PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi podnośno-przesuwne 365x250 na taras



Roman69
12-09-2010, 23:54
Wybrałem okna PCV MS supertermo niestaty okazło się,że drzwi na taras o szer. 365cm i wys. 250cm mogą mi zrobić jedynie biełe ( a to mi nie odpowiada)
Zaproponowano mi w aluminium za >18 tys lub >24 tys w okleinie drewnopodobnej. Wydaje mi sie to drogo. Pozostałe okna których jest sporo wyceniono na 40 tys.
1. Czy mógłby ktoś powiedzieć czy takie ceny za drzwi podnośno-przesuwne 3,65x250 z dwoma środnowymi skrzydłami rozsuwanymi (C) to standart ?
2. Czy warto tyle placić za ten typ drzwi? Może zwyczajne przesuwne (ok. 7 tys)
3. Możę ktoś ma podobne drzwi?
4. Aluminium jest dużo zimniejsze i nie wiem czy ogrzewanie podłogowe da radę ogrzać mi salon?
5. Czy możecie polecić jakiegoś producenta?
6. Ewnetualnie czy któryś z wykonawców byłby zainteresowany zleceniem ok. 83 m2 okien

kujawsko-pomorskie pow.Rypin
[email protected]

finlandia
15-09-2010, 16:59
Dziwi mnie, że proponują Ci zamiast PCW aluminium. W drewnie coś takiego nie stanowi najmniejszego problemu, a w końcu oni robią drewno (tylko czy HS`y?) ipowinny być tańsze niż owe z alu.

jareko
15-09-2010, 20:15
niestety fin PVC w HS-ie ma ograniczenia co do wysokości
Bylo o tym gdzieś niedawno, w jakimś innym wątku
Białe do 2600 wysokości spokojnie można ale w kolorze to 2300 i kicha, drewno nie pracuje aż tak na zmianę gabarytów jak PVC, alu z racji sztywności lepiej takie gabaryty zniesie stad propozycja zmiany

Roman - ceny jak ceny, nawet dość niskie jak na HS-a w alu i to okleinowanym. swoja drogą czy to nie od Ciebie ostatnio dostałem zapytanie? Ostatnio robiłem ofertę do Rypina

Roman69
15-09-2010, 22:50
Zgadza się jareko , wysłałem do Ciebie zapytanie o cenę.
Mam chroniczny brak czasu i szukanie na nowo okien tylko to potęguje . Jak pisałem byłem zdecydowany na MS ale przy składaniu zamówienia pojawił się problem z wysokością (choć na stronie internetowej mają max. 250cm - niestety tylko białe :( ) Mam już dość tych okien i wolałbym aby zajął się tym Fachowiec. Drewniane będą chyba 2x droższe (choć wyceny nie robiłem) i bardziej kłopotliwe w utrzymaniu - więc szukam rozwiązania w PCV

bwojtek
15-09-2010, 23:22
Jeżeli z uwagi na cenę chcesz okna PVC to kombinacja okna PVC + HS Alu wydaje się optymalna a HS wykonany w aluminium będzie "na wieki wieków". Drewno ma tą zasadniczą wadę, że wymaga malowania a to koszty i problem.

finlandia
16-09-2010, 12:28
Wojtku,
realnie patrząc malowanie raz na 10 lat nie jest tragedią. A koszty? Puszka farby kosztuje 50zł. Wystarczy na nieduży dom. Trzy popołudnia i po sprawie. Oczywiście, trzeba jeszcze chcieć i lubić zabawę w majsterkowanie. Nie jest to trudniejsze niż odnawiania mieszkań, a tu jakoś nikt nie wpadł na pomysł, że to drogie i że niby jets to wadą.

bwojtek
16-09-2010, 12:51
Wojtku,
realnie patrząc malowanie raz na 10 lat nie jest tragedią. A koszty? Puszka farby kosztuje 50zł. Wystarczy na nieduży dom. Trzy popołudnia i po sprawie. Oczywiście, trzeba jeszcze chcieć i lubić zabawę w majsterkowanie. Nie jest to trudniejsze niż odnawiania mieszkań, a tu jakoś nikt nie wpadł na pomysł, że to drogie i że niby jets to wadą.
Ja miałem na myśli profesjonalne odnowienie powłoki lakierniczej a nie zapaćkanie pędzlem ramiaków a przy okazji silikonu, uszczelek, szyb i okuć. Z tym malowaniem raz na 10 lat to też tylko pół prawdy. Ale tobie chyba tego nie muszę tłumaczyć?
Ja nie neguję walorów drewna ale przedstawiam fakty obiektywnie. Rozwiązaniem optymalnym (ale drogim) są okna drewniano-aluminiowe.

redlum
16-09-2010, 14:10
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć dla czego tylko białe mogą być wyższe? A kolor - już nie? I czy kolor - to chodzi o okleinę np drewnopodobną?

jareko
16-09-2010, 14:29
a dotknij białego i jakiegokolwiek w kolorze samochodu - poczujesz różnice? Problem jest w rozszerzalności cieplnej PVC ze wzmocnieniem
To uwiadom sobie ze różnica temperatur 40 stopni w PVC powoduje przyrost długości na metrze profila o ok.0,8 mm przy białym ale przy kolorze robi się z tego 1,3-1,5 mm na metrze itd itd itd i przede wszystkim pojawiaja sie cholerne klopoty - w HS-ie - ze szczelnoscia

redlum
16-09-2010, 15:12
Czyli o to chodzi - biały kolor tak się nie nagrzewa - a przez co nie rozszerza się jak te w ciemniejszych kolorach. Dzięki za wyjaśnienie - sam bym nigdy na to nie wpadł.

jareko
16-09-2010, 15:43
:) zawsze do usług :)
A, że są firmy które o tym zapominają - o zupełnie inna bajka

redlum
17-09-2010, 14:22
swoja niewiedzę jako inwestora - to rozumiem - bo buduje pierwszy domek - ale firm które na tym zarabiają - to już jest nie do pomyślenia...

jareko
17-09-2010, 14:53
pocieszę Cię, mało głupot i bajek się nasłuchałeś jakie "handlowcy" usiłują wciskać klientom :)
Super że mogliśmy ci pomóc rozszerzyć wiedzę :)

elieszetikej
21-09-2010, 13:06
przepraszam ze się wcinam, ale mam jedno krótkie pytanie, związane z tematem.
czy drzwi 400x230 uchylno-przesuwane to wykonywalna rzecz?
a dokładniej, czy możliwe jest wykonanie takiego okna z 2ma częściami czy to przesada i trzeba to inaczej rozwiązać?


dodaje: chyba właśnie znalazłem odpowiedź.. jedynie przesuwane i to najlepiej w drewnie?

finlandia
21-09-2010, 15:28
Moje podręczne cenniki zawierają jedynie opcje do 3 - 3,2 m szerokości dla konwekcjonalnych przesuwek. Zostają HS. To na prawdę dobre rozwiązania.
Chociaż ostatnio spotkałem się z przypadkiem z goła innym (ale były tam ewidentne błędy producenta - po prostu ktoś się uczył robić HS`y)

elieszetikej
21-09-2010, 16:51
no to w sumie nie ma źle, tzn nie mam nic do HSów... tylko obiło mi się na tym forum o uszy ze mogą mieć problemy ze szczelnością - czy może tylko te które zostały źle zamontowane?

i jeszcze jedno - czy w gre wchodzą również plastiki w kolorze?

jareko
21-09-2010, 16:54
HKS czyli uchylno-przesuwne - w podziale 1/2 + 1/2 - szerokość do 3000 jako jednoskrzydłowe, jako dwuskrzydłowe do 6000 także w estetycznym podziale 1/4 + 1/4 + 1/4 + 1/4
HS - dla dobrego producenta prawie wolna amerykanka ale tylko co do szerokości, wysokość w kolorze 2300, białe 2600-2700

elieszetikej
21-09-2010, 22:30
wielkie dzieki za odpowiedź.