PDA

Zobacz pełną wersję : Napęd FAAC vs SOMFY



jupiter1000
26-09-2010, 12:37
Witam, wykonawca od rolet zadał mi pytanie jakiej firmy silniki wybieram, dając do wybory FAAC i SOMFY.
Posiadam:
- 11 okien (w tym dwa okna tarasowe 250cm na 400cm)
- jedną bramę garażową (250cmx270cm) i
- bramę wjazdową (jedno skrzydłowa-dł 4m).
Chciałbym , żeby wszystko było ze sobą kompatybilne i niezawodne no i żeby nie przepłacić.
Dodam, że rolety będą aluminiowe i sterowane radiowo.
Którą firmę proponujecie?

Jaroll
27-09-2010, 20:22
Zapytaj czy nie ma napędów do rolet firmy Nice,bo potem masz duży wybór jeśli chodzi o bramy garażowa i wjazdową.
Jak nie ma to:
somfy lepsze jesli chodzi o rolety
faac jesli chodzi o garaż i bramy wjazdowe

jupiter1000
27-09-2010, 21:30
Cześć, to mnie zaskoczyłeś. Do tego czasu jak mi odpisałeś szukałem i grzebałem ... znalazłem wypowiedzi różnych użytkowników i wypowiedzi były bardziej za FAAC niż za SOMFY. Wychodzi na to, że ilu użytkowników tyle opinii. Może ktoś ma jakieś doświadczenie z montażem tych silników...

jareko
27-09-2010, 22:03
SOMFY ma wieloletnią ugruntowaną, bardzo pozytywną opinię na rynku ale... ale każdy silnik okaże sie do d..y jak jednocześnie poda mu się napięcie dla ruchu w górę i dól. A tak niestety się dzieję

Smolik
07-11-2010, 14:02
Jeśli chodzi o somfy vs faac w systemach roletowych nie ma, co mówić somfy jest o wiele ciekawszym I bardziej sprawdzonym 50 lat producentem silników do rolet.
Natomiast, jeśli chodzi o bramę garażową tylko somfy ma 5 lat gwarancji na siłownik faac ma 3 dodatkowo ma baterie zasilania awaryjnego oraz z tego, co wiem możliwość zapalania światła halogenowego z pilota niezależnie od pozycji bramy. Co do bramy jedno skrzydłowej przedmówca miał pewnie na myśli model 414 ale………… zapomniał wspomnieć chyba, że nie wie że somfy kupiło starego producenta automatyki bramowej BFT i na ich podstawie wprowadziło to do swej oferty więc nie wiem czy faac jest do końca lepszy. Ale wybór należy do ciebie pozdrawiam
Smolik

blokno
08-11-2010, 05:06
Zapytaj czy nie ma napędów do rolet firmy Nice,bo potem masz duży wybór jeśli chodzi o bramy garażowa i wjazdową.
Jak nie ma to:
somfy lepsze jesli chodzi o rolety
faac jesli chodzi o garaż i bramy wjazdowe

W pełni popieram: Somfy - rolety; Faac - bramy, ale Nice to też bramy.. O napędach Faac więcej powie ci Andrzej Truszczyński z tej firmy: blog Faac (http://faac.blokno.net/)

serwisant67
29-01-2016, 09:52
Jeśli chodzi o napędy Faac jest naprawdę ok, jednak Somfy zaczyna przodować jeśli chodzi o długość gwarancji, i technologie, które wprowadza. Montuję napędy pro już któryś rok i na sto zepsuł się może jeden. ( serwis i dział reklamacji działa bardzo sprawnie, wszystko da się załatwić).

Użytkownick
04-02-2016, 10:44
Do rolet zewnętrznych wybrałbym SOMFY. Firma jest liderem w produkcji napędów do rolet. Jeżeli chodzi o automatykę do bram to zdecydowanie polecam FAAC, który od lat dostarcza sprawdzone napędy do bram a linia do rolet zewnętrznych jest tylko uzupełnieniem oferty. Co prawda nigdy nie montowałem napędów roletowych FAAC ale za to rolet z napędami SOMFY sprzedałem w tysiącach sztuk - z powodzeniem.