PDA

Zobacz pełną wersję : Drewutnia w tym miejscu - cz to dobry pomysł?



mazo
06-10-2010, 08:13
Wymśliliśmy sobie, że we wnęce między garażem a częścią mieszkalną domu będziemy składować drewno, chodziło także o względy estetyczne - w ten sposób garaż byłby bardziej wyraźnie oddzielony od domu. Mieliśmy mieć w projekcie daszek w tym miejscu, ale architekci o tym zapomnieli, teraz rozmawalismy o tym z wykonawcą - twierdzi, że to złe miejsce (od zachodu), że wiatry z tej stron, że deszcz, że sciana będzie w tym miejscu narażona na wilgoć, że dla drewna też niezbyt dobrze. Co otym myślicie? czy może jakoś odsunąć to drewno od ściany, zrobić dodatkową izolację? szkoda nam tego miejsca.

mazo
06-10-2010, 08:15
http://lh5.ggpht.com/_PeEOBxPQJMY/TKiGaf2_NCI/AAAAAAAAEgg/0EC_Sq1BaMQ/s640/DSC00310.JPG

http://lh3.ggpht.com/_PeEOBxPQJMY/TINVcGDnC1I/AAAAAAAAEYw/niifBR0jgks/s720/IMGP3735.JPG

mazo
06-10-2010, 09:54
up

majki
06-10-2010, 12:53
Też mieliśmy mieć drewno pod takim sporym zadaszeniem koło domu. Zrezygnowaliśmy jednak na rzecz wolnostojącej drewutni obok tego miejsca.
Może powody błędne, ale zaczęliśmy mysleć o robakach które niewątpliwie by mieszkały blisko domu ;) Doszła tez myśl - teoretyczna - co by było gdyby ktos podpalił taka stertę drewna koło domu, a za nią jak widze u Ciebie, ale też u mnie ściana ze styro ...
W każdym razie nie mamy koło domu.

pozdrawiam, majki

mazo
06-10-2010, 13:10
Dzięki Majki! Nam robaki niestraszne :) Bardziej martwimy się o stan ściany i drewna. A że podpalić mogą? Będziemy mieli drewniany taras - to też dobra podpałka :) Ale fakt - jakieś zagrożenie istnieje.

Lifter
06-10-2010, 15:15
Ja mam drewutnię w identycznym miejscu, tyle że z tyłu domu. W efekcie trzeba łazić dookoła całego domu, najpierw z transportem całego drewna ( 6 kubików na sezon grzewczy ), co zajmuje kilka dni i angażuje całą rodzinę. No a w zimie to co najmniej raz dziennie trzeba się wybrać na nieprzyjemny spacer po drewno. Więc proponuję drewutnię zorganizować blisko, my mamy pod zwykłym daszkiem, odizolowaną od domu drewnianymi elementami ogrodzenia, żeby to ewentualnie ono gniło a nie dom ;)

mazo
06-10-2010, 17:53
Tylko że my w naszej kozie będziemy palić okazjonalnie, no i chodzi o to, żeby wypełnić to miejsce drewnem, żeby fajnie wyglądało. Ale może nasz wykonawca ma rację?

netcom
06-10-2010, 23:24
Składowanie drewna w tym miejscu jest niezgodne z przepisami p-poż..
Ja bym sie nie przejmował gadaniem wykonawcy, pod warunkiem że wyłożycie ściany jakąś ceramiką - bo drewno na pewno obtłucze i ubrudzi tynki.
(Wyłożenie płytkami załatwi też sprawę zawilgocenia ścian)
Poza tym będzie wolniej wysychać bo nie ma przewiewu, ale do palenia okazjonalnego to nie ma znaczenia.
Robaki- ja mam podobnej wielkości wnękę w salonie obok kominka, robaki nie wyłażą, bo się boją kota. :)

netcom
06-10-2010, 23:27
Tu po lewej widać wnękę na drewno obok kominka:
http://photos5.pix.ie/35/5C/355CEB77333C45FEA8E98A494A40ACE6-500.jpg

mazo
07-10-2010, 07:13
Dzięki!

Lifter
08-10-2010, 12:34
netcom, bardzo fajne rozwiązanie ;) takie coś by się przydało u nas - tylko że u nas w tym miejscu jest szafka ze szpargałami... no i w sumie tyle drewna, co się tam zmieści to zużyjemy w 1-2 miesiące... ale jeśli ktoś pali okazjonalnie, to spoko :)