PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przyłaczem



Boleksei
21-09-2010, 22:31
Witam
Mam poważny problem i nie wiem jak go rozwiazac dlatego bardzo prosze o pomocChce podłaczyc prąd do swojej działki i zwróciłem sie do ZE w tej sprawie ZE sie zgodził i odpisał że linia bedzie biegła droga wewnętrzna która ma 5 współwłaścicieli razem ze mną (5 małżeństw) a ja musze ustanowic służebnośc na rzecz ZE i tu powstał duży problemŻona jednego ze współwłaścicieli nie zyje i nie można w wyniku tego ustanowic notarialnej służebności na rzecz ZE Rodzina i jej żyjący maż (89lat) nie sa jak narazie zainteresowani przeprowadzeniem postepowania spadkowego żeby móc ustanowic służebność .Niestety moja działka jest otoczona z trzech stron ta własnie drogąmyślałem że jest jakieś wyjście tzn przeprowadzic prad działka należąca do gminy która sąsiaduje z moja . Niestey znów powstal problem ZE chce żebym to ja wystąpił do gminy o pozwolenie na przeprowadzenie kabla po jej działce a jak uzyskam zgode notarialna oni wykonaja mi przyłacze. Pojechałem do gminy a w gminie stwierdzili ze po pierwsze to nie ja tylko ZE wystepuje z takim wniskiem nie ja a poza tym gmina nie wyda zgody na przeprowadzenie kabla bo w przyszłości chce sprzedac ta działke a kabel i ustanowienie służebności dla ZE bedzie w tym przeszkadza jak to wyglada prawnie kto ma racje ZE czy gmina kto powinien załatwiac te formalności. Jak to załatwic istnieja jakieś przepisy które nakładaja obowiazek podłaczenia pradu na ZE lub na gmine zeby wydala taka zgode.
Bardzo prosze o jakies konkretne przepisy itp żebym mógł napisac odpowiednie pismo do ZE lub gminy