PDA

Zobacz pełną wersję : Wiercenie w kamieniu jurajskim?



ogonczyk
20-09-2010, 23:20
Drodzy forumowicze,

Chciałbym założyć okiennice w XIX wiecznym domu zbudowanym z kamienia jurajskiego (woj. świętokrzyskie). Planowałem zamocować zawiasy na kotwach. Do tego celu potrzebuję wywiercić dziury, ale problem tkwi w tym, że nie mam przyłącza prądu ani widoków na nie przed zimą a chciałbym jakoś zabezpieczyć wnętrze przed zimą. Czy macie jakieś pomysły na wywiercenie, wykucie dziur? Wiertarka ręczna? Szlagbor? Dłuto? Dziękuję za rady.

Pytanie no. 2: czy ktoś się orientuję gdzie mógłbym kupić gotową zaprawę murarską w proszku w kolorze białym, jeśli takowa w ogóle istnieje.

Dziękuję i pozdrawiam.

bladyy78
21-09-2010, 07:09
Kup mały agregat prądotwórczy w jakimś markecie budowlanym to najtańsze rozwiązanie.

Kuna
21-09-2010, 09:09
Jeszcze taniej wyjdzie jak zlecisz wykonanie tych dziur specom od pomników . Na cmentarzach nie ma prądu więc używają agregatów .

ogonczyk
21-09-2010, 09:51
Czyli ręczne działanie szlagborem czy świdrem odpada?

ile kosztuje agregat o wystarczającej mocy?

bresland
21-09-2010, 12:44
Działanie w myśl: "kupię cukiernię, bo mam ochotę na ciastko" uważam za bezsens. Najtaniej wyjdzie wynająć kogoś, kto Ci to zrobi swoim sprzętem. A jeżeli się juz uprzesz, to można spróbować kupić najtańszą wkrętarkę aku i kupić wiertła do kamienia bezudarowe.

bladyy78
21-09-2010, 19:45
Najtańsze agregaty na allegro są już od 300zł o mocy 1200W wiec na wiertarkę starczy, w marketach są niewiele droższe. Tanią wkrętarką to se można kilka dziurek wywiercić ale w drewnie a nie w kamieniu, bo akumulator szybko padnie, mocniejsze wkrętarki troszkę kosztują na pewno więcej niż 300zł . Wynajęcie kogoś żeby wywiercił kilka otworów to też nieporozumienie. Jest jeszcze opcja wypożyczenia agregatu na 1dzień z wypożyczalni koszt 60-80zł. Ja jednak jak bym nie miał prądu to bym sobie kupił jakiś mały agregat bo zawsze się przyda.

ogonczyk
21-09-2010, 21:20
hej dzięki za rady. chyba rzeczywiście zainwestuje w agregat. na allegro można kupić 1500W za 300 pln. To chyba rozsądna cena.

A czy ktoś ma może rozeznanie w sprawie BIAŁEJ zaprawy w proszku?

pzdr