PDA

Zobacz pełną wersję : styk kafli podlogowych i sciennych



Apia
02-03-2004, 12:37
Mieszkamy w naszym nowym domu pol roku i niestety prawie wszedzie mamy popekane fugi na styku kafli podlogowych i sciennych. Ja wiem, ze budynek osiada i dlatego tak sie dzieje. Moi rodzice (tez mieszkaja w nowym domu) zamiast fugi maja polozony silikon i nie maja takiego problemu.
Zastanawiam sie czy jest sens wydlubywac te fugi juz teraz, czy jeszcze poczekac?

tom soyer
02-03-2004, 13:31
Mieszkamy w naszym nowym domu pol roku i niestety prawie wszedzie mamy popekane fugi na styku kafli podlogowych i sciennych. Ja wiem, ze budynek osiada i dlatego tak sie dzieje. Moi rodzice (tez mieszkaja w nowym domu) zamiast fugi maja polozony silikon i nie maja takiego problemu.
Zastanawiam sie czy jest sens wydlubywac te fugi juz teraz, czy jeszcze poczekac?
wydlubywac moze nie ... nie ma tez na co czekac. najlepiej wypelnic szczeliny masa elastyczna do lazienek - akrylowa jesli fuga jest inna niz biala, lub silikonem.

M@M
02-03-2004, 13:41
Mapei ( z resztą nie tylko ) robi silikon w kolorze fugi. Ja wypełniłbym na Twoim miejscu te połączenia bez wydłubywania starej fugi. Silikon trzyma mocno nawet samej powierzchni kafla. Tak samo postąpiłbym w narożach ścian, szczególnie w strefach mokrych - prysznic, wanna. Popękana fuga w takich miejscach to za jakiś czas murowane problemy z wilgocią.

zepp
08-03-2004, 19:56
nie tylko na styku scian i podlogi powinno sie dawac silikon lub inne masy elastyczne (nie polecam akrylu) na skutek roznego rodzaju naprezen i naciskow, osiadania scian itd. ale rowniez na polaczeniach scian wykonanych z roznych materialow plyta gk i sciana tradycyjna. generalnie zasada jest taka aby we wszystkich naroznikach dawac masy elastyczne.ryzyko pozniejszej naprawy to tylko wyciecie starego silikonu i polozenie nowego , w innym przypadku dochodzi wymiana glazury.
pol biedy jesli pekaja na razie fugi gorzej bedzie jak beda odpadac lub pakac kafle a tak bedzie w niedalekiej przyszlosci.
jesli to mozliwe radzilbym wyciac lub wygrzebac tradycyjna fuge i zastapic ja silikonem.
jest tak wielu producentow obecnie ze napewno dobierzesz silikondo koloru fugi pozdrawiam.

Didi
09-03-2004, 19:56
Na styku ścian i podłogi kafelkarz położył silikon!!

Ircon
10-03-2004, 08:48
A ja daję listwy przypodłogowe - dzięki temu mogę sobie pozwolić na przynajmniej 1 mm luzu schowanego w taką listwę, zresztą i tak jest ona dosyć elestyczna. W bloku, przy dość ruchliwej ulicy nie mam problemów z odpryskami.
Przed posmarowaniem silikonem, także proponowałbym pozbyć się (wydrapać) tego co się da - ewentualne pęknięcia i odpryski starej fugi mogą powodować nieprzyjemne wybrzuszenia silikonu