PDA

Zobacz pełną wersję : Początek



konewa23
16-09-2010, 21:53
Witam
Postaram się krótko i zwięźle bo mam tendencje do rozpisywania się :wiggle: : Chcę wybudować dom, mam już niektóre z potrzebnych dokumentów, podpisałem również umowę z architektem. Jestem jednak kompletnie zielony w "budowlance", nie jestem też mistrzem w poruszaniu się po tego typu forach. Proszę więc o pomoc, od czego powinienem zacząć, jaka wiedzę powinienem zdobyć na początek, w jakich rozdziałach, tematach itp jej szukać. Z góry dziękuje za podpowiedzi.

PliP
17-09-2010, 21:43
UPS ... chyba nikt ci nie da odpowiedzi... poczytaj mój dziennik to się dowiesz co można inteligentnie spieprzyć...
Jak przeczytasz to będziesz miał zarys wiedzy budowlanej. Reszta to zwykła sztuka budowlana, a tak po za tym wszystko masz w projekcie rozpisane.

konewa23
21-09-2010, 17:06
Dziękuję

Zbigniew100
21-09-2010, 18:27
Może to ?
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?36013-Najcz%C4%99%C5%9Bciej-zadawane-pytania-...-Czyli-zanim-napiszesz-...

gosciu01
21-09-2010, 18:37
Na odpowiednio zadane pytanie, odpowiedź zawsze jest banalni prosta.

Wpierw zastanów się nad koncepcją Twojego domu, wielkość ( ilość pokoi, pomieszczeń i jakich ), funkcjonalność ( życie, życie+praca ), położenie itp.
Następnie np. pytania o konstrukcję; lekka, średnio ciężka, ciężka i konsekwencje z tym związane; wytrzymałość, koszty, akumulacyjność itp.
Następnie np. ogrzewanie; węglowe, gazowe, prądem itd i konsekwencje z tym związane; koszty instalacji, koszty użytkowania, praca własna itp.
Następnie ....

Za każdym razem poszukaj odpowiedzi na Forum.
Po roku będziesz ekspertem ;-)