PDA

Zobacz pełną wersję : Rozprowadzenie wymuszone od kominka - negatywy



klara z bala
20-09-2010, 13:11
Witam wszystkich serdecznie,

kupiliśmy dom z bala 16cm w lesie. Będzie nam służył jako dom wakacyjno-weekendowy. Także zimą, lecz pewnie nie w każdy weekend.
Zostanie dodatkowo ocieplony wełną 20cm. Stanie w nim komin Schiedel. Dodatkowo będzie ogrzewanie elektryczne (6 grzejników), by zimą podczas naszej nieobecności grzać do 2-5 *C.

Domek ma ok 110m2, kubatura ok 550 m3, na górze 4 małe sypialnie i łazienka.

Już 2 majstrów od kominków odradziło nam rozprowadzenie wymuszone, gdyż z czasem wiąże się to z brzydkim zapachem (?) i brudem.

Dodatkowo, 2 z nich powiedziało też, że kafle nie nadają się do domków niezamieszkałych na stałe. Inni są przeciwnego zdania.

Prawdę mówiąc jestem trochę zagubiona tak rozbieżnymi opiniami fachowców.
Jak Wam się widzi ( z doświadczenia) ogrzanie takiego domku piecem 14kw bez rozprowadzenia (ew. z grawitacją do 2 pokoi na górze) i grzejnikami (2 sypialnie użytkowane przy każdym naszym pobycie, duży pokój, 2 łazienki, wiatrołap). Czy metoda otwartych drzwi działa zgodnie z prawami fizyki (zapewne tak:-), ale czy jest w stanie ogrzać górę tego domku?

Mam nadzieję, że nie zostanie to uznane za reklamę, zasadzam się na piec kaflowy Salzbourg ze względu na jego "urodę" i w miarę małe rozmiary. Nie chciałabym wielkiej landary w niedużym dużym pokoju (30m2).

Będę wdzięczna za Wasze uwagi i pomysły.

Liwko
20-09-2010, 13:22
Ciepełko zawsze znajdzie drogę ku górze. Wiem z własnego doświadczenia:)

maciej74
20-09-2010, 19:05
Już 2 majstrów od kominków odradziło nam rozprowadzenie wymuszone, gdyż z czasem wiąże się to z brzydkim zapachem (?) i brudem.
zmień majstrów dobrze wykonane nie brudzą ani nie śmierdzą mam już pięć lat i jest ok przy anemostatach jest czysto i nie trzeba malować.
Polecam pompę łatwiej utrzymać równomierną temperaturę w domu koszt jest nie duży a komfort o niebo lepszy i na opale zaoszczędzisz.

Liwko
20-09-2010, 19:12
Będzie nam służył jako dom wakacyjno-weekendowy. Także zimą, lecz pewnie nie w każdy weekend.
Raczej w tym wypadku pompa to nie najlepsze rozwiązanie.