PDA

Zobacz pełną wersję : Działka wybrana, czy wszystko będzie ok?



Piotr_79
23-09-2010, 20:42
Witam
Mam już wybraną działkę i jedno małe pytanie:
Czy wejdzie na działkę dom Z29 z pracowni z500, chciałbym go budować 6m od granicy drodzi głównej. Do tego wszystkiego powinna sie jeszcze zmieścić oczyszczalnia (najlepiej z przodu), nie może być rozsączająca. Działka w Dąbrowie Górniczej Strzemieszyce.
Czy Waszym zdaniem ogródek z tyłu będzie funkcjonalny, czy zbyt mały. Dodałem mały szkic działki.

Ile może kosztować adaptacja projekt przez architekta łącznie z załatwieniem wszystkich formalności w urzędach do pozwolenia na budowę łącznie?

Octans
21-11-2010, 17:08
Witam,
mam również działkę w tej samej dzielnicy Dąbrowy Górniczej i możliwe że też będę budować dom z pracowni Z500. Mam wjazd na działkę od południa i planuje ogród na boku domu. Co do twojej inwestycji to moim zadaniem dom Z29 zmieści się bez problemu, gdyż nie będzie przy samej linii drogi ale o 6 metrów odsunięty od niej, a z planu wynika, że idąc w głąb działki jest coraz szerzej i spokojnie będzie tam 22,89m. Interesujący i bardzo podobny jest projekt tej samej pracowni ZX2, różnice w wymiarach domu są nieznaczne- Z29 ma 14,89x9,49, a ZX2 11,39x10,89. ZX2 ma antresole i mniejszy pokój na parterze i sypialnia na piętrze jest bez garderoby (a jak wiadomo jest bardzo istotne dla kobiet:)), mniejsze jest też pomieszczenie gospodarcze-ważne ze względu na rodzaj paliwa do ogrzania domu. Koszty adaptacji i pozwolenia dopiero będę sprawdzać, jeżeli coś będę wiedzieć na ten temat to dam znać. Pozdrawiam:)

Octans
22-11-2010, 18:38
Witam ponownie,
koszt adaptacji projektu w naszym rejonie to około 2500zł, czasem zdarzają się mniejsze sumy w granicach 1500-2000zł:))

bowess
23-11-2010, 08:56
Dom zmieści się na działce, ale żeby uzyskać prywatność trzeba będzie wprowadzić sporo zieleni. Zależnie od tego, jak kształtuje się zabudowa można rozważyć, gdzie lepiej umieścić taras - z boku, czy z tyłu domu. Ogródek będzie miał wielkość proporcjonalną do działki - będzie trochę płytki, ale 13x25m to jeszcze nie kiszka, zwykły prostokąt. Czy będzie funkcjonalny, to zależy od Waszych potrzeb i oczekiwań. Pewnie jakieś ustępstwa będą potrzebne, bo warzywnik, szklarnia, sadek, trawnik, kolekcja róż i wybór iglaków po prostu się nie zmieszczą, ale parę wybranych elementów spokojnie można poukładać na takiej przestrzeni.