PDA

Zobacz pełną wersję : Gont bitumiczny-dziurawienie



thnd
27-09-2010, 11:22
Firma która stawiała nam dom, twierdzi iż wszelkie 'nakuwanie', 'dziurawienie' gontu bitumiczne jest nie zalecane i szkodliwe dla samego materiału.
Więc odradzają nawet zamontowanie schodków kominiarskich. Stąd zasugerowali iż instalacja odgromowa nie jest konieczna i wręcz odradzają
ze względu właśnie na to, iż takie nakuwanie całej powierzchni gontu w celu założenia piorunochronu jest bardzo szkodliwe dla samego gontu.
Czy ktoś może wymienić się swoimi informacjami na ten temat?

Jan P.
27-09-2010, 13:42
Można zamontować pod uchwyty moduły z blachy w kolorze i formatu gonta. Jan.

andrzej belka
27-09-2010, 18:18
gontu sie nie nakluwa czy jak wy tam to nazywacie, wszelkie uchwyty odgromowe, ławek kominiarksich itd montuje sie na jednym listkuy i zakrywa drugim i nie ma prawa nic przeciekac, facvhoiwcy gadaja głupoty

Wakmen
27-09-2010, 20:06
Tak jak napiasał andrzej belka. Nic dodać nic ująć. Ja mam gonty na dachu, mam płotki przeciwśniegowe, mam odgromówkę i ... nic mi nie cieknie.
Zmień "wachowców" a wszystko będzie ok.

Andrzej Wilhelmi
27-09-2010, 23:52
Instalację odgromową niejednokrotnie montuję się po wykonaniu pokrycia dachu. Montaż elementów tej instalacji na goncie bitumicznym nie jest błędem i nie powinien skutkować przeciekami. Profesjonalista sobie z tym poradzi amator nie. Pozdrawiam.