PDA

Zobacz pełną wersję : Kurier na budowę



claris
23-09-2010, 14:16
Mam takie dość prozaiczne pytanie i problem zarazem.
Dużo rzeczy do budowy, a pewnie i więcej do wykończeniówki zamawiam przez Internet z dowozem kurierem. Do tej pory zamawiałam na adres rodziców, którzy mieszkają niedaleko budowy [1.5km] bo były to rzeczy mało-gabarytowe. Teraz jednak przymierzam się do zakupu kafli i wyszło mi ich jakieś 2 tony :) chciałabym wysłać to prosto na budowę i tu mój problem - nie mam adresu :) mam tylko nazwę ulicy, nr domu nie posiadam i pewnie jeszcze jakiś czas posiadać nie będę [no chyba, że na dom w stanie surowym zamkniętym można nr już dostać]. Adres typu: za takim i takim domem skręcić w prawo, potem do końca i dom z taką i taką dachówką chyba nie przejdzie? :)

Jak rozwiązaliście ten problem?

edde
23-09-2010, 18:03
ja tam też nie mam jeszcze numeru ale wiem prawie na 100% ze będzie to 14 ;) bo tak wychodzi z ulicy :) no i jak trzeba to podaję te 14, obok jest dom oznaczony 12 wiec kurier nie ma najmniejszego problemu z trafieniem, poza tym kurier zawsze wcześniej dzwoni (z wyjatkiem tych kurierów, którzy mnie zanają i wiedzą poda jakimi adresami mogę być) i jeśli nie zna drogi to przez telefon go uświadamiam (włącznie z instrukcjami typu "przez dużą kałużę", szary dach czy biała chata ;) )

claris
23-09-2010, 18:57
ulica główna nazwę ma, tyle, że mój dom stoi w takiej odnodze - niby nazwa ulicy będzie ta sama - domy mają numerację A,B, itd, ale żadnej tabliczki tam nie ma, namiary GPS za to mogę podać - może to rozwiąże problem... a kurierzy niestety nie wszyscy dzwonią, ale jak ktoś będzie mi ze 2 palety wiózł to mam nadzieję, że będzie mu się chciało zadzwonić

Trociu
23-09-2010, 20:33
i tu mój problem - nie mam adresu :) mam tylko nazwę ulicy, nr domu nie posiadam i pewnie jeszcze jakiś czas posiadać nie będę [no chyba, że na dom w stanie surowym zamkniętym można nr już dostać]. Adres typu: za takim i takim domem skręcić w prawo, potem do końca i dom z taką i taką dachówką chyba nie przejdzie? :)
Załatw sobie adres - powinieneś go dostać bez problemu w swoim urzędzie. Jak będą mieli wąty - przeszukaj forum.
Przyda Ci się on nie tylko dla kuriera, ale od razu wszystkie umowy możesz zawierać na adres i potem nie mieć konieczności ich aktualizacji.