PDA

Zobacz pełną wersję : droższy w wykonaniu dach płaski z terrivy czy dwuspadowy z dachówką??



PatiJ
12-09-2010, 18:00
Witam
mam takie oto pytanie:

Wykonawca domu to jedna ekipa robi mi SSO. Umówiliśmy się na określoną kwotę za całość w podziale na etapy: fundamenty, ściany do dachu i kominy, dach wiadomo. Domek ma przyłączony garaż i nad całością domu i garażu miał być dach dwuspadowy z dachówką ceramiczną, łącznie około 290m2. Jednak w trakcie budowy zrobiliśmy zmianę projektu, a dokładnie garażu na którym zrobiliśmy dach płaski z terrivy, garaż w środku 25m2 nad którym miał być dach 44m2 z dachówki.
Ekipa powiedziała że droższe jest wykonanie dachu płaskiego z terrivy niż dachu dwuspadowego z dachówką więc negocjują większą cenę za robotę.

Pytanie: Czy wykonanie 25m2 dachu płaskiego z terrivy, /beton z gruszki z pompą był na terrive, bez szalunków bo dokupiłem do terrivy boczne kształtki/, dodatkowo zrobienie na nim izolacji (folia, styrodur, papa), i podmurowanie jednej warstwy bloczków solbet w około i wykończeniem blachą jest droższe niż dwuspadowego dachu, 44m2 z pokryciem dachówką ceramiczną, orynnowaniem i wykończeniem na gotowo (strop z belek miał być) ????

Czy ekipa ma rację chcąc więcej?

pozdrawiam