PDA

Zobacz pełną wersję : Zadaszenie ze szkła



chopinetka
29-09-2010, 11:04
Witam

Mam zrobiony taras z drewna. Konstrukcja była robiona z myślą o szklanym zadaszeniu (szkło hartowane). Tylko teraz nie bardzo wiem jakiej grubości powinno być to szkło. Taras o wymiarach 7*4. Może ktoś zmagał się z podobnym tematem. Wszelkie uwagi mile widziane.

pozdrawiam

aadamuss24
29-09-2010, 12:34
Ktoś z firmy okienno szklanej może wyliczyć jaka musi być grubość aby nie pękło. Planuję coś podobnego jednak z możliwością chodzenia po tym, ale to dopiero w przyszłości. pozdr adam

kevinlomax
29-09-2010, 13:20
Dobrze też zastanowić się nad tym by szkło było klejone. W razie pęknięcia nie spadnie komuś na głowę grad szkiełek i odpadków tylko będzie się trzymało na folii az do wymiany. W balustradach całoszklanych stosuje się minimum 12 hartowaną (66.4) czyli dwie szyby 6mm i 4 folie i to ma wytrzymywać ewentualne oparcia się o balustradę zamontowaną tylko do podłogi więc jest to wtedy szkło wytrzymałe. Koszt takiej tafli to około 650 PLN za m2, jeśli są otwory do mocowania to cena wzrasta ale niewiele. Do zadaszenia tarasu 7*4 trzeba będzie kilku tafli. Jak masz jakiś spadek na tym tarasie to ułatwia to spadanie śniegu i szkło można zastosować ciut tańsze ale lepiej się tym nie kierować :) Podejrzewam, że masz w tym tarasie wiele punktów podparcia więc obciążenie szkła będzie dobrze rozłożone. Najlepiej spytać dobrego szklarza o opinię. Jak chcesz to pisz na priv bo mam takiego godnego polecenia który doradzi zgodnie z tym co powinno byc a nie z tym jak bardzo można Cie naciągnąć. Pozdrawiam

chopinetka
30-09-2010, 20:48
Witam
Dzięki za odzew. Chyba dam znać na priv ale mąż jeszcze dowiaduje się swoim "kanałem", bo ma możliwość załatwienia tego szkła po cenach hurtowych. Zastanawiam się czy krokwie co 79cm dadzą rade temu ciężarowi.

pozdrawiam

kevinlomax
01-10-2010, 09:47
79 cm jest ok. Co do śniegu to dlatego konieczny jest spadek a hala na śląsku była kryta blachą a nie szkłem.

chopinetka
01-10-2010, 13:35
Witam

Spadek jest, więc może wszystko się uda.


pzdr

chopinetka
04-10-2010, 18:44
Witam

Może jeszcze ktoś w temacie coś podpowie? Ostatnia wersja to grubość 10 cm.

pozdrawiam

chopinetka
04-10-2010, 19:31
Oczywiście źle napisałam nie cm a 10mm, czyli 1cm. Tego ciężaru 10 cm to chyba by nic nie udźwignęło. Troszkę przesadziłam...Sorki

wojtas122
05-10-2010, 20:54
Ja bym zastanowił się jednak nad poliwęglanem w systemie min 16mm, zastosował listwy pod kolor np. elewecji i po problemie, ale Wasz wybór.

chopinetka
06-10-2010, 16:13
Witam


Myślę, że nawet zrobiłbyś mi takie zadaszenie... Daj jakieś zdjęcie swoich możliwości bo widzę że macie to w waszej ofercie.

pozdrawiam

wojtas122
08-10-2010, 19:19
,,Próbke" możliwości masz na naszej stronie ( nie podam bo zaraz będzie,że reklamuje itp.- więcej u mnie w zbiorach), na forum znajdziesz adres www. Tego typu prace uzgadniane są indywidualnie, najlepiej jakbym to zobaczył (zdjęcia konstrukcji wystarczą) i coś zaradzimy. Jeżeli chcesz tylko zadaszyć to polecam poliwęglan zamiast szyb - nie mylić z tandetną płytą falowaną z PCV. Jeżeli chcesz typowy ogród zimowy to z tematem udać się najlepiej do producentów okien pcv.

chopinetka
09-10-2010, 23:42
Witam
Wszystko znalazłam, mam jeszcze chwile na zastanowienie, dzięki.

pozdrawiam

darwisz
10-10-2010, 20:11
Witam

Zadaszenie ze szkła nad tarasem to przede wszystkim uszczelnienie połączeń pomiędzy szybami. Są do tego specjalne systemy nakładkowe. Trzeba zastanowić się nad myciem tego szkla od zewnątrz ponieważ po sezonie będzie wyglądało okropnie. Z mycia można zrezygnowac stosując szkło z powłoką bioclean ale jest do tego potrzebne nasłonecznienie i minimalny kąt pochylenia dachu 15st. Konstrukcja która już istnieje musi wytrzymac ciężar szkła który wynosi 2,5 kg/1mm grubości szkła/1m2 czyli 12mm szkła to obciążenie 30kg/m2 do tego obciązenie śniegiem zgodnie z normą dla waszego regionu. w praktyce wychodzi całość około 200kg/m2. Jeżeli ma po tym chodzić człowiek to trzeba obliczyć obciązenie punktowe.

Jeżeli mam coś doradzić to nie stosowałbym poliweglanu komorowego ponieważ bredzej czy później zazielenią się kanały wewnąrz poliwegklanu i trzeba będzie na to patrzec

pozdrawiam
Darek

chopinetka
10-10-2010, 21:17
Witam
Dzięki Darek w końcu coś konkretnego. Właśnie z tego typu wyliczeniami męczył się mój małż i ja też troszeczkę. Zrezygnowaliśmy z dużych płaci na korzyść mniejszych(75/123cm) które mam nadzieję wytrzymają więcej. Nie wiem jak to będzie wyglądało ale to już postanowione.

pozdrawiam

kevinlomax
11-10-2010, 13:17
No i wszyscy szczęśliwi. Wstawicie jakieś zdjęcia jak wszystko już stanie?

chopinetka
12-10-2010, 10:46
Witam

Myślę, że jak już będzie wszystko gotowe to na pewno się pochwalę. Gorzej jak coś nie wyjdzie a bardzo się tego boję bo naprawdę robimy to zupełnie sami. Mamy tylko nasze głowy i mam nadzieje słuszny tok rozumowania. Tu jest link do zdjęcia na którym widać jeszcze niestety nie gotową konstrukcję. Najważniejszego nie ma - czyli góry. Chodziło bardziej o sposób montażu, więcej zdjęć jest w wątku drewniane tarasy w dziale ogrody
http://img337.imageshack.us/img337/6567/dsc05831.jpg
pozdrawiam

piccaso
18-08-2011, 13:09
Witam
Jak wkoncu wykonaliście ten taras, jakieś zdjecia???.
Ja jestem właśnie przed wykonaniem takiego zadaszonego tarasu szkłem, teraz zbieram materiały. Szkło już mam, bedzie montowane punktowo, budowe zaczynam na wiosnę.