PDA

Zobacz pełną wersję : "Nie odstająca klamka" do drzwi wewnętrznych.



Marek Rotaks
03-10-2010, 14:41
Witam.

Szukam rozwiązania na zagadnienie "nieodstającej" klamki do drzwi wewnętrznych.
Są tzw. uchwyty muszelkowe, ale to są tylko uchwyty i nie mają jakiejś 'dźwigni' to przesuwania 'rygla' (zamykania/otwierania).

Zastanawiałem się czy nie ma czegoś takiego jak klamki wewnętrzne w samochodach. Czyli nie odstają, wsuwamy palec/rękę, odchylamy dźwignię i dopiero się otwierają.

W jednym sklepie z drzwiami ktoś wspomniał mi o połączeniu: uchwyt muszelkowy ale zamek...magnetyczny lub 'kulkowy' (?). Czyli pod wpływem małej siły pokonujemy przyciąganie magnesu lub kulka wypychana sprężyną chowa się wewnątrz drzwi/futryny.

1. Czy ktoś spotkał się z takimi "nieodstającymi" klamkami (np. na wzór klamek samochodowych) ?
2. Czy ktoś stosował te zamki 'magnetyczne' i może wyrazić opinię o tym jak..."trzymają" drzwi zamknięte ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

pandzik
22-05-2020, 17:24
Odkopie.

Spotkał się ktoś z klamką w niewielkim stopniu odstającą od drzwi? przycisk, malutka gałeczka.. Drzwi zwykłe, zamek ekonimiczny (sama klamka). Potrzebuje do drzwi pomieszczenia technicznego.

finlandia
22-05-2020, 18:29
Nie znam rozwiązania na Wasz problem. Od dłuższego czasu pojawiają się na rynku klamki z minimalną rozetką. Np. taka z firmy Hoppe:
444375

Jaką opcją jest też ruchoma gałka w neutralnym kolorze..

pandzik
22-05-2020, 18:42
Nie chodzi o niewidoczność a o brak wystającej klamki. Po prostu drzwi mi się schodzą z dwóch pomieszczeń w wiatrołapie. Przy braku jednej klamki drugie otworzę nawet szerzej niż 90 stopni. :) Może faktycznie jakaś malutka gałeczka. :rolleyes:

bwojtek
23-05-2020, 06:16
Szukaj pod hasłem "klamka pod roletę".444399

finlandia
23-05-2020, 08:38
Nie chodzi o niewidoczność a o brak wystającej klamki. Po prostu drzwi mi się schodzą z dwóch pomieszczeń w wiatrołapie. Przy braku jednej klamki drugie otworzę nawet szerzej niż 90 stopni. :) Może faktycznie jakaś malutka gałeczka. :rolleyes:
Myślałem że chodzi o względy estetyczne. W tym przypadku zmiana jednej klamki na tą typowo okienno-drzwiową będzie mało atrakcyjne wizualnie ;)

pandzik
23-05-2020, 09:58
Myślałem że chodzi o względy estetyczne. W tym przypadku zmiana jednej klamki na tą typowo okienno-drzwiową będzie mało atrakcyjne wizualnie ;)

Faktycznie. Nie byłoby to dobre.

Ale dzieki za pomysł koledze bwojtek.

Myślę, że troche spanikowałem. Klamki nie scodzą sie bezposrednio na siebie. Jest chyba miejsce na zamontowanie małej gałeczki. Po lewej i po prawej mam drzwi do pokoi z wiatrołapu to myślę, że techniczne po środku nie będą się gryzły z taką gałką. :)

444401444402