PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do dziennika Majkiego



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

majki
02-03-2004, 18:22
Witam
Za wszelkie wnioski / opinie/ przemyślenia / komentarze
- wielkie dzięki !
Majki

magi
02-03-2004, 20:07
to już można tak :lol:

witam między nami działkowiczami
ja też wyłączałam z pr.rolnej - bezpłatnie
dom bardzo mi się podoba, nawet myślałam o nim ale dla mnie za duży

Benicio
10-03-2004, 07:51
Witam

Jako mieszkaniec D24 gratuluje wyboru projektu 8) . Musze Cie jednak lekko zmartwić, bo z tego co pamiętam D24 w oryginale potrzebuje 25,2 m szerokości. A Ty masz tylko 24 metry ...
Od razu mówie, że można to "obejść":
- 1 metr możesz oszczędzić na przeniesieniu okien z garażu i pomieszczenia gospodarczego (w garażu na przeciwległą ściane, w pom. gosp. na ściane boczną)
- 0,5 metra na zmniejszeniu okapów z 0,75 m na 0,5 m (0,25 m z dwóch stron daje owe pół metra)
Po tych przeróbkach dom potrzebowałby działki o szerokości 23,7 m, więc się łapiesz.
Najlepiej przegadaj to z jakimś architektem. Dodam też, że powyższe zmiany mieszczą się w zakresie zmian dozwolonych przez autora projektu.

Pozdrowienia B.

majki
10-03-2004, 08:29
Dzięki Benicio !
Fajnie, ze odezwał się ktoś kto wybudował już ten dom :D
Dokładnie tak zamierzam zrobić : okno w garażu zastąpić luksferami, a z po. gosp. przenieść na załom muru jaki tam występuje.
Zastanawiam się także nad przeniesieniem okna z jadalni na ścianę z drzwiami na taras...
Ale powiem, zę Twój pomysł jest chyba lepszy... Zamiast wielkich okapów, troche mniejsze i faktycznie : mam okno w jadalni 8)
Projekt kupować i adaptować będę dopiero pod koniec roku jeśli nie w przyszłym. Także jeszcze czasu trochę mam na zastanowienie się co i jak.
Gdybyś miał jakieś przemyślenia nt. tego domu, tzn. jego budowy, na co trzeba uważać lub zwrócić uwagę to będę wdzięczny. Może jakiś opis, jak budowałeś, jakie materiały, ceny ... ? :oops:
Jakby co to daj namiar na priv, wyślę Ci mojego maila.
Dzięki, pozdrawiam, Majki

Benicio
10-03-2004, 10:28
Hello

Zacznę jeszcze od zmniejszenia tego okapu. Jeśli się na to zdecydujesz, to warto przemyśleć zmianę kształtu okien wykuszowych. Nie pamiętam w tej chwili czy nie wystawałyby one poza obrys dachu. Ja to zrobiłem tak:
http://foto.onet.pl/upload/16/84/_204414_n.jpg
czyli jak widzisz zmieniłem kształt okien wykuszowych na trapezowy przy jednoczesnym "wciągnięciu" nieco frontowej części wykusza do środka.
Budowałem z gazobetonu 24 cm Prefabet Osława, ocieplenie ścian to wełna Rockwool 12cm, podłogi styropian 10 cm, stropu wełna 25 cm. Dachówka ceramiczna Wiekor (teraz nazwa Koramic), ogrzewanie gazowe - kocioł kondensacyjny De Dietrich (http://www.dedietrich.com.pl/kat/main.php?id=1&nr=2).
Koszt domu wyniósł mnie ok. 1.800 zł/m2. Nieduży wkład własnej pracy (zaopatrzenie, malowanie, drobne prace eletryczne, sprzątanie, drobne prace wykończeniowe), a stan domu to wykończone wszystkie pomieszczenia (w tym obie łazienki, kuchnia wraz z meblami) oraz dom od zewnątrz. Został mi "tylko" ogród do zrobienia oraz firanki, karnisze, lampy etc.
Więcej zdjęć domu znajdziesz tu (http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=9387&q=benicio75&k=2).

Na co uważać? Przede wszystkim na fachowców :wink: . A ponadto:
- rozważ czy nie taniej by wyszło zrobienie więźby w sposób tradycyjny, a nie z wiązarów dachowych (tak jest w projekcie),
- koniecznie zastosuj wyłączniki schodowe oświetlenia w korytarzu (na końcach, ewentualnie przy łazience), hallu (przy wejściu do korytarzu, salonu i wiatrołapu) oraz kuchni (przy drzwiach i przy wejściu do jadalni)
- jeśli będziesz miał pokojowy czujnik temperatury to dobrym miejscem jest hall (ściana gdzie z drugiej strony jest garderoba, na wprost wyjścia z małej łazienki) - sprawdzone.
- zrezygnowałem ze spiżarni (i przy okazji z okna, które miało tam być) - sprawa od przemyślenia, zależna od upodobań.
- powiększyłem taras (polecam) i zmieniłem trzydzielone okno tarasowe na dwudzielone suwane - widac to na tym zdjęciu

http://foto.onet.pl/upload/23/73/_135594_n.jpg

Na stronach Grupy Trójmiasto (57 lub 58 ) uzewnętrzniłem się w temacie koszty ogrzewania domu D24. Poszukaj, a znajdziesz. Szacuje, że zużyje (na cel c.o., c.w.u. oraz gotowanie) do 2.600 m3 gazu/rok.

To tyle narazie. Jak masz jeszcze jakieś pytania, to wal śmiało.

Pozdrowienia B.

majki
10-03-2004, 10:55
Benicio - wielkie dzięki !
Ja raczej myslę o zwykłych oknach bez wykuszów... Jakoś te oryginalne do mnie nie przemawiają...
A wszystko inne - extra ! Dom widzę, w lustrzanym odbiciu ? No i widok z okna... pozazdrościć... 8)
A koszty za gaz chyba ok ? 2600 m3, to myślę dobry wynik.
Majki

Benicio
10-03-2004, 12:17
Hej

Powiem Ci, że rezygnacja z wykuszów to oszczędność rzędu dobrych kilku tysięcy złotych (tańsze okna, tańsze parapety, brak podmurówki, etc.) oraz mniej kłopotów z zabudową nad wykuszami. Nie jest to prosta sprawa i oczywista, a w projekcie brakuje rysunku/opisu (przynajmniej brakowało w moim kupowanym w 2001 roku) jak zabudować przestrzeń nad wykuszami.
Brak wykuszy eliminuje też ewentualne błędy wykonawcze (pod kątem zwłaszcza powstawanie mostków cieplnych).
Co się traci? Jeśli sie komuś takie okna podobają, to właśnie to COŚ :) .

Zużycie gazu. Ja jestem zadowolony. Śledze inne posty i mam przykłady wśród znajomych i rodziny i widzę, że nie zużywam dużo.
Dom w lustrzanym odbiciu.

Pozdrowienia B.

magi
06-04-2004, 17:51
zachowałam się jak prawdziwa blądi :oops:
jak bum cyk cyk nie zauważyłam :lol:

majki
06-04-2004, 18:01
Ale, dzięki jeszcze raz :)
Zauważyłem, że też pisałaś o tym odrolnieniu w komentarzach. Widzę, ze coraz więcej mamy wspólnych cech :oops: :wink:
Majki

czupurek
28-04-2004, 13:15
Majki - skrzynkę prądową zrób od razu tam gdzie ma być, bo przenosiny potem kosztują.
u mnie było tak: zk zamontowali wg starych planów (mniejsza działka) i teraz gdy mam 1,5 działki zk wyszło na wprost drzwi wejściowych (międzyczasie elektryk zamontował zaraz na zk moją skrzynkę rk).

chcąc ten feler naprawić musiałam wzywać osobno do zk energetykę (można ponieść opłaty za wyłączenie prądu i całą tą robotę z przeniesieniem), a do tej mojej mniejszej elektryka (sztukowanie kabla nie wchodzi w rachubę - więc koszt nowego kabla + za robotę).

Ciechanka
28-04-2004, 13:31
Majki czy masz zamiar wyciąć wszystko co masz na działce??? A mnie sie marzą duże drzewa (mieliśmy gołe pole).
Round up jest OK. Choć przygotuj się na jakieś trzy akcje w sezonie. My w zeszyłym roku tak zrobiliśmy i w tym wyrosły tylko mlecze (niestety zdążyły się rozsiać).
Powodzenia w walkach z urzędami. Moi znajomi też budują w Ksawerowie. Jest tam dość ładnie - choć właśnie mają problemy z wodą (glina na całej działce).

majki
28-04-2004, 15:03
Czupurek : skrzynka ma być od razu w linii ogrodzenia, także mam nadzieję, ze nie będziemy jej przenosić.
Ciechanka : fajnie, że się ktoś odezwał z najbliższej okolicy :D
Nie wycinam wszystkiego : będę miał dwie piękne brzozy w rogach działki po "przekątnej" i starą jabłoń - muszę ją tylko "prześwietlić" ze starych gałęzi. A poza tym ma mnóstwo chwastów i korzeni po wyciętych dziczkach i dzikich różach. I to dziadostwo chcę wykończyć...
U mnie też woda : ale może zrobię drenaż i pozbędę się wody. Poza tym musze nawieźć sporo ziemi...
Echh.. długa jeszcze droga ....
Majki

_bogus_
29-04-2004, 12:24
Majki - powiem Ci, w ramach pocieszenia, że ja osobiście miałem największe problemy biurokratyczne z dwoma rzeczami:
1) elektryka
2) oczyszczalnia przydomowa

W pierwszym przypadku, jak dzisiaj widzę, straciłem co najmniej kilka tyś złotych i tak jeszcze nie mam docelowego prądu. M.in. dlatego że mój zakład (Pruszków) dlaczegoś tam preferuje napowietrzne a ja chcę w ziemi. Dlaczego czuję się nabity w butelkę przez ZE napisałem w innym wątku więc nie będę tu powtarzał. Za to mój ZE ma ISO 9001 :wink:

W drugim przypadku, trwało po prostu długo i musiało się oprzeć o naczelnika, ale udało się załatwić. Podejrzewam że starali się to skomplikować gdyż gmina chce za jakieś 2-3 lata robić kanalizę a każdy z oczyszczalnią to potencjalnie 1 klient mniej.

Pozatem wszystkie sprawy w Gminie i Starostwie były szybkie i sprawne. Więc może i u Ciebie będzie OK. Bo to są oddzielne innstytucje (Gmina i ZE). W moim przypadku niestety, w Twoim może dobrze.

Pozdrawiam

magi
05-05-2004, 15:17
Chyba wszędzie w urzędach jest taki burdel. Cóż nam pozostaje pogadać sobie i przetwać.

majki
06-05-2004, 09:08
Szkoda tylko, że musimy coś "przetrwać, przeczekać ...". A życie jest krótkie i tracimy czas na to co powinno być jasne, oczywiste, powtarzalne w każdym urzędzie. Musimy znosić to jak jakaś biurwa coś wie, albo nie wie, ale się jej tak wydaje i decyduje o naszym życiu...
Majki

piotr.nowy
06-05-2004, 11:33
Majki !
Napisałeś w dzienniku , że pani w gminie powiedziała ci , że działka jest budowlana , bo "tak ma ją w planie".W jakim planie skoro nie ma aktualnego planu ? :oops:

majki
06-05-2004, 12:29
Wyraziłem się może nieprecyzyjnie. Jest tak ( na stan wiedzy dzisiejszej mojej i pani w gminie :wink: ) :
Podatek za grunt płaciłem za działkę rolną RIIIa.
Ale pani w dziale planowania przestrzennego powiedziała, że ona na swoich mapach ( planach - o to mi chodziło ) ma tą działke zaznaczoną jako MN, co oznacza u nich budownictwo jednorodzinne i działki budowlane :D
Czyli jeden dział nie wie co jest w drugim ...
A widziałem to na takiej wilekiej mapie powieszonej w pokoju i tam moja działeczka jest zaznaczona jako budowlana, a pani do wydania dec. o war. zabud. będzie patrzyła na tą swoją ścianę a nie w pokoju obok.
Matrix.

piotr.nowy
06-05-2004, 14:45
Bardzo pozytywna ściana!

majki
06-05-2004, 15:05
I oby więcej takich fajnych informacji na ścianach, albo jak naj mniej ścian ( przeszkód ) w trakcie budowy... :wink:
Majki

_bogus_
22-06-2004, 09:52
Wiesz - gdybyś miał czas - tak 2/3 lata - to jeszcze mógłbyś na tych korzeniach nieźle zarobić. Kupuje się grzybnię (bodajże boczniaka), sadzi (gdzieś mam nawet info jak - w każdym razie bajecznie proste) i co roku ma się smaczne grzyby. Zaś po jakiś 3 latach nie ma śladu po korzeniach.

Wiem że w Twojej sytuacji nie można tego sposobu zastosować bo brak czasu - ale może jednak komuś się przyda.

Pozdrawiam

majki
23-06-2004, 10:56
Faktycznie, o tym nie pomyślałem, ale tych korzeni mam tyle, ze bym otworzył małą hurtownie boczniaków :wink:
Ale od czego sa sąsiedzi ... Już się kręcą i zabierają co mogą : a to do palenia, a to do "udekorowania" ogrodu ... Nidługo nawet nie zostawią mi pieńka do rąbania drzewa do kominka... :wink: :D
Majki

kwiatki4
28-06-2004, 14:46
Witam.
My też postanowiliśmy wybudować własny dom. Jesteśmy na etapie złożenia wniosku do gminy o waruki zabudowy. I choć niby na to jest 1 czasu nam Pani powiedziała że potrwa to 4-5 m-cy.A że działka ta jeszcze należy do teścia (bo podział można załatwić tylko wraz z wystąpieniem o tę inwestycję) nie możemy nic robić. Geodetaa ma wejść dopiero jak prawnie działka będzie nasza to samo z prądem. Wstępnie będą nas te formalności kosztować z 8-9 tyś. Tyle koleżanka płaciła,ale ona czeka już na pozwolenie na budowę.
Pozdrawiam Karolina

majki
29-06-2004, 08:12
Hej, pozdrawiam też zaczynających !
Ja wczoraj dostałem z gminy informację, ze już przekazali do uzgdonień do różnych urzędów. 1 miesiąc po złożeniu wniosku :D Czyli chyba nieźle idzie jak na razie ...
Majki

kwiatki4
29-06-2004, 17:52
No to extra. Jeszcze w tym roku masz szansę zacząć. Bo my to raczej już nie. Budowa daleko, a byliśmy dziś oglądać kominki. Zastanawiamy sie czy nie ogrzewać tylko kominkiem (bez grzejników,pieca...),może z płaszczem wodnym.

magi
03-08-2004, 22:22
ale te urzędy wkurzające
XXI wiek doba internetu
a u nich wszystko z biurka na biurko :evil:

majki
04-08-2004, 07:02
Dokładnie tak. Mam w pracy cały czas dostęp do internetu. Można by było przecież wejść na stronę, ściągnąć odpowiednie druki i wysłąć je do urzędu mailem, albo wręcz wypełnić formularz na stronie...
Ale nie... niestety, co wejdę do gminy to jedna z kobit tylko je. I nie wiem czy przepraszać, że przeszkadzam, czy życzyć smacznego :evil:
Ale powtarzam sobie jak mantrę : "chciałeś budować, to masz". A potem wyobrażam sobie efekt końcowy i przechodzi ...
Tylko dlaczego nie moze być inaczej ... ?

kroyena
27-09-2004, 07:44
Majki ty najpier wsprawdź co jest na mapkach. Bo jak ten słup wrysowany to możesz jeszcze wybulić za aktualizację mapki, a i pozowlenie na budowę powinno być. A Tapsiarze to nic nie będą wiedzieli :roll: . To może być upside, wyleziecz na pozycję spaloną i będziesz przeklinał słup, który może kosztować tyle ile meble do ładnego pokoju. Walnij go chmielem, albo bluszczem, no chyba, że aż tak przeszkadza.

majki
27-09-2004, 09:10
Kroyena - to fakt, słup jest narysowany na mapce do celów projektowych. Ale czy to coś oznacza ..., dla mnie na razie tylko tyle ( to się dowiedziałem ), że moge się ubiegać o płacenie przez TPSA na mój koszt dzierżawy za to że ich słup tam stoi. Ale jak masz jakieś informacje co w takiej sytuacji zrobić, daj znać,
Dzięki i pozdrawiam, Majki

Kamil1967
20-04-2005, 21:06
Majki
Interesująca walka przy pomocy Roundapu :D :D
Jestem za likwidacją wykuszy a projekt D24 mi się podoba. Wygrał jak dla mnie z D08. Jestem an etapie rozmów z architektem.
Jeszcze ze 2-4 tygodnie i kupuję.
Dawno nic nie pisałeś to chyba jesteś na budowie wiosna już ....

:wink: :wink:

kroyena
17-05-2005, 15:20
Gratulacje.

majki
17-05-2005, 16:04
Dzięki Kroyena :)
Kamil - nie na budowie, nie ... :wink:
A co normalnej budowy, to w tym roku pewno nic nie ruszymy, ale zobaczymy jak wyjdzie, na pweno skończymy tylko ogrodzenia, wjazd, prąd, wodę ( studnia ), to i tak sporo ...
pozdrawiam

Kamil1967
17-05-2005, 18:34
Przede wszystkim gratulacje :D :D :D
I życzę powodzenia. Będę obserwował postępy w walce z bezdusznymi urzędasami :wink:

Funia
24-05-2005, 15:59
Nie wiem czego bardziej gratulować:postępów na froncie budowlanym czy potomka.
Ale jako babka co zostanie mamą we wrześniu - to chyba tego drugiego :D :D :D

PaF*
24-05-2005, 22:53
A co normalnej budowy, to w tym roku pewno nic nie ruszymy, ale zobaczymy jak wyjdzie, na pweno skończymy tylko ogrodzenia, wjazd, prąd, wodę ( studnia ), to i tak sporo ...


:D Witam
Ja też mam zamiar budować D24, mój będzie w wersji lustrzanej. Planuję rozpoczęcie budowy na lipiec 2006 - fundamenty, reszta 2007. Na chwilę obecną mam już wodociąg zakończony studzienką na działce, w drodze sprawy związane z siecią energetyczną, której brak.:(
Trzymam kciuki za Twoją przyszłą budowę.
Pozdrawiam

Kamil1967
27-05-2005, 15:44
Cześć Majki
Dzięki za kontakt. Wiem jakie są wasze plany bo wszystko piszesz w dzienniku a ja go czytam :D :D :D
Jak widzę ujawnił się u Ciebie również PAF.
Jak dla mnie wniosek jest tylko jeden ... na przyszły rok szykuje się mocna ekipa.
A z ZE to się jeszcze zastanowię. Muszę pojechać pooglądać jeszcze raz wszystko. Może warto apelować?
Pozdrawiam
:wink:

PaF*
28-05-2005, 15:13
majki gratuluje "zbratania" się z kosą, mnie też to nie bardzo wychodzi :lol: , ale czasem jest najskuteczniejsze. Jak masz zamiar kosić taki ugorek kosiareczką, to proponuje ci pozbierać kamienie, ja tak robiłem. Wtedy nie martwisz się o zniszczenie noża tylko napierasz naprzód i trawa znika. Niebezpieczne dla kosiarki i kosiarza są też stare druty i sznurki wystające z ziemi.
Proponuję przed ta pracą zabezpieczyć skrzyneczkę zimnego browarka, wtedy każda praca jest przyjemnością 8) :D


gdzieś po drodze stoi gość na wjeździe wykostkowanym na działkę i myje myjką brud między kostkami
:lol: a może on kiedyś był w PL-armii i pastował podjazd dla samochodu d-cy jednostki i tak mu została miłośc do czystości :lol: :lol: :lol:
Swoją drogą to porządek musi być, nawet na niezabudowanej działeczce.
Pozdro


Jak widzę ujawnił się u Ciebie również PAF.
Kamil1967 w końcu trzeba "wyjść z podziemia" :D:D i trochę pogadać z ludziskami od D24.:D:D

majki
30-05-2005, 15:21
Hmm, pozbierać kamienie ... :o z 1400 m ? To troche mi zajmie czasu ... :wink: Ale co znajdę większego to odrzucam na bok. Na razie nie zależy mi na trawie, bo będzie jeszcze nawożona ziemia ( podwyższanie poziomu ), także tylko po to kosze by nie rozrastało się to dziadostwo.
To widzę, że jak "de-dwudziestkoczwórkowcy" :wink: ruszymy w przyszłym roku, to się będzie działo ...
Kamil warto walczyć o to co chcesz. My na "prund", samo pozwolenie czekamy prawie rok, czytasz dziennik to wiesz co i jak. Teraz "tylko" wykonanie. Też myślimy z żoną, że można było słupem przez drogę, pewno wyszłoby taniej i szybciej, ale kolejny słup :-?
Pozdrawiam wszystkich

Kamil1967
30-05-2005, 18:45
Oj chyba tak. Będzie się działo. :D :D
U mnie za to plac pusty i bez kamieni a na dodatek będąc w sobotę dla rozrywki ?!?!?! na działce zauważyłem, że miłosierny sąsiad ją wykosił.
No i znowu nie mam powodu żeby kosę kupować.
:D
A z prądem chyba powalczę chciałem od razu zlącze docelowe a przy napowietrznym to się chyba w żaden sposób nie da.
Poza tym myślę żę w okolicach zimy powinniśmy zacząć nowy wątek ogółny dotyczący D24. Podobnie jak to robili Ci z D08. To pomaga, można na bieżąco oceniać codzienne tematy.

PaF*
30-05-2005, 21:21
Proponuję założyć Club "de-dwudziestkoczwórkowców" :D:D:D
Kamil1967 napisał:
Poza tym myślę żę w okolicach zimy powinniśmy zacząć nowy wątek ogółny dotyczący D24. Podobnie jak to robili Ci z D08. To pomaga, można na bieżąco oceniać codzienne tematy.

Jestem ZA, kupą łatwiej Mości Panowie! :D

Jak tylko będą prawdziwe wakacje, czyli jak dla mnie po egzaminach na studiach, wtedy zacznę walkę z papierami i adapytacją projektu :D

majki
31-05-2005, 11:57
A więc stało się : http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=48100
Mamy swój klub :D
Zapraszam, Majki

nurni
31-05-2005, 16:38
A może tą kosę trzeba najpierw włączyć ? :o :D :wink:
Powodzenia i serdecznie pozdrawiam.

majki
31-05-2005, 18:12
Hmm, włączyć ? :roll:
Idę szukać gniazdka :wink:

PaF*
31-05-2005, 23:21
Widziałem gniazdko...tam koło tego największego korzenia :lol: :D
Czekam na nowe fotki
Pozdro

PaF*
09-06-2005, 09:43
Co do kosiarek to masz rację, nie potrzeba mieć z napędem i innymi pierdołami. Ale jak założysz docelowe trawniki to przydaje się kosz, trawki nie trzeba zgrabiać, a taki sprzęt to działa jak odkurzacz do trawy, zbiera nawet ziemię. Mam taką w użytkowaniu.
Jak nie chcę zbierać trawy to zdejmuję kosz i otwieram tylny wylot, z tym, że wtedy trawa leci na kosiarza, trzeba mieć koniecznie ubranie robocze z maską na twarz i oczy. Wtedy nawet metrowej wysokości chwasty można powoli wykosić.

Po skoszeniu trawy, to działka od razu większa się wydaje. :D Ładny kawał roboty już wykonałeś.

Widzę, że i w Twoich stronach są miłośnicy betonowych płotów a’la mur berliński. :x Ja osobiście nie przepadam za takim design’em.

majki
09-06-2005, 14:50
Nie no, kosiarka kosz ma ... Tylko tak jak pisałeś, nie zakładam, bo zapchałby się od razu. Nie zależy mi na trawniku teraz, tylko na ograniczeniu wzrostu chwastów, a w długich spodniach i kaloszach, spokojnie można kosić :)
Co do płotu to fakt. Co prawda z jednej strony to sam taki chciałem :oops: Od tej strony z budynkiem gospodarczym ( ja to nazywam oborą :wink: ). Między ścianą tego budynku a granicą jest jakieś 2 m i ... wszystko kiedyś było zajęte przez syf z gilem jaki każdy na wsi ma za bud. gospodarczym - chciałem się od tego odgrodzić...
A z drugiej strony to już uparła się sąsiadka. Ja chciałem siatkę, ale teraz jak tak patrzę ( a raczej nie widzę kolejnego burdelu ), to w sumie może lepiej ? Posadzimy tam ścianę sosen, bluszcze już się rozwijają w doniczkach :) , będzie zielono.

PaF*
09-06-2005, 17:49
W takiej sytuacji jak piszesz, to ja na Twoim miejscu miałbym chyba 3 metrowej wysokości płot betonowy(do tego to on idealnie sie nadaje :D), rozumiem sytuację :x , trzeba sobie jakoś radzić z nieprzyjemnym sąsiedztwem. Potrójny szpaler drzew załatwi ten temat. :D
Pozdro

rafałek
16-06-2005, 10:43
Gratulacje z okazji zbliżającego się Wielkiego Rozpoczęcia. Tak tak w końcu zacznie się kręcić i mam nadzieję, że będziesz miał same przyjemne sprawy do zakomunikowania i obfotografowania.
A co do betonowego płotu to może obsadzić go zywopłotem (dowolnym). To lepsze od drzew, bo drzewa jak podrosną mogą być punktem zapalnym w stosunkach z sąsiadami.

maksiu
21-06-2005, 06:53
Projekt zastępczej organizacji ruchu musisz wykonać we własnym zakresie, musi być on wykonany przez osobe z uprawnieniami, uzgodniony z policją i zarządcą drogi, dodatkowo za zajęcie pasa drogowego zapłacisz w gminie opłate i o ile dobrze pamiętam to chyba trzeba zglosic na 7 dni przed terminem kiedy chcesz zając ten pas. Jako pas drogowy rozumiec trzeba nie tylko drogę, ale i pobocze. Oczywiście na twojej glowie jest zalatwienie wszystkich oznaczeń (znaków) jakie będą w projekcie organizacji ruchu, najczęściej takie znaki ma wykonawca.
Przerabiałem ten temat dwa lata temu, droga o bardzo niskim nateżeniu ruchu, kupa zalatwiania, tylko po to żeby w tym czasie kiedy zająłem pas drogowy, przejechały tamtędy dwa samochody, jeden autobus i dwa ciągniki :D
pozdr
m.

majki
21-06-2005, 07:40
Dzięki Maksiu za pocieszenie :wink:
Po prostu to jest tylko wyciąganie forsy od ludzi i nic więcej. Rozumiem, że jakbym kopał coś w drodze, ale po to żeby przyjechała koparka, wrzuciła parę rur do rowu a potem grucha i to zalała to wydaje mi sie przesada. Nie będzie to trwało całych dni przecież ... :evil:
Ech ....

Ola&Paweł
22-06-2005, 10:21
Witam Majki,

Dopiero teraz przeczytałem cały Twój dziennik i powiem Ci, że bardzo mi się podobał. Wprawdzie na razie przygotowania do budowy, jednak czyta się je lepiej niż niejedną książkę :)

Mam zamiar podobnie rozpocząć, czyli powoli, ale sukcesywnie do przodu. Oczywiście nie dlatego, że jestem fanem żółwiów, oczywiście problemem jest kasa. Na razie kupujemy działkę i myślę, że będziemy walczyć tak jak Ty. W każdym razie do 30-tki chcę mieszkać w swoim domu :).

Ale w sumie chciałem napisać Ci o jednym, nie wiem przy jakiej drodze masz działkę, jednak mam znajomego, pracującego w firmie zakładającej telefony. Czasami zdarzało się, że musieli występować o pozwolenie na zajmanie pasa i... najzwyczajniej tego nie robili. Oczywiście zawsze jest ryzyko, jednak chyba bym zaryzykował.

Pozdrawiam
Paweł

PaF*
22-06-2005, 11:19
Ale w sumie chciałem napisać Ci o jednym, nie wiem przy jakiej drodze masz działkę, jednak mam znajomego, pracującego w firmie zakładającej telefony. Czasami zdarzało się, że musieli występować o pozwolenie na zajmanie pasa i... najzwyczajniej tego nie robili. Oczywiście zawsze jest ryzyko, jednak chyba bym zaryzykował.

Zgadzam się z tym, też bym tak zrobił. Jeśli masz mało uczęszczaną drogę, to śmiało. Przecież te prace nie będą trwały miesiąc.
No chyba, że masz "wielce uczynnych i prawych obywateli w sąsiedztwie", którzy zadzwonią gdzie trzeba, a właściwie tam gdzie nie trzeba, jak dla Ciebie. Wiesz o co chodzi.

A co do zdjęć, to polecam tą stronkę:
http://www.imageshack.us/
Wrzucałem za jej pomocą fotki na nasze forum w wątku "de-dwudziestkoczwórkowców" i jak narazie są na swoim miejscu.
Po załedowaniu fotki, na dole masz kilka wierszy z różnymi adresami tego zdjęcia, to różne wilkości i rozwiązania, ja kopiowałem pierwszy adres i wklejałem w tekst. Któryś z nich pozwala na zamieszczanie miniaturek fotografii.
Pozdro

majki
22-06-2005, 11:49
Dzięki Ola&Paweł, zawstydzacie mnie, co ze mnie za "pisarz" :oops:
Ale dziękuję za miłe słowa.
A co do pozwolenia - nie chcę bez niego - nie wiem czy pisałem, ale miszkam przy gminie ...
To ma swoje i zalety, ale i ... wady. Np. codziennie dojeżdżający tamtędy urzędnicy do pracy ... :wink:
Ale powoli się klaruje, także wyjdę na prostą. Tzn. swój wjazd :wink: :lol:
Pozdrawiam, Majki

PaF*
30-06-2005, 14:32
Z tym wjazdem to ogromne koszty poniesiesz. Musisz to budować teraz, na fotkach nie widać, więc pytam, czy ty masz głęboki rów przy drodze czy jak?
Ja z wjazdem bym się nie "palił", zakopał bym betonowe rury jako przepust dla wody, zasypał ziemią czy żwirem i śmigał bym po nim. W sumie wyszłoby taniej :D. Szkoda wywalić 4-9 kPLN, lepiej zbierać na poważniejszy cel.
Ja bym w to miejsce kupił słupki ogrodzeniowe albo siatkę czy temu podobne. Kolega mi mówił, że stal tanieje, więc warto się chyba zastanowić.
Oczywiście to moje skromne zdanie.
Pozdrawiam

majki
30-06-2005, 14:39
PaF - tak jak pisałem - mieszkam przy samiuskiej gminie. Nie pójdzie inaczej :( Już bym dawno rów zasypał ale nie mogę tak zrobić.
Poza tym - ten wjazd już dal mnie jest trochę taki ambicjonalny, tyle o niego walczę, że będzie. Pieniądze na ten cel są już odłożone.
Majki

PaF*
04-07-2005, 22:32
Ale się spociłem przy tym pisaniu, bo z rospędu nabiłem Tobie posta w dzienniku, ale i wykasowałem w porę.
Ja skosiłem w sobote swoją działkę i przyzanam, że się urobiłem, ale teraz to działka wydaje sie o 100% większa :D Szkoda, że jest taka nierówna, ciężko się jeździ kosiarką.
Życzę udanego budowania wjazdu i chwastokosów :D:D
U mnie poza tym rusza temat energii elektrycznej, jak dobrze pójdzie to na jesieni będzie załatwione, koszt przyłącza ziemią - 2140 PLN
Pozdro

PaF*
18-07-2005, 14:14
Już trzymam wszystkie dwa kciuki, za udaną budowę :D:D
Pozdro

zaba_gonia
28-07-2005, 12:31
Wiesz, jedemu powiększa się placek na głowie, a innemu (innej :-? ) siwizna...... :-?

Kamil1967
31-07-2005, 16:34
Majki może jakieś foty z tego twojego wjazdu??
:D
Swoją drogą nie spodziewałem się, że to może być taka kasa!!!

majki
01-08-2005, 08:27
Kamil : foty będą. Tylko mam aparat analogowy, więc czekam aż zrobię kliszę do końca i musze wywołać a potem zeskanować. Tak jak pisałem w dzienniku będą na pewno.
A kasa ... ? Wydaje mi się, że z tego co szukałem znalazłem najtaniej ... Maxa miałem za 8 tysi, chociaż min miałem 2 tysie, ale gość co to mówił, chyba sam nie wiedział co mówi :wink: :roll:
Majki

PaF*
01-08-2005, 10:27
No właśnie czekamy na fotorelację.
Pozdro

Żona budowniczego
16-08-2005, 19:51
Cena za ogrodzenie wydaje się być naprawdę rozsądna. My kupowaliśmy wszystkie materiały w tym roku i robiliśmy ogrodzenie tzw. systemem gospodarczym (czyli darmowi mój mąż i tata, odpłatny mój brat). Wszyszło 3200zł za 65 metrów.

Kamil1967
16-08-2005, 20:48
A ja działki nie grodzę. Postawię tylko słupki drewniane i siatkę leśną. Cena siatki to max 250 PLN za 50 mb. Słupki jeszcze nie wiem ale chyba też nie majątek.
A i zrobię to jak już będzie co na działce chronić.
:D :D :D
Ale Twoja cena chyba faktycznie dosyć atrakcyjna. :D

PaF*
17-08-2005, 03:36
Qrcze, ale tania ta siatka. U mnie siatka ocynk, oczko podobne, z drutu fi 3mm - 13 zł/m (1,5m wysoka), słupki ogrodzeniowe gotowe z rury fi 1,5 cala, pomalowane 2-krotnie, są po 24 zł sztuka.

majki
17-08-2005, 07:28
PaF - to może wypad do Łodzi po siatkę ? :wink:
Jak się teraz dowiedziałem, wśród "prawdziwych" siatkarzy cena około 10 zł /mb jest normą, słupki "fi" 42 2,2 m są po 19 zł. Np 100 m siatki i 50 słupków to różnica z Twoimi cenami to mi wychodzi 600 zł :o ( u mnie 9,5 za siatkę i 19 za słupek ) - to w sumie za transport może dasz mniej ...
Miejsce jest po "dobrej" stronie Łodzi - od Warszawy, czyli jeszcze bliżej ... :)
Pozdrawiam.

PaF*
19-08-2005, 19:25
No widzę, że to poważne przedsięwzięcie było, wydaje się na solidną konstrukcję, czołgiem można wjechać :D
Dzięki za fotorelacje!

Kamil1967
17-10-2005, 18:07
No ja tu widzę ładne cacko. :wink:
Płot jest zawodowy.
Gratulacje
Pozdrowienia dla żony.
:D :D :D

majki
18-10-2005, 10:07
Tak z płotu jesteśmy zadowoleni, moze tylko taka wizualna rzecz, żeby wiązania siatki do słupków były od strony sąsiadki :wink: a nie od naszej, ale jak się zamaluje to nie będzie widać.
Dzięki za podrowienia, Majki

monka
18-10-2005, 11:15
Majki gratulacje :D dużo zdrowia dla córeczki :D

PaF*
18-10-2005, 16:24
GRATULACJE!!!
Witaj w klubie tatusiów :D

Sebulba
19-10-2005, 23:06
Gratulacje Tatusiu , no to teraz to jeszcze jedna łazienka w domku by się przydała :lol: To prawie w jednym terminie mamy urodziny ja z 18 października tylko 3... lat wczesniej.

zaba_gonia
16-11-2005, 17:44
GRATULUJĘ CÓRECZKI!!!!

Opiekuj się kobietkami! :D
Życzę zdrowia caałej rodzince!

Marcel2000
16-11-2005, 18:58
przyjmj i ode mnie gratulacje, pozdrawiam :D

Kamil1967
16-11-2005, 21:03
Majki
Faktycznie dawno cię nie było ale pora chyba taka bo mało kto zagląda.
Gratulacje za słupa. Teraz obejrzałem dokładnie zdjęcia. Faktycznie nie był twarzowy. Ja za to wstawię słup ale na granicy a potem już pod ziemią , pod ziemią ....
:D
p.s.
Może malutkie zdjątko młodzieży?

Kamil1967
17-11-2005, 21:37
Majki
Gratulki dla was :D :D :D jeszcze raz.
Jest się kim pochwalić
:wink:

Kamilcia
29-01-2006, 11:16
Majki własnie przejrzałam Twój dziennik. ale coś dawno nic nie pisałeś, pewnie córeczka strasznie absorbuje. Jest prześliczna, naprawdę - ogromniaste gratulacje :D tak się zastanawiam, czy są tam jeszcze w okolicy jakieś działeczki, bo ta częć Łodzi ( właściwie już poza, ale prawie jak w ) mnie interesuje.
Pozdrawiam i czekam na dalsze relacje z placu boju :P

markes
05-02-2006, 20:53
Gratulacjie córka ślczna!
Witam ziomala z Pabianic u mnie rusza wszystko w tym roku ( gazownia zdecydowała się położyć nam gazociąg i mamy już wszystkie media więc mogę startować) myślę że bedzięmy się często konsultować (hurtownie ,wykonawcy) pozdrawiam markes

PaF*
16-11-2006, 22:50
Witaj po przerwie, ale długo nic nie pisałeś.
Z tą ziemia to wydaje mi się, ze to dobra cena, szczególnie przy jakości o jakiej pisałeś.
Ja 7 lat temu kupowałem krótkiego Jelcza ziemi takiej sobie jakości po 100pln.

majki
17-11-2006, 08:30
PaF - zgadza się długo nie pisałem :( Jakoś tak wszystko po trochu : marazm na działce, powolne adaptacje projektu, zbieranie kasy, rosnące dziecko ... :wink:
Ale powoli wychodzimy na prostą, projekt prawie skończony, jeszcze weźmiemy troche ziemi jak jest i na wiosnę, kwiecień-maj, jak tylko będzie sucho, zaczynamy. W końcu trzeba :-?
Pozdrawiam, Majki

PaF*
17-11-2006, 08:33
marazm na działce, powolne adaptacje projektu, zbieranie kasy, rosnące dziecko ... :wink:
kwiecień-maj, jak tylko będzie sucho, zaczynamy. W końcu trzeba :-?


Mam podobnie :D
tylko że ja nie dotarłem jeszcze do architekta, sam nadal kombinuję 8)
Pozdro

Amtla
23-02-2007, 20:27
Majki

Bardzo interesujący (szczególnie mnie) projekt. Podoba mi się rozmieszczenie, ilość i wielkość pomieszczeń. Czy mógłbyś podać wymiary tego domu, szczególnie interesuje mnie szerokość i jakie wymiary ma ta ładna działeczka?

Pozdrawiam

Kamil1967
23-02-2007, 20:37
Dawno cię Majki nie było ale zdjęcie córki bombowe.
Dzieci szybko rosną. :D

kropkq
24-02-2007, 20:45
.''

majki
25-02-2007, 19:35
Amtla - trochę jestem sierota, bo dopiero do mnie dotarło, że komentarze sa w innej grupie wątków. Ale już nadrabiam zaległości :)
Szerokość domu : 16,98 m
Długość domu : 22,13 m
Szerokość działki : 24 m

pozdrawiam, majki

Amtla
02-03-2007, 10:04
Dziękuję za odpowiedź :D

Kamil1967
02-03-2007, 20:01
Przejrzałem ostatnie posty. Faktycznie znalazłem wykonawcę, który wysoko sobie ceni swoje usługi.
:D :D :D

Zajrzyj do mojego dziennika.
Powiem tylko, że np za cały dach (robocizna i materiały- dachówki, więźba itp) dałem 44 tys.
Widać że jest o co walczyć.
Oczywiście było to w sumie rok temu i mogą byc pewne różnice w zakresie prac ale kwota 270k PLN za stan zamknięty wręcz poraża.

PaF*
11-03-2007, 12:10
Mnie też chodziły po głowie Plecewice, ale nic kupić ni można w miejscowych składach, porażka, zaczyna mi się to niepodobać, czuję, że mam z 10kpln w plecy na samych ścianach.
Znasz może ostatnie ceny U220 i K3?

majki
11-03-2007, 19:58
PaF - nie znam :(
Nie wiem czy chcę znać ... :o
Mnie interesi głównie teraz co na ściany. Jutro drobny rekonesans po hurtowniach. Telefon do archi i pytanie o zmianę projektu.
Jak nawet zaoszczedzę koło 5kpln na ścianach, to już jest ok, a szacuje że to będzie w moim przypadku ponad 10 kpln ...

pozdrawiam, majki

PaF*
12-03-2007, 20:25
Ceny z dziś z Plecewic:
U220 3,8 + vat
K3 2,95 + vat
no i oczywiście dojdzie jeszcze własny transport.
Dziś po południu już nie mieli U, zeszło na pniu, było K3.

Znalazłem skład z U220 z Radzymina po 3,9 bez rachunku z przechowaniem do lata, drogo to czy tanio? sam już nie wiem, brać czy nie brać, oto jest pytanie, poważna zagwozdka.

W innym miejscu mieli U220 z Plecewic ale po 5,2 za sztukę cena kosmiczna w porównaniu z ww.

A mam wykonawcę bez pokrycia dachu stan surowy za 32kpln

Kamil1967
13-03-2007, 18:45
Ceny z dziś z Plecewic:
U220 3,8 + vat
K3 2,95 + vat
no i oczywiście dojdzie jeszcze własny transport.
Dziś po południu już nie mieli U, zeszło na pniu, było K3.

Znalazłem skład z U220 z Radzymina po 3,9 bez rachunku z przechowaniem do lata, drogo to czy tanio? sam już nie wiem, brać czy nie brać, oto jest pytanie, poważna zagwozdka.

W innym miejscu mieli U220 z Plecewic ale po 5,2 za sztukę cena kosmiczna w porównaniu z ww.

A mam wykonawcę bez pokrycia dachu stan surowy za 32kpln
Faktycznie to co się wyrabia jest niesamowite. W ubiegłym roku za 5,2 można było siporeks kupić
:o

Bentul
17-03-2007, 20:27
Czyli warto szukać! Rozbieżności są baaardzo duże...
Powodzenia!

A czy aż tyle trzeba czekać na "odstanie" fundamentów"...?
U mnie wykonawca chce po wylaniu fundamentów stawiać bloczki już po 3-4 dniach... (I powiem szczerze mi to pasuje)... Czy to źle?

majki
19-03-2007, 09:51
Bentul - pewno az tyle czekać nie trzeba. Spierać się nie będę i stanowczo wypowiadać :wink:
Ale... Z tego co wyczytałem tu na forum, z rozmów z budowlańcami, znajomymi którzy juz budowali - dobrze poczekać. Podobno to nawet jest 3 miesiące, ale ponieważ mnie aż tak się nie spieszy, więc miesiąc fundamenty będą stały.
Przykład z życia - bloczek fundamentowy zaraz po wyprodukowaniu ( mokry ) rozlatuje się przy lekkim puknięciu. Dopiero po gdzieś 2 tygodniach wysycha.
W każdym bądź razie ja będę czekał z fundamentami miesiąc.

pozdrawiam, majki

Bentul
19-03-2007, 10:13
Dlatego zapytam mojego Kierownika co on o tym sądzi... A że jest niezależny od firmy budowlnaej to myślę, że powie prawdę...

PaF*
19-03-2007, 11:08
U mnie też miesiąc przerwy będzie, a jak nie to minimum 3 tygodnie. Fundament to podstawa domu więc od niego głównie zależy czy coś potem popęka czy nie.

PaF*
30-03-2007, 11:28
Hej
Widzę z relacji w dzienniku, że też kombinujesz z tymi materiałami, a bloczka nie mogłeś gdzieś kupić bez fakturki. Ja biorę wszystko co można bez tego, tym bardziej że bank nie będzie wymagał faktur, zrobią sobie fotki i tyle. A ze zwrotem vatu to jak dla mnie lipa, bo odzyskać można tylko 15%, a 7% i tak zostanie wydane. A tak w ogóle to ile będą warte te marne grosze za pół roku, czy rok, niewiele, teraz lepiej "topić" w materiały co się da.

Kupiłem dziś cegłę pełną po 0,5 zł II gat., ale jak porównałem ją z I gat. to się okazuje że różnica jest niewielka, a majster mówi że za takie pieniądze trzeba brać.
Pozdro

majki
30-03-2007, 16:39
Ach... gdybym to ja mógł bez faktury ... 8)
NIGDZIE - nie znalazłem bez faktury, teraz to wszyscy chcą na fakturę :evil:
Tam gdzie kupiłem, było najtaniej.
A z materiałami kombinuję, bo co zrobić ...
Można powiedzieć, że przespałem zimę, ale skąd ja mogłem wiedzieć, ze tak będzie np. w styczniu czy grudniu ... ?
Wychodzi na to, że zrobi sie prawie lepianka, tu PTH, tam max, gdzie indziej keramzyt ... :-? Nie chwytam się tylko rozpaczliwie ( jak widziałem ostatnio posty na forum ) jakiś kilkuletnich :o "od kogoś" bloczków z bet.kom., czy słomianych :o :lol:
Staram się wybierać jeszcze możliwie dobre materiały.
A co do zwrotu Vatu to o tym nie myślę, jak się uda to fajnie, ale jak się da to bede kupował bez faktury.
Jak się da ...

pozdrawiam, majki

PaF*
30-03-2007, 19:58
No a mnie się "żywa gotówka" skończyła na zakupy :evil: :evil:
Teraz szukam "martwej gotówki" w bankach albo lepiej jakbym znalazł bogatego kuzyna, wujka lub cóś podobnego :lol:

Ale jak policzę to chyba z 10kpln zaoszczędziłem i to sie w tym momencie liczy, mogę śmiało w lipcu zaczynać.
Tak że "będę w Twoim cieniu" jakby z budową, wyprzedzasz mnie o jedną długość :lol: :lol:

Powodzenia w kombinowaniu i budowaniu

MirkaM2
09-04-2007, 22:13
Majki
Chętnie skorzystam z namiaru na elektryka fachowca
pzdr
Mirka

Kamil1967
10-04-2007, 18:28
Majki
Nadrobiłem właśnie "zaległości" w twoim dzienniku.
Teraz czekam już na zdjęcia.
:D

majki
11-04-2007, 16:35
Ach, Kamil, ja też już czekam aż będe mógł zacząć fotografować co się dzieje na budowie ... :wink:
Ale to dopiero za 2-3 tygodnie ...

pozdrawiam, majki

PaF*
11-04-2007, 22:14
Cena dachu jaką podajesz to dachówka, obróbki, rynny i robocizna, rozumiem że i folia paroizolacyjna?
Ogólnie to cena kosmos 200 zł/m2, sorry ale mnie zatkało.
Napisz coś więcej o tym dachu.
A nie lepiej wejść w blachodachówkę, taniej i lżej na więźbie :D, a swoje wytrzyma.

majki
12-04-2007, 12:49
PaF - cena dachu to : dachówka + wszystkie dodatki + 2 okna dachowe ( wyłazy Velux ) + rynny + przygotowanie więźby + zbicie tego do kupy + ułożenie dachówki. Czyli wszystko co można oprócz ceny drewna na więźbę.
Mnie też zatyka, ale ... jak tu czytałem w takim wątku o cenach, to ludzie piszą, że dachy teraz "chodzą" po 250 zyla za m2 :evil: :o
Blachodachówka, nie. Wiem że taniej, wiem, że lżej, ale tego nie zmienię. Dachówka musi być. Po prostu tylko takie pokrycie dachu uważam za ładne i w ogóle za ... pokrycie dachu :wink:

pozdrawiam, majki

Kamil1967
12-04-2007, 19:38
Ja wydałem na dach 45k PLN wliczając wszyskie wydatki, nawet klinkier na kominy.
Faktycznie 80 tys. robi wrażenie
:D

Jola&Artur
14-04-2007, 13:37
GRATULACJE!!!! No to teraz dopiero Wam się zacznie... Trzymamy kciuki, żeby nie było żadnych niespodzianek :)
U nas szaluje się strop nad piwnicą, w przyszłym tygodniu będą wylewać...
Pozdrawiam
Jola

Kamil1967
14-04-2007, 22:17
A może kilka szczegółów dotyczących wyceny robocizny

OK, mamy drugą wycenę dachu.
Od osoby z tego forum. Za samą robociznę 43600 netto...
To tak na razie tyle, nie skomentuję bo ... bo nie skomentuję
Gro-Dach robi się tani ...
pytam za co aż taka kasa
:o

majki
15-04-2007, 19:49
Kamil - za robociznę dachu tzn, przygotowanie więźby, odeskowanie dachy pokrycie papą, ułożenie dachówki, wszystkich dodatków + rynny.
Zapomnijmy o tym. Oboje. :wink:

pozdrawiam, majki

Kamil1967
15-04-2007, 19:54
Kamil - za robociznę dachu tzn, przygotowanie więźby, odeskowanie dachy pokrycie papą, ułożenie dachówki, wszystkich dodatków + rynny.
Zapomnijmy o tym. Oboje. :wink:

pozdrawiam, majki
Oboje ? :o
A poza tym to można faktycznie zapomnieć No może być 20 tys. ale to i tak kosmos. :lol:

majki
16-04-2007, 11:04
Oboje - ekhm :oops: sorry :D oczywiście : OBAJ :wink:

pozdrawiam, majki

Kamil1967
01-05-2007, 20:59
Cóż robić Płakać i płacić
Dużo, ale jak słyszę u siebie w okolicy to wybór jest niewielki. Ci tańsi zapisują już na kolejny rok.
:-?

EDZIA
23-05-2007, 09:47
Cześć Majki,

W tym roku chciałam rozpocząć budowę mojego wymarzonego domu. Postanowiłam również prowadzić dziennik, jednak wcześniej chciałam zobaczyć jak prowadzone są inne dzienniki i trafiłam m.in. na twój.

CZY NAPRAWDĘ CZEKAŁEŚ PONAD ROK NA POZWOLENIE????
I dlaczego tak długo? Ja dopiero staram się o warunki zabudowy, ale rozpoczęcie budowy mojego domku oddala się w tempie błyskawicznym :-(

pozdrawiam!

majki
23-05-2007, 14:55
Cześć

Edzia - dzięki za oczyszczenie dziennika :D

RybciaFiga - komentarze są w innych wątkach, zapraszam :)
Co do projektu : tak, czekałem rok, ale .... nie specjalnie sie nam spieszyło ( i błąd bo jakby był wcześniej projekt, to wcześniej byśmy kupili materiały :evil: ).
Dodatkowo zbieraliśmy fundusze :wink: więc startować też nie za bardzo było z czym.
I jeszcze najpierw miała być adaptacja, a potem przerodziło sie w proj. ind. ... :-?
I dlatego zeszło. Myślę, że gdybyśmy przycisnęli naszego archi to w pół roku by zrobił, przy założeniu że nie narzucimy tyle zmian.

pozdrawiam, majki

Kamil1967
29-05-2007, 20:37
Fajna ta studnia będzie. Tylko jedno pytanie. Macie wodociąg? Jeśli tak czy nie ma obowiązku wpięcia się do niego?
hmm
Mnie wpięcie do sieci kosztowało około 1000 PLN i mam teraz licznik. :wink:

majki
30-05-2007, 13:28
Kamil - no niestety nie ma wodociągu i tak naprawdę ... nie wiadomo kiedy będzie :cry:
Też bym sie nie zastanawiał, ajkby woda była :)
A tak, cóż robić, na pożyczanej wodzie długo nie pojadę, bo sąsiadka jakiś czas zezwoli, ale na długo to na pewno nie :-?
Z czasem woda na pewno będzie, więc też się podepniemy, ale będzie tylko do picia, jakby ta była bardzo zła.

pozdrawiam, majki

matam
30-05-2007, 21:30
Gratulacje z okazji wlasnego zrodelka.
Czy jest obowiazek robienia badan z takiego zrodelka??

majki
30-05-2007, 21:42
matam - nic nie wim o takim obowiązku, ale na pewno oddam do badania. W przyszłym tygodniu "nawiedzę" Sanepid :wink:

pozdrawiam, majki

Kamil1967
31-05-2007, 19:51
Końcówka rury wystająca z ziemi.

http://img509.imageshack.us/img509/6550/000401ki7.jpg
No ładne cacko.

PaF*
13-06-2007, 22:35
Z ta głębokością fundamentów w ziemi to decyduje poziom przemarzania gruntów.
Ja będę miał podobnie, 1m w ziemi a potem około 60 cm nad.

PaF*
14-06-2007, 21:46
Jeśli to nie problem, wyślij mi na PW wycenę tych rynien z Lindaba, bo też o blaszanych myślę. Z góry dzięki.

Kamil1967
15-06-2007, 20:15
To teraz wychodzi na to, że musimy z Żonką jakiegoś winiasza obalić w weekend, zeby szkło było
Już od dawna jestem pod wrażeniem do czego to się nie posunie INWESTOR aby osiągnąć cel.
:wink:

majki
15-06-2007, 20:25
Kamil - budowa to "nie je bajka" :wink: Trza twardym być a nie miętkim :lol:
Dobrze, że wymysliłem butelkę po winiaszu, a nie po "literku", to by nas z Żonką zbierali do następnego tygodnia :lol: :lol: :lol:

pozdrawiam, majki

PaF - wycenę zaraz zamieszczę w dzienniku, nie ma co ukrywać :wink:

kropi
18-06-2007, 20:28
Fajny dziennik, miejscami miałem niezłą polewkę :lol: a przy okazji super fotki - trzymajcie się, teraz najfajniejszy etap przed Wami - codziennie coś nowego.
Potem się zatrzymuje, za to kasa coraz szybciej ucieka ;)

Pozdrawiam!

majki
18-06-2007, 20:53
Kropi - dzięki za wpis :D
Teraz tydzien urlopu to codziennie będzie nowa porcja zdjęć i wrażeń :wink:
A kasa już ucieka, nie "nadanżam" zarabiać :lol: :roll:

pozdrawiam, majki

canna
18-06-2007, 21:05
Cześć

jakie śliczne........ dołki http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif

musisz mieć niesamowitą wyobraźnię skoro widzisz tam salony http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif

ja do momentu wybudowania ścian parteru mówiłam tylko: jaki ten domek mały http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_rolleyes.gif

i oczywiście kropi ma rację:


trzymajcie się, teraz najfajniejszy etap przed Wami - codziennie coś nowego.


nic lepszego nie wymyślę http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

kropi
18-06-2007, 21:44
A kasa już ucieka, nie "nadanżam" zarabiać :lol: :roll:
To i tak nieźle, bo ja ledwo za ratą "nadanżam" :lol:

PaF*
24-06-2007, 22:47
Życzę powodzenia w zalewaniu, nie tylko fundamentów :wink: :lol:

majki
25-06-2007, 20:09
Paf - już mogę podziękować :lol: Postaram się jeszcze dziś wkleić zdjęcia z tego co sie działo :o
A z zalwania jestem zadowolony. Zimne piwo po takim dniu jest wspaniałe ... 8) :wink:

pozdrawiam, majki

PaF*
25-06-2007, 23:33
No to początek zrobiłeś, dobrze że nie padało, bo z tymi wykopami to pecha miałeś, że je zalało na koniec. Fotorelacja cool, aż miło sie ogląda i czyta.
Ja dziś wykosiłem teren jutro wytyczamy chate.

majki
26-06-2007, 10:09
To fak, że jak je zalało to byłem troche podłamany ... :cry:
Ale dziś pada zamówiony deszcz i moczy samoczynnie fundamenty i betonik, coby zbyt gwałtownie sobie nie wysychał 8)

pozdrawiam, majki

PaF*
28-06-2007, 22:06
Zastanawia mnie trochę dlaczego wrzucaliście te bloczki w beton, to jakby kamieni nakłaść.

"dała dość równa powierzchnię górną, ustabilizowała płynny beton i zmniejszyła ilość potrzebnego betonu w ławy"

a co poza tym? bo wg mnie to lepiej sam beton lać.

majki
29-06-2007, 21:11
Paf - no w/g mnie to dużo dało, co do kamieni, to nie, bo inaczej się łączą z betonem ... Poza tym, teraz widzę w sumie efekt tego, dość równa powierzchnia przy murowaniu pierwszej warstwy.
Dodatkowo zgodził się na to mój "kierbud", a ponieważ mam do niego spore zaufanie, nie dyskutowałem.
W całym tym budowaniu jakie mnie czeka, mocno ufam mojemu kierowi. Facet jest surowy i twardy. I z wiedzą. Ja też nie zamierzam nic zmieniać po swojemu, jak to często sie tutaj na forum czyta ... :roll:

pozdrawiam, majki

PaF*
05-07-2007, 21:43
Majki doganiam Cię :D z robotą, moja ekipa to tytani, 8 ludzi działa ostro na przód. Zobacz foto w naszym wątku.
Pozdro i powodzenia w budowie.
Dziś wlałem 45m3 B20,a jutro jadą z bloczkami.

terka
12-07-2007, 18:15
Cześć
Dzięki twoim namiarom mamy już wodę na działce - muszę przyznać, że wykonawców mogę z czystym sumieniem polecić.
Zaczynaliśmy kopać fundamenty w tym samym czasie co ty, my jak do tej pory budujemy prawie sami. Na dzień dzisiejszy mąż zaczął budować mury. Ekipę wezwiemy dopiero na stropy, a później do dachu. Resztę mamy zamiar zrobić sami. Zobaczymy co z tego będzie.
Pozdrawiam

majki
12-07-2007, 20:41
Terka - ciesze się, że się z wodą udało :)
Co do tempa to Ci zadroszczę :oops: Ja mam sytuację, że od 3 dni NIC się nie dzieje, bo moim dłubkom przeszkadza każdy deszcz i po prostu nic nie robią :evil:
Rozmawiałem dziś "ostrzej" z szefem ekipy, mają ruszyć ... :roll:
Termin jest teoretycznie do końca września, bo od października mają wejść dachowcy ... :-?

pozdrawiam, majki

PaF*
12-07-2007, 21:41
Majki nie zazdroszczę Tobie tych "majstrów", chyba bym ich normalnie ...
Nie daj się , ganiaj to towarzystwo do roboty!

terka
01-09-2007, 18:26
Cześć
Jak oglądam zdjęcia z twojej budowy to cisną mi się na usta same obraźliwe słowa pod adresem tych pseudo murarzy. Nasi fachowcy są po prostu świetni - byli u nas tylko dwa dni, a jesteśmy już przy stropach. Co dzwonimy to zawsze mają jakąś wymówkę. Dobrze że mam męża, który nie chwaląc się potrafi prawie wszystko. Teraz poświęcił się budowie całkowicie. Dzielnie wspierają go brat i tata
Pazdrawiam i mam nadzieję ze u ciebie już teraz budowa pójdzie bardzo gładko

martynda
01-09-2007, 22:07
A ja chciałam tylko, trochę (a właściwie zupełnie) obok tematu, napisać że robisz piękne zdjęcia. Mam na myśli głównie zdjęcia Marysi, choć niektóre z budowy też były ciekawe.
Pozdrawiam

ps. a w ogóle piękne imię ma twoja córka, takie samo nosi moja starsza :D

majki
03-09-2007, 18:55
terka - coż zrobić ... czekać i płakać ... :cry:
martynda - dziękuję :oops: Fotografia to moja pasja ( niestety nie zawód :( )

pozdrawiam, majki

PS. Pozdrowienia dla starszej Marysi :D

arekgl
16-09-2007, 21:17
czyżby pozdrowienia były dla mnie?
nie możliwe :)
niemniej stałym czytelnikiem, choć może nieaktywnym pozostanę nadal.
pozdrowienia i do zobaczenia

majki
02-10-2007, 20:32
arekgl - sierota jestem zaglądam nie za często w komentarze ... :oops:
Tak, pozdrowienia dla Ciebie :D
No i witaj na forum :wink:

pozdrawiam, majki

DorisN
16-10-2007, 19:30
Hej!
U Ciebie toż to prawdziwy "wyścig zbrojeń" 8) :o
Powiedz czy aż takie ilości stali przewiduje projekt :o

majki
16-10-2007, 20:18
DorisN - dzięki za odwiedziny :D
Niestety tak, robię wszystko na razie dokładnie z projektem, takie są ilości i sposób zbrojeń. Mnie też to przerosło, szczególnie kwotowo :-? ale nic nie zmieniam.

pozdrawiam, majki

Bruce Lee
16-10-2007, 23:15
Kolega dal mi link do dziennika nie mowiac co za "rodzynek " zobacze , przeczytalem caly dziennik i zobaczylem wszystkie fotki po kilka razy i nie wiem co mam napisac bo dech mi zaparlo .....Czy to stawial Stevie Wonder !!!??? :evil:

majki
17-10-2007, 11:34
Bruce - chyba nadążam za metaforą ... Stevie Wonder - czyli ślepy ?
A co dokładnie Cie nie pasuje :wink: ?
Uprzedzając odpowiedź, zgadzam sie co do nazwijmy to "dokładności" wymurowania ścian :-? , ale piony i poziomy są :wink:
Jak jest jeszcze coś nie tak, to napisz, wole wiedzieć ...

dzięki za odwiedziny
pozdrawiam, majki

PS. A "kolega" też niezadowolony ? :wink:

alektyc
24-10-2007, 09:37
mam pytanie i jak finansowo wyszło przecieranie drzewa. Bo mniej więcej w tym samym czasie my cięliśmy. Mieliśmy 32 metry drzewa tartak za przecieranie wziął 100 zl od metra plus 30 zł za transport więc 130 zło trochę dużo ale sprzedał nadmiar desek i na koniec zapłaciliśmy 2900 razem z łatami kontrłatami i dużym zapasem desek dwu calowych (teraz będziemy je sprzedawać jak skończą dach i już nie będą potrzebne)

majki
24-10-2007, 20:47
alektyc - ja mam surowego 29m3, "mój" tartak bierze po 70 zł za przetarcie 1m3. Tylko jeśli wam zostało sporo desek, to musieliście mieć bardzo równe, albo duże drzewa. bo mnie jak widzę na belki straczy, na łaty też, ale desek będę miał pewno za mało i na kontrłaty nie starczy. Zależy też czy dużo potrze\bowaliście drzewa na same krokwie, bo u mnie jest tego około 11 m3 ...

pozdrawiam, majki

alektyc
25-10-2007, 11:43
No my mieliśmy w sumie z łatami 12 m3
i niektóre drzewa były b. grube a inne cienkie,
a kontrłaty to przecież cienkie są więc powinno się z odpadów wyciąć.
Wydawało mi się moje dość drogo ale w sumie wyszło ok.
Zostało nam 2,5 metra desek więc je Pan z tartaku sprzedał i odliczył od przecierania, ale wyciął za dużo desek czołowych (2 razy) i teraz mi leżą na działce i przeszkadzają, podobnie jest z łatami i kontrłatami.zc

majki
25-10-2007, 20:38
alektyc - widzisz, ja samego drzewa na dach mam 11 m3, do tego łat 1500 metrów bieżących + kontrłaty ... :roll:
A skąd wy jesteście, bo może jak blisko, to bym tych łat i kontrłat zabrał po przystępnej cenie ? :wink:
Bo ja już wiem, że muszę dokupić około 2 m3 desek, łat około 1m3 i kontrłat około 1m3 :-?

pozdrawiam, majki

terka
13-11-2007, 22:18
Zerknęłam do twojego dziennika i widzę, że fachowcy od więrzby czekają na dźwig. U nas koszowe mają przekrój 14 na 24 i długość 9 metrów. Gdy wspomniałam o dźwigu dziwnie na nas popatrzyli i stwierdzili że sami sobie poradzą, byli w pięciu robili szybko starannie i schludnie, a na dekarzy nadal czekamy. Pozdrawiam i mam nadzieję budowanie swojego domku sprawi ci przyjemność. :D

karlasta
21-11-2007, 17:36
ja mam pytanie nie stricte budowlane.... :D jakim aparatem robisz te wszystkie zdjecia? czy to nie aby jakas lustrzanka cyfrowa?

a postepow na placu budowy gratuluje!

majki
21-11-2007, 20:51
terka - to nie fachowcy od więźby, ale jeszcze murarze - kończą swoją robotę położeniem belek stalowych. To u mnie takie elementy które są na "styku" murów i dachu...
Budowanie sprawia mi wielka frajdę. Jak przestaje, to powtarzam sobie pierwsze zdanie :wink: :lol:

karlasta - dobrze kombinujesz, dobrze ... :wink:
TYLKO i WYŁĄCZNIE - NIKON :lol: D50 + "szklarnia" :wink:
A co, też tylko lustrzaneczka u Ciebie ... ?

pozdrawiam, majki

karlasta
23-11-2007, 18:01
ha! czulam ze to lustrzanka! i mialam nadzieje ze Nikon! :D
kiedys mialam w posiadaniu manuala FM10 w ktorym bylam zakochana, ale teraz interesuje mnie wlasnie D50 lub D70 :lol:
gwiazdka tuz tuz :-)

majki
24-11-2007, 20:37
karlasta - obydwa już wycofane z produkcji :( Wiem, boli :cry:
Jak coś bierz D80, a jeśli już, to D70s - całkiem "profi" aparat i do tego chwalony "kit" 18-70 Nikkora 8)
Pozdrawiam zwolenniczkę jedynego dobrego aparatu na świecie - czyli cyfrowej lustrzanki. I to do tego Nikona 8)

PS. Jakby co, zostawiam "exify" w zdjęciach, można popatrzeć :wink:

Amtla
15-01-2008, 21:16
majki,

cudownie się rozkręciłeś... czytaj idziesz ja burza....

Już na tych fotkach widać dom i do tego śliczny będzie :D

Też marzyłam kiedyś o tej parterówce...

Trzymam kciuki i czekam na dalsze relacje i zdjęcia oczywiście :)

majki
16-01-2008, 16:25
Amtla - dzięki za odwiedziny :)
No rozkręciłem się :lol: Przy dekarzach "odpoczywam" psychicznie, bo nie fizycznie :wink:
Naprawdę inna ekipa, niż te /cenzura/ co do tej pory były :evil:
Zdjęcia będą :lol:

pozdrawiam, majki

chochla72
30-01-2008, 14:50
Heh, patrzac na daty wpisow to Sebastian zlazl z mojego dachu i od razu chyba wlazl na Twoj :)
Powodzenia.

agi888
20-02-2008, 13:25
Majki co to za śliczna dachówka na Twoim daszku? Bardzo mi się podoba. U mnie też będzie grafitowa :D

majki
20-02-2008, 19:28
Majki co to za śliczna dachówka na Twoim daszku? Bardzo mi się podoba. U mnie też będzie grafitowa :D

Hej :)
Braas grafitowa romańska cisar ... dłuższej nazwy nie mieli :wink:
Nam też się podoba 8) No teraz to musi :wink: :lol:

pozdrawiam, majki

tosinek
20-02-2008, 21:08
A możesz podesłać namiary na to Schuccho twoje, sprawa pilna!! A w ogóle to macie piękną bramę i domek też, a strop jaki będzie???

majki
21-02-2008, 08:19
Tosinek - dzięki za odwiedziny :)

Więc tak :
- Schuco - http://www.mielczarek.winkhaus.pl/ - jak na razie jestem bardzo zadowolony, cena jaką dostałem zamaiata wszystkie inne wyceny :D
- brama może i piękna, ale jeszcze jej nie ma :wink: To tylko wizualizacja z projektu jeśli chodzi Ci o avatar przy moim nicku.
- za domek dziękuję :lol: Wiem, że piękny 8)
- a stropu nie ma, tylko kawałek nad garażem - jak to wygląda - możesz popatrzeć w dzienniku, są tam zdjęcia jak to wszystko od wewnątrz jest zrobione.

pozdrawiam, majki

Amtla
29-02-2008, 11:05
Ale się domowo robi :D
Fajnie, że tak idzie do przodu.

majki, jakiej szerokości jest Twój korytarz?

Pozdr

mruva
06-03-2008, 08:07
Majki, nie narzekaj :D , teraz będziesz miał większy i ładniejszy.

majki
06-03-2008, 14:15
majki, jakiej szerokości jest Twój korytarz?
Pozdr

Tak gdzieś ma 110 cm szerokości, ale dokładnie to bym musiał zerknąć w projekt.

pozdrawiam, majki

Amtla
06-03-2008, 20:18
Dziękuję za odpowiedź i jeszcze poczekam (najlepiej w realu na obmiar), bo chciałabym zobaczyć, zanim sama podejmę wiążącą decyzję, co do szerokości mojego korytarza. Jeszcze mogę to zmienić.

majki
06-03-2008, 20:29
W/g projektu szerokość 116 cm. Mam odczucie, że to "szeroko", tzn, nie czuję jakiejś przerażającej "wąskości" :wink:
Ponieważ ścianki budowane dokładnie jak na projekcie, więc zakładam ( nie mierzyłem jeszcze ), że wymiar istotnie się nie zmienił.

pozdrawiam, majki

Amtla
21-03-2008, 12:13
Zdrowych, pogodnych
Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie
rodziny i wśród przyjaciół


http://kartki.onet.pl/_i/d/zloty_d.jpg

magi
21-03-2008, 17:07
Wesołego jajka, pięknego jak bajka.
Sprytnego króliczka, co wyskoczy z koszyczka.
Kurczaka złotego i wszystkiego najlepszego
życzy Małgosia

http://www.bitstream.com.pl/btzyczws.jpg

majki
23-03-2008, 20:09
Ojej, jak miło :D Życzenia ...
Ja również : zdrowia i spokoju.
Reszta przyjdzie sama ...

dziękuję i pozdrawiam świątecznie, majki

BRZEZKA
19-04-2008, 09:28
Witam .
Oglądam właśnie Twój domek i bardzo mi się spodobał . Powiedz jeśli możesz jakie są fugi na kominie , my w chwili obecnej mamy komin obłożony czarnymi plytkami klinkierowymi i zastanawiamy się nad fugą czy dac jasną czy ciemną
Pozdowienia .

majki
20-04-2008, 20:23
Brzezka - fuga / zaprawa : Quick-Mix
http://www.quick-mix.pl/CMS/luty_of_zaprawy_murarskie/zaprawy_murarskie_vor.html
Kolor ... hmmm z palety kolorow, średnio grafitowy :wink:

pozdrawiam, majki

kotecek
01-05-2008, 10:00
Dzieki za slowa otuchy i napomnienia :D
Jak juz napisalam u siebie: co nas nie zabije co nas wzmocni.

Wiec sie wzmacniam :wink:

Przeczytam Twoj dziennik w wolej chwili aby dowiedziec sie, jak Ty sie "wzmocniles" w czasie budowy :wink:

Pozdrawiam

alektyc
05-05-2008, 22:55
poszukaj parapetów granitowych tutaj http://www.ms.pl/index.php/produkty/poznaj_magie_kamienia/parapety
ja zamawiałam z tej firmy okna i pan mi wycenił parapety zewnętrzne z granitu na 1700 z robocizną 19 okien zamawiałam tutaj
VERTICAL

ul. Wyszyńskiego 25
95-030 Łódź

tel.: (0 42) 687 20 00
a granit taki http://www.ms.pl/var/ms/storage/images/media/images/katalog_kamienia/granit/zdjecie_duze/carmen_red/645-1-pol-PL/carmen_red.jpg

majki
08-05-2008, 18:57
Alektyc - juz pozamiatane ... :-? Parapety zamówione, zapłacone ...
Ale to 1700 to zależy za ile m2 ... ? Bo jak za taką samą ilość ( 4,3 m2 ) to
coś za duża różnica ... :o

pozdrawiam, majki

AAJ2004
27-05-2008, 14:39
Hej!
Mam pytanie co do tego żwirku do drenażu... Też czeka nas taki zakup. Czy mógłbyś powiedzieć gdzie go zamawiałeś i ile kosztował?
pozdrawiam
Aneta

majki
27-05-2008, 16:00
AAJ2004 - info na PW

pozdrawiam, majki

AAJ2004
27-05-2008, 20:42
Dzięki :)

edyta_10
30-05-2008, 07:26
Jednak te parterowe domki są przesliczne. Gratuluje projektu!!!!!! A i zmagania budowlane idą wyśmienicie. Pozdrawiam i zyczę fajnego wykańczania.

majki
03-06-2008, 19:44
Jednak te parterowe domki są przesliczne.

Nieprawdaż ... ? 8)
Dziękuję za odwiedziny i też pozdrawiam

majki

brzoza70
04-06-2008, 07:43
Witam!
Czytam Twój dziennik z zaciekawieniem. Ładny parterowy domek się szykuje.
Mam jednak uwagę dotyczacą wprowadzenia wody z rynien do drenażu. Wegług mnie nie jest to dobre rozwiazanie. W przypadku duzych opadów (na jesieni lub na wiosnę) fundamenty będą stały w wodzie, bo drenaż tylko ze studzienką chłonną nie przerobi takiej ilości wody.Jezeli studzienka się zapełni, będzie woda stała w drenażach. Wiem to z własnego doswiadczenia. Drenaż mam tylko wokół budynku (bez wody z rynien) i na wiosnę całe 2 studzienki zapełniły się, przykrywajac odpływy drenazu. Konieczne było pompowanie wody i stałe sprawdzanie studzienek. Rynny są z odzielnym wyprowadzeniem wody(nie do studzienek !), i w czasie deszczu lecą nieprawdopodobne ilości wody (dach ok 200 m2). Zobacz co bedzie się działo w razie najblizszych opadów. I jeszcze jedno. Załóż na końcach rur spustowych rewizje spustowe z sitkami, bo różne ścieci lecą z dachu. W razie, jak sie cos zatka, to bedzie problem. Nie mówiąc już o tym, że drobne ścieci będą zalegać w rurze drenażowej. Nie zamulisz jej, bo jest geowłóknina, ale ścieci będą w środku rury i te maga zatykac otwory w rurce.
Ale się rozpisałam.
Życzę powodzenia w dalszych pracach.

majki
04-06-2008, 13:39
brzoza70 - dzięki za czytanie i odwiedziny :D
Naturalnie masz rację, może nie dopisałem dokładnie - studnia chłonna, tak sobie to nazywam, to będzie raczej zbiornik na wodę ... Na stałe będzie tam pompa do brudnej wody, o sporej wydajności i woda jaka sie tam pojawi, będzie pchana do rowu melioracyjnego. A wiem, wody może być sporo, ja mam prawie 400m2 dachu ... :-?
Także woda w drenażach stać nie powinna :wink:
Co do rewizji naturalnie się pojawią, To co teraz widać to rozwiązanie tymczasowe - potem przy każdej rynnie będzie taki "koszyczek" który będzie zbierał liście, czy co tam wpadnie ...

pozdrawiam, majki

Agata i Łukasz
11-06-2008, 10:40
Hej. Strasznie podoba mi się twój domek.
Mam takie małe 2 pytanka :D
Jaki masz kąt nachylenia dachu i wymiar tych okien poniżej :D
http://img294.imageshack.us/img294/8117/000401vy2.jpg

majki
11-06-2008, 14:53
Agata i Łukasz - dzięki za odwiedziny :D
Kąt dachu podam jak sprawdzę w domu w projekcie, nie chcę stwarzać, ale coś około 23-25 stopni. Miał z założenia być "płaski", taki bungalow 8)
A okna - chodzi Wam o te okna na "pierwszym planie" ? Wys 1,6m/szer 1,8 m.
Jakiekolwiek o innym /mniejszym/ wymiarze były by za małe - nie pasowałyby że tak powiem "stylistycznie" do dość sporej ściany i "ginęłyby" w elewacji.

pozdrawiam, majki

Agata i Łukasz
11-06-2008, 15:06
Dzięki za szybką odpowiedź.
Pytam tak z ciekawości o te okna bo ja swoje wymurowałam 1,50x 2,10 i tak szukam teraz jak to wyglądało by w rzeczywistości bo też myślę żeby zamówić okna o dwóch równych skrzydłach.

A co do dachu to my mamy 30 stopni ale nie wiem czy nie bedzie ten dach strasznie wysoki i zastanawiam sie nad obnizeniem go troche a Ty co o tym myslisz?

Agata i Łukasz
11-06-2008, 15:08
O kurcze zaczęłam nową stronę :D :D :D
No to za pomyślność i dużo wpisów na tej stronie
http://www.premiumclub.pl/a/drinki.jpg

majki
11-06-2008, 16:02
Dzięki za życzenia pomyślności :D
Czytam Wasz dziennik, jeśli dach zostanie taki jak w obrazku obok Waszego nicka, to moim zdaniem ok, nie obniżał bym go.
Dach to "kapelusz" na głowie. Nie może być płaski jak beret ani wielki jak cylinder. Gdzieś musi być równowaga ... :wink: Oczywiście zależy to od domu ...
Poza tym, pod wyższym dache w razie czego zawsze jakieś mini poddasze wejdzie, albo spory strych. Nie macie zbyt dużo pomieszczeń, więc z czasem dodatkowe miejsce się może przydać.

pozdrawiam, majki

kropi
11-06-2008, 20:12
Heh, jak patrzę na te plątaninę kabli to zdaje mi się jakbym wczoraj je kładł u siebie... a to już 2 lata 8) Natomiast widzę, że prawidłowo założyli wam folię odwadniającą, bo u nas jest odwrotnie :o czyli bąblami na zewnątrz. Ale już raczej nikomu nie będzie się chciało odkopywać chałupy, żeby to przełożyć... A tak poza wszystkim to Ksawerów ładne miejsce, tylko sporo młodych niewyżytych motocyklistów :wink: , dalej tak śmigają?
Pozdrawiam po przekątnej :lol:

majki
11-06-2008, 20:41
Motocyklistów ... ? :wink: Ja myślę, że jak wszędzie ... Ale nie zwracam uwagi, po "mojej" drodze nie śmigają, więc spoko :D
No u mnie "bąbelki" są ok :lol: Specjalnie parę razy ekipę pytałem - bąbelkami na zewnątrz, na zewnątrz ??? :lol: :oops:
Pozdrowienia z przekątnej :wink: majki

majki
11-06-2008, 20:47
Agata i Łukasz - dach ma nachylenie 25 stopni, lub 46,6%

pozdrawiam, majki

popcarol
17-06-2008, 13:45
Witam Cie,
czy mozesz zdradzic ile bedzie Cie kosztowac podbitka?Moje zestawienie wyglada tak:

1. podsufitka pełna 50,05m2*26zł/mb=1300

2. podsufitka perforowana - 6szt*3,81zł/mb=22,86mb*28zł/mb=640

3. listwa wykończeniowa "J" 68,58mb*3,30zł/mb=226zł

4. listwa łącznikowa "H" - 12mb*10zł/mb=120zł

Razem 2290zł

Nie wiedzialam ze te dodatkowe elementy tyle kosztuja, bo 26 zl za metr przezylam. Mozesz podzielic sie swoja wycena? Dzieki, Karolina

kropi
17-06-2008, 19:24
Hmm, dlaczego mnożysz powierzchnię przez cenę mb? :roll:

Jasia
18-06-2008, 10:34
Cześć Majki! :D

trafiłam dziś na Twój dziennik i od razu zauważyłam, że tak jak ja lubisz przytykać nos (z aparatem :wink:) do wszystkich szczegółów na budowie i wokół niej :D
bardzo ładnie Ci to wychodzi! :wink:

życzę Wam dużo sukcesów budowlanych i pozdrawiam serdecznie! :D

majki
18-06-2008, 13:19
Witam Cie,
czy mozesz zdradzic ile bedzie Cie kosztowac podbitka?Moje zestawienie wyglada tak:

1. podsufitka pełna 50,05m2*26zł/mb=1300

2. podsufitka perforowana - 6szt*3,81zł/mb=22,86mb*28zł/mb=640

3. listwa wykończeniowa "J" 68,58mb*3,30zł/mb=226zł

4. listwa łącznikowa "H" - 12mb*10zł/mb=120zł

Razem 2290zł

Nie wiedzialam ze te dodatkowe elementy tyle kosztuja, bo 26 zl za metr przezylam. Mozesz podzielic sie swoja wycena? Dzieki, Karolina

Dokładną fakturę mam w domu, ale tak na szybko za cały materiał na podbitkę zapłaciłem 2760 zł. Za podstawowy panel 25 zł/m2 ( z groszami ... ).
No i faktycznie > Kropi - liczysz 26 zł/mb ... A raczej za m2, u mnie mb jest po około 4,2 ...
No i u mnie 80 m2 podbitki ... :-?
Podbitki perforowanej przyjąłem 15% całości, czyli 68 m2 zwykłej i 12 m2 perforowanej.
Dokładne ceny podam wieczorem jak sprawdze na fakturze ceny.

pozdrawiam, majki

majki
18-06-2008, 13:42
Cześć Majki! :D

trafiłam dziś na Twój dziennik i od razu zauważyłam, że tak jak ja lubisz przytykać nos (z aparatem :wink:) do wszystkich szczegółów na budowie i wokół niej :D
bardzo ładnie Ci to wychodzi! :wink:

życzę Wam dużo sukcesów budowlanych i pozdrawiam serdecznie! :D

Widać zabawy głębią ostrości ... ? Tak ... lubię ... :oops:
Czytałem Twój dziennik - łączy nas i "gwiazdorska" obsada w roli ekipy budującej :evil: i ... Nikon ... 8)

trzymajcie się, pozdrawiam, majki

majki
18-06-2008, 20:39
popcarol - wyczekiwana wycena podbitki :lol:

podbitka panel pełny - 2,59 zł/mb
podbitka panel perforowany - 4,4 zł/mb
listwa J - 3,72 zł/mb
listwa H - 4,13 zł/mb

pozdrawiam, majki

Jasia
19-06-2008, 13:17
Widać zabawy głębią ostrości ... ? Tak ... lubię ... :oops:
Czytałem Twój dziennik - łączy nas i "gwiazdorska" obsada w roli ekipy budującej :evil: i ... Nikon ... 8)

trzymajcie się, pozdrawiam, majki
cóż za spostrzegawczość!... :wink: jasne, że Nikon :D i tylko Nikon :)

o Twojej ekipie jeszcze nie czytałam, ale to kwestia czasu :)

majki
19-06-2008, 19:45
Jasia - to nie spostrzegawczość ... to EXIF ... :oops: :wink:

pozdrawiam, majki

Jasia
20-06-2008, 07:40
hihi, a ja myślałam, że dostrzegłeś nikona w moim oknie :wink:

dzięki za lekcję :D

kotecek
23-07-2008, 10:25
Jak widze u Ciebie pelen profesjonalizm, geowlokninka wokol drenazu i te rzeczy! :lol: Studzienki rewizyjne...

Czy ja dobrze widze, ze u Ciebie rynna "wlazi" do drenazu?

I jeszcze jedno pytanie: Czy czytales instrukcje na foli kubelkowej? Generalnie chodzi mi o to, ktora strona uklada sie ja do muru?

aga1401
23-07-2008, 10:35
Pieknie.naprawde super budowa.czysto dokladnie i ladnie:)

majki
23-07-2008, 11:24
Jak widze u Ciebie pelen profesjonalizm, geowlokninka wokol drenazu i te rzeczy! :lol: Studzienki rewizyjne...

Czy ja dobrze widze, ze u Ciebie rynna "wlazi" do drenazu?

I jeszcze jedno pytanie: Czy czytales instrukcje na foli kubelkowej? Generalnie chodzi mi o to, ktora strona uklada sie ja do muru?

Tak rynna wchodzi do drenażu i spływa deszczówka do studni "chłonnej" z której woda jest pompowana na razie na trawnik ( rozsączanie ) a w przyszłości do rowu melioracyjnego.
Folia kubełkowa - kubełkami do muru - jest nawet zdjęcie w dzienniku :wink:

pozdrawiam, majki

majki
23-07-2008, 11:26
Pieknie.naprawde super budowa.czysto dokladnie i ladnie:)

Dzięki :oops: Teraz już jakoś idzie, najgorsze były początki :x

pozdrawiam, mjaki

kotecek
23-07-2008, 15:58
Jak widze u Ciebie pelen profesjonalizm, geowlokninka wokol drenazu i te rzeczy! :lol: Studzienki rewizyjne...

Czy ja dobrze widze, ze u Ciebie rynna "wlazi" do drenazu?

I jeszcze jedno pytanie: Czy czytales instrukcje na foli kubelkowej? Generalnie chodzi mi o to, ktora strona uklada sie ja do muru?

Tak rynna wchodzi do drenażu i spływa deszczówka do studni "chłonnej" z której woda jest pompowana na razie na trawnik ( rozsączanie ) a w przyszłości do rowu melioracyjnego.
Folia kubełkowa - kubełkami do muru - jest nawet zdjęcie w dzienniku :wink:

pozdrawiam, majki

Kochany Majki, wiam wiem kubelkami do muru, ale moje pytanie bylo czy WIDZIALES NA SWOJE WLASNE OCZY INSTRUKCJE Z TAKIEJ FOLI? Zobacz!

majki
23-07-2008, 20:22
Kochany Majki, wiam wiem kubelkami do muru, ale moje pytanie bylo czy WIDZIALES NA SWOJE WLASNE OCZY INSTRUKCJE Z TAKIEJ FOLI? Zobacz!

Ojej :oops: :wink:
Nie widziałem instrukcji - jest jakiś haczyk ... ? :o

pozdrawiam, majki

małgosia2005
24-07-2008, 06:35
cześć Majki

nie powiem ładny masz domek :D . Do tego stopnia, że zaczęłam zastanawiać się nad zmiana koloru dachówki. Miała być czerwona(rupp sirius) ale teraz bardziej podoba mi się w Twoim kolorze. Czy tak na "żywca" to ona jest b. czarna czy raczej grafitowa (tak wygląda na zdjęciach)?.
Słyszałam, że z czasem ta ciemna się bardziej niszczy (matowieje)czy wiesz coś na ten temat?. Trochę to wydaje mi się naciągane no bo niby dlaczego jeden kolor miałby się niszczyć bardziej niż drugi.

Jaki planujesz kolor elewacji

pozdrawiam gośka

majki
24-07-2008, 08:04
cześć Majki

nie powiem ładny masz domek :D . Do tego stopnia, że zaczęłam zastanawiać się nad zmiana koloru dachówki. Miała być czerwona(rupp sirius) ale teraz bardziej podoba mi się w Twoim kolorze. Czy tak na "żywca" to ona jest b. czarna czy raczej grafitowa (tak wygląda na zdjęciach)?.
Słyszałam, że z czasem ta ciemna się bardziej niszczy (matowieje)czy wiesz coś na ten temat?. Trochę to wydaje mi się naciągane no bo niby dlaczego jeden kolor miałby się niszczyć bardziej niż drugi.

Jaki planujesz kolor elewacji

pozdrawiam gośka

Cześć :D

Miło mi, że Ci się podoba. Nam też :wink:
W rzeczywistości jest grafitowa, ale sporo zależy od światła i jego kąta padania. Czasem jest ciemno szara, czasem czarna - zmienna, fajna ...
Nie słyszałem, żeby ciemna się bardziej niszczyła, ale przede wszystkim stawiam na szczelność. to jest dla mnie priorytet, potem kolor. Jak coś się przebarwi, to cóż ...
Kolor elewacji ... hmmmm .... rozmowy trwają ... :lol:
W planach : biały, bardzo jasny kremowy, bardzo jasny beżowy.
Myśleliśmy o jasnym szarym ( najspójniejszy do wszystkich elementów ), ale poszlibyśmy chyba w zbyt "chłodny" dom i taki ... hmmm .... "sformalizowany" ...
I tak jeszcze myślę : gdyby u nas dach był czerwony, potem podobne ogrodzenie, dom byłby zwykły. Dodając tralki, łuki, itp łatwo byłoby nawiązać do architektury domów południa ( Włochy, Hiszpania ).
Tak jest surowiej, ale bardziej "elegancko". Jeśli osiągniemy tylko efekt końcowy jaki zamierzyliśmy, dom będzie spójny, jednolity, a jednocześnie niewysilony, nie przeładowany formą, dodatkami, zdobieniami ...
Ło się rozpisałem :roll:

Wiesz, zawsze możesz wpaść :oops: i podoglądać na żywca :wink:

pozdrawiam, majki

2mm
24-07-2008, 08:22
witam,

pytanie z czystej ciekawości - ile teraz fachowcy chcą za wmurowaine 1 cegły klinkierowej? Ode mnie w ub.r. na wiosnę chcieli 1,5 zl/szt. ale to bylo dawno temu :D
dzięki i pozdr.

majki
24-07-2008, 09:25
Płaciłem 2 zł/cegła. Teraz to dobra cena, "normą" jak gadałem z kilkoma innymi zaczyna być 2,5-3 zł :evil:

pozdrawiam, majki

małgosia2005
24-07-2008, 12:02
dzięki Majki za zaproszenie :D .

jakby co to się zapowiem. Trochę daleko do Ciebie :cry: :wink:

pozdrawiam gośka

2mm
24-07-2008, 13:01
Płaciłem 2 zł/cegła. Teraz to dobra cena, "normą" jak gadałem z kilkoma innymi zaczyna być 2,5-3 zł :evil:

pozdrawiam, majki

no to robocizna zdrożała jakieś 33-100%

dom całkiem fajny, to jest projekt indywidualny czy taki z "katalogu"?
trochę znam Ksawerów bo kiedyś nawet cos tam ogładałem ale nic z tego nie wyszło..........

pozdr. M.

majki
24-07-2008, 13:31
Płaciłem 2 zł/cegła. Teraz to dobra cena, "normą" jak gadałem z kilkoma innymi zaczyna być 2,5-3 zł :evil:

pozdrawiam, majki

no to robocizna zdrożała jakieś 33-100%

dom całkiem fajny, to jest projekt indywidualny czy taki z "katalogu"?
trochę znam Ksawerów bo kiedyś nawet cos tam ogładałem ale nic z tego nie wyszło..........

pozdr. M.

No niestety, jak wszystko ... :cry:
Dom z katalogu Muratora - D-24. Choć adaptacja przekroczyła "zwykłą" adaptację i zrobił się projekt indywidualny. Ale duchem i kształtem nawiązujący do swojego pierwowzoru.

pozdrawiam, majki

Malobert
06-08-2008, 10:16
Majki zdradź co to za parapety i gdzie kupione ?

małgosia2005
07-08-2008, 10:05
hej Majki :D

zaglądam do Twojego dziennika co jakis czas. Robota fajnie idzie do przodu.

U nas ze względu na miejscowy plan zagospodarowania (który jest chwilowo zaskarzony ale niestety tylko chwilowo) nie mogę założyć dachówki grafitowej. Plan przewiduje "dachówkę w naturalnym kolorze" nie jest to dokładny cytat ale wynika z niego że to czerwień i pochodne tego koloru.
Wielka szkoda, bo opracowałam sobie kolorystycznie elewacje, drzwi, bramę.

Te kolory elewacji które bierzesz pod uwagę na pewno wyjdą swietnie. Też o takich myślałam. U siebie zrobie własnie takie (w zestawieniu z tym czerwonym dachem.. eh :cry: ) chociaz nie bedzie to tak ładnie jak z grafitem.

pozdrawiam gośka

majki
07-08-2008, 20:09
Majki zdradź co to za parapety i gdzie kupione ?

Kupowane tu : http://www.labradoryt.com.pl/ - granitowe :D

pozdrawiam, majki

majki
07-08-2008, 20:17
hej Majki :D

zaglądam do Twojego dziennika co jakis czas. Robota fajnie idzie do przodu.

U nas ze względu na miejscowy plan zagospodarowania (który jest chwilowo zaskarzony ale niestety tylko chwilowo) nie mogę założyć dachówki grafitowej. Plan przewiduje "dachówkę w naturalnym kolorze" nie jest to dokładny cytat ale wynika z niego że to czerwień i pochodne tego koloru.
Wielka szkoda, bo opracowałam sobie kolorystycznie elewacje, drzwi, bramę.

Te kolory elewacji które bierzesz pod uwagę na pewno wyjdą swietnie. Też o takich myślałam. U siebie zrobie własnie takie (w zestawieniu z tym czerwonym dachem.. eh :cry: ) chociaz nie bedzie to tak ładnie jak z grafitem.

pozdrawiam gośka

Wiesz, domy z czerwoną dachówką też są śliczne :D Tylko tak jak pisałem kiedyś, każdy dom, każda architektura musi być spójna - i wtedy jest super.
Nie przejmuj się, domek będzie piękny na pewno :D

pozdrawiam, majki

justyna_m
15-08-2008, 13:17
Witaj majki

Przejrzałm Twoj dziennik i stwierdziłąm, że należy znaleźć chwilkę czasu i założyć własny... :) aż wstyd, że do tej pory jeszcze nic nie napisałam.

Twój domek jest śliczny. Również zamierzamy położyć antracytowy dach i planujemy identyczne ogrodzenie jak Twoje - chodzi mi o klinkier:) Jednak stolarka u nas będzie antracytowa, idziemy w bardziej nowoczesny styl.

Gratuluję postępu na placu budowy!!! czekam na następone zdjęcia:)

Ja swoją przygodę z Nikonem (D80) zaczęłam dopiero miesiąc temu więc moje zdjęcia nie są jeszcze tak doskonałe jak Twoje.

Pozdrawiam i zapraszam do mojego albumu. Link poniżej:)

Justyna

majki
15-08-2008, 20:23
justyna_m - zakładaj dziennik, zakładaj :D
No powiem, że taki dom z oknami też w graficie, to będzie nieźle ... 8)
Jak patrzyłem, na Twój "rzut poz zmianach" to powiem, że jakbym patrzył na nasz dom ... Bardzo duże podobieństwo.
To jest ten jedyny układ, prawda ? 8)
A przygoda z aparatem ( jakimkolwiek ) i fotografią to jak podróż w nieznane ... Ale albo się to kocha, albo "pstryka" :wink:
Pięknych zdjęć i postępów na budowie życzę :D

pozdrawiam, majki

justyna_m
15-08-2008, 20:39
Witaj majki

Rzut po zmianach, który jest zamieszczony w galerii to prawie ostateczna wersja. Jedyne co zmieniliśmy to powiększylismy jednak okno w sypialni do rozmiarów 2250x2250 (3x750) takich jak w salonie i jadalni. Uznalismy, że bedzie ładniej wyglądało. Poza tym wszystko zostaje tak jak jest pokazane. W środę wylali nam wieniec i są już pierwsze ścianki działowe. Właśnie przesyłam dzisiejsze zdjęcia z wizyty na budowie...pogoda u nas jest okropna więc nie wyszły za dobrze...cały dzień lał deszcz:(

Bardzo długo zastanawialismy się nad kolorystyką. Na początku stawialiśmy na czekoladowy dach i takie też okna ... jednak ostatecznie odcienie brązu jakie są dostępne w dachówkach cementowych były dla nas za jasne więc zostało nam zdecydować się na antracyt. Podobają nam się również okna w kolorze złoty dąb ... takie jak u Ciebie jednak stwierdziliśmy, że fajne będą też takie ciemne jak dachówka.

Mam teraz wolny weekend to może posiedze nad dziennikiem. Mam jeszcze pytanie: na jaką stronę wrzucasz zdjęcia aby później móc umieszczać je na formum? Nie umiem tego jeszcze dbrze robić:(

Pozdrowiam

Justyna

majki
15-08-2008, 21:19
Hosting dla zdjęć :
http://my.imageshack.us/registration/
Rejestrujesz się tutaj i reszta intuicyjna :D

pozdrawiam, majki

małgosia2005
29-08-2008, 09:05
hej Majki :D

idziesz jak burza :wink: z tym odkurzaczem. Powiedz bo jestem laikiem czy zakładając odkurzacz centralny te rurki od niego będą znajdować się pod wylewkami ? i jesli tak to jaką trzeba przewidzieć grubośc posadzki. U mnie wiecej niz 20 cm nie będzie, to górna granica a jeszcze chciałam ogrzewanie podłogowe.

pozdrawiam gosia

majki
29-08-2008, 10:25
Cześć
Dzięki za odwiedziny :D
Ano szaleję :wink: :lol:
U mnie będzie 15 cm styro + 7 cm wylewki + ze 3 cm na parkiet, więc miejsca jest ....
Rurka ma około 5 cm średnicy, więc u Ciebie, w 20 cm spokojnie sie też zmieści.
Zamierzam, potem układając styropian, wycinać / docinać go tak, że będą w styro.

pozdrawiam, majki

_Robert_K
02-09-2008, 16:58
Witam "sąsiada" :)

Pytania o ocieplenie - bo sam zaczynam...

1. Czy przed położeniem drugiej warstwy kleju, pierwszą gruntowaliście ?
2. W myśl zasady "mokre na mokre" nie boisz się, że druga warstaw odpadnie, odparzy ?
3. Ile wyszło Ci kleju do przyklejenia styropianu ?
4. A ile do zatopienia siatki ?

Pozdrawiam!

TINEK
21-09-2008, 16:11
Wnętrze całkowicie odbiegające od obecnych "trendów", setek półeczek z halogenikami, UFO pod sufitem ze świetlówkami, wężem świetlnym koło wanny :lol: :roll: :lol:
Zobaczymy co nam razem z tego wyjdzie ... :wink:

pozdrawiam, majki

Witam
I masz całkowitą rację, wnętrze super "na czasie" (nie wiem jak to teraz młodzież mówi) szybko się zestarzeje i znudzi, a jak zrobisz elegancko i bez "wodotrysków" - zawsze będzie ładnie i przyjemnie dla oka
pozdrawiam i życzę szybkiej przeprowadzki
TINEK
P.S.
czytam Twój dziennik prawie od początku (forum juz od b. dawna) i podpatruję :wink:

olorobal
23-09-2008, 11:50
Bardzo przyjemnie ogląda się twój dziennik :) (podobają mi się fotki i twoje "widzenie" przez obiektyw ;) )

Trzymam kciuki za postępy w pracach :)

majki
23-09-2008, 12:21
Tinek, dziękuję :oops: Muszę przyznać, że także śledzę Twój dziennik, tym bardziej że Łask odrobine znam ... i zawsze jak tam jestem wypatruję Twojego domu, ale za diabła nie wiem gdzie się wybudowałeś ... :roll: :wink:
Może jakaś podpowiedź, to pooglądałbym na żywo tą piękną więźbę :D

olorobal - dziękuję, miło mi :D :oops:

pozdrawiam, majki

TINEK
23-09-2008, 18:48
Zapraszam serdecznie, tel wysłałem na priv, może kiedyś będziesz przejeżdżał i skorzystasz - pogadamy, kawy się napijemy
pozdrowionka
TINEK

Nadiaart
27-09-2008, 17:11
Witam

Dziękuję za wpis i kibicowanie – staramy się. :D
Piszesz świetny dziennik. Nie ukrywam, że od czerwca jest u mnie na pierwszym miejscu w top10. :D Zdjęcia zachwycające i ta dbałość o szczegóły, po prostu ahhh...
Dom piękny, sama już bym go nie wybudowała 8) :lol:
Życzę powodzenia na finiszu. Pozostaję nadal stałą czytelniczką. :)

Pozdrawiam

P.S Dziś część desek pojechała dalej, ale nie martw się są w dobrych rękach – u kuzyna :lol:

majki
28-09-2008, 18:44
Piszesz świetny dziennik. Nie ukrywam, że od czerwca jest u mnie na pierwszym miejscu w top10. :D Zdjęcia zachwycające i ta dbałość o szczegóły, po prostu ahhh...

Jest mi niezmiernie miło ... :oops:


P.S Dziś część desek pojechała dalej, ale nie martw się są w dobrych rękach – u kuzyna :lol:

Super, niech dalej budują domy :D

pozdrawiam, majki

Jasia
30-09-2008, 07:51
Majki, to zdjęcie prawie jak widok miniaturki w katalogu projektów domów jednorodzinnych :D :

http://img101.imageshack.us/img101/7858/000901ww6.jpg

nieźle! a niebo jak u Ciebie w avatarze :)

majki
30-09-2008, 13:07
Jasia - dziękuję :oops: Poczekaj jeszcze trochę ... na razie bałagan w kadrze, jakieś smieci ... :roll:

pozdrawiam, majki

mikre
05-10-2008, 11:31
Bardzo fajny domek i super prowadzony dziennik, też zamierzam go budować :) Ważym elementem dla mnie był zadaszony taras, widzę że też nie masz zamiaru chowac sie przed deszczem do domu :) będę śledził postepy, pozdrawiam, Michal.

majki
05-10-2008, 18:46
Bardzo fajny domek i super prowadzony dziennik, też zamierzam go budować :) Ważym elementem dla mnie był zadaszony taras, widzę że też nie masz zamiaru chowac sie przed deszczem do domu :) będę śledził postepy, pozdrawiam, Michal.

Dziękuję za odwiedziny, imienniku :wink:
Gratuluję wyboru najlepszego projektu na świecie 8)
pozdrawiam i powodzenia, majki

1950
05-10-2008, 20:40
spytaj się instalatora dlaczego nie izoluje rur na styropianie

majki
06-10-2008, 08:36
spytaj się instalatora dlaczego nie izoluje rur na styropianie

Nie mam co pytać, przecież jeszcze nie skończył ... :roll:
Jak skończy to zaizoluje, już mam stertę pianek w domu :D
Poza tym - od spodu 10 cm styro, od góry jeszcze będzie 5, to już jest niezła izolacja, lepsza niż te parę mm pianki wokół rurki.
Dzięki za odwiedziny i lekturę dziennika.

pozdrawiam, majki

INWESTORKA71
06-10-2008, 21:40
Ale super domek :lol: Zapowiada się na zimowe wieczory ciekawa lektura w Twoim dzienniku ,życzę powodzenia w wykańczaniu (DOMKU oczywiście) :wink: Pozdrawiam

majki
07-10-2008, 09:53
INWESTORKA71 - dziękuje za odwiedziny :D Postaram sie sprostać oczekiwaniom ... :oops: :wink:

pozdrawiam, majki

M@riusz_Radom
08-10-2008, 10:49
Cześć

Pytanko - układasz pex'a na styropianie i nakładasz rury na siebie - czyli krzyżują się ( widać to na zdjęciach ). Człowiek, który robił u mnie wylewki twierdzi, że licząc od najwyższego miejsca ( czyli w Twoim przypadku od górnej krawędzi otuliny górnej rury ) musi położyć warstwę nie mniej niż 5cm wylewki.

U Ciebie wychodzi na to, że 5cm wylewki + 6cm ( uśredniona wysokość dwóch rurek w otulinach ) da Tobie wylewkę o grubości 10 -11 cm.

O ile nie jest to problemem w przypadku pomieszczeń gdzie nie masz podłogówki, o tyle w drugim przypadku znaczenie ma i to kolosalne. 10 cm wylewki nad ogrzewaniem podłogowym to tak, jakby go wogóle nie było ( ogrzewania ) - to słowa mojego wykonawcy.

Czy nie zastanawiałeś się, aby te rurki poprowadzić w styropianie ? Wiem, że teraz na to za późno, ale chętnie poznałbym Twoją opinię w sprawie grubości wylewek w domu.

Są i tacy, co kładą pex'a na chudziaku i dopiero na to układają styro - choć nie wiem, czy to poprawna taktyka - ale wtedy nie ma problemu ze zbyt grubą wylewką.

majki
08-10-2008, 12:25
M@riusz_Radom - miło mi, że zajrzałeś :)
Wytłumaczę, bo może coś jest niejasne :wink:
Niech zdjęcie posłuży za przykład :
http://img301.imageshack.us/img301/6868/000901nx9.jpg
Nad tą podłogówką, tak jak nad pozostałymi miejscami będzie już tylko wylewka, tu sie nic nie krzyżuje ...
W miejscach gdzie się rury krzyżują, nie będzie podłogówki...
Tam gdzie sie krzyżują, to tylko "drogi" dojścia rurek do pola podłogówki.
Od poziomu styro z ta folią aluminiową do góry wylewki będzie 7 cm. Czyli od "góry" rurek do "góry" wylewki właśnie ok. 5 cm ... Chyba dobrze tłumaczę ? :wink:
Myśle że jest ok.
Co do pexa na chudziaku, a potem styro - szkoła falenicka i otwocka :wink:
Obecnie sam nie wiem co lepsze, niby styro mniej styrane po łażeniu po nim, ale trzeba się więcej namęczyć by poukładać potem styro i ta "mniejsza" izolacja rurek. U mnie będą w "kanapce" :wink: 10 cm - 5 cm styro...
Jakby coś, to dawaj swoje uwagi.

Dzięki jeszcze raz, pozdrawiam, majki

M@riusz_Radom
08-10-2008, 12:32
Nie nie, nie mam więcej uwag ;) z uwagą zaś śledzę Twoje poczynania i po cichu dopinguję i trzymam kciuki ;)

majki
08-10-2008, 12:43
Nie nie, nie mam więcej uwag ;) z uwagą zaś śledzę Twoje poczynania i po cichu dopinguję i trzymam kciuki ;)

Jest mi niezmiernie miło, dziękuję :oops:

pozdrawiam, majki

Zakrzewianka
10-10-2008, 14:44
Ale super domek :o . Bardzo ładnie wszystko wyszło.

Co do płytek z cegły to my już mamy doświadczenie - nakleiliśmy takie na podmurówce (cięte z klinkieru). W Budaxie tną każdą cegłę, którą mają na stanie na płytki (z każdej cegły wychodzą więc 2 sztuki).

jestem ciekawa, jak wyjdzie kominek (Zdjęcia, zdjęcia!!! :wink: )

majki
10-10-2008, 19:36
Ale super domek :o . Bardzo ładnie wszystko wyszło.

Co do płytek z cegły to my już mamy doświadczenie - nakleiliśmy takie na podmurówce (cięte z klinkieru). W Budaxie tną każdą cegłę, którą mają na stanie na płytki (z każdej cegły wychodzą więc 2 sztuki).

jestem ciekawa, jak wyjdzie kominek (Zdjęcia, zdjęcia!!! :wink: )

Dziękuję :oops: Ale poczekaj, jeszcze nie skończyliśmy ... 8)
I jak się sprawdzają te płytki ? Bardzo widać, że to "płytka" czy "ujdzie" ?
Zdjęcia kominka jasne, że będą - to macie jak w banku :lol:

pozdrawiam, majki

Celinka_i_Maciek
11-10-2008, 19:14
Pozdrowienia majki!Bedę teraz stałym bywalcem wszelkich szczególnie łódzko-pabianicko-ksawerowskich-dzienników budowy.Wspaniale ci idzie.Juz ci zazdroszczę etapu.Miałeś szczeście do ludzi.Niestety widzę po forum że o dobrych robotników ciężko.Życzę szcześcia.
maciek

Zakrzewianka
11-10-2008, 19:25
Nic nie widać, że to płytka. Nawet w narożnikach są przycięte pod kątem 45 st., więc wyglądają jak cegiełki - z bliska widać w naszej galerii. Zafugowane są zaprawą do klinkieru, więc teraz wygląda jak murek klinkierowy.

majki
12-10-2008, 16:14
Pozdrowienia majki!Bedę teraz stałym bywalcem wszelkich szczególnie łódzko-pabianicko-ksawerowskich-dzienników budowy.Wspaniale ci idzie.Juz ci zazdroszczę etapu.Miałeś szczeście do ludzi.Niestety widzę po forum że o dobrych robotników ciężko.Życzę szcześcia.
maciek

Dzięki :)
Jedynie murarz na początku był nieporozumieniem :roll: Reszta fachowców z forum, także sprawdzeni :wink:

pozdrawiam, majki

PS. A Wy gdzie stawiacie chatę ?

małgosia2005
15-10-2008, 20:17
cześć Majki

sprawdzam co pewien czas Twoje postępy robót. Nieźle ci idzie :D .
U nas za tydzień dach, dopiero :evil: , niestety trafiliśmy na ekipe murarzy-ślimaków. Dach na szczęście będzie wykonywać ktoś inny.
A teraz ad rem. Jak sprawują się u Ciebie okienka?. Przymierzamy się do zakupu tzn jest to jeden z producentów których bierzemy pod uwagę. Na targach interflat wygladały naprawdę fajnie. Czy montaż okien to również Shucco?

pozdrawiam gosia

justyna_m
15-10-2008, 20:25
U majkigo wszystko super idzie a ja kopiję jego domek ... ale za przyzwoleniem :wink: a okna u mnie te same co u majkiego tylko troszkę inny wzór ale profil schuco ... i mimo iż wstawione u mnie dopiero wczoraj to jestm zachwycona :D oby tak pozostało jak już się wprowadzimy.

Pozdrawiam

P.S. majki ogrodzenie z przodu będziemy też z takiej cegły jak Ty robić ... ale parapety będą inne :D :D :D

majki
15-10-2008, 20:41
Jak sprawują się u Ciebie okienka?. Przymierzamy się do zakupu tzn jest to jeden z producentów których bierzemy pod uwagę. Na targach interflat wygladały naprawdę fajnie. Czy montaż okien to również Shucco?

pozdrawiam gosia

Okna na razie głównie zamknięte :wink: ale jak na razie bez uwag. Montaż też Schuco.
Nie ma co gadać - bierz, będziesz zadowolona :D 8)

pozdrawiam, majki

majki
15-10-2008, 20:45
U majkiego wszystko super idzie a ja kopiję jego domek ... ale za przyzwoleniem :wink: a okna u mnie te same co u majkiego tylko troszkę inny wzór ale profil schuco ... i mimo iż wstawione u mnie dopiero wczoraj to jestm zachwycona :D oby tak pozostało jak już się wprowadzimy.

Pozdrawiam

P.S. majki ogrodzenie z przodu będziemy też z takiej cegły jak Ty robić ... ale parapety będą inne :D :D :D

Zaraz zaczne pobierać kase za prawa autorskie :lol:
Dobrze, że parapetami będziemy sie różnić :lol: :wink:

pozdrawiam, majki

Nadiaart
29-10-2008, 17:58
Czołem,


http://img380.imageshack.us/img380/2866/000301qf6.jpg

Przy trzeciej rurce zgubiłam się :oops: :lol:
Stary wstał z taczki, obejrzał Twój dziennik i zamarł: "Ja pier.... - to u nas też tak będzie?"


A wylewki pierwsza liga :o

majki
29-10-2008, 18:40
Nie ma co pier ... :D też tak będzie :lol:
Ale już "zalałem formę" :oops: Wyszliśmy z ziemi na "amen" :lol:

pozdrawiam, majki

alfa003
29-10-2008, 18:48
Fajny domek :)

majki
30-10-2008, 09:00
alfa003 - dziękuję :D

pozdrawiam, majki