PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie obórki



cybulp
28-09-2010, 08:56
Witam,
biorę sie za wykończenie starej obory - przystosowanie jej do warunków bytowych :)
ściany są z czerwoenj palonej cegły 2 warstwy z komorą powietrza.
Muszę jakoś to ocieplić najlepiej od środka, w związku z tym mam pytanie:
- czy lepszy jest styropian czy wata
- czy dawać folię od ściany

Na wierzchu ma być boazeria/deska.
Z góry dziękuje za pomoc.

M K
28-09-2010, 11:14
Muszę jakoś to ocieplić najlepiej od środka....

Czemu od środka? Najlepiej jest ocieplać z zewnątrz.

rafal190
29-09-2010, 20:02
Izolowanie ścian/budynków od środka jest bardzo dużym błędem wykonawczym. W ten sposób na przekroju Twojej ściany punkt przejścia przez 0 znajdzie się w ścianie murowanej. Tym samym w tamtym miejscu dochodzić będzie do wykraplania się wody i zawilgocenia ścian. Jeżeli chodzi o wybór izolacji to obecnie nie ma już większych różnic pomiędzy styropianem a wełną. Niestety z doświadczenia wiem, że ciężko u nas o osobu umiejące ukłądać wełnę, która jest nieco bardziej wymagająca. Jednakże, jeżeli materiałem wykończeniowym elewacji ma być drewno, to osobiście pokusiłbym się o zrobienie troszkę pseudo trójwarstowej ściany z pustką wentylacyjną a jako izolację użyłbym wełny mineralnej. Przy czym trzeba bardzo dobrze zabezpieczyć izolację przed szkodnikami.

arkadio 123
27-10-2010, 08:11
Izolowanie ścian/budynków od środka jest bardzo dużym błędem wykonawczym. W ten sposób na przekroju Twojej ściany punkt przejścia przez 0 znajdzie się w ścianie murowanej. Tym samym w tamtym miejscu dochodzić będzie do wykraplania się wody i zawilgocenia ścian. .
Mam mozliwosc ocieplenia scian tylko od srodka, taki specyficzny budynek dzielony z sąsiadem. Czy może ktoś mi doradzić jak uniknąć sytuacji opisanej powyzej? Chcialbym po prostu przykleic styropian od wewnątrz w pomieszczeniu mieszkalnym.Prosze o doradzenie.

Katarzyna S
13-11-2010, 22:47
Mam mozliwosc ocieplenia scian tylko od srodka, taki specyficzny budynek dzielony z sąsiadem. Czy może ktoś mi doradzić jak uniknąć sytuacji opisanej powyzej? Chcialbym po prostu przykleic styropian od wewnątrz w pomieszczeniu mieszkalnym.Prosze o doradzenie.

Czasem ocieplenie od wewnątrz jest dopuszczalne, ale tylko po sprawdzeniu warunków cieplno-wilgotnościowych w przegrodzie. Polecam program KI-Humidity do ściągnięcia bezpłatnie ze stron firmy Knauf Insulation. Musisz podać dokładne grubości każdej z warstw w przegrodzie, którą ocieplasz oraz podać rodzaj i grubość materiału termoizolacyjnego. Program wyliczy, czy w przegrodzie nie dojdzie do międzywarstwowej kondensacji pary wodnej. Utrzymujące się zawilgocenie powoduje powstawanie pleśni i w konsekwencji zagrzybienie.

Folię paroizolacyjną mocujesz po cieplejszej stronie izolacji z wełny mineralnej, aby nie doszło do jej zawilgocenia. Zawilgocenie tego materiału zmniejsza jego właściwości termoizolacyjne.

fenix2
14-11-2010, 10:28
Można by się pokusić w strzyknięcie pianki w pustkę powietrzną.