PDA

Zobacz pełną wersję : Co to , skąd to ? Pomocy



aigel
16-09-2010, 08:16
Czołem
na bramie garażowej, słupach podpierających balkon oraz na fundamencie pojawiły mi sie białe zacieki .
Pls pomóżcie , co to może być, skąd sie wzięło ? Jak to usunąć ? i którego z wykonawców za to opier.....??

Szczegóły na fotach .
Pls pomóżcie

aigel

kevinlomax
16-09-2010, 11:30
A czy przypadkiem po ułożeniu tego nie była jakiegoś cięcia przed domem? Cięcia np betonu, płytek kamiennych, chodnikowych, krawężników itd? Może po prostu wszystko Ci się zapyliło i przy pierwszym deszczu ścieka i robi zacieki skoro masz to wszędzie?

aigel
16-09-2010, 11:39
A czy przypadkiem po ułożeniu tego nie była jakiegoś cięcia przed domem? Cięcia np betonu, płytek kamiennych, chodnikowych, krawężników itd? Może po prostu wszystko Ci się zapyliło i przy pierwszym deszczu ścieka i robi zacieki skoro masz to wszędzie?

nie , nie było już potem żadnego cięcia :-(

aigel

Wojtek_796
16-09-2010, 12:02
Witam!

Wygląda mi to na wykwity soli zawartych w cemencie, szczególnie w "dodatkach". Mogą wyjść na nieszkliwionych płytkach. Odparowująca woda z wylewek je zostawia. Nie wiem tylko, skąd to się wzięło na drzwiach garażowych.
Jak najwięcej trzeba wyszczotkować na sucho, resztę delikatnie zmyć wodą. Będzie się znów pojawiać, ale nie wiecznie. Trzeba zabezpieczyć te miejsca przed zamakaniem.
Z powodu tych wykwitów właśnie zaleca się np. do murowania klinkierem specjalnych zapraw lub czystego cementu, no i żadnego wapna.

Pozdrawiam

aigel
20-09-2010, 10:23
hmmm nie do końca sie zgoze bo wylewki to były robione 2 lata temu... poza tym tarasu nie zabezpiecze przed zamakaniem....

am ktoś jeszcze pomysła ??? bede wdzieczny za każdą pomoc... bo nie wiem jak sie pozbyć tego...

aigel