PDA

Zobacz pełną wersję : Mocowanie daszka na ścianie ocieplonej 10 styropianem



skystar
16-09-2010, 11:11
Witam, mam naprawdę duży problem, przynajmniej mi się tak wydaje: muszę zamontować daszek nad drzwi na dopiero co ocieplonej ścianie: elewacja baranek 2 mm i 10 cm styropinu a ściana zbudowana z cegły porotherm tzw kratownicy. Zasugerowałem się do rady pracownika Casto :( - zaproponował mi kołki rozporowe Fischera długie na 230 mm (stwierdził, ż e13 cm w ścianie utrzyma daszek.
No cóż przez pomyłkę wywierciłem otwory wiertłem 12-ką bo źle zmierzyłem - i tak mi sie zdaje, że udarem rozbiłem ścianki w porotherm :(.
mam pytanie: czy mogę jeszcze wykorzystać jeszcze te kołki 10-tki i czymś wypełnić te otwory 12-tki? Słyszałem, że jeszcze trzeba jakiś wzmocnić jakiś tulejką żeby dokręcając nie wgnieść w styropian?

kevinlomax
16-09-2010, 11:27
No więc tak...Najlepiej jak zaopatrzysz się w:
Klej Fischer albo jakiś podobny - Najlepiej Fischer FIS VT 380 lub inny - w OBI sa takie Fischera które pasują na zwykły klej do silikonu,
Koszyczki do wklejania w POROTHERM i inne. Kołkiem rozporowym w Porothermie nie baw się bo szybko się wykruszy...,
Pręt gwintowany M 10 lub M 8
Rurka nierdzewna fi 12 x 1,5 lub 2

Sposób wykonania:
Otwory poszerz do 16 mm, włóż koszyczki, wsącz klej, wkręć szpilkę (pręt gwintowany) odpowiednio dłuższą co by wychodziła przez styropian, Nałóż luźno rurkę fi 12 - będzie robiła za dystans żebyś nie zacisnął styropianu przy dokręcaniu. Klej Fischera wiąże w jakieś 15 minut więc możesz potem spokojnie działać czyli nakręcać daszek.
I wtedy wszystko będzie banglać:) Pozdrawiam

kevinlomax
16-09-2010, 11:28
Jakbyś miał problem ze zrozumieniem moich wypocin to daj znać podeślę Ci rysunek co i jak:)

skystar
17-09-2010, 12:49
Dzięki Kevin, naprawdę pomogłeś i rozjaśniłeś mi jak to ma działa - szkoda, że utopiłem niepotrzebnie 120 pln w casto na 8 kołków rozporowych Fischera M10x230 - niestety posiałem paragon, na przyszłość zawsze lepiej zasięgnąć porady - jutro działam

skystar
14-10-2010, 06:57
Witam, pragnę podziękować kevinlomaxowi za dobrą radę, zamocowałem daszek wg jego rady i jest ok, jedynie co zmieniłem to zamiast kleju Fischera użyłem klej Patek - szpilki lekko pracują, nie są sztywne jak myślałem ale tak chyba ma być? Zrezygnowałem też z tulei ze względu na brak w markecie budowlanym - zastosowałem 2 nakrętki kontrujące - jeszcze raz dziękuję, najlepsze jest to, że nawet f-ma, która budowała nie chciał się podjąć, ale podejrzewam, że za mała robota dla nich

darekbo
22-05-2013, 23:53
Witam kevin porusze jeszcze raz ten temat pisa♥ee

darekbo
23-05-2013, 00:01
Witam Kevin czy można prośić o rysunek lub zdjęćia jak to robisz,ja planuje zamocowanie daszka Plastikowego nad wjśćiem,mam już położoną elewacje z kolorem dzienki z góry

Crazy
23-05-2013, 09:22
Na youtube masz filmik http://www.youtube.com/watch?v=f3mq9fD0Msg

lesz
24-05-2013, 12:29
dzieki za link, szybko i na temat :)
nie planowalem daszku nad wejsciem (dach lekko wystaje i czesciowo zakrywa), ale moze jesienna pogoda zmieni moje plany ;)