawiam wszyskich uzytkownikow forum. Czy ktos z Panstwa
moglby polecic mi firme w okolicach Lodzi, ktora zajmuje sie montowaniem
rolet zewnetrznych?. Potrzebuje takze opinii na temat czy lepiej instalowac moskitery ramkowe czy polaczone z roletami zewnetrznymi.

pozdrawiam

J.K.

Sławas7
17-11-2008, 23:08
Polecam sprawdzoną firmę - Technika Osłonowa AKOM
Namiar - www.roleta.pl

Sławas7
10-01-2009, 13:29
http://foto3.m.onet.pl/_m/a3acf43253eddef4045e4bc49cbe727b,6,19,0.jpg
tak wygląda nadproże roletowe do okien łukowych

rafal_basia
10-01-2009, 17:36
Sławas7
dziękuję ci bardo za poradę ,
skorzystałem z usług tej firmy, aczkolwiek uważam że ceny mają przesadzone,
zgoda jest to coś nowego , ale pieniążki ludzie też potrafią liczyć ,
naszczęście się dogadaliśmy z ceną i terminem
nadproże już zainstalowane

jeszcze raz dzięki wielkie

pozdrawiam

piogron
25-01-2009, 22:05
Mam pytanie odnośnie rolet montowanych w systemie Integro:
1. Jaka jest przybliżona grubość skrzynki dla rolety np. 230x200, tzn chodzi mi o to, czy faktycznie zmieści się w warstwie ocieplenia bez koniecznośći cofania nadproży.

edi1977
28-01-2009, 00:27
Z gory przepraszam za ignoranctwo, ale czy ktos moglby mi wyjasnic na czym polega roznica pomiedzy roleta RKS a roleta nakladana na okno. Obie sa zabudowane i przeznaczone dla nowobudowanych domow.

Sławas7
28-01-2009, 13:03
Różnica jest tak jak między trabantem a mercedesem i wiadomo co jest mercedesem

Sławas7
28-01-2009, 13:07
Wszystko zależy od tego co masz na myśli pisząc RKS
RKS RKS-owi nierówny

plutek
28-01-2009, 13:42
RKS jest montowany na etapie stawiania murów. Czyli jest wmurowywany w nadproże. A ten drugi przypadek jest montowany bezpośrednio do okna i o wymiar skrzynki musisz pomniejszyć okno.

edi1977
28-01-2009, 17:14
RKS jest montowany na etapie stawiania murów. Czyli jest wmurowywany w nadproże. A ten drugi przypadek jest montowany bezpośrednio do okna i o wymiar skrzynki musisz pomniejszyć okno.

Dzieki. Czyli wiem, ze u mnie mam przygotowane pod RKS :)

Daga&Adam
28-01-2009, 22:21
Mam pytanie odnośnie rolet montowanych w systemie Integro:
1. Jaka jest przybliżona grubość skrzynki dla rolety np. 230x200, tzn chodzi mi o to, czy faktycznie zmieści się w warstwie ocieplenia bez koniecznośći cofania nadproży.

Z tego co ostatnio czytalem - sama roleta powinna sie zmiescic w kasecie 16x16cm.
pozdr.

--
Adam Sz.

Jurek_Z
28-01-2009, 22:55
Niekoniecznie. Przecież do dowolnego otworu można dopasować okno ze skrzynką roletową. Różnica w wysokości skrzynek to 5 - 10 cm. Zawsze to można uzupełnić lub powiększyć okno o te 5 czy 10 cm. Niekoniecznie musi być RKS. W zasadzie to jeżeli masz gotowe otwory okienne to problem bo prawidłowo RKS powinien być wpuszczony w ścianę pod nadprożem a zalewane nadproże powinno się związać ze skrzynką RKS - są w niej przygotowane odpowiednie rowki.

Sławas7
28-01-2009, 23:13
Niekoniecznie. Przecież do dowolnego otworu można dopasować okno ze skrzynką roletową. Różnica w wysokości skrzynek to 5 - 10 cm. Zawsze to można uzupełnić lub powiększyć okno o te 5 czy 10 cm. Niekoniecznie musi być RKS. W zasadzie to jeżeli masz gotowe otwory okienne to problem bo prawidłowo RKS powinien być wpuszczony w ścianę pod nadprożem a zalewane nadproże powinno się związać ze skrzynką RKS - są w niej przygotowane odpowiednie rowki.

Niekoniecznie
Są takie RKS które nie mają żadnych rowków a to dlatego że pełnią one funkcje nadproża tzn. przenoszą obciążenia stropu wieńca oraz muru kondygnacji powyżej nadproża ( nie są wykonane ze styropianu i supremy tylko z cegły ceramicznej ) pod tym adresem można zobaczyć -
www.zfe-ziegel.com

Sławas7
28-01-2009, 23:33
http://foto3.m.onet.pl/_m/a3acf43253eddef4045e4bc49cbe727b,6,19,0.jpg
tak wygląda nadproże roletowe do okien łukowych

Jurek_Z
29-01-2009, 07:25
Patrząc na awatar pytającego to na ceramiczne już zbyt późno.

Margoth*
29-01-2009, 08:30
Mam pytanie odnośnie rolet montowanych w systemie Integro:
1. Jaka jest przybliżona grubość skrzynki dla rolety np. 230x200, tzn chodzi mi o to, czy faktycznie zmieści się w warstwie ocieplenia bez koniecznośći cofania nadproży.

Z tego co ostatnio czytalem - sama roleta powinna sie zmiescic w kasecie 16x16cm.
pozdr.

--
Adam Sz.

Chyba ciut więcej: 20 cm. Ten wymiar podawało mi kilka firm dla rolety na okno o wys. 230 cm.

Hugo26
29-01-2009, 09:18
Mam pytanie odnośnie rolet montowanych w systemie Integro:
1. Jaka jest przybliżona grubość skrzynki dla rolety np. 230x200, tzn chodzi mi o to, czy faktycznie zmieści się w warstwie ocieplenia bez koniecznośći cofania nadproży.

nadproza trzeba cofać, pamiętaj jeszcze o tym aby dać 2cm styroduru pomiędzy nadprozem a skrzynką
pozdrawiam