PDA

Zobacz pełną wersję : Elektryczność na budowę



konewa23
29-09-2010, 20:56
Szybkie pytanko: Czy jeśli mam już na mej działce przyłącze elektryczne w starym domku, to czy zanim zburzę ten stary domek mogę przenieść licznik do skrzynki (którą bym zmajstrował) na ogrodzenie i czy po zburzeniu starego domku mogę stamtąd czerpać prąd na budowę?

Czy to jest najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o prąd na budowę?

robertsz
30-09-2010, 05:38
Tak

konewa23
30-09-2010, 19:40
A jak wytłumaczyć się energetyce że tak nagle chcę przenieść przyłącze? Może powiedzieć im że myślę o remoncie starego domku. Nie chcę by wiedzieli że chcę się budować bo mi wyższą taryfę wlepią.

robertsz
05-10-2010, 11:05
Chcesz ocieplić dom i skrzynka (przyłącze) będzie przeszkadzało w tych pracach.

Martinezio
05-10-2010, 14:05
Możesz spróbować wykonać prace wieloetapowo, przy czym zanim przystąpisz do rozbiórki starego budynku, wykonaj modernizację przyłącza elektrycznego. Pogadaj w ZE na temat możliwości przeniesienia licznika do skrzynki w płocie. Niestety, na tym etapie ZE nie ominiesz, bo kabel do licznika jest ich własnością i tylko uprawniony elektryk może cokolwiek z tym zrobić. Natomiast dzięki temu zabiegowi będziesz miał gotowe przyłącze wg nowej nomenklatury i przepisów, a co za tym idzie będziesz miał prąd na późniejszej budowie ;) W rozmowach z ZE oczywiście motywuj koniecznym generalnym remontem starego budynku, a nie budową nowego.

Aczkolwiek nie wiem, czy na późniejszym etapie, gdy będziesz się brał za rozbiórkę, to czy ZE i tak Ci nie przełączy na taryfę budowlaną (wydaje mi się, że nie mają podstaw ku temu, ale ZE to państwo w państwie, niestety), gdyż do zgłoszenia rozbiórki prawdopodobnie będziesz musiał załączyć uzgodnienia z ZE (podobnie przy późniejszym wniosku o PNB), więc ZE będzie o pracach budowlanych poinformowane i tak.