PDA

Zobacz pełną wersję : Kredyt hipoteczny w DB



Norberto
22-09-2010, 10:32
Noszę się z zamiarem wzięcia hipoteki na dom w DB: http://www.deutsche-bank-pbc.pl/index.php/l1/kredyty_i_pozyczki/l2/kredyt_mieszkaniowy
. Wstępne wyliczenia okazały się pomyślne.
Ale ponieważ wiążę się z tym bankiem na dłuuuuuugie lata, to czy możecie podzielić się opiniami dot. tego banku?? W necie nie wygląda to różowo, ale z etgo co wiem, to ludzie lubią narzekać i a dobre strony zostawiają dla siebie.
Czy ktoś żyje z kredytem w tym banku od kilku lat i może podzielić się informacjami?

sherif
05-10-2010, 18:30
Witam !

Ja obecnie posiadam kredyt hipoteczny mieszkaniowy w DB a mysle o kredycie na budowe domu. Generalnie z bankiem jestem "zwiazany" od 4 lat i na razie mam jak najlepsze zdanie nt. Mila obsluga, prawie nigdy nie stalem w kolejce - mozna sie wczesniej umowic, nie bylo problemu kiedy na czas nie dowiozlem wymaganego ubezpieczenia, bardzo wysokiej jakosci bankowosc elektroniczna, wiekszosc rzeczy mozna zalatwic przez tel itd. Szczegolnie odczulem roznice in plus po przejsciu z Multibanku. Mam tez srednie doswiadczenia z Polbankiem. DB w porownaniu z innymi to jakby wyzsza polka.

Odnosnie kredytu na dom, zaproponowano mi dosc dobre warunki, bo marze rzedu 2,2% (z mozliwoscia negocjacji o 0.2%) na kredyt w Euro i LTV = 70%, wymagania formalne tez niby ok. Przy rozliczaniu wyplat nie zadaja faktur a jedynie dokumentacje fotograficzna. To co mnie jeszcze ucieszylo, to ze zabezpieczeniem mzoe byc dowolna inna nieruchomosc, co czasem moze dac bardziej korzystny LTV

miramax
11-10-2010, 07:02
DB jest bankiem dla bardziej zamożnych i nie będziesz traktowany jak przeciętny Kowalski. Na decyzję trzeba czekać średnio tydzień dłużej niż w inny banku ale naprawdę warto. Jak zapoznasz się ze wszystkimi szczegółami kredytu w DB (http://mkredyty.net/kredyt-hipoteczny/db/) to nie będzie niedomówień i będziesz zadowolony.

jarett
12-10-2010, 17:44
ten rodzaj reklamy wymaga nie lada cierpliwości i skrupulatności...
ale mam nadzieję, że się mylę i ci powyżej nie są naganiaczami DB
bo właśnie będę podpisywał umowę i byłoby to poważną rysą na wizerunku banku :)