PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana obowiązującej lini zabudowy



makow11
16-09-2010, 17:02
W warunkach zabudowy mam określoną obowiązującą linę zabudowy na 5m.Kompletnie mi to nie pasuje ,chciałbym się cofnąć 16m.od drogi . .Wzdłuż drogi znajduje się dom ,który jest bardziej cofnięty od innych .

Czy ktoś próbował lub zmienił te warunki

aglig
17-09-2010, 08:35
Da się. Złoż wniosek o zmianę wzizt powołując się na:


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
§ 4. 1. Obowiązującą linię nowej zabudowy na działce objętej wnioskiem wyznacza się jako przedłużenie linii istniejącej zabudowy na działkach sąsiednich.
2. W przypadku niezgodności linii istniejącej zabudowy na działce sąsiedniej z przepisami odrębnymi, obowiązującą linię nowej zabudowy należy ustalić zgodnie z tymi przepisami.
3. Jeżeli linia istniejącej zabudowy na działkach sąsiednich przebiega tworząc uskok, wówczas obowiązującą linię nowej zabudowy ustala się jako kontynuację linii zabudowy tego budynku, który znajduje się w większej odległości od pasa drogowego.
4. Dopuszcza się inne wyznaczenie obowiązującej linii nowej zabudowy, jeżeli wynika to z analizy, o której mowa w § 3 ust. 1.

Warunek jest jeden na mapie którą złożysz do wniosku ten dom odsunięty od drogi musi być naniesiony i dostępny z tej samej drogi publicznej.

makow11
22-09-2010, 05:56
Wielkie dzięki za rozporządzenie ,to już mi coś daje .Sąsiad jest cofnięty ok 10 m ja chcę 16m .Jeżeli się nie uda przykleję do domu garaż i będę pisał o dwuetapowość budowy.Czy ktoś wie jak wyglądałaby w tym wypadku dwuetapowość ,czy urzędnicy robią jakieś trudności?

mikolayi
22-09-2010, 13:33
a nie jest to tak, że nieprzekraczalna linia zabudowy określa odległość w jakiej najbliżej dorgi może stać budynek ? Dalej niż owe 5 m to wydaje mi się, że może bez problemu stać... Poprawcie mnie jeśli się mylę

robert skitek
23-09-2010, 22:08
a nie jest to tak, że nieprzekraczalna linia zabudowy określa odległość w jakiej najbliżej dorgi może stać budynek ?
Nie mylisz się ale autor wątku pytał o obowiązującą linię zabudowy - a to co innego

mikolayi
24-09-2010, 09:48
człowiek uczy się całe życie. pozostaje ufać, że autor ściśle zacytował to, co ma w WZZiT

kobialek
16-11-2011, 10:26
Witam,
Mam gorącą prośbę o fachową opinię i poradę:
Muszę zmienić linię zabubowy ale na bliższą niż jest w zapisach gminy tzn, z 5m na 3m od drogi publicznej. Niestety mam trochę nieforemną działkę i jeśli tego nie zrobię to z większego ogródka nici... :(. Bardzo proszę czy ktoś już coś takiego robił i mu się udało. Rozumiem że muszę wnioskowć do gminy o zmianę lini zabudowy. Na szczęście przy działkach sądiednich nikt nic jeszcze nie wybudował. Jak to zrobić i czy to w ogóle jest możliwe????
kobialek

aglig
16-11-2011, 10:38
Muszę zmienić linię zabubowy ale na bliższą niż jest w zapisach gminy tzn, z 5m na 3m od drogi publicznej. . Na szczęście przy działkach sądiednich nikt nic jeszcze nie wybudował. Jak to zrobić i czy to w ogóle jest możliwe????

Co to znaczy w zapisach gminy. masz decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu czy też wypis z planu zagospodarowania przestrzennego ?
Ze względów praktycznych 3 m od drogi to zdecydowanie za mało, 5 m jest naprawdę optymalną wielkością.