PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi tarasowe a balkonowe?



Maarzena
13-09-2010, 23:06
Witam. Jak w temacie - czy te rodzaje drzwi się czyms różnią poza nazwą? Może rozmiarem albo sposobem otwierania? Szukam drzwi na taras, otwieranych na zewnątrz (bo przesuwne to za droga "impreza", choć takie się nam marzyły - jednak 15 tysięcy za drzwi to jednak za dużo!). Fajnie byłoby, gdyby skrzydła mogły być jak najszersze, ale pewnie będzie to się równało z dużymi kosztami - wiadomo, nietypowe.
A właściwie czy ktos wie, jakie najszersze są typowe takie drzwi? Ja znalazłąm 180 i nic szerszego nie widziałam- może dobrze szukać nie umiem...?

jareko
14-09-2010, 18:37
za drzwi otwierane na zewnątrz zapłacisz dodatkowa i to nie małą kasę
a co do pytania - to tylko nazewnictwo mające się nijak do rozwiązania które w obu wypadkach jest identyczne
jedne to drzwi które wychodzą na taras, drugie to drzwi które wychodzą na balkon :P ale to takie same drzwi które dopiero są dzielone na:
- drzwi jednoskrzydłowe
- drzwi dwuskrzydłowe ze słupkiem stałym bądź ruchomym
- drzwi uchylno-przesuwne
- drzwi podnoszone-przesuwane

johny_
17-09-2010, 13:34
kamjhsdol;awq

rania
11-10-2010, 15:58
Szukam wszedzie informacji, ale nie moge nigdzie znalezc - jaka jest maksymalna szerokosc drzwi tarasowych jednoskrzydlowych przy wysokosci 240 cm? Chodzi o kolor bialy.

jareko
11-10-2010, 17:05
zależy od systemu i zastosowanego profilu
w przypadku Schuco CT70 i Si82 na profilu pośrednim szerokość maksymalna to 1100 mm

rania
12-10-2010, 10:00
Dziękuję bardzo za odpowiedź

looseblus
13-10-2010, 22:34
Dodam że są firmy, które zrobią ci większe "BEZ GWARANCJI" ale nie polecam się bawić w takie rzeczy. Lepiej postarać się zrobić co z otworem. A propos systemy na profilu VEKA będą miały podobnie ale to nie jest do końca kwestia systemu a raczej OKUCIA okiennego i jego wytrzymałoci bo w tym przypadku zawiasy będą przenosiły obciążenie. Profil nie ma wielkiego znaczenia.

IVO333
13-10-2010, 23:16
Dodam że są firmy, które zrobią ci większe "BEZ GWARANCJI" ale nie polecam się bawić w takie rzeczy. Lepiej postarać się zrobić co z otworem. A propos systemy na profilu VEKA będą miały podobnie ale to nie jest do końca kwestia systemu a raczej OKUCIA okiennego i jego wytrzymałoci bo w tym przypadku zawiasy będą przenosiły obciążenie. Profil nie ma wielkiego znaczenia.
To jeśli użyje się 4 zawiasów drzwiowych na skrzydło .......... Nie doradzaj bo uwierzy i co wtedy?

Pozdrawiam

looseblus
23-02-2011, 13:53
To jeśli użyje się 4 zawiasów drzwiowych na skrzydło .......... Nie doradzaj bo uwierzy i co wtedy?

Pozdrawiam

O ile okucie daje takie możliwości :)

jareko
23-02-2011, 14:55
jak cztery będzie za mało to będzie 10 ;)

golob_
23-02-2011, 16:59
...(bo przesuwne to za droga "impreza", choć takie się nam marzyły - jednak 15 tysięcy za drzwi to jednak za dużo!)....


Popatrz na drzwi w systemie HKS. Cena 15 tyś to pewnie za system HS. Jest fajny ale drogi, nam sie marzyły przesuwne drzwi tarasowe i będe brał HKS, one mają jeszcze dość rozsądną cenę. Oglądałem takie drzwi, widziałem jak działają i są bardzo fajne.