PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sprawdzić czy działka jest podmokła?



darek2009
14-09-2010, 18:26
Jak w temacie. Działka znajduje się ok 500m od niewielkiego strumyka. Wokół działki jest osiedle domów jednorodzinnych. Na wielu z nich są oczka wodne. Zastanawiam sie czy te oczka wodne nie wynikają z tego że teren jest podmokły. Jak się stoi na działce wygląda sucho. Działka jest z dala od dużych rzek w okolicach Radomia. Gdzie to sprawdzić? Czy są jakieś mapy w jakiś urzędach?

makow11
14-09-2010, 19:42
Może badanie geotechniczne gruntu ?

luka
04-10-2010, 20:29
a od siebie dodam, że dobry sposob pozwalający wstępnie oczywiście, i w miarę szybko zorientować się czy działka jest podmokła to obserwacja roślinności.
kaczeńce, trzcina, wszelkie trawy o zamkniętych przekrojach, itp.

pakodegites
05-01-2011, 00:03
poszukaj map interesującej Cię okolicy z zaznaczonymi wysokościami terenu (no niby miałem geografię :/ ). w ten sposób można w przybliżeniu określić jak to może wyglądać (pomijając jakieś miejscowe anomalie np teraz wszyscy z byle krzaków robią działkę budowlaną. niedaleko mnie sąsiad powyrywał drzewa, słabo zasypał i ma sadzawkę która jak przeschnie świeci bagienną trawą co może zmylić bo wokół sucho jak pieprz). w każdym razie jak blisko rzeki lub jakiejś wody czy żeby wogóle sprawdzić miejsce to na wiosnę po roztopach masz najlepszy moment żeby się przekonać jak to wygląda. cudów nie ma. poza tym zobacz jak budują w okolicy. jak wysokie fundamenty bez piwnicy to wiadomo. z resztą popytać też nie zaszkodzi

Trociu
05-01-2011, 11:50
z resztą popytać też nie zaszkodzi
Od tego powinieneś zacząć. Zaczep kilku ewentualnych przyszłych sąsiadów i porozmawiaj o terenie.
Do tego jak masz czas, to poczekaj na wiosnę i zobacz jak działka wygląda podczas roztopów.

KrzysztofLis2
05-01-2011, 11:57
Kupić kilka metrów rury stalowej o średnicy 1-2 cali albo podobnej, nagwintowanej na obu końcach oraz gwintowane przejściówki do łączenia odcinków. Sklepać na płasko kawałek rury z jednej strony, wykonać kilkanaście otwory nieco powyżej sklepania, niedużym wiertłem.

Wbić rurę w ziemię. Gdy się rura skończy, dokręcić kolejny odcinek, wbijać dalej. Wbijać tak długo, aż w rurze będzie woda, albo odpuścić po kilku metrach.

Wiosną powtórnie sprawdzić, na jakiej głębokości w rurze jest woda.

anorien
17-06-2015, 21:15
Witam,
zastanawiam się nad kupnem działki, chciałam sprawdzić, czy nie jest ona podmokła. Czytałam w tym wątku, że jeśli na działce rośnie trzcina, to jest podmokła. Nie za bardzo znam się na roślinności, wklejam zdjęcie działki. Czy moglibyście mi pomóc i powiedzieć co sądzicie na jej temat?

321154

syberia
17-06-2015, 22:28
jak trzcina rośnie to działka nie jest podmokła

to bagno