PDA

Zobacz pełną wersję : Meldunek obecnie...



aTomi
20-05-2002, 15:47
Mam pytanie w sprawie obecnego stanu prawnego względem meldowania się... Otóż nabyłem drogą kupna mieszkanie i nie chcę się tam - przynajmniej czasowo - meldować. Obecnie jestem zameldowany w poprzednim mieszkaniu (u rodziców - mieszkanie spółdzielcze własnościowe bez księgi - czasowy problem z gruntem) i tam chciałbym pozostać przynajmniej do czasu załatwienia księgi wieczystej. Czy muszę meldować się w miejscu obecnego pobytu? Z tego co wiem takie absurdalne obostrzenia jeszcze istnieją i są zagrożone z art o wykroczeniach. Przepisy obecne zostały zaskarżone przez Rzecznika Praw Obyw. do trybunału Kostytucyjnego... (nie znam wyniku zaskarżenia). Obecnie w czasach działań rynkowych można przecież być właścicielem wielu mieszkań i przebywać z w nich z różną regularnością... i co wtedy??

Pozdrawiam.

20-05-2002, 22:28
nie musisz sie meldowac
i nie bedziesz mial z tego tytulu zadnych nieprzyjemnosci
pozdr :smile:

Wowka
21-05-2002, 08:45
Istnieje jeszcze instytucja - zameldowania na pobyt czasowy. Dostajesz wówczas zaświadczenie z adresem czasowym którą możesz sie legitymować łącznie z dowodem. W dowodzie osobistym będziesz miał tylko adres zameldowania na pobyt stały.

krzysztofj
21-05-2002, 09:10
Jeśli mieszkanie jest własnościowe spółdzielcze, to trzeba zajrzeć do statutu spóldzielni. Jesli jest to normalna własność, to nic nie musisz póki nie zamieszkasz - mozesz wynająć, albo zostawić puste. Zameldowany musisz być tam gdzie mieszkasz.