PDA

Zobacz pełną wersję : rdza na okapie ze stali nierdzewnej



krka
13-09-2010, 11:32
mam okap rodzimej firmy akpo, poki co dobrze sie sprawdzał, do działania nie mam zadnych zastrzeżeń, jednak ku mojemu przerażeniu dziś odkryłam, że po wczorajszym oczyszczeniu go wilgotną myjką wszędzie pojawiła się powłoka rdzy :eek: . zamarłam dosłownie, wygląda to fatalnie i zastanawiam się na ile jest to podstawa do reklamacji. czym to cholerstwo usunąć? :( skoro pojawiła się rdza to chyba jednak nie jest to stal nierdzewna, czy się myle? jest ktoś kto miał podobną sytuacje, albo się orientuje (bardziej ode mnie) co i jak? będę bardzo wdzięczna za odzew.

Lifter
13-09-2010, 11:36
Hm, czy okap jest jeszcze na gwarancji ? Skoro był sprzedany jako okap ze stali nierdzewnej, to pojawienie się rdzy jest podstawą do reklamacji. Jeśli nie, to jest kilka sposobów na usunięcie owej rdzy, aczkolwiek żaden nie przywróci "błysku" z nowości, tak więc lepiej skupić się na gwarancji, jeśli takowa jest jeszcze "przy życiu"...

krka
13-09-2010, 12:03
tak jest na gwarancji, polysk i tak nie jest mozliwy bo ta stal nie jest blyszczaca, jest taka jakby satynowana.

kevinlomax
14-09-2010, 12:43
Na początek znajdź jakiś magnes i przyłóż go do okapu. Jak magnes się przyczepi to znaczy że nie jest to stal nierdzewna tylko tania podróba - nierdzewka nie jest magnetyczna.
Po drugie jeśli gwarancja nic nie da (odpukać) to kup sobie włókninę o niskiej gradacji i możesz przetrzeć okap wzdłuż szlifu. Powinien być jak nowy.
Po trzecie do konserwacji nierdzewki zakup sobie mleczko w sprayu firmy 3M - spryskać i przetrzeć - najlepsze co może być.
Po czwarte nierdzewka występuje głównie w dwóch rodzajach - 304 i 316. 304 do wewnątrz, 316 na silnie zanieczyszczone środowisko zewnętrzne. Nie wiem co gotujesz :) ale nie radzę tego myć wodą, a jeśli już nawet się zapomnisz to po myciu wodą najlepiej od razu do sucha wytrzeć. 304 ma to do siebie że choć w nazwie jest nierdzewna to rdzewieć może jeśli się o nią nie dba. Pozdrawiam