PDA

Zobacz pełną wersję : Zbyt krótkie okucie balkonu



zefel
19-09-2010, 20:39
Witam

Przed wylewką na balkonie blacharz wykonał okucie. Następnie zrobiliśmy wylewkę. Teraz przyszła firma która ociepla dom, okazało się, że okucie jest zbyt krótkie... Po przyklejeniu styropianu okucie wystaje max 2cm poza elewację (a gdzie jeszcze klej, siatka i tynk). Co z tym fantem począć?

Pozdrawiam
Tomek O.

edde
19-09-2010, 22:57
może zrobić prawidłowe obróbki na wylewce?

bladyy78
20-09-2010, 08:51
Zgadza się najlepiej zrobić teraz obróbki na wylewce, lub dolutować do starych obróbek nowe.

zefel
20-09-2010, 16:08
A czy dobrym pomysłem jest obcięcie tej zagiętej w dół części okucia i doklejenie na to nowego okucia (może chwycić co jakiś czas "pchełką"?) . Dodam, że z góry na to przyjdzie jeszcze 1cm "na stojąco" klej+gres.

edde
20-09-2010, 19:22
wkleiłbyś porządnie w hydroizolacji na wylewce nową prawidłową obróbkę, starą zostawił niech sobie wisi, a odpadające płytki pionowe masz z głowy, no ale jak chcesz kombinować jak koń pod górkę to... wolnoć Tomku... ;)

MrButton
30-05-2012, 11:51
Witam,
Chciałbym podpiąć sie pod ten temat z moim problemem.
Jestem na etapie ukończenia ocieplenia domu i stanąłem przed problemem jak profesjonalnie okuć blachą balkon w kształcie łuku. Człowiek z którym rozmawiałem-dekarz, stwierdził że nie uda się tego zrobić ładnie i profesjonalnie. Czy są jakieś sposoby - metody na okucie blachą i wygięcie jej w kształ łuku?
Proszę o poradę
Może można by to było zrobić z płytki balkonowej tylko boje się że to niebędzie trwałe. Są na rynku jakieś gotowe elementy gięte na prasach, które można by było wykorzystać?

Aedifico
30-05-2012, 16:32
Witam,
Chciałbym podpiąć sie pod ten temat z moim problemem.
Jestem na etapie ukończenia ocieplenia domu i stanąłem przed problemem jak profesjonalnie okuć blachą balkon w kształcie łuku. Człowiek z którym rozmawiałem-dekarz, stwierdził że nie uda się tego zrobić ładnie i profesjonalnie. Czy są jakieś sposoby - metody na okucie blachą i wygięcie jej w kształ łuku?
Proszę o poradę
Może można by to było zrobić z płytki balkonowej tylko boje się że to niebędzie trwałe. Są na rynku jakieś gotowe elementy gięte na prasach, które można by było wykorzystać?

Dziwny ten blacharz:

http://www.artbrick.pl/galeria/budowa1/small/DSC_0879.jpg

MrButton
30-05-2012, 18:48
Dziwny ten blacharz:

http://www.artbrick.pl/galeria/budowa1/small/DSC_0879.jpg

No może i dziwny no ale ja go zmieniał niebęde, a u mnie i tak pracy niedostanie.
A ja Niestety nadal jestem w punkcie wyjścia z moim problemem.
Obrazek ładny, niestety niewiele widać bo go niemożna go powiększyć.
Znalazłem gotowe kapinosy-okucia balkonowe aluminiowe na allegro, czy aluminium łatwiej byłoby odkształcać niż blachę?
Czy są może takie gotowe profile z PCV, tworzywo powinno sie łatwiej dawać modelować.
Pzdr

Wódowlaniec
30-05-2012, 18:50
Dziwny ten blacharz:

http://www.artbrick.pl/galeria/budowa1/small/DSC_0879.jpg
U nas takiego "fachowca " nie nazywa się blacharzem tylko co najwyżej "papotukiem".

MrButton
30-05-2012, 18:56
U nas takiego "fachowca " nie nazywa się blacharzem tylko co najwyżej "papotukiem".

No dobra,
Jak zwał tak zwał. Dajcie już mu spokój niech se chłop działa jak może najlepiej.
Pomóżcie mi raczej w moim problemie,
bardzo proszę.

martadela
30-05-2012, 21:06
No mi się wydaje że z tej krytyki fachoFca można wywnioskować że dla prawdziwego majstra taki problem to nie problem...
Ot tyle poszukaj fachoWca a on już to zrobi żeby było PIKNIE

Aedifico
31-05-2012, 05:29
No dobra,
Jak zwał tak zwał. Dajcie już mu spokój niech se chłop działa jak może najlepiej.
Pomóżcie mi raczej w moim problemie,
bardzo proszę.

Poszukaj innego fachowca bo masz tzw. dekarza garażownika co garaż przekryje ale nic innego nie. Na łukach zazwyczaj opcje są dwie albo ręcznie albo maszynowo ale na maszynę to nie każdego dekarza stać. Więcej nie pomogę z pozycji forum raczej trudno. W każdym razie da się.