PDA

Zobacz pełną wersję : Odwołanie od decyzji Powiatowej Służby Drogowej



poranadobranoc
01-10-2010, 09:31
Witam. Nie dostałem pozwolenia na zrobienie zjazdu na działkę przez PSD. Czy ktoś odwoływał się już od takiej decyzji i jakie podawaliście argumenty. U mnie przyczepili się do bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dziekuję za odpowiedzi

aglig
01-10-2010, 09:37
Za mało informacji. Czy masz możliwość zrobienia zjazdu na drogę niższej kategorii ( czy twoja działka leży przy dwóch drogach ?)
Jeśli tak jaki jest stan ten drugiej drogi. Czy twoja działka leży bezpośrednio przy niebezpiecznym skrzyżowaniu ?

poranadobranoc
01-10-2010, 10:36
Nie ma możliwości wjazdu z innej drogi. A w miejscu , w którym chciałem zrobić wjazd jest zaraz zakret, między drzewami jest 30 m i później jest zakręt, a wcześniej też mam 2 drzewa i pomiędzy nimi mam 12 m szerokości, wyjeżdżając prawą stronę bym widział, a z lewej żeby lepiej widzieć myslałem o postawieniu lustra.

poranadobranoc
01-10-2010, 11:00
Dodam jeszcze , że zjeżdżając mam rów nazwali "ciek wodny" , w którym jest 5 cm , ale nie wody tylko chyba ścieki sąsiada. Powołali się na art 39 prawo drogowe. Inni ludzie mają wjazdy na zakrętach plus lustro i jest ok. Musi byc jakieś wyjście, przecież to tylko nieżyczliwość urzędników "pani urzędnik".

aglig
01-10-2010, 12:20
Możesz walczyć tym bardziej że przywołany artykuł jest błędny ale nie wygrasz tylko przedłużysz sobie sprawę. Tu masz podobną sprawę i rozstrzygnięcie Sądowe

Wyrok z dnia 11 września 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach II SA/Gl 316/08
1. Przepisy u.d.p. nie określają wprost przesłanek wyrażenia zgody na wykonanie zjazdu w określonym miejscu.
2. W przypadku ustalenia, a następnie wykazania, że zaprojektowany przez właściciela lub użytkownika nieruchomości zjazd zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym, stanowi to podstawę do odmowy udzielenia zezwolenia na lokalizację zjazdu.
3. Wydanie decyzji o udzieleniu bądź odmowie udzielenia zezwolenia na lokalizację zjazdu następuje w oparciu o aktualny stan wynikający z organizacji ruchu drogowego, nie może organ czynić rozważań stanowiących przedmiot odrębnego postępowania i opierać się o zdarzenia przyszłe i niepewne.
4. Kwestia, że nieruchomość nie posiada innego dostępu do drogi publicznej, stąd koniecznym jest urządzenie zjazdu w projektowanym miejscu, nie może stanowić wystarczającego argumentu przeciwko odmowie zezwolenia na lokalizację zjazdu. Ani z treści art. 29, jak również innych przepisów u.d.p. nie wynika obowiązek udzielenia zezwolenia w sytuacji, gdy nieruchomość nie graniczy w innym miejscu z drogą publiczną

Ale jak chcesz się odwoływać i nie masz możliwości innej lokalizacji zjazdu, to można próbować, podważać prawidłowość przeprowadzenia postępowania.
Ale ja powiem szczerze że nie chce się w to mieszać i ci pomagać bo uważam że bezpiezceństwo jest sprawą bardzo ważną. Wystarczy że to lustro będzie brudne czy też zaparuje i ktoś, niekoniecznie ty, spowoduje wypadek.

poranadobranoc
01-10-2010, 12:38
Aglig dzięki bardzo za zainteresowanie. Odwołam się napewno ,mam czas do wtorku, mam wstrzymane warunki zabudowy tylko przez tą niekorzystną decyzję.

mikolayi
01-10-2010, 14:08
odwołanie zawsze warto złożyć. Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadac drogi publiczne i ich usytuowanie zawiera załącznik określajacy warunki widocznosci na skrzyżowaniach i zjazdach. Jeśli w decyzji, któa otrzymałeś nie ma odniesienia do tego załącznika mozesz odwołać się od niej powołujac się na brak odniesienia w decyzji do tych warunków, czyli w konsekwencji jej uznaniowość. Oczywiście każdy kij ma dwakońce i warto sprawdzić najpierw, czy projektowany zjazd będzie spełniał warunki widocznosci.
pozdrawiam

sSiwy12
01-10-2010, 14:58
Możesz walczyć tym bardziej że przywołany artykuł jest błędny ale nie wygrasz tylko przedłużysz sobie sprawę.
..... bo uważam że bezpiezceństwo jest sprawą bardzo ważną. Wystarczy że to lustro będzie brudne czy też zaparuje i ktoś, niekoniecznie ty, spowoduje wypadek.

Mam takie samo zdanie. Jak się coś stanie, to wszyscy będą dochodzili, jakim prawem „uzgodniono” ten zjazd i znajdą bata na tego kto taką decyzję ustanowił.
Wiem że to zabrzmi dość okrutnie, ale nie wszystkie działki muszą być budowlane.