PDA

Zobacz pełną wersję : Myjka ciśnieniowa - co macie ?



majki
05-10-2010, 11:17
Cześć

Co macie, z jakich jesteście zadowoleni ?

Z góry dzięki za wszelkie info :)

pozdrawiam, majki

michal.bdg
12-10-2010, 22:50
Pracowałem kiedyś w tej branży obecnie nie czerpie z tego dochodów więc będę obiektywny. Zakup amatorskiej myjki za ok.1000 zł gdzie łączenia przewodów podobnie jak lance są plastikowe a pompy aluminiowe pracujace na 2800 obr/min to niepotrzebny wydatek. W "poważniejszych" pieniądzach kupiłbym niemieckiego Krantzla. pompy mosiężne z regulacją cisnienia (większość modeli karchera ma regulacje cisnienia przez "skręcanie" lancą a pompa cały czas pracuje na max.) Nic nie cieknie wszystkie łącza są mosiężne a obroty pompy w większości modeli Krantzle to1400 czyli żywotność X 2. Jeśli wydajność wody jest rzędu ok. 400 litrów to można tym co najwyżej auto lub płytki umyć.Krantzle pobiera chemię z osobnego źródła, karcher poprzez pompę. Dla bezpieczeństwa powinieneś stosować ich środki a i tak nie chce mi sie wierzyć że "chemia" wewnątrz nie ma wpływu na żywotność pompy. Na koniec jeszcze jedno, Karcher jest ładny, żółty i cały obudowany plastikiem, widziałem już zatartą myjkę tylko dlatego że właściciel nie był w stanie w porę dostrzec wycieku pod obudową. Krantzle ma fajna przystawke tzw. kreta w której odpowiedni kont strumienia wody powoduje że "idzie" do przodu udrażniając rury, rynny itp.
Wszystko jednak zależy od potrzeb i finansów, za krantzle do domowego użytku trzeba pewnie wydać ok. 2500 PLN. Jedno jest pewne od karchera z makro za 1000 PLN dzieli go przepaść a przy domowym użytkowaniu posłuży długie lata

rusek007
13-10-2010, 09:22
No bez jaj,:p w moim przypadku już trzeci sezon sprawdza się myjka za niecałe 400 PLN Black&Decker( kupiona w Obi w promocji 299PLN) PW500WB (1500W,120Bar, 360L/HR) Do mycia samochodu, polbruku i raz w roku elewacji, wystarcza w zupełności. Ale, jak ktoś śpi na forsie....;)

treble
13-10-2010, 09:38
U mnie pracuje myjka cisnieniowa Nilfisk Typ: C 110.3-5 PCA X-tra Compact High Pressure Cleaner (wiem, wiem nikt pewnie nie kojarzy) Max ciśnienie robocze (BAR/MPA): max. 110 / max. 11.
Kupiona po okazyjnej cenie okolo 270 zl, na jednej ze stron internetowych z tzw. okazjami cenowymi (nie bede reklamowal).
Do podstawowych domowych czynnosci (mycie auta, podjazdu, czasami eleacji) nadaje sie doskonale. A po zalozeniu dyszy turbo z bliska wymyje wszystko!

aadamuss24
13-10-2010, 10:10
Witam. Po dylematach wybrałem Karchera, najcięższego który był w cenie do 1000 pln :) Z plusów to ma pompę ssącą czyli mogę wodę ze zbiornika deszczowego zassać. Do użytku amatorskiego powinien dać radę. Model 5.600, chyba :)

szdar77
13-10-2010, 18:26
Mam KARCHERA K 2.00PLUS taka malizna ale daje rade .Myje samochód ,ciągnik , i parę innych rzeczy i tak od dwóch lat bezawaryjnie , i oby tak dalej .Dysza Turbo faktycznie wymywa prawie wszystko lakier też:)

Croolick
13-10-2010, 20:53
Mam Boscha Aquatac, spust lancy zatarł sie po dwóch sezonach, czasami wariuje z ciśnieniem. Myje teoretycznie wszystko, w praktyce auto i tak trzeba szorować gąbką, myjka co najwyżej do dokładnego spłukania, o tym by umyc auto bezdotykowo nie ma mowy. Lipa.

majki
13-10-2010, 20:59
Dzięki wszystkim za info :)
To ja doskonale wiem, że można coś lepszego niż "Karcher" ale ... ja mam tylko dom ... ;)
Nie mam myjni ani nie świadcze profesjonalnie usług mycia :)
Tak się "przymierzałem" do K 5.55 Jubilee ale widze, że musze sprawdzic mniejsze modele. Mycie głównie kostki, tak jak przedmówcy pisali raz w roku elewacji, okazjonalnie auto ...

dzieki, pozdrawiam, majki