PDA

Zobacz pełną wersję : Moja przyszła działka.Jakie wybrać wymiary?



ttstewart
26-09-2010, 15:16
Witajcie,

Kupuję wymarzoną działkę rolną na przedmieściu.Minimalna wielkość to 30 arów.
Działka znajduje się przy niezbyt ruchliwej drodze gminnej.Do centrum miasta spacerem 15-20 minut.
Rozmawiałam dziś ze sprzedającym i zapytałam o wymiary działki.
Powiedział mi, że mogę sobie wybrać.Zatem chcę wybrać, ale jak?
Jakie wymiary będą najlepsze?

Dom będzie miał 13 m długości i 9 szerokości.Chciałabym, aby po obu stronach zostało jeszcze troche miejsca na ewentualny garaż lub dojazd do garażu i ogród.Całą część wypoczynkową chciałabym zorganizować za domem, aby mieć jak najwięcej prywatności.

Doradźcie coś proszę :)

Arturo72
26-09-2010, 15:28
Z 3000m.kw nie powinnaś mieć problemu z ustawieniem domu 13x9 ;) np.43x70 lub 50x60.

ttstewart
26-09-2010, 16:20
Ok.
A jaka powinna być minimalna szerokość działki, aby zachować proporcje i w przyszłości nie żałować (jeśli np. sąsiad pobuduje się blisko granicy działki)?

Arturo72
26-09-2010, 16:38
Ok.
A jaka powinna być minimalna szerokość działki, aby zachować proporcje i w przyszłości nie żałować (jeśli np. sąsiad pobuduje się blisko granicy działki)?
4m od granicy jeśli mamy okno lub drzwi,3m jeśli nie mamy otworów,od czoła domu zależy czy masz w MPZP określoną linię zabudowy,jeśli nie to 5m.
W Twoim przypadku minimalna szerokość działki,zakładamy,że masz otwory to 17m ale w MPZP powinna być też określona minimalna szerokość działki na której wolno budować.
Ty masz ten luksus,że nie musisz kombinować.

pakodegites
02-12-2010, 00:53
z własnego doświadczenia (sprzedaję swoje działki i kupiłem dla siebie) mogę doradzić, że wbrew powszechnej opinii lepsza jest działka bardziej prostokątna niż w kwadracie. może przy większych działkach faktycznie, lepiej można zagospodarować działkę taką w kwadracie ale dłuższa daje więcej możliwości zagospodarowania jej ze względu na funkcjonalność. wydaje mi się że przy działkach powiedzmy do 2000m2 ta zasada się sprawdza w znacznym stopniu. oczywiście duże znaczenie ma położenie działki, dojazd do niej, sąsiedztwo, ukształtowanie ale generalnie jeżeli jeszcze planuje Pan rozbudowywać dom wzdłuż to moja koncepcja wydaje się słuszna.

ba***l
06-12-2010, 12:27
wybierz taką działkę aby miała kształt prostokąta i jak największą szerokość lub długość -brzmi to głupio ale pomyśl że w przyszłości będziesz miała np. 2 dzieci i któreś będzie chciało budować dom- na 3000 m2 można spokojnie takie drugi postawić- pomyśl tak żeby można było wydzielić w przyszłości jakiś kawałek dla dzieci.

wig
06-12-2010, 19:41
Jeśli kupujesz działkę rolną, sprawdź czy będziesz tam mógł budować.

suomi
28-12-2010, 11:07
Zgadzam się z poprzednikami - lepiej ciut dłuższą niż szerszą. Jeśli ma to być 3.000m to proponuje 40x75.

Pozdr.

ttstewart
25-02-2011, 21:27
Witajcie po dłuższej przerwie!
Koniec końców wyszło na to, że mam działkę o szerokości 25 metrów i długości ponad 100 metrów.Mimo zapewnień nie było możliwości, aby za bardzo wybierać.Co Wy na to w tej sytuacji?

honzik
27-02-2011, 21:15
Jeśli nie masz upierdliwych sąsiadów po bokach, to nie ma problemu.