PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi wewnętrzne o szer. 85 cm?



adamrw
18-09-2010, 12:44
Witam,
zgodnie z projektem wykonałem otwory na drzwi wewnętrzne 92 cm. Tymczasem okazuje się, że przy współczesnych ościeżnicach (np. regulowanych) do drzwi 80 wystarczy otwór 86 cm. Mam zatem otwory za duże na drzwi "80" i za małe na "90".
Czy któryś z producentów drzwi wewnętrznych produkuje może seryjnie drzwi o szerokości 85-86 cm, które wraz z ościeżnicami wpasowałyby mi się w otwór 92 cm, czy też skazany jestem na drzwi na wymiar, dokuwanie ścian lub na tradycyjne ościeżnice?

pozdrawiam
Adam

bwojtek
18-09-2010, 15:44
Nie widzę przeciwwskazań by w otwór 92cm zamontować drzwi, które wymagają 86cm. Opaski zakryją przecież otwór. Poza tym wiele drzwi wymaga otworu 90cm pod drzwi 80-ki a wtedy te 2cm są już bez znaczenia.

IVO333
18-09-2010, 17:08
Ościeżnice regulowane zgodne z DIN potrzebują ok 88 cm (puszki zawiasów !) , pełny zakres krycia opasek to 94-96 cm zależnie od firmy. Tak więc otwór 92 jest OK. Niektóre firmy mają też swoje normy wymiarowe (np. system Pol-Skone) gdzie regulowana 80 wymaga właśnie ok 92 cm otworu. Jak widać 92 to bezpieczny wymiar w którym zamontujesz każdą praktycznie 80 niezależnie od firmy.

Pozdrawiam

adamrw
19-09-2010, 20:08
Mam zakupione kiedyś za grosze drzwi i oscieżnice Porty. Ościeznice zakrywają dokładnie 92 cm, czyli cały otwór, ale na styk. Trochę to kiepsko wygląda a do tego może być niestabilne :(
No ale nic, skoro nie ma drzwi 85 cm, będę musiał jakoś ten problem rozwiązać.
pozdrawiam

finlandia
20-09-2010, 09:29
Dziwne to ościeżnice na 92 cm.. ?
Tak jak napisał IVO - prosta futryna regulowana wymaga otworu ok 88cm szerokosci. Większość firm ma też ościeżnice typu "lux" "prestiż"itp które są grubsze, sztywniejsze i wymagają właśnie ok 92cm.

W 92cm bez problemu można zamontować prostą ościeżnicę regulowaną - ale trzeba uważać, by nie powypychać fotryn, czyli ostrożnie z pianką, szczególnie tą ręczną, z wężykiem.