PDA

Zobacz pełną wersję : Mam duży problem...



ola.owoc
07-10-2010, 18:32
Witam
Chiałam zapytać czy kierownik budowy wraz ze swoją świtą mogą użytkować mieszkanie w nowo budowanym bloku w trakcie budowy?mogą zrobić sobie tam biuro i urzędować miesiącami?zaznaczam ze w mieszkaniu sa juz okna drzwi i wszelkie instalacje...( więc panowie postanowili sie tam zadomowić... poza nimi w mieszkaniu non stop przebywa połowa-jak nie wszyscy robotnicy bo przeciez kazdy ma coś do załatwienia w "biurze".
aaa zapomniałam dodać ze reszta mieszkania zagospodarowana jest na skład budowlany i palarnię...
odbiór mieszkania niedługo a ja nie wiem co z tym zrobić...
czy w prawie budowlanym jest na to przyzwolenie?
bardzo prosze o pomoc..

Trociu
08-10-2010, 20:05
hmmm - trwa budowa więc i kierownik może w nim przebywać raczej.
Nie sądzę, aby w prawie budowlanym był zapis, że w budowanym mieszkaniu nie może przebywać kierownik budowy, majstry i nie może być tam skład materiałów budowlanych.

Byłeś z tym u developera?

Margoth*
08-10-2010, 20:16
To raczej kwestia dobrych obyczajów, a nie prawa. Jeśli masz już prawo wlasności mieszkania, to na początek zasugeruj, że nie podoba Ci się robienie biura z Twojego mieszkania. Jeśli to nie pomoże, to wytoczysz cięższe armaty, chociaż nie wiem, co możesz zrobić kier-budowi i robotnikom. A co w zasadzie oni tam robią? Niszczą coś, dewastują?

ola.owoc
09-10-2010, 10:43
Wiesz, celowo nic nie dewastują- oni poprostu tam przebywają... trzaskaja drzwiami (nowymi),oknami,wnąszą co rusz jakies sprzęty budowlane...
boje sie o te moje drzwi,okna parapety grzejniki... płacąc za NOWE mieszkanie cięzkie pieniądze,serce mi peka jak widze jak oni sie tam panoszą.I to palenie papierosów- śmierdzi tam jak w palarni.
Nie rozumiem dlaczego nie urzeduja w jakiś kontenerach budowlanych? jakim prawem zaadaptowali sobie moje mieszkanie na swoje potrzeby?aktu własności jeszcze nie mam,ale spłacam je już od roku...
zastanawiam sie na co bede musiała zwrócić szczególną uwage przy odbiorze,bo skoro oni urzęduja tam juz pare miesięcy to pewnie moja uwaga musi być zdecydowanie bardziej wzmożona.
acha jeśli chodzi o zgłoszenie tego faktu u dewelopera to oczywiscie zgłosiłam niedawno,bo wczesniej obawiałam sie ze narobie sobie problemów i jak sie kierownictwo dowie to nie wpusci mnie do mieszkana np.do pmiaru kuchni pod zabudowe...
ach,ciezka sprawa..

Margoth*
10-10-2010, 00:08
Przy odbiorze uważaj na wszystko, a szczególnie na:
- ściany i sufit (czy czyste, bez dziur)
- drzwi i okna (czy dobrze się otwierają i zamykają)
- wyposażenie łazienki i WC (czy oni tam... o zgrozo!!!) - no po prostu, czy kibel, wanna, umywalka, brodzik i co tam jeszcze jest - czy są nieuszkodzone
- odkręć wodę wszędzie tam, gdzie tylko będzie miała lecieć (spuść też w WC).
Zresztą nie wiem, w jakim stanie otrzymasz mieszkanie, może jeszcze bez bialego montażu, wtedy dokładnie obejrzyj tylko okna, drzwi, ściany i sufit. Powodzenia!

P.S. A kiedy będzie miała mieszkanko dla siebie?

KrzysztofLis2
10-10-2010, 20:07
Dokładnie, przypilnuj wszystkiego przy odbiorze mieszkania i tyle. Najlepiej niech Ci to przypilnuje ktoś za pieniądze. Dużo nie wydasz a ciekawe rzeczy może Ci fachowiec odkryć w mieszkaniu...