PDA

Zobacz pełną wersję : Łącznik rurowy - przemarza?



jasio66a
15-09-2010, 19:53
Witam wszystkich, mam na imię Tomasz i jestem nowym forumowiczem. Proszę o poradę jestem szczęśliwym posiadaczem okien skonstruowanych w systemie Brugmann. Zostało mi jeszcze w nowym domu wstawienie drzwi balkonowych. Mam w salonie wnękę w której zaplanowaliśmy wstawienie 3 okien o szerokości 90 cm i wysokości ok 230 cm. Problem tkwi w tym że okna montowane mają być na wykuszu gdzie środek wnęki jest wysunięty od
ściany o 25 cm. Nie mam pojęcia jak rozwiązać tą sytuację. Ponieważ w 2
sklepach w moim mieście poradzono mi że można połączyć okna za pomocą regulowanego słupka (łącznika rurowego), który można ustawić pod dowolnym kątem. Szkopuł w tym że ponoć słupek ten może zimą przemarzać lub może zbierać się na nim woda. A murowanych słupków nie budowaliśmy bo zabrałyby trochę światła. Fachowcy doradzają abym wstawił okno na prosto np. rozsuwane zamiast zabawy w ustawianie pod kątem. Kolega który pracuje w firmie produkującej okna radzi mi też abym zrezygnował z tego.

Problem w tym że ten drobny wykusz bardziej mi się podoba niż okno wstawione na prosto (np. rozsuwka). W drewnie pewnie nie byłoby problemu z łączeniem, ale na drzewo mnie nie stać więc bierzemy plastiki.

Projekt wg którego zbudowaliśmy do to "allegro2". Ale kilka domów z tego projektu, które znalazłem internecie miały okna wstawione na prosto albo z wymurowanymi słupkami.
Proszę o jakąś poradę i pomoc.

P.S. Łączenie za pomocą specjalnego łącznika pod kątem 135 stopni nie wchodzi w grę. Sporo czytałem na forum ale nikt nie potwierdził że ma takie cosik.

Ktoś może ma takie okienka i może się wypowie.

Wielkie dzięki.

Zbigniew100
15-09-2010, 20:14
Może zrobić odpowiednie słupki drewniane i pomalować na biało, albo okleić na inny potrzebny kolor

jareko
15-09-2010, 20:24
a po co dublujesz wątki?