PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja pozioma pod słupki czy jest konieczna



romano78
20-09-2010, 19:59
Witam mam takie pytanie zaczęli mi dzisiaj fachowcy stawiać słupki ogrodzeniowe z gotowych elementów ala klinkier i nie dali żadnej izolacji poziomej na poziomie gruntu twierdzą ze jest nie potrzebna i że słupki mogą się ruszać jeśli ją dam czy mają racje?

Konto usunięte_12*
25-09-2010, 19:55
nie dali żadnej izolacji poziomej na poziomie gruntu twierdzą ze jest nie potrzebna i że słupki mogą się ruszać jeśli ją dam czy mają racje?

Moim zdaniem ważniejsza w tym przypadku od izolacji poziomej będzie izolacja pionowa (warto część podziemną słupka zaimpregnować jakimś dobrym lepikiem).

edde
25-09-2010, 20:56
a moim zdaniem Twoje zdanie jest niepoprawne ;)

robertsz
25-09-2010, 21:40
Witam mam takie pytanie zaczęli mi dzisiaj fachowcy stawiać słupki ogrodzeniowe z gotowych elementów ala klinkier i nie dali żadnej izolacji poziomej na poziomie gruntu twierdzą ze jest nie potrzebna i że słupki mogą się ruszać jeśli ją dam czy mają racje?
Widziałem jedną bramę uchylną, gdzie słupki zostały właśnie postawione na fundamencie z warstwą izolacji (papa-lepik).
Po założeniu skrzydeł bramy i podczas próby otwarcia skrzydeł bramy (z pilota) z niewyjaśnionych przyczyn słupki odpadły od fundamentu razem ze skrzydłami.
Efekt był fajny, mina właściciela bezcenna ;)

pewal
26-09-2010, 08:39
Witam.
Dlatego do słupków wstawiane są druty zbrojeniowe a słupki są zalewane. Pozdr. Piotr

Konto usunięte_12*
26-09-2010, 10:29
a moim zdaniem Twoje zdanie jest niepoprawne ;)

A ja myślę, że nie wiesz, co to w ogóle jest IZOLACJA POZIOMA;)

Konto usunięte_12*
26-09-2010, 10:31
Witam.
Dlatego do słupków wstawiane są druty zbrojeniowe a słupki są zalewane. Pozdr. Piotr

...i dlatego izolacja POZIOMA jest po prostu NIEMOŻLIWA:no:

edde
26-09-2010, 15:22
A ja myślę, że nie wiesz, co to w ogóle jest IZOLACJA POZIOMA;)

ależ nic nie stoi na przeszkodzie abyś mi i całemu gronu wyjaśnił co wg Ciebie jest izolacją poziomą a co pionową, w szczególności w odniesieniu do słupków ogrodzeniowych, jakie ma zadanie i jak ja poprawnie wykonać, poprosimy ;)

Konto usunięte_12*
26-09-2010, 17:58
ależ nic nie stoi na przeszkodzie abyś mi i całemu gronu wyjaśnił co wg Ciebie jest izolacją poziomą a co pionową,

Szczęśliwie nie muszę się wysilać, bo za mnie to już wyjaśnił (powyżej) na przykładzie robertsz. Chyba więc nie czytasz dokładnie wszystkich postów:sleep:

edde
26-09-2010, 20:08
no skoro wg Ciebie o co napisał robertsz (nie uwłaczając jego wypowiedzi) jest definicją izolacji poziomej i pionowej to dalsza dyskusja mija się z celem...

Widziałem jedną bramę uchylną, gdzie słupki zostały właśnie postawione na fundamencie z warstwą izolacji (papa-lepik).
Po założeniu skrzydeł bramy i podczas próby otwarcia skrzydeł bramy (z pilota) z niewyjaśnionych przyczyn słupki odpadły od fundamentu razem ze skrzydłami.
Efekt był fajny, mina właściciela bezcenna ;)

Konto usunięte_12*
26-09-2010, 20:19
no skoro wg Ciebie o co napisał robertsz (nie uwłaczając jego wypowiedzi) jest definicją izolacji poziomej i pionowej to dalsza dyskusja mija się z celem...

Skoro nadal upierasz się przy celowości zaopatrzenia słupków w izolację poziomą, to rzeczywiście dalsza dyskusja nie ma sensu.:bye:

edde
27-09-2010, 00:27
Skoro nadal upierasz się przy celowości zaopatrzenia słupków w izolację poziomą, to rzeczywiście dalsza dyskusja nie ma sensu.:bye:

gdzie tak napisałem??
prosiłem jedynie o wyjaśnienie Twojego pojęcia i zadania izolacji poziomej i pionowej, nie doczekałem się więc mniemam że takowego pojęcia nie posiadasz, wiec Twoje doradzanie izolacji pionowej wydaje się być co najmniej nie na miejscu...

Lopesjus
27-09-2010, 05:15
Witam mam takie pytanie zaczęli mi dzisiaj fachowcy stawiać słupki ogrodzeniowe z gotowych elementów ala klinkier i nie dali żadnej izolacji poziomej na poziomie gruntu twierdzą ze jest nie potrzebna i że słupki mogą się ruszać jeśli ją dam czy mają racje?

Izolacja pozioma - raczej sie przyda. Beton podciąga wodę, po kilku latach łatwo rozpoznać słupki, gdzie jej nie zastosowano (np. po odpadających płytkach). Słupki nie będą się przewracać, jeśli tylko z fundamentu wyprowadzisz zbrojenie (ja dałem 4 pręty z żebrowanej ósemki prowadzone od ław na każdy słupek, słupki z pustaków zalanych betonem). Bramę powiesiłem 2 tygodnie po betonowaniu - na razie stoi i się nie przewraca.
Sobieradek - zgodnie ze swoim nickiem, rad udzielaj samemu sobie. Izolacja pionowa jest tu zbędna

Konto usunięte_12*
27-09-2010, 19:15
Twojego pojęcia i zadania izolacji poziomej i pionowej, nie doczekałem się więc mniemam że takowego pojęcia nie posiadasz,.

To jest Forum do udzielania krótkich porad, a nie długich wykładów. Jeśli potrzebne ci obszerne szkolenie, to zgłoś się na Politechnikę:bye:

Konto usunięte_12*
27-09-2010, 19:20
Izolacja pozioma - raczej? sie przyda. Sobieradek - zgodnie ze swoim nickiem, rad udzielaj samemu sobie. Izolacja pionowa jest tu zbędna

Widać z tego, że sam nie masz pojęcia, czy się przyda, skoro piszesz "raczej". A o przyjęciu mojej rady (lub nie) niech decyduje autor tego wątku, a nie twoja (jak widać wątpliwa) wiedza.
A mój nick mówi tylko o tym, że sam nieźle sobie radzę.

edde
27-09-2010, 21:38
To jest Forum do udzielania krótkich porad, a nie długich wykładów...

ale już udzielanie bezsensownych czy głupich porad jest nieco nie na miejscu... forum wszystko zniesie ale jakiś biedak co z nich jeszcze weźmie i skorzysta będzie się bujał z pionową izolacją słupków ogrodzeniowych :)

Konto usunięte_12*
27-09-2010, 21:50
ale już udzielanie bezsensownych czy głupich porad jest nieco nie na miejscu...

Z tak głupią poradą, jak POZIOMA izolacja słupków, jeszcze nigdzie się nie spotkałem:P (a i zapewne wielu innych forumowiczów)

edde
27-09-2010, 22:04
za to niczemu nie służąca izolacja pionowa (i przeważnie niewykonalna poprawnie) słupka betonowego ogrodzeniowego bije na głowę wszelkie najgłupsze porady, "sobie-rady" i małe "sobie-radki" :P

Konto usunięte_12*
28-09-2010, 07:29
za to niczemu nie służąca izolacja pionowa (i przeważnie niewykonalna poprawnie) słupka betonowego ogrodzeniowego bije na głowę wszelkie najgłupsze porady, "sobie-rady" i małe "sobie-radki" :P

Chłopie, zakończ te swoje dyrdymały i idź swoją drogą.
Amen
:bye:

Lopesjus
28-09-2010, 13:24
Z tak głupią poradą, jak POZIOMA izolacja słupków, jeszcze nigdzie się nie spotkałem:P (a i zapewne wielu innych forumowiczów)

nie ma się co ciskać... nie masz racji i tyle. Napisałem "raczej" bo nie wiem, jak ostatecznie te słupki maja wyglądać. Jeśli całe betonowe, to nie dawałbym izolacji, jeśli klinkier czy jakiekolwiek inne wykończenie (płytki, glazura, kamień czy inny materaił na kleju), izolacja pozioma to OBOWIĄZEK, inaczej pojawią się kłopoty

Konto usunięte_12*
28-09-2010, 19:48
nie ma się co ciskać... nie masz racji i tyle.

To raczej ty się "ciskasz", bo uważasz siebie za Jedynego Głosiciela Prawdy Objawionej. Izolacja POZIOMA ma tylko wtedy sens, gdy nie będzie zakłócona zbrojeniem. A słupki bez zbrojenia na całej wysokości, to ... pewna KATASTROFA:(

edde
28-09-2010, 20:34
:)
weź przeczytaj cały wątek od początku, to ty swoimi wypowiedziami udowadniasz ze sam uważasz się za Jedynego Głosiciela Prawdy Objawionej, wszyscy piszą inaczej ale nie, to Ci nie pasuje i musi być tak jak Ty-Głosiciel twierdzisz...
żenua...

Konto usunięte_12*
28-09-2010, 20:44
[QUOTE=edde;4321804]:)
weź przeczytaj cały wątek od początku, [QUOTE]

No właśnie - TY PRZECZYTAJ OD POCZĄTKU!. Nie byłem jedyny. Jeszcze raz przypomnę o wpisie robertsz. A poza tym myślałem, że już się pożegnaliśmy(?) Bo nie chce mi się już "klikać" z takimi "adwersarzami", jak ty i Lopesjus (to ta CAŁA większość;))

edde
28-09-2010, 21:50
nie ty mnie tu sobieradku zapraszałeś i nie ty wypraszać będziesz :P

Konto usunięte_12*
29-09-2010, 19:26
nie ty mnie tu sobieradku zapraszałeś i nie ty wypraszać będziesz :P

A gadaj sobie z kim chcesz, byle nie ze mną:bye:

Lopesjus
30-09-2010, 13:13
[QUOTE=edde;4321804]:)
weź przeczytaj cały wątek od początku, [QUOTE]

No właśnie - TY PRZECZYTAJ OD POCZĄTKU!. Nie byłem jedyny. Jeszcze raz przypomnę o wpisie robertsz. A poza tym myślałem, że już się pożegnaliśmy(?) Bo nie chce mi się już "klikać" z takimi "adwersarzami", jak ty i Lopesjus (to ta CAŁA większość;))

Przeczytaj od początku. Potem jeszcze raz. Za trzecim razem spróbuj po cichu, ze zrozumieniem...

PliP
03-08-2012, 21:35
ufffff to jest chyba jeden z bardziej drażliwych tematów na forum muratora grrrrr

Blechert
05-08-2012, 01:04
Izolację poziomą daję się powszechnie. W zasadzie już obecnie nikt o tym nie dyskutuje tylko ją daje. W Leroy można kupić grubą folię w rolkach przyciętą do szerokości standardowego płotu, czyli na 40 cm. Cena rolki to ok. 50 zł za 50 mb. Pozdrawiam

PliP
05-08-2012, 09:35
Jeżeli jednak na słupku wisi ciężka brama o długości skrzydła 2,5m to należy lepiej ją przezbroić prętami od dołu. 4 pręty wystające z fundamentu to chyba troszkę za mało. W górnej części to ok. 4 wystarczą a w dolnej wypuściłbym z 8 prętów. Takie jest bynajmniej moje zdanie.

grzegorz_si
05-08-2012, 09:51
Jeżeli jednak na słupku wisi ciężka brama o długości skrzydła 2,5m to należy lepiej ją przezbroić prętami od dołu. 4 pręty wystające z fundamentu to chyba troszkę za mało. W górnej części to ok. 4 wystarczą a w dolnej wypuściłbym z 8 prętów. Takie jest bynajmniej moje zdanie.

Wyobrażasz sobie siłę, która musiałaby wyrwać te 4 pręty z betonu?
Jeżeli ktoś boi się izolacji poziomej z folii, czy papy ze względu na to, że mu się góra nie przyklei to może użyć izolacji mineralnej, np. Sopro DSF 523. Nadaje się na izolację poziomą, przykleja się do podłoża, itp.
Nie wiem jak z trwałością po latach, ale ja tego używałem gdzieniegdzie.