PDA

Zobacz pełną wersję : Nie o to chodzi by złowić króliczka...



Tomek_J
01-03-2004, 07:27
Słuchajcie, na jesieni posadziłem kilka drzewek owocowych. Od dołu owinąłem siatką plastikową, ale jak się okazało - za nisko. Przez zimę wszystko było ok, ale kilka dni temu zauważyłem obgryzioną korę na niektórych pieńkach tuż nad siatką i zajęcze bobki wokół. Dwa dni później z większości drzewek zostały kikuty o długości kilkudziesięciu cm. Jaka jest szansa, że taki krótki pieniek przeżyje i na wiosnę wypuści kilka listków ?...

emems
10-03-2004, 12:59
Tomek... współczuję jak odstają pieniuszki nad ziemią to myślę że nic z tego nie będzie...ja mam podobny dylemat ale swoje obwiązuję jesienią w chochoły grubą warstwą słomy i jest ok.

Tomek_J
11-03-2004, 06:23
Tomek... współczuję jak odstają pieniuszki nad ziemią to myślę że nic z tego nie będzie...

:( Pieńki mają tak ok. 0,7 metra, a że sprzedawca drzewek na jesieni radził, by w marcu mocno przyciąć pędy, stąd moje pytanie i nadzieje - jak się okazuje, chyba złudne. Owijałem siatką pieńki dość wysoko, ale nie uwzględniłem, że spadnie tyle śniegi i będzie łatwiej sięgnąć zwierzaczkom, zajęcza ich mać !... :evil:

weyn.rob
12-03-2004, 20:18
Tomek... współczuję jak odstają pieniuszki nad ziemią to myślę że nic z tego nie będzie...

:( Pieńki mają tak ok. 0,7 metra, a że sprzedawca drzewek na jesieni radził, by w marcu mocno przyciąć pędy, stąd moje pytanie i nadzieje - jak się okazuje, chyba złudne. Owijałem siatką pieńki dość wysoko, ale nie uwzględniłem, że spadnie tyle śniegi i będzie łatwiej sięgnąć zwierzaczkom, zajęcza ich mać !... :evil:

Nic się nie martw na 99 % bedzie OK.Przytnij tylko równo postrzępione pędy i zasmaruj maścią ogrodniczą.

Tomek_J
26-04-2004, 07:11
Nic się nie martw na 99 % bedzie OK.Przytnij tylko równo postrzępione pędy i zasmaruj maścią ogrodniczą.

Uprzejmie i z dziką satysfakcją donoszę, że WSZYSTKIE drzewka wypuściły malutkie listki - oczywiście tylko i wyłącznie poniżej miejsc obgryzienia.

_weynrob_
26-04-2004, 11:04
Nic się nie martw na 99 % bedzie OK.Przytnij tylko równo postrzępione pędy i zasmaruj maścią ogrodniczą.

Uprzejmie i z dziką satysfakcją donoszę, że WSZYSTKIE drzewka wypuściły malutkie listki - oczywiście tylko i wyłącznie poniżej miejsc obgryzienia.

Poczekaj do końca maja--wybierz najmocniejszy pęd--obetnij nad nim wszystko--zasmaruj maścią--i prowadź go jako główny przewodnik--reszte pędów usuń--stwórz nowy pęd główny---kumasz jak ma to wyglądać?? :lol:

Tomek_J
26-04-2004, 11:27
Poczekaj do końca maja--wybierz najmocniejszy pęd--obetnij nad nim wszystko--zasmaruj maścią--i prowadź go jako główny przewodnik--reszte pędów usuń--stwórz nowy pęd główny---kumasz jak ma to wyglądać?? :lol:

Kum, kum, kumam. Tylko jak wybraćnajmocniejszy pęd w sytuacji, gdy "drzewko" po zajęczej interwencji składa się z jednego pędu, w dodatku nieco nadgryzionego ?...