PDA

Zobacz pełną wersję : Poprawny montaż drzwi tarasowych



taylor1
08-10-2010, 10:36
okna z firmy Dako na profilu Veka prestige +. Drzwi tarasowe składają się z trzech przeszklonych kwater, w tym jedno stałe szklenie. Wymiar w świetle muru to 2700x2350. Przedstawiciel - montażysta twierdzi, że aby zamontować taki wymiar okna tarasowego poprawnie i bez uszkodzeń trzeba wyjąć szyby zespolone, zamontować ramę i ponownie wstawić szyby. Proszę o informację fachowców okiennych - czy aby na pewno tak się to robi?

bwojtek
08-10-2010, 10:47
Alternatywnie można zastosować kotwy montażowe i nie wyciągać wkładu szybowego.

finlandia
08-10-2010, 16:50
Też uważam, że na stosowanie na siłę dybli montażowych mija się z celem. Dobra kotwa nie jest droższa, a także dobrze spełni swoje zadanie.
Rozumiem, że montażysta chce wyjąc szybę by przykręcić ramę na dyble? A może chce za to coś extra policzyć? To ja już bym wolał dopłacić za skrzydło otwierane ( i po problemie).

ketiw86
10-10-2010, 12:33
jesli nie chca dopłaty to dlaczego nei tymbardziej ze nie bedziesz tego widział a z oknem nic sie nie dzieje
ja mam montowane na spax-y i po zapoznaniu sie z tym rozwiazaniem nie miałem nic przeciwko aby moje okna były tak zamontowane tymbradziej ze kierownik budowy
powiedział ze montaz wykonany bardzo fachowo a i na ulotce gwarancyjnej i stronach producentów profili takie rozwiazanie jest dozwolone i tylko od firmy montujacej i klienta zalezy jak chce miec wstawione i na co okna

looseblus
13-10-2010, 22:45
W Oknoplast Kraków montaż na dyble jest wręcz zalecany a mają dosyć wysokie standardy montażu. Nie daj się tylko naciągnąć na dodatkowe koszty bo dybel nie jest wiele droższy od kotew. Istnieje też możliwość, że chcą to zrobić dobrze i nie wracać na reklamację.

finlandia
16-10-2010, 10:24
Ach loos,
widzę że jesteś z branży a post w temacie Avangarda był celowy by podbić wątek?
Może i Oknoplast ma wysokie standardy, ale... instrukcja i zalecenia to jedno, a rzeczywistość drugie: wczoraj widziałem ich okna w pełnym kolorze, 150x150 zamontowane na 6 kotwach po bokach. ŻADNEGO mocowania na górze i na dole okna, czyli wg różnych instrukcji od 70do100 % mocowania za mało. Dybli też nie było, ekipa nie była przypadkowa - sprawdziłem to dokładnie..
Także dobre logo nie daje pewności, że wszystko będzie dobrze. Montażyści lubią chodzić na skróty...

ketiw86
17-10-2010, 14:52
zgadzam sie z przedmówca
a jak juz chwalisz oknoplast za montaz to chyba powinienes powiedziec o ekipie montujacej z danego punktu a nie cały oknoplast bo to chyba dwie inne rzeczy
jeden zamontuje jak w ksiazce drugi pójdzie na łatwizne i sobie uprosci a pozatym nie zawsze widzisz co ci dadza bo mozesz miec 12 otworów w ramie a tak naprawde połowa z tych otworów jest zaslepiona sróbami o długosci 4cm tak tylko aby sie trzymały
wiec jak juz chwalic to ekipy montujace bo oknoplast daje sobie rade z reklama w supełnosci sam:)
nawet najlepsze okna zle zamontowane sa goofno warte i tak bedzie zawsze