PDA

Zobacz pełną wersję : Projekty przyłączy ...



corvim
15-09-2010, 08:22
Witam,

Przeglądnąłem chyba wszystkie wątki na tym forum ale nie znalazłem jasnej odpowiedzi na takie pytanie:

Mam pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego (wraz z projektami instalacji wewnętrznych), na planie zagospodarowania działki jest zaznaczone orientacyjnie jak media "opuszczają" budynek. Wykananie przyłaczy wraz z projektami zleciłem "elektrowni" i "gazowni". Domyslam się że projekt przez nich zrobiony będzie dotyczył odcinka od rurociągu i linii elektrycznej do skrznek w ogrodzeniu.

I teraz pytanie czy muszę robić nowe projekty na ten kawałek rury i przewodu od skrzynek do domu ??
Dodatkowo zarówno słup i jak i rurociąg znajdują się na mojej ciałce. Pani w gazowni coś wspomniała że jak rurociąg na mojej działce to nie muszę robić projektu, ale nie była pewna, o co może chodzić ??
Gdzieś wyczytałem również że jak media są na działce to nie trzeba robić uzgodnień, czy to prawda ??

Pozdrawiam,

Marek

iza_i_pawel
15-09-2010, 08:51
Witam,
Widzę, że interpretacja urzędników jest różna.
Mi powiedziano tak (a i przy okazji trochę przepisów poczytałem):
Projekt należy wykonać na 100% na instalację gazową co do centymetra, natomiast jak będzie przebiegała instalacja na terenie Twojej działki od ogrodzenia do domu - prądu, wody itp. to Twoja sprawa i nie trzeba na to projektu, choć „mówią”, że mile widziane. Tylko, gdzie i po co? – to mile widziane to kilkaset złotych.
Ty możesz zrobić sobie nawet odręczny szkic instalacji i dopiąć do swojej dokumentacji – to wszystko, tak mówią architekci. Są jednak i tacy, którzy twierdzą, że na wszystko trzeba projekt – z wiadomych przyczyn…
P.S. Jeszcze też tego nie wykonałem i jestem na etapie poszukiwań odpowiedzi i wysłuchiwania uczonych. Ponad to, podłączenie instalacji z domem i tak musi Ci ktoś podbić pieczątką odbierając ją jednocześnie, więc…!?
Pzdr. Paweł.

marcin714
20-09-2010, 20:13
A ja od lat pytam te mądre głowy jakim to innym przepisom podlegają przyłącza i instalacje gazowe, że na nie trzeba projekt a na inne np woda prąd już nie?. Więc jakie to przepisy otym mówią?

SemenOV
19-11-2010, 13:57
Na naszych stronach zebrali¶my wiekszo¶ж typowych projektуw domуw szkieletowych i domуw z bali - rуїnych pracowni projektowych.
Projekty - ponad 500 projektуw