PDA

Zobacz pełną wersję : Vat przy usłudze montażu drzwi, a ceny producenta



spamik
17-09-2010, 12:10
Witam,
Mam taką zagwozdkę: zamawiałem drzwi wewnętrzne DRE. Na etapie rozmów dostawca podał mi ceny netto ze strony producenta - 10% upustu i w nawiasie cenę VAT 22% (czyli np 230 zł (280 z VAT 22). Jako, że teraz zdecydowałem się na zakup z montażem, to myślałem, że VAT będzie 7%. Ale 7% firma chce naliczyć tylko od usługi montażu. Tłumaczy to tym, że od producenta kupuje drzwi po cenie brutto i mi daje 10% rabatu. Czy ma to sens? Jakoś tak wcześnie wnioskowałem z rozmów, że netto producenta, to netto firmy i do tego doliczają 7 vat. A teraz się okazuje, że doliczają 22. Czy ja czegoś nie rozumiem, czy ktoś mnie w balona robi?

robertsz
17-09-2010, 13:39
Nie ma to sensu....

Chyba, że dostaniesz imienną fakturę na drzwi z 22% VAT i wówczas Ty starasz się o zwrot różnicy podatku VAT.
Jest to dla Ciebie nie do końca szczęśliwe rozwiązanie.

spamik
17-09-2010, 13:44
Na zaproponowanej mi umowie są wymienione drzwi, ich montaż i cena za całość (montaż+drzwi - bez rozbicia ile co) i adnotacja, że cena zawiera 7% VAT

toudek
17-09-2010, 14:09
No to ktoś chce cie zrobić w konia.
Robertsz ma rację, jeśli wystawią ci 2 f-ry 1 na drzwi w której będzie 22% vat a druga na montaż z 7 % vat to będzie ok. bo sobie te 15% vat z samych drzwi odzyskasz. a tak to będzie dla nich 15% większy zarobek.

robertsz
18-09-2010, 07:38
No to teraz poruszyłeś drugie rozwiązanie stosowane na rynku.
Na umowie masz podaną cenę za całość usługi (zakup i montaż) i albo się godzisz na taką cenę końcową, albo nie godzisz i szukasz dalej.

Wstawienie drzwi to żadna filozofia.
Spróbuj znaleźć w okolicy jakiegoś gostka typu "złota rączka".
Kupisz wówczas drzwi z rabatem 10% i 22%VAT, część VAT sobie wywalczysz w Skarbówce jako zwrot.
Nie wiem jaki to pułap cenowy, ale możliwe że tym rabatem i zwrotem VAT opłacisz pracę złotej rączki.

miciu
20-09-2010, 09:35
Ja już nigdy nie kupiłabym drzwi wewnętrznych z montażem, było tak jak opisuje spamik. Montaż u mnie wyglądał tak : ustawili futryny, zakołkowali, opiankowali, zamontowali klamki i to wszystko, Trzeba było postarać się o pana ,,złotą rączkę" , który policzył sobie za otynkowanie wokół drzwi jak za rodzoną mamusię ;-(. Jednym słowem wyszliśmy na tych drzwiach z montażem jak zabłocki na mydle :-(.

marcellm
20-09-2010, 20:06
Ze stolarką to jest tak, że producent nie może sprzedać drzwi jako "usługę motażu wraz z materiałami" Jśli dają ci 10% rabatu plus 22% wat to idż do firmy dilerskiej i zrób u nich wycenę. Pewnie okaże się że u nich będzie taniej.i oni dadza do 5% rabatu plus 7% wat - myśle że wyjdzie taniej PS zajmuję się sprzedarzą stolarki.