PDA

Zobacz pełną wersję : Sklep internetowy a zmiana sposobu użytkowania lokalu ?



qwazar
07-10-2010, 17:48
Witam.

Planuję rozpocząć własną jednoosobową działalność gospodarczą i ma to być sklep internetowy.
W sklepie będą artykuły techniczne, oraz przyprawy w opakowaniu producenta i na te przyprawy potrzebuję "magazyn"
Napisałem magazyn, bo ilości będą rzędu 20-30 kg.

W przepisach prawa budowlanego doczytałem się że:


Ze zmianą sposobu użytkowania lokalu mamy do czynienia wtedy, gdy podjęta w lokalu działalność zmienia warunki: bezpieczeństwa pożarowego, powodziowego, pracy, zdrowotne, higieniczno-sanitarne, ochrony środowiska bądź wielkość lub układ obciążeń (Art. 71.1. prawa budowlanego).


Warto również zapoznać się z odpowiedzią Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego z 13 marca 2009 r. (DPR/INN/022/74/2009) na pytanie "Rz" w sprawie formalności budowlanych związanych z zakładaniem firmy.
Ponadto w definicji budynku mieszkalnego jednorodzinnego (art.3 pkt. 2 a prawa budowlanego), zawarto możliwość wydzielenia w domu lokalu użytkowego o powierzchni nie przekraczającej 30 proc. powierzchni całkowitej budynku. Wydzielenie takiego lokalu nie stanowi zmiany przeznaczenia budynku z mieszkalnego na użytkowy.

Pralnia to maksimum 15% powierzchni domu więc mieszczę się w 30%.
Jedyne co mnie kole, to zmiana "higieniczno-sanitarna", ale czy przechowywanie 2030 kg zapakowanych przypraw może powodować takie zmiany, że koniecznym jest powiadomienie o zmianie sposobu użytkowania lokalu ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie porady.

Ps. Może ktoś z Was prowadzi podobny sklep i podpowie jak to ugryźć ?

Trociu
08-10-2010, 20:09
A planujesz wliczać koszty utrzymania domu w koszty firmy? Jeżeli nie - to odpuść sobie. Przecież te 30kg towaru możesz w samochodzie oficjalnie przechowywać. Przy rejestracji działalności jako miejsce wykonywania działalności wpisz cała polska czy jakoś tak i po sprawie.

qwazar
08-10-2010, 20:24
A planujesz wliczać koszty utrzymania domu w koszty firmy? Jeżeli nie - to odpuść sobie. Przecież te 30kg towaru możesz w samochodzie oficjalnie przechowywać. Przy rejestracji działalności jako miejsce wykonywania działalności wpisz cała polska czy jakoś tak i po sprawie.

Nie koniecznie muszę wliczać koszty w firmę, ale nie rozumiem jak miejscem wykonywania może być cała polska a na dodatek "magazyn" w samochodzie ?