PDA

Zobacz pełną wersję : Firmowe nalepki Ko?a na ceramice ?azienkowej - jak je usun??



Alicja30
01-03-2004, 11:25
Jak się tego pozbyć? Płyn do naczyń, alkohol, może rozpuszczalnik? Te nalepki są z mocnego lakierowanego papieru, klej też jest mocny, po zerwaniu zostają lepkie ślady. Poproszę o rady. Zapewne wielu z Was musiało się z tym uporać, jak to zrobiliście?
Dzięki za pomoc

Wowka
01-03-2004, 11:32
Zdrap "górną" syntetyczną warstwę naklejki czymś ostrym np. nożykiem. A dolna warstwa, często nawilżana będzie się dała "zrolować" i usunąć poprzez pocieranie mokrą ściereczką.

U mnie nie ma najmniejszego śladu zarówno po naklejce jak i po ingerencji nożyka.

Powodzenia

anekri
01-03-2004, 11:33
Bardzo ciekawe pytanie, może ktoś wie?? Ja od 2 lat próbowałam , ścierać , zdzierać itp ale moze nie te metody

To się nazywa skuteczna reklama :lol:

PL
01-03-2004, 12:01
W zamierzeniu producenta to chyba miało zostać. To nie jest naklejka, tylko logo firmowe.

Jak już to wyrwiecie i zostanie klej, spróbujcie spirytusem. Klej spod naklejek typu metka, schodzi. Tu może być co innego.

PL

jprzedworski
01-03-2004, 12:17
Benzyną ekstrakcyjną zmyje się wszystkie samoprzylepne rzeczy. Spirytusu szkoda. I tak nie ruszy, lepiej zastosować wewnętrznie, chuchnąć i przetrzeć do połysku. :wink: :lol:

Agula
01-03-2004, 12:45
Ponoć nalepki schodzą też po przetarciu octem, ale sama nie próbowałam.

Wowka
01-03-2004, 12:49
Benzyną, spirytusem, octem czy jeszcze czymś innym ... i owszem, ale musza to być nalepki papierowe a nie syntetyczne (folia) a takie właśnie stosuje Koło. Naklejki papierowe szybko namakają "czymś tam" i rzeczywiście dość łatwo je usunąć. Niestety z naklejkami syntetycznymi tak łatwo już nie jest...

SwFranciszek
01-03-2004, 13:28
Najlepszym sposobem jest podgrzanie kleju z naklejki np suszarka do wlosow.
Ale pod warunkiem, ze robi sie to w czasie odklejania.
Jesli folia zostala zdarta a klej pozostal - to juz tylko chemia poradzi


Pzdr

Teska
01-03-2004, 13:33
hmmm....a mi zeszło wszystko razem...tylko nalpeke zdzierałam bardzo powoli :-?

01-03-2004, 13:48
jeszcze mozesz spróbować szlifierką kątową
powodzenia

Alicja30
01-03-2004, 14:01
PL, mnie nie chodzi o nadruk na górze muszli. Wiem, że to jest logo i w zamierzeniu producenta ma tam zostać. Mnie chodzi o dwie wielkie nalepki na boku muszli. One na pewno nie powinny tam zostać.

przmslw
01-03-2004, 14:13
Może to się wydawać śmieszne, ale do usuwania kleju po np. nalepkach z cenami nadaje się ... masło. Trzeba zerwać nalepkę a to co pozostało posmarować masłem, odczekać 10 - 15 minut i zetrzeć papierowym ręcznikiem.

jprzedworski
01-03-2004, 14:47
Kleju masłem nie próbowałem, ale skoro jesteśmy na forum budowlanym - masło rzeczywiście pomaga przy usuwaniu smoły i lepiku. Na przykład umycie rąk po smole, nawet benzyną, jest bardzo trudne. Wystarczy wsmarować masło, smoła się zmiękcza, a potem to już idzie łatwo, nawet wodą z mydłem.

01-03-2004, 15:39
Sprobujcie te g.....o zmyc plynem do foli takiej co sie stosuje do samochodow jak sie sciemnia szyby,powinno podzialac na wszystkie kleje od nalepek. :D

pyzia
01-03-2004, 15:47
Spróbójcie oliwką dla niemowląt lub tłustym kremem. Grubo posmarujcie i sami zobaczycie, że na drugi dzień da się "zrolować" pozdrawiam

AndrzejS
01-03-2004, 15:55
Nie ma na to silnych i nie tylko na produktach "Koła". Miałem taki sposób, żeby zrobił to sprzedawca po zakupieniu towaru. Niestety oni sie w tym nie szkolą.

ppp.j
01-03-2004, 16:38
W takich praypadkach należy stosować kolejno: woda, woda z mydłem a nastepnie różne rozpuszczalniki organiczne czyli nafta,benzyna,rozcieńczalniki do róznych farb a na końcu aceton lub inny zmywacz do paznokci. Jeżeli to nie pomorze to pozostaje tylko szlifierka. :wink:

Didi
01-03-2004, 17:18
Też mam ceramike z Koła, ale u mnie wszysto pięknie zeszło, bez problemów!

PL
02-03-2004, 08:41
Napisałem wcześniej o benzynie ekstarkcyjnej. Miałem na myśli benzynę lakową.

Utratowała mnie kiedy zostawiłem na oknach żółtą taśmę osłonową, stosowaną przy malowaniu. Namokła, potem wyschła, taśma zeszła klej został.

PL

Wieczór
02-03-2004, 13:26
a komu to cos wogóle przeszkadza????? U mnie jest jako elemnt dekoracyjny i jest dobrze :wink:

Janon
03-03-2004, 22:13
polecam aceton techniczny lub zmywacz lakieru do paznokci

mik99
03-03-2004, 22:30
Najtaniej: tłuste ślady po kleju, DENATURATEM.

03-03-2004, 22:51
Poradzi sobie z tym "Label killer" - usuwacz etykiet: www.ag.net.pl dostępny w sklepach z komputerami gdzie są mat. czyszczące. Poradził sobie nawet z naklejką na szybie samochodu (ta z nr rejestracyjnym w prawym dolnym rogu przedniej szyby). Naklejka ta nie dała się ruszyć totalnie niczym (denaturat, benzyna itp.) a to rozpuściło klej i zmiękczyło górną warstwę plastiku (nie uszkodziło szyby).
Pozdrawiam - Darek

Felek
03-03-2004, 23:49
Poco sie meczyc???? Mialem identyczny problem z ich wanna wykonana z tworzywa. Nie chcialem sam eksperymentowac z chemia zeby jej ne zniszczyc a drapanie w tym wypadku nie wchodzilo w gre. Zlozylem reklamacje, ktora zostala uznana przez producenta i nastepnego dnia mialem w domu ekipe ktora usunela naklejke. O ile pamietam, uzywali oni jakiejs benzyny i swoich paznokci.

mik99
04-03-2004, 07:23
Poco sie meczyc???? Mialem identyczny problem z ich wanna wykonana z tworzywa. Nie chcialem sam eksperymentowac z chemia zeby jej ne zniszczyc a drapanie w tym wypadku nie wchodzilo w gre. Zlozylem reklamacje, ktora zostala uznana przez producenta i nastepnego dnia mialem w domu ekipe ktora usunela naklejke. O ile pamietam, uzywali oni jakiejs benzyny i swoich paznokci.

można i tak :lol:

Alicja30
06-03-2004, 18:02
Wiecie co zrobiłam? Usunęłam samymi paznokciami. Gładko zeszło, aż dziwne... Żadnych śladów.

mik99
06-03-2004, 20:33
Wiecie co zrobiłam? Usunęłam samymi paznokciami. Gładko zeszło, aż dziwne... Żadnych śladów.
mechanika, tego pod uwagę nawet nie brałem, a warto czasem żony zapytać o zdanie, co? :lol:
W związku ze zbliżającym się świętem Naszych Pań, wszystkiego najlepszego. :P