PDA

Zobacz pełną wersję : Co zamiast cokołów przy ścianach?



hrhrhr
17-09-2010, 09:02
Większość ciągów komunikacyjnych mam wylłożonych w domu gressem (Signum Nowej Gali i Serenissima) i mam wątpliwość jak wykończyć łączenia podłóg ze ścianą. Możecie coś doradzić?
Myślę o listwach przypodłogowych, ale te panelowe plastiki bardzo mi nie odpowiadają. Widziałam też te białe. Jakie rozwiązania macie u siebie?

izaa
17-09-2010, 09:36
Ja tez mam parter w gresie Cersanitu: biały i szary. Nie podobają mi się cokoły ani tym bardziej plastikowe listwy. Zamówiłam więc drewniane listwy i pomalujemy je na kolo zbliżony do koloru drzwi i parapetów, które też mam drewniane.

jaksie
17-09-2010, 09:56
jest tu kilka podobnych tematów, trzeba poszperać ..

monikaa13
17-09-2010, 10:15
Ja dałam cokoły ale widziałam, że ludzie normalnie dają listwy do gresu. Nie chcesz plastikowych to kup drewniane.

prawdziwy.anika
17-09-2010, 10:47
hrhrhr...zerknelam do Twojego dziennika,ale nie widze zdjec z tej czesci prac,wiec zapytam....czy te ciagi komunikacyjne lacza Ci sie jakos z otwartymi pomieszczeniami z inna podloga,czy sa calkowicie niezalezne?

ps do gresu widzialam jeszcze listwy pcv klejone( w rolkach)....

hrhrhr
17-09-2010, 11:04
Mam na obu piętrach dwa korytarze, na obu kondygnacjach przechodzą w otwarte pomieszczenia - na parterze kuchnia, na poddaszu salon, a reszta tak jak u wszystkich drzwi do pokojów.

Myślę intensywnie o drewnie, ale koszt mi się nie podoba.
Co do tych listew pcv - można linka jakiegoś?

prawdziwy.anika
17-09-2010, 12:23
to wyglada tak
http://www.komfort.pl/akcesoria/wyszukiwarkainfo/nazwa/LISTWA_PRZYPODLOGOWA_SAMOPRZYLEPNA/kod/194860/PG/2
lamiesz posrodku i dokladnie przylega to do sciany i podlogi
tylko w komforcie akurat nie maja zbyt ladnych,gdzies w przypadkowym domu widzialam srebrne do szarych kafli
nawet fajnie wyszlo
tylko to jest klejone,wiec z demontazem jest klopot

natomiast tak sobie mysle,ze skoro masz pomieszczenia laczone,to moze nie mieszac listew?

edit
tu cos wiecej widac
http://www.salag.com/catalog/product.php?p=36

kate_d
04-04-2011, 22:21
Witam,

Mam podobne pytanie, jak uważacie. Hol, korytarze, kuchnie i salon będziemy mieli w ogrzewaniu podłogowym. Moje marzenie o parkiecie dębowym w salonie niestety więc legnie w gruzach. Chce wszędzie w tych miejscach (ponieważ łączą się ze sobą bezpośrednio) zrobić jednakowy gres. Zastanawiałam się nad gresem drewnopodobnym, ale wydaje mi się, że wygląda on trochę kiczowato tzn. coś co udaje coś czym nie jest jest wg mnie nie bardzo (co Wy na to może się mylę i ktoś widział jakiś ładny taki gres?). Więc zdecydowałam się (prawie :) na gres polerowany bardzo jasny, prawie biały beż. Boję się trochę, że przez to szczególnie salon nie będzie przytulny, ale nic nie przychodzi mi za bardzo innego do głowy. Pojawia się więc kolejny problem, jak wykończyć taką podłogę, bo jako cokolik w kuchni i holu mi nie przeszkadza to jednak w salonie go nie widzę. Zastanawiam się więc nad wykończeniem całości listwami drewnianymi pomalowanymi w kolorze gresu (beż prawie biały). Czy takie połączenie według Was jest ok ? Czy może ktoś widział inne ciekawe rozwiązanie ? Z góry dziękuję za każdą konstruktywna odp.

żona m
04-04-2011, 22:25
głosuje za białymi.

Elfir
04-04-2011, 22:35
Ja myślałam o taśmie aluminiowej lub profilach metalowych - L

MarJel
04-04-2011, 22:49
Witam,

Mam podobne pytanie, jak uważacie. Hol, korytarze, kuchnie i salon będziemy mieli w ogrzewaniu podłogowym. Moje marzenie o parkiecie dębowym w salonie niestety więc legnie w gruzach. Chce wszędzie w tych miejscach (ponieważ łączą się ze sobą bezpośrednio) zrobić jednakowy gres. Zastanawiałam się nad gresem drewnopodobnym, ale wydaje mi się, że wygląda on trochę kiczowato tzn. coś co udaje coś czym nie jest jest wg mnie nie bardzo (co Wy na to może się mylę i ktoś widział jakiś ładny taki gres?). Więc zdecydowałam się (prawie :) na gres polerowany bardzo jasny, prawie biały beż. Boję się trochę, że przez to szczególnie salon nie będzie przytulny, ale nic nie przychodzi mi za bardzo innego do głowy. Pojawia się więc kolejny problem, jak wykończyć taką podłogę, bo jako cokolik w kuchni i holu mi nie przeszkadza to jednak w salonie go nie widzę. Zastanawiam się więc nad wykończeniem całości listwami drewnianymi pomalowanymi w kolorze gresu (beż prawie biały). Czy takie połączenie według Was jest ok ? Czy może ktoś widział inne ciekawe rozwiązanie ? Z góry dziękuję za każdą konstruktywna odp.

Mam bardzo jaśniutki gres polerowany, do tego zamówiłam już białe, drewniane, 10 cm listwy. Efekt końcowy będzie za ok. 2-3 tyg.
Tak wygląda gres

http://img684.imageshack.us/img684/4885/productjh.jpg (http://img684.imageshack.us/i/productjh.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

lady in red
05-04-2011, 12:11
Z białymi wysokim listwami (tak jak radzi MarJel) będzie super.
Proponuję listwy ze styroduru.

kate_d
11-04-2011, 18:44
Bardzo dziękuję Wszystkim za odpowiedz. Zrobimy białe, drewniane listwy :) Pozdrawiam serdecznie