PDA

Zobacz pełną wersję : Jak odgrzybić drewniany domek?



Paulina Bartczak
25-09-2010, 15:14
Mam około dwuletni drewniany domek. W tym roku zauważyłam, że w niektórych miejscach na listwach wykończeniowych wewnątrz domku - przy podłodze i wzdłuż ścian pionowych pojawił się jakiś czarny nalot. Podejrzewam, że to może być grzyb pleśniowy.
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jaki preparat byłby najlepszy na tego rodzaju grzyba i jaki typ pompki do rozpylania preparatu kupić?
Czy grzyb mógł pojawić się na skutek niewystarczającego zabezpieczenia szczelin w miejscach połączeń desek? Domek nie posiada jeszcze wentylacji, ale poza sezonem jest wietrzony co kilka tygodni. W tym roku przeprowadziłam meliorację działki, wcześniej przez jeden rok było bardzo mokro, ale podłoga jest chyba w niezłym stanie - grzyb jest widoczny na listwach i ogólnie wydaje mi się, jakby ściany wewnątrz lekko przyciemniały.
Czy odgrzybianie drewnianego domku można przeprowadzać w ciągu całego roku? Słyszałam, że można to robić tylko wtedy, kiedy jest ciepło i sucho, ponieważ drewno lepiej wchłania preparat.
p.b.

kangaxx
01-10-2010, 21:11
bez wentylacji żadne odgrzybianie nie pomoże, załóż went. mech. grzybek nie lubi miejsc gdzie nie ma co jeść

Paulina Bartczak
03-10-2010, 14:18
Dzięki za odpowiedź :))) Jaka to jest wentylacja mechaniczna? Nie wiesz, czy drewniany domek można odgrzybiać w ciągu całego roku?
Pozdrawiam :)))
p.b.