PDA

Zobacz pełną wersję : Styropian akustyczny na piętrze a folia i podłogówka.



akapap
17-09-2010, 20:45
Witam,

na piętrze mam mieć położony styropian akustyczny. Czy pod taki styropian daje się folię? Gdzieś spotkałem się z opinią, że tego nie powinno się robić, gdyż styropian wtenczas nie otuli szczelnie stropu.

Czy ktoś miał przykre doświadczenie przy stosowania tego miękkiego styropianu (grubość 45mm) wraz z ogrzewaniem podłogowym?

Pozdrawiam.

janzar
17-09-2010, 21:47
Witam
nie ma przeciwskazań do zastosowania styropianu akustycznego na stropie piętra w układzie
-stryropian np. 45 mm
-folia aluminiowa lub podobna
-rury ogrzwania podłogowego
-jastrych o gr. 60 mm





Witam,

na piętrze mam mieć położony styropian akustyczny. Czy pod taki styropian daje się folię? Gdzieś spotkałem się z opinią, że tego nie powinno się robić, gdyż styropian wtenczas nie otuli szczelnie stropu.

Czy ktoś miał przykre doświadczenie przy stosowania tego miękkiego styropianu (grubość 45mm) wraz z ogrzewaniem podłogowym?

Pozdrawiam.

akapap
03-10-2010, 09:31
Witam
nie ma przeciwskazań do zastosowania styropianu akustycznego na stropie piętra w układzie
-stryropian np. 45 mm
-folia aluminiowa lub podobna
-rury ogrzwania podłogowego
-jastrych o gr. 60 mm

Dziękuję za odpowiedź.

Jednakże mam jeszcze dwie wątpliwości. Po sprawdzeniu poziomów na piętrze okazało się, że wszystkie poza jednym pomieszczeniem będą miały wylewkę o wysokości 65/75mm. Jeden pokój, w zasadzie 16m2 - w tym miejscu ściągali beton i jest on wyżej niż pozostałe pomieszczenia - będzie miał wylewkę na poziomie 45mm. I co teraz?
Czy wszędzie się podnieść o 1cm, czy zostawić jeden pokój z niższą wylewką? Oczywiście cała góra będzie zbrojona siatką, i cała będzie w podłogówce.
Jak się podniesiemy to już strop dostanie dodatkowe obciążenie i wylewkę o grubości 75/85mm.

Na dole z uwagi na ilość styropianu (25cm, typ 036) dajemy wylewkę 7cm. W garażu mamy 10 wylewki i 20cm styropianu (podłogowy 3t/m2). I czy teraz warto w garażu dać zamiast siatki porządne zbrojenie w postaci prętów fi 8? Zostały mi takie na budowie i chętnie jeśli to pomoże to wrzucę je w wylewkę.

Pozdrawiam.

komodo
03-10-2010, 12:54
dziękuję za odpowiedź.

Jednakże mam jeszcze dwie wątpliwości. Po sprawdzeniu poziomów na piętrze okazało się, że wszystkie poza jednym pomieszczeniem będą miały wylewkę o wysokości 65/75mm. Jeden pokój, w zasadzie 16m2 - w tym miejscu ściągali beton i jest on wyżej niż pozostałe pomieszczenia - będzie miał wylewkę na poziomie 45mm. I co teraz?
Czy wszędzie się podnieść o 1cm, czy zostawić jeden pokój z niższą wylewką? Oczywiście cała góra będzie zbrojona siatką, i cała będzie w podłogówce.
Jak się podniesiemy to już strop dostanie dodatkowe obciążenie i wylewkę o grubości 75/85mm.

Dać mniej styropianu w pokoju 16m2, tak aby było 5,5 - 6cm grubości wylewki.




na dole z uwagi na ilość styropianu (25cm, typ 036) dajemy wylewkę 7cm. W garażu mamy 10 wylewki i 20cm styropianu (podłogowy 3t/m2). I czy teraz warto w garażu dać zamiast siatki porządne zbrojenie w postaci prętów fi 8? Zostały mi takie na budowie i chętnie jeśli to pomoże to wrzucę je w wylewkę.

Pozdrawiam.

Można zrobić kratownice z pretów fi 8 i zalać ją w taki sposób by była mniej więcej w połowie przekroju wylewki, nie zaszkodzi a może pomóc :)

adam_mk
03-10-2010, 13:10
Może wpieprzam się jak żaba w pomidory, ale....
Typowy styropian ma typowe grubości. Skrobanie go o pół centymetra uważam za mało twórcze.
Da się lepiej, przyjemniej, marnować czas...
CO będzie, jak płyta podłogowego będzie cieńsza o ten 1cm?
Nic!
Będzie szybciej reagowała na zmiany nastaw, bo będzie miała nieco mniejszą masę/akumulacyjność.
PO CO KOMU tam ta folia alu?
Nie macie na co wydawać kasy?
CO ona tam ma robić?
Bo te narysowane na niej linie, faktycznie, nieco pomagają ułożyć pex równo.
Trochę drogo jak za linie....

Co z tym garażem?
Musicie psuć to, co da się zrobić dobrze?
Po cholerę psuć, żeby naprawiać prętami? Czasu macie za dużo? Nadmiar siły Was męczy?
I - czemu w połowie wylewki? (te pręty)

Wiecie jaki jest cel tych działań, jakie podejmujecie?

Adam M.

akapap
04-10-2010, 10:14
Może wpieprzam się jak żaba w pomidory, ale....
Typowy styropian ma typowe grubości. Skrobanie go o pół centymetra uważam za mało twórcze.
Da się lepiej, przyjemniej, marnować czas...
CO będzie, jak płyta podłogowego będzie cieńsza o ten 1cm?
Nic!
Będzie szybciej reagowała na zmiany nastaw, bo będzie miała nieco mniejszą masę/akumulacyjność.


Różnica jest bardziej znaczna, we wszystkich pomieszczeniach to jest 65mm, do 75mm. W jednym jest to 45mm. Czy taka warstwa wystarczy przy założeniach, że będzie podłogówka - nad rurkami zostaje 30mm?

Styropian i rurki już są rozłożone więc zmiana grubości styropianiu wydaje się być kłopotliwa.



Co z tym garażem?
Musicie psuć to, co da się zrobić dobrze?
Po cholerę psuć, żeby naprawiać prętami? Czasu macie za dużo? Nadmiar siły Was męczy?
I - czemu w połowie wylewki? (te pręty)

Wiecie jaki jest cel tych działań, jakie podejmujecie?

Adam M.

Uważasz, że zbrojenie w wylewce garażowej jest niepotrzebne (20cm styropianu, 10 cm wylewki)?

Pozdrawiam.