PDA

Zobacz pełną wersję : Zameldowanie na pobyt czasowy



Anula
20-05-2002, 08:26
Ludzie mam problem. Moi robotnicy (Ukraina) zapytali mnie czy jest mozliwe żeby ich zameldować na pobyt czasowy. Podobno muszą mieć w razie kontroli przez policję. Czy ktoś wie co się z tym wiąże (czy ja mam jakąś odpowiedzialnosć za nich,czy oni maja jakies prawa do mojego mieszkania itd)
dzieki

Agnicha1704
20-05-2002, 08:58
Przy zameldowaniu czasowym - nie można rościć sobie żadnych praw do lokalu!!!! Zameldowujesz, np na miesiąc i po upływie tego terminu pieczątka UM stanowi o wygasłym prawie do pobytu w danym lokalu- podkreślam POBYTU. Oczywiście możesz to zrobić TYLKO pod warunkiem, że mają legalne wizy i pozwolenie na pracę w Polsce. W przeciwnym razie możesz miec problemy. Poza tym, nie jestem w 100% pewna, czy to w ogóle jest możliwe wobec cudzoziemców, chyba, że mają status pobytu tymczasowego w Polsce.
pozdrowienia
Agnicha

24-05-2002, 09:44
w przypadku zameldowania cudzoziemca na pobyt czasowy ponad 2 miesiące oprócz dokumentów uprawniajacych do pobytu w Polsce (w tym przypadku będą to pewnie wizy) potrzebna też jest zgoda właściciela lokalu na ich zameldowanie. Na pewno urzędnik nie będzie uzależniał zameldowania od tego czy mają pozwolenie na pracę zameldowanie nie daje im żadnych praw do lokalu