PDA

Zobacz pełną wersję : wycinka drzew - kto odpowiada za BHP?



efilo
30-09-2010, 09:19
zamierzam wyciąć na mojej posesji drzewa. zatrudniam firmę zajmującą się tego typu usługami (metoda alpinistyczna). kto odpowiada prawnie i finansowo w przypadku wypadku?

aglig
30-09-2010, 09:47
A spisz umowę i tam wskaż kto za co odpowiada.

efilo
30-09-2010, 09:52
a bez umowy kto odpowiada? bo głównie to mnie interesuje

aglig
30-09-2010, 13:06
Radze jednak spisać umowę. Za bezpieczeństwo pracownika odpowiada pracodawca. Jeśli zatrudnisz pana Kazia spod budki z piwem to odpowiadasz ty, jeśli zatrudnisz firmę to odpowiada firma. Dlaczego tak ważne jest spisanie umowy, bo w razie wypadku jeśli firma zatrudni pana Kazia na czarno to się wyprze że coś u ciebie robiła. Patrz słynny przypadek śp. posła Wassermana.
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/71303,sa-zarzuty-za-smierc-na-dachu-wassermana.html

efilo
30-09-2010, 13:12
Informacja ze strony firmy:
Wszyscy nasi pracownicy mają ukończone odpowiednie kursy BHP oraz posiadają aktualne badania wysokościowe.
Kierownicy prac posiadają uprawnienia do kierowania i nadzorowania pracami na wysokości, ukończone szkolenie z zakresu okresowych przeglądów sprzętu ochrony indywidualnej (SOI).
Pracownicy nasi mają ukończone specjalistyczne kursy branżowe (uprawnienia elektryczne SEP, energetyczne-uprawnieia budowlane, uprawnienia spawalnicza, monterskie: uprawnienia do obsługi osadzaków),
Ponadto o dużym doświadczeniu naszych pracowników świadczy fakt ukończenia kursu taternika jaskinowego.
Firma posiada całoroczne ubezpieczenie w zakresie OC oraz indywidulane ubezpieczenia pracownicze.
Nasi pracownicy zatrudnieni są na stałych etatach.


Rozumiem że mogę zaczerpnąć z powyższego do oświadczenia zleceniobiorcy?

andrzejkoziol11
03-08-2016, 06:11
:spam: nie każda firma o to dba, dla tego wydaję mi się to ważne.

Slawko123
09-05-2018, 10:37
zamierzam wyciąć na mojej posesji drzewa. zatrudniam firmę zajmującą się tego typu usługami (metoda alpinistyczna). kto odpowiada prawnie i finansowo w przypadku wypadku?niezależnie od przebytych kursów, szkoleń, egzaminów, uprawnień i posiadanych ubezpieczeń prawnie i finansowo w przypadku wypadku odpowiada:
1. masz umowę z firmą - to firma z którą masz umowę
2. nie masz żadnej umowy - Ty, wtedy każdy pracownik jest z natury rzeczy zatrudniany przez Ciebie a nie przez firmę i to Ty za wszystko odpowiadasz. Nie ma znaczenia, że pracownik jest gdzieś zatrudniony i tam otrzymuje wynagrodzenie.

agb
09-05-2018, 14:14
Pomijając, że odkopaliście temat po 8 latach - bo post sprzed 2 to spamer - to w Waszym interesie jest żeby mieć umowę i żeby to firma była odpowiedzialna. Dodatkowo odpowiadają za wszelkie zniszczenia i ewentualne szkody. Firma powinna mieć OC.

Slawko123
09-05-2018, 16:06
Pomijając, że odkopaliście temat po 8 latach .............Upss:oops: